vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, chkontog, nipapa, Doubt, nXtLs, BryanLip, takoulas, kkoumas, bloodlessz

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #360 στις: Ιουνίου 07, 2018, 08:07 »
Να επιβεβαιώσω και εγώ τα λεγόμενα του Νίκου σχετικά με το Lacasta . 


Καμία σχέση το υγρό που φτιάχτηκε την Δευτέρα με το στεπαρισμένο βδομάδας plus που μας έφερε και δοκιμάσαμε χθες.
Γίνεται αρκετά πιο γλυκό και ευχάριστο.
Το συγκεκριμένο υγρό θα έλεγα οτι είναι ίσως αυτό που αποδίδει καλύτερα σε "σφιχτά" σεταρίσματα απο όλα της εταιρείας.
Του καβάτζωσα αρκετό 8) και απο χθες το έχω μέσα στο BB με vapeshell της atmizoo στημένο με το 2ο πιν αέρα και απλό 40αρι (26GA) kanthalaki, 5 σπείρες ανοιχτές , 0,7Ω και στα 22wattακια είναι :delicious:

Αν και δεν είμαι fun του κάστανου σε καμία μορφή του το συγκεκριμένο mix μπαίνει στο rotation :thumpup:

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #361 στις: Ιουνίου 13, 2018, 11:43 »
Lacrema:Κατ' αρχήν να πώ ότι έχω πάθει πλάκα με το πόσο καθαρά αφήνει το βαμβάκι και την αντίσταση!Από κει και πέρα παρ' ότι είμαι των καπνικών και δεν συμπαθώ ιδιαίτερα το άρωμα της μπανάνας,αυτό το υγρό έχει εγκατασταθεί στον skyline και βλέπω να κάνει καιρό να φύγει.Ξέρω ότι είναι ένα υγρό που θα αποδώσει καλύτερα σε dripper και υψηλά watt,αλλά και με ένα ni80 στα 20 watt είναι κόλλημα.Η κρέμα του δεν υπάρχει(ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει) και η μπανάνα είναι πολύ διακριτική.
Lakasta:Δεν το έχω ανοίξει ακόμα,περιμένω το πενθήμερο.Στην δοκιμή στο κατάστημα ,στον papillon μου έδωσε αρωματικό πούρο(μου θύμισε το yoda) ενώ το κάστανο δεν ήταν πολύ έντονο.Από την πρώτη αίσθηση δεν νομίζω ότι θα το κάνω ολοήμερο αλλά θα το έχω για συγκεκριμένες στιγμές σε dripper.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2018, 12:54 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #362 στις: Ιουνίου 13, 2018, 13:24 »

Το συγκεκριμένο υγρό θα έλεγα οτι είναι ίσως αυτό που αποδίδει καλύτερα σε "σφιχτά" σεταρίσματα απο όλα της εταιρείας.
Του καβάτζωσα αρκετό 8) και απο χθες το έχω μέσα στο BB με vapeshell της atmizoo στημένο με το 2ο πιν αέρα και απλό 40αρι (26GA) kanthalaki, 5 σπείρες ανοιχτές , 0,7Ω και στα 22wattακια είναι :delicious:
Ναι, κατέστρεψέ μας κι εσύ. Καμία αλληλεγγύη, καμιά συμπόνια, κανένα έλεος!  :angry_orange:

Λέει κι ο άλλος για "διακριτικές μπανάνες" και "καλύτερες κρέμες"...  :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #363 στις: Ιουνίου 13, 2018, 13:28 »
Αφού με ξέρεις ... 8)
Αλλά δυστυχώς μου τελείωσε το καστανάκι.Περιμένω να στεπάρει καλά το 60μελο στο ράφι :Yummy:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #364 στις: Ιουνίου 13, 2018, 13:30 »
Σου πετάξω μια ρουκέτα σου πω εγώ. Και σου πάρω και το πορτοφόλι αντιπαροχή!  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #365 στις: Ιουνίου 13, 2018, 13:37 »

Αν η Lacrema είναι το υγρό που είχα δοκιμάσει στον ατμο του σεφ, είναι εξαιρετικό και θα πάω να το αγοράσω. Αν δεν είναι, πάλι θα πάω να το αγοράσω! Αν μία φορά πέσεις στον βούρκο δεν βγαίνεις ποτέ...  :wall:


Το κάστανο σας το χαρίζω... :yes:


Αποσυνδεδεμένος vaggelas1991

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 06, 2018, 14:38 »
βγαζει και σε καποιο φιλο αρκετο χτυπημα το λακρεμα η μονο σε εμενα συμβαινει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 07, 2018, 15:23 »
Τελικά, η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Το Saltybacco είναι το νταβραντισμένο "αδελφάκι" του Goofe's Juice, ή έτσι μου φαίνεται; 🤔

Έχω την εντύπωση πως όλα τα επί μέρους στοιχεία του Goofe's βρίσκονται μεγεθυμένα στο Saltybacco. Ίσως και σε μία φάση οριακού υπερκορεσμού, θα τολμούσα να πω. Ακόμη και το Virginia, aka πράσινο σαπούνι ( 😝 )...

Πάντως, σε κάθε περίπτωση, το Saltybacco είναι ένα εξαιρετικό υγρό για συνοδεία μπύρας και τσίπουρου! 😊

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 07, 2018, 20:37 »
Σημερα δοκιμασα lakasta,2 εβδομαδες ωριμανση και γεμισμα τον gsl.
Πολυ καλο ημικαπνικο,γλυκιζει ελαφρος,απολυτα ισσοροπημενο χωρις κατι υπερτονισμενο και στο τελειωμα ενα κρεμωδες καστανο. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 08, 2018, 04:12 »
Τελικά, η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Το Saltybacco είναι το νταβραντισμένο "αδελφάκι" του Goofe's Juice, ή έτσι μου φαίνεται; 🤔

Έχω την εντύπωση πως όλα τα επί μέρους στοιχεία του Goofe's βρίσκονται μεγεθυμένα στο Saltybacco. Ίσως και σε μία φάση οριακού υπερκορεσμού, θα τολμούσα να πω. Ακόμη και το Virginia, aka πράσινο σαπούνι ( 😝 )...

Πάντως, σε κάθε περίπτωση, το Saltybacco είναι ένα εξαιρετικό υγρό για συνοδεία μπύρας και τσίπουρου! 😊
Δημόσιες είναι οι συνταγές, οπότε μπορείς να βρεις όλα τα αυγά και τις κότες.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 08, 2018, 08:28 »
Σωστός! Ξεκινάω ψάξιμο στα κοτέτσια! 👍

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 15, 2018, 12:13 »
mini ριβιου από τον de la SVoura (παίζει το τζιγκλάκι του GoT - οι καραμούζες στο φουλ, η συμφωνική του Βερολίνου και οι mazoo and the zoo μπεστ οφ)


blueberry donut:
λέγανε, ότι είναι χαμηλά το μύρτιλο και ψηλά το ντόνατ; Θυμάμαι ότι εγώ καταλάβαινα σίγουρα πολύ το μύρτιλο και χαμηλά την ζύμη. Επίσης είχα πολύ μουρμούρα στο σπίτι από την γενική διεύθυνση για πολύ έντονη μυρωδιά. Καλό υγρό αλλά όχι για μένα που είμαι σκληρό αγόρι και το γάλα μου το βράδυ το πίνω κρύο.

Lacrema:
καααααααλό είναι, απαλή μπανάνα, κρεμούλα εξαιρετική αλλά μου λείπει το καπνικό τουίστ. Δεν με βλέπω να το ξανατιμήσω. Είχε πεί ο Σαρακενίδης όταν προσπαθούσε να περιγράψει το υγρό κάτι για κρέμα γιώτης. Ειδικά στην εκπνοή νομίζω είναι ουάν χάντρεντ περσέντ ακιουρέιτ. Αλλά είναι σίγουρα γΟΜ (για Όλη Μέρα)

Lacasta:
ποιές 5 μέρες μωρέ; Βδομάδα θέλει ... και μετά γίνεται λουκούμι. Δεν θυμάμαι ποιός το είχε γράψει, αλλά αν δεν σας αρέσει η top νότα του, τότε δεν. Παραδόξως δεν έχει trail στον χώρο. Για στοκ ημικαπνικό γρήγορης ωρίμανσης...δεν παλεύεται. Δεν ξέρω αλλά -με την γνωστή ικανότητα πρόβλεψης- νομίζω οι σφιχτοτζούρηδες θα το εκτιμήσουν παραπάνω.

Βούντου-Σως:
άντε γεια. Ρε άντε γεια. Βγάλτε το σε 4λιτρο κουβά να τελειώνουμε. Δεν γράφω τίτοτα άλλο.

αφήνω τελευταίο το Saltybacco που δεν το έχω πληρώσει, αλλά το έχω δοκιμάσει και δεν... Εντελώς όμως δεν.

Υ.Γ. δεν πιστεύω να θέλετε τίποτα αηδίες να γράψω εξοπλισμό και τέτοια. Να πάτε να διαβάσετε τον Κρουαζιέρα. Εγώ ένα ένα κανθαλο40αρι σύρμα έχω όλο και όλο.

Αποσυνδεδεμένος mikevaper

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 17, 2018, 15:42 »
το lakasta να το ατμισω μετα τις 5 μερες; το εφτιαξα σημερα και ανυπομονω στο δοκιμαστηριο ξετρελαθηκα αλλα και στην μυρωδια απο το μπουκαλι :respect:

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 17, 2018, 17:01 »
Έτσι λέει ο σεφ,από την 5η μπορείς να το ατμισεις,αν δεις ότι είναι άγουρο άστο 2-3 μέρες ακομα

Αποσυνδεδεμένος vagoslar

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #374 στις: Αυγούστου 02, 2018, 14:00 »
επειδή είμαι απο αυτούς τους άτυχους που στο voodoo sauce γεύεται μόνο πιπέρι (καταραμένο VBIC!!!) μπορεί κάποιος να μου πεί αν και 
στο lacrema συμβαίνει το ίδιο ωστε να μην το πλησιάσω καν;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4680 476508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:54
από BryanLip
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084220 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos