vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Blackwolf, Jorge, lagoudakis

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
VnV premium e-liquids
« στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 09:46 »
Πριν μερικές ημέρες, με την αρχή της εμπορικής διάθεσης των υγρών της νέας εταιρείας VnV Premium Liquids,αγόρασα το strawberry ice cream καθώς μου φάνηκε ενδιαφέρουσα γεύση.

Ο παραγωγός το πλασάρει ως "συμπυκνωμένο άρωμα" και όχι shake and vape, κάτι που το θεωρώ πολύ τίμιο καθώς ταυτόχρονα δίνει προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης από 4 έως 10 ημέρες. Το 30μελο περιέχει 6ml αρώματος και το 120μελο 24ml, συνεπώς η προτεινόμενη αραίωση ειναι 20%.

Στα του υγρού τώρα, η εταιρεια μας λέει ότι πρόκειται για "Απολαυστικό παγωτό με βανίλια Μαδαγασκάρης, κομματάκια ώριμης φράουλας περιχυμένα με σιρόπι φράουλας."


Στο κατάστημα που δοκίμασα το υγρό, αρχικά από τη μυρωδιά μου έβγαλε πολύ έντονη την κρεμώδη βανίλια. Όχι σε ενοχλητική ένταση, αλλά είναι κυρίαρχο στοιχείο. Οι νότες τις φράουλας είναι ξεκάθαρες, αλλά προσωπικά στο smell test τις αντιλαμβάνομαι ως δευτερεύουσα γεύση.
Πρόσθεσα βάση και το έβγαλα στο 65/35 VG/PG με 6άρα νικοτίνη. Παρ΄ ότι η εταιρεία προτέινει ως ελαχιστο τις 4 ημέρες ωρίμανσης και μέγιστο τις 10, στο 2ήμερο αποφάσισα να κάνω τη δοκιμή για να δω πόσο σύντομα μπορεί κάποιος ανυπόμονος να το ατμίσει.
Η δοκιμή μου έγινε στον papilion dripper, με SS 0.32mm, 2.5mm διάμετρο αντίστασης, 0.7Ω πάνω σε μηχανικό μοντάκι. Δεν θα ασχοληθώ με παραγωγή ατμού ή χτύπημα, καθώς αφορά diy με αναλογία βάσης και νικοτίνης που ο καθένας θα επιλέξει κατά τα γούστα του.

Το αποτέλεσμα ήταν ανέλπιστα πάρα πολύ καλό για υγρό που δεν έχει ωριμάσει. Έντονη γεύση κρεμώδους παγωτού βανίλιας στην εισπνοή, το οποίο τελειώνει με την γεύση μιας γλυκιάς φράουλας. Η επίγευση που μένει στο στόμα αυτή του παγωτού βανίλιας, γλυκιά και επίμονη σε διάρκεια και ένταση και σίγουρα από τις πιο μεγάλες που έχω πάρει από υγρό. Μένει μέσα στο στόμα σε σημείο που να "μουδιάζουν" τα δόντια σου και να πιστεύεις ότι έχεις ακριβώς στο κέντρο του ουρανίσκου σου κολλημένο ένα κομμάτι από το παγωτό που περιγράφει ο κατασκευαστής. Από τα λίγα υγρά που δεν χρειάστηκε να κάνω απανωτές τζούρες για να πάρω γεύση στον αναίσθητο λαιμό μου.

Το 120μελο μπήκε λοιπόν στο τσαντάκι μου για καθημερινή χρήση (αφού έβαλα ένα 50μελο στη σύζυγο γιατί της άρεσε και εκείνης) και αγόρασα άλλο ένα ώστε να μπορέσω να το αφήσω να ωριμάσει τουλάχιστον 2 εβδομάδες για να δω τι παραπάνω θα πάρω γευστικά.

Θεωρώ το υγρό απολαυστικό, ειδικά στους λάτρεις του γλυκού παγωτού βανίλια και φράουλα νομίζω θα έχει επιτυχία.

Σχετικά με το μπουκάλι, το συγκεκριμένο chubby gorilla στα 120ml έχει το γνωστό μειονέκτημα ότι για να βγάλεις το σταγονόμετρο από επάνω για να το γεμίσεις με βάση, πρέπει χοντρικά να είσαι μασίστας στη δύναμη. Με το χέρι δεν βγαίνει με τίποτα. Μόνο με μαχαίρι, να πιάσεις ανάμεσα στο σημείο που ενώνεται το σταγονόμετρο με το μπουκάλι και με πολύ προσοχή και αρκετή πίεση να σηκώσεις σιγά σιγά το σταγονόμετρο ώστε  να ξεκαπακώσει και με προσοχή να μη χυθεί το άρωμα ή να χάσεις κανένα δάχτυλο. Στο 30μελο δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα καθώς βγαίνει πολύ πιο εύκολα.
H παραγωγή δεν γίνεται από την VnV αλλά από την labs entropy inc, δηλαδή από την Lamda που είναι μία ποιοτική εταιρεία στο χώρο των ατμιστικών υγρών με αυτοματοποιημένη γραμμή παραγωγής, κάτι που θεωρώ πως διασφαλίζει την διαδικασία  εμφιάλωσης.





Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 09:53 »
Μια χαρα ακουγεται... Που τα βρισκουμε αυτα? Κανενα προχειρο λινκ?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 09:58 »
Με Το ιδιο υγρο κ εγω ξεκινησα. το εβαλα να ωριμασει απο χθες σε 70/30 vg/pg

Ελπιζω να βγει ενα καλο και ποιοτικο υγρο, πονταρωντας και στον mixer της συνταγης (Αλεξανδρο Μητσόπουλο)

Ελπιζω να παει καλα και αυτη η ελληνικη προσπάθεια, για να εχουμε ακομη πιο πολλες επιλογες


Απ οτι εχω διαβασει διατιθενται μεσω του Vape experts σε παρα πολλα ατμομαγαζα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:04 από cloak »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:05 »
Μια χαρα ακουγεται... Που τα βρισκουμε αυτα? Κανενα προχειρο λινκ?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στη σελίδα των κατασκευαστών στο fb έχει λίστα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:23 »
Ωραία πράματα. Περιμένω κι άλλες εντυπώσεις για όλη την γκάμα απο όποιον τα δοκιμάσει.

Υ.Γ.: Θα θελα πολύ να δω έτοιμα υγρά κι άλλων συνατμιστών master chef, όπως του Βλαδίμηρου Σταφυλίδη για παράδειγμα. Εκείνο το Goofy πρέπει να είναι πολύ ωραίο για να μένει μόνο σαν συνταγή στα DIY.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:25 »
Εννοείται πήρα blueberry donut και περιμένουμε. 70vg 30pg
Από μυρωδιά μου θυμίζει το ντόνατ του Άλεξ lemon bunz αλλά όχι με λεμόνι. Άντε να δούμε.
Αυτές είναι ωραίες προσπάθειες που αξίζουν συγχαρητήρια

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:39 »
εδώ είναι καλό να ξαναπώ ότι για κάποιον που ατμίζει νικοτίνη ανώ των 10mg η χρήση τέτοιων περιεκτικοτήτων (δηλ 6ml αρώματος που δίνει 30ml τελικού υγρού) είναι ασύμφορη οικονομικά ακόμα και με φθηνή βάση σε μετά tpd περίοδο και συμφέρει να παίρνει πολλές φορές έτοιμα υγρά σε εκπτώσεις...θα χαιρόμουνα πιο πολύ αν τα παιδιά από το facebook που βγάζουν πολύ καλές συνταγές τις έβγαζαν σε one shot concentrates (όπως κάνουν και άλλες αντίστοιχες ομάδες στο εξωτερικό) με λογική αραίωση ώστε να απευθυνονταν σε μεγαλύτερο φάσμα ατμιστών...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 10:51 »
Έχω όλη την σειρά 120ml .Ήδη τελείωσα τα haribo φράουλα,λιγάκι μένει ακόμα απο τα haribo καρπούζι και τα άλλα 2 στο κελάρι.Θέλουν αρκετή ωρίμανση πιστεύω το παγωτό και το donut σε σχέση με τα 2 αρκουδάκια που είναι σχεδόν shake n vape...Πολύ ποιοτικά υγρά,προσεγμένη συσκευασία ,μια χαρά όλα.Μακάρι στο μέλλον να δούμε και πιο πολύπλοκες συνταγές απο τον Άλεξ και το team του

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:26 »
Σχετικά με το μπουκάλι, το συγκεκριμένο chubby gorilla στα 120ml έχει το γνωστό μειονέκτημα ότι για να βγάλεις το σταγονόμετρο από επάνω για να το γεμίσεις με βάση, πρέπει χοντρικά να είσαι μασίστας στη δύναμη. Με το χέρι δεν βγαίνει με τίποτα.
Στο δικό μου μπουκάλι το πώμα θα το χαρακτήριζα σχεδόν χαλαρό. Όχι ανησυχητικά αλλά θα πρέπει να το έχω κατά νου όταν τα γυρνάω ανάποδα.

Δοκιμή δεν έχω κάνει αλλά από άρωμα σκίζει το donut!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:37 »
Στο δικό μου πήρε κανένα τέταρτο ώστε να βγάλω το πώμα με το σταγονόμετρο για να μπορέσω να γεμίσω.
Μιλάς και εσύ για το 120άρι?

[member=17746]paloukaros[/member]
με τον gummy bear δεν τα πάω καλά, μάλλον μπούχτισα επειδή τον έβλεπαν τα παιδιά μου επί χρόνια και δεν τον θέλω ούτε ατμιστό:)
Το επόμενο που θα πάρω θα είναι το donut.

Ωραία πράματα. Περιμένω κι άλλες εντυπώσεις για όλη την γκάμα απο όποιον τα δοκιμάσει.
Έρχεται το review του [member=7454]Cruiser79[/member] για την όλη τη σειρά αν δεν απατώμαι. Εκεί θα εχει λεπτομέρειες που εγώ δεν διεκδικώ δάφνες στην  αναγνώριση τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:45 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:49 »
[member=12562]thenetpoet[/member] εγώ έλεγα χειρότερα για τα αρκουδάκια στα παιδιά αλλά έπεσα πολύ εξω.Για drippa είναι φανταστικά και δεν κουράζουν καθόλου...Βέβαια δεν λέμε στους άλλους που μας ρωτάνε τι ακριβώς ατμίζουμε μην ξεκινήσει το δούλεμα :laugh1:

Το donut ήταν το πρώτο που είχα δοκιμάσει απο την σειρά πριν πολύ καιρό.Οι περισσότεροι λένε οτι είναι το καλύτερο της σειράς.Σκέψου οτι εγώ σιχαίνομαι τα blueberry αλλά είναι τόσο απαλά σε αυτό το donut που το κάνω πάρα πολύ ευχάριστα,Είναι μαρμελάδα blueberry Και το βασικότερο...δεν σου αφήνει καθόλου την χαρακτηριστική λαδίλα στο στόμα όπως τα περισσότερα donut.

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:53 »
Εγώ αντίστοιχα μπουκάλια τα ανοίγω με μυτοτσίμπιδο αν δεν μπορώ με μαχαίρι ή λεπτό κατσαβίδι. Είναι μπελάς μερικές φορές 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:54 »
[member=17746]paloukaros[/member]
Το ντονατ ήταν ο επόμενος υποψήφιος προς δοκιμή, με αυτά που λες παίζει να πάω να το τσεκάρω και σήμερα :)

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 11:57 »
Μιλάς και εσύ για το 120άρι?
Ναι, το 120ml πήρα και εγώ. Διαφορετικά δεν θα έκανα σχόλιο αφού όπως μας λες αυτό δεν ισχύει για το μπουκάλι των 30ml 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 12:03 »
και πολύ καλά θα κάνεις [member=12562]thenetpoet[/member] γιατί όλο το προφίλ το υγρό το δίνει μετά απο 20+ μέρες.Προσωπικά θα το αφήσω μηνάκι σίγουρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530805 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet