vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vandy Vape Berserker MTL RTA

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #675 στις: Ιουνίου 30, 2018, 13:19 »
γ@#ώ την ατυχία μου δεν στέλνει Ελλάδα :wall:

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #676 στις: Ιουνίου 30, 2018, 14:22 »
δοθηκε ο βερσ και ο αρης οποτε no broblem

Αποσυνδεδεμένος vaggelas1991

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #677 στις: Ιουλίου 03, 2018, 15:22 »
οποιος φιλος εχει διαρροες με τον berserker φταιει αποκλειστικα το βαμβακωμα.λιγο βαμβακι=διαρροη πολυ βαμβακι=καμμενο.θελει μετριο βαμβακωμα κοντο κομμενο εκει που τελειωνουν τα σπειρωματα που πιανει η καμπανα κ απαλα βαλμενο στις τρυπες.θελει δοκιμες και δεν θα εχει καμια διαρροη.καλυτερη γευση θα παρεις με superfine mtl συρματα με κανθαλ 35αρι και n80 50αρι 7-8 σπειρες κολλημενες η ανοιχτες.καλη γευση για τα λεφτα του.προσωπικη αποψη παντα.και μια φωτο το βαμβακι..

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #678 στις: Ιουλίου 14, 2018, 16:52 »
καλησπερα,εχει καποια πατεντα το ξεβιδωμα της καμπανας που μου ξεφευγει?
θελω να βγαλω την μικρη και να βαλω την μεγαλη

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #679 στις: Ιουλίου 14, 2018, 17:27 »
Πρέπει να ξεβιδώσεις το στήριγμα στο πάνω μέρος (σαν μεγάλη βίδα με την τρύπα στη μέση). Έχει το σχετικό εργαλείο μέσα στη συσκευασία.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2018, 13:49 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #680 στις: Ιουλίου 14, 2018, 17:42 »
το εκανα,εντονη γευση,ευκολος στην χρηση.
με κερδισε απο τις πρωτες ωρες :thumpup:

Συνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #681 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:04 »
καλησπερα,εχει καποια πατεντα το ξεβιδωμα της καμπανας που μου ξεφευγει?
θελω να βγαλω την μικρη και να βαλω την μεγαλη
Αυτό που σου είπε ο valneras αλλά έχει υπόψη ότι ξεβιδώνει δεξιόστροφα και όχι αριστερόστροφα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #682 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:17 »
ατμιζα απο το πρωι με το 2ml,τωρα εχω το 4,5ml,φρεσκια παραλαβη απο φιλο εδω μεσα...
απο τους 10 ατμοποιητες που εχω αυτος με εχει κερδισει.
το στησιμο του ειναι παιχνιδακι ακομα και για αρχαριο,η γευση (αν και υποκειμενικο ειναι αυτο για τον καθε εναν) μου αρεσει πολυ.
η εμφανιση του δεν μου γεμιζει πολυ το ματι,αλλα δεν με χαλαει καθολου,μου αρεσει σε ολα τα αλλα :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2018, 13:49 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #683 στις: Ιουλίου 18, 2018, 00:14 »
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος ν' αυξήσεις το ντουμάνι με τον συγκεκριμένο. Παίζω με Κάνθαλ 26ga 0.4, δυομισάρι πυρήνα 0,7 - 0,8 Ω συνήθως. Τα υγρά μου 50 - 50. Με αυτή την αντίσταση ατμίζω γύρω στα 11 με 12 W. Εκεί εκτιμώ παίρνω την καλύτερη γεύση και τα λιγότερα προβλήματα στο drip tip.

Περισσότερο ντουμάνι ίσως με άλλο πυρήνα, σύρμα, Ω, υγρό κ.ο.κ.; Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #684 στις: Ιουλίου 18, 2018, 00:21 »
Το 26άρι kanthal παίζει σε υψηλότερα watt καλύτερα. Συνεπώς καλύτερα να σκεφτείς ένα πιο ανώδυνο drip tip για να τα πας πάνω κάτω στα 16. Το να πας σε πιο χοντρό σύρμα στον συγκεκριμένο δεν το συζητώ κάν. Ίσως να έβλεπες τις διπλές παράλληλες ή κανένα από αυτά τα mtl fused clapton 2x30ga που κυκλοφορούν; Φυσικά και πάλι με άλλο drip tip.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #685 στις: Ιουλίου 18, 2018, 03:44 »
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος ν' αυξήσεις το ντουμάνι με τον συγκεκριμένο. Παίζω με Κάνθαλ 26ga 0.4, δυομισάρι πυρήνα 0,7 - 0,8 Ω συνήθως. Τα υγρά μου 50 - 50. Με αυτή την αντίσταση ατμίζω γύρω στα 11 με 12 W. Εκεί εκτιμώ παίρνω την καλύτερη γεύση και τα λιγότερα προβλήματα στο drip tip.

Περισσότερο ντουμάνι ίσως με άλλο πυρήνα, σύρμα, Ω, υγρό κ.ο.κ.; Τι λέτε;
[member=22319]Valneras[/member]
Nα αυξήσεις το ντουμάνι στον Berserker ? 

Ο Berserker δεν είναι ατμοποιητής για ντουμάνι, αλλά ούτε και αυτό που λέμε παιχνιδιάρης, του αρέσουν λίγα σχετικά στησίματα. Και γενικά βρε συ, πήρες berserker για να έχεις ντουμάνια ? 

Παραπάνω ντουμάνι απαιτεί:
  • Μεγαλύτερη θερμική ενέργεια στο coil
  • Mεγαλύτερη κατανάλωση υγρού
  • Μεγαλύτερο ποσοστό VG
  • Μεγαλύτερη πόσοτητα αέρα

Ο Berserker δεν πολυσυμπαθεί τίποτα από τα παραπάνω λόγω:
  • Μικρού χώρου ατμοποίησης
  • Μικρής διαμέτρου juice ports
  • Μικρής διαμέτρου τρύπας αέρα κάτω από το coil
  • Μικρής εισαγωγής αέρα

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι κανένα mtl fused Clapton (βλέπε coilology mtl fused clapton) που θα σου επιτρέψουν να έχεις μεγαλύτερη επιφάνεια coil που θα απαιτεί περισότερα watt. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα υψηλότερη κατανάλωση υγρού και αυξημένη θερμοκρασία ατμου(με μία επιφύλαξη). 

ατμιζα απο το πρωι με το 2ml,τωρα εχω το 4,5ml,φρεσκια παραλαβη απο φιλο εδω μεσα...
απο τους 10 ατμοποιητες που εχω αυτος με εχει κερδισει.
το στησιμο του ειναι παιχνιδακι ακομα και για αρχαριο,η γευση (αν και υποκειμενικο ειναι αυτο για τον καθε εναν) μου αρεσει πολυ.
η εμφανιση του δεν μου γεμιζει πολυ το ματι,αλλα δεν με χαλαει καθολου,μου αρεσει σε ολα τα αλλα :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
[member=21981]sotirakis37[/member]
Χμμμ, ποιούς άλλου άτμο έχεις και σε έχει κερδίσει τόσο ο Berserker ?? Και γενικά το στήσιμο του δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο παιχνιδάκι... Είπα και εγώ μεγάλη κουβέντα στο πρώτο δεύτερο στήσιμο... Αλλά την θέλει την φροντίδα του και την προσπάθεια του. 

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #686 στις: Ιουλίου 18, 2018, 23:04 »
Το 26άρι kanthal παίζει σε υψηλότερα watt καλύτερα. Συνεπώς καλύτερα να σκεφτείς ένα πιο ανώδυνο drip tip για να τα πας πάνω κάτω στα 16. Το να πας σε πιο χοντρό σύρμα στον συγκεκριμένο δεν το συζητώ κάν. Ίσως να έβλεπες τις διπλές παράλληλες ή κανένα από αυτά τα mtl fused clapton 2x30ga που κυκλοφορούν; Φυσικά και πάλι με άλλο drip tip.
Στήνω και με 28ga ανοξείδωτο χωρίς να μου επηρεάζει την γεύση, απλώς προτίμησα το 26άρι για πιο ομοιόμορφη αντίσταση. Το ψιλό μου βγάζει λίγο το λάδι, γιατί παραμορφώνεται εύκολα και κουνιέται στο βαμβάκωμα. Θα δοκιμάσω σε υψηλότερα βατ βγάζοντας μικρότερη αντίσταση, γιατί με 0,75 και 16W αρχίζω να παίρνω μυρωδιά καμμένου. Θα δω και τα fused. θένκς.

[member=21374]estorial[/member]: Όχι δεν πήρα τον Berserker για ντουμανάτο, βασικά μου προτάθηκε ως καλός επισκευάσιμος σε γεύση από το κατάστημα που τον αγόρασα και δεν είχα περισσότερες γνώσεις επι του θέματος όταν τον ψώνισα. Δεν περιμένω να τον κάνω Horus (πήρα τον συγκεκριμένο αλλά δεν νομίζω πως μου αρέσει ο συγκεκριμένος τρόπος ατμίσματος), απλώς είπα μήπως με κάποιο τρόπο μπορώ ν' αυξήσω λιγάκι το ντουμάνι του, επειδή νιώθω πως μου λείπει μια δόση.
Ευχαριστώ πάντως για την σχετική ανάλυση. Θα κοιτάξω τις fused.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #687 στις: Ιουλίου 19, 2018, 12:32 »
Απο τα γενικοτερα σχολια παντως που διαβαζω σε διαφορες ομαδες,εχουν δυσαρεστηθει πολλοι απο τον berserker(κι εγω μεταξυ αυτων),με οποιο στησιμο κι αν δοκιμασαν,οσον αφορα την γευση.......τι με ss,τι με kanthal,τι με διπλη παραλληλη,με mtl fused clapton........μηπως τελικα ειναι αποτυχια ή λιγοτερα υποσχομενος με βαση την διαφημιση(?) που του ειχαν κανει?? δεν ξερω....!!!

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #688 στις: Ιουλίου 19, 2018, 14:15 »
Εμένα η γεύση του μ' έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (τουλάχιστον στα υγρά που ατμίζω εγώ). Στον berserker με χαλάει το ντουμάνι, και οι ψιλοδιαρροές του κατά καιρούς.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #689 στις: Ιουλίου 19, 2018, 15:14 »
Εγώ θα μιλήσω για τον 22άρη που έχω και μόνο σε σχέση με την γεύση με λίγες κουβέντες, ο Nautilus 2 έχει 10 φορές καλύτερη γεύση από αυτόν στα καπνικά (μόνο τέτοια κάνω) με ότι σύρμα και πυρήνα να τον στίσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110615 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515315 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530758 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801616 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet