vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 3 χρήστες
treloneritis, manoslykos, Blackwolf

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Kayfun Prime by SvoëMesto
« στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 23:01 »
Kayfun Prime by SvoëMesto



[justify]Η πηγή του κακού είναι σχεδόν πάντα εντός κι όχι εκτός οίκου. Έρχεται το κάθε τσογλάνι,(συγγνώμη κιόλας) γιατί έχεις όμορφη κόρη, σου λέει. “Να μην έχεις, κύριος, να μην έρχομαι κι εγώ να ξεροσταλιάζω κάτω απ’ το μπαλκόνι της”, σου λέει. Να, εδώ τώρα, στα ατμιστικά μας, μία από τα ίδια. Μόνο εγκυκλοπαιδικά ίσως αξίζει ν’ ανατρέξουμε, να δούμε δηλαδή πώς έγιναν οι πρώτες -ευρωπαϊκές κυρίως- “ανταλλαγές” ιδεών που τόσο επιδέξια φλυαρούν οι παλαίουρες, (αφορά και Έλληνες, βεβαίως βεβαίως). Για παράδειγμα. Ο λατρεμένος Ρώσος, βελτιώσεις και κόντρα βελτιώσεις, ώσπου φτάσαμε και στο 2013, μετά στο 2014, μπλα μπλα και 2017, και τυχαία, διαβάζουμε ξανά πίσω κάτι για Φεβρουάριο του 2013 και Kayfun 3.1, με το μικρό άχαρο (4,5ml) δεξαμενάκι μέχρι το κομψό και διακριτικό διαστημόπλοιο των 15ml, (χα, λέμε κωδική ονομασία super longmode, έτσι σου λέει κι αυτός), παρακάτω λέει κι άλλα ωραία, adapter 701→510, δηλαδής επιστόμιον 701, και φιτίλια και 3 πατώματα και ο κακός χαμός ο ίδιος αυτοπροσώπος. Μετά, αναγνώσαμε κάποιον Lite και λίγο πιο πέρα έναν L+. Όμορφη βάση, απλή και κατανοητή, “κι εγώ μπορούσα να πλουτίσω, έτσι το είχα φανταστεί, όμως βλέπεις δεν έχω τα μέσα”, και σφικτός, πολύ σφικτός, πρότυπο σφιξίματος, σου λέει. Όμορφα μέχρι εδώ, τώρα τι σχέση έχει αυτή η βλακεία εισαγωγή; χμ, δεν ξέρω, κάπως έπρεπε ν’ αρχίσω το πρόγραμμα μέχρι να ετοιμαστεί η φίρμα του μαγαζιού, εμείς βλέπεις είμαστε τα δεύτερα που απλώς γεμίζουμε το ψυχαγωγικό πρόγραμμα (λίγο μπαλέτο λίγο μπούτι, άντε και καμιά νότα για την τσαχπινιά). Και τελικά, ποιος σχεδίασε ποιον (!). Αστικός μύθος ή ένα καλά κρυμμένο κοινό μυστικό; Ίσως δεν θα το μάθουμε ποτέ, κυρίες κύριοι και αγαπητά μας παιδιά. / Πόσο; 1mm η κεντρική; πόσο να στενέψω κύριε; εγώ αυτό που ήξερα μέχρι τώρα είναι πως η στενότητα δεν σε κάνει παρθένα (ιδέα). [/justify]

[justify]Τουλάχιστον έχουμε μία αρχή, ένα σημείο, ένα point βρε αδερφέ. Το δικό μας ντοκουμέντο ως νέοι ατμιστές βρίσκεται στο παρακάτω κουτάκι. Σωστά; [/justify]


[justify]Έτσι λοιπόν, κάτι v3, v4 τι τα θες; θες απλά 19mm ή 22mm με σκέτο “καλή γεύση”; να πάμε σε πρόσφατο, v5² και 25mm; όχι ε; είναι πολύ, (άσε που μάπα γεύση θα ‘χει με τον ακατονόμαστο, σου λέει). Ήρθε κάπου ενδιάμεσα ο ακατονόμαστος v5. Ειλικρινά, τόσο ξύλο δεν έχω ξαναδεί για επισκευάσιμο. Όποιος κι αν περνούσε έριχνε κι από μία τουλάχιστον φάπα, όλοι τους, γέροι νέοι και παιδιά. Ειλικρινά, τον λυπήθηκε η ψυχή μου, κι ένας ακόμα λόγος που τον αγαπώ ιδιαίτερα. Δεν το άξιζε, και δεν έριξε ούτε ένα δάκρυ, -όσο κι αν σκούζουν οι οχτροί πως τον έχουν δει επανειλημμένα “να κλαίει σαν κοριτσάκι που του πήραν το ροζ φλαμίνγκο”. Ποτέ δεν τον αγάπησαν οι Καϊφουνίτσες, ήταν άσχημος και 3 χιλιόμετρα ταλέντο. Ήταν άχαρος κενός και κατρουλής. Τέλος. Σφικτός ούτε γι’ αστείο. Αέρας κοπανιστός και τέλος, σου λέει. Θέλουν μόνο σφίκτες. Ε, λοιπόν μέχρι εδώ τ’ αστεία. Εγώ λέω πως με τον KL+ κάνω μόνο πνευμονικές. Πώς; όχι, δεν έγινα ειδικός με την παρακάτω εικόνα, απλώς έκανα το κομμάτι μου. / [τώρα δεν έχω χρόνο και διάθεση, θέλω όμως να επανέλθω με στοιχεία από μπετόν, στα vs, αν και όποτε].[/justify]


[justify]Τηλεγραφικά, (δεν γίνεται διαφορετικά, ακόμα δεν είδα τίποτα). Λοιπόν. Όμορφος, μικρός, επιτέλους διακριτικός, [υπέροχο ss όπου και η χάραξη στο τανκ είναι διακριτική (π.χ. ακόμα κι αν δεν σου αρέσει η πόλη που σου έτυχε, η χάραξη είναι τόσο καλοσχεδιασμένη που θα την αγαπήσεις όπως κι αν έχει)]. 6 θέσεις εισαγωγής αέρα, από 1mm έως 2mm. Η βάση του θέλει εκτεταμένη συζήτηση οπότε δεν θα πω τίποτα πέρα από το ότι, αυτό που επεξεργάστηκε άμεσα το όποιο μυαλό μου έμεινε, πως αγαπάει τα λεπτά σύρματα (πήγα άμεσα από 0.32mm και κάτω / ούτε κατά διάνοια δεν πήγε το χέρι σε νούμερα π.χ. στο αγαπημένο των 0.4mm). Επίσης, καταπληκτική τροφοδοσία, γεμίζει το πλάνο από μπουρμπουλήθρες που παίζουν χαρωπά. Εξαιρετικός ήχος, και στις εισπνοές αλλά και με ένα απλό πάτημα του fire. Γενικότερα, ήσυχος και πολυτελής στους απαραίτητους λειτουργικούς του ήχους. Στήσιμο με κλειστά μάτια, επιλογή γυάλινο ή ss τανκ, με το extension έχεις ψηλώσει καμινάδα και χωρητικότητα, (εδώ κι αν θέλει συζήτηση για τα επιπλέον θετικά που φέρνει μία τέτοια ψηλή επιλογή σε mtl καταστάσεις ), συν ότι μπορείς να παντρέψεις τον prime με τον v5 χωρίς ντροπές και περιστροφές, όλα νόμιμα όλα high end όλα Kayfun. Τέλος, θα κλείσω με το θέμα γεύση. Πήρα εξαιρετική γεύση και ανάλυση. Δεν θα πω τίποτα, πρέπει να δοκιμάσετε και αν πρέπει να εκτεθώ ας εκτεθώ. Ναι, επιλέγω ακόμα πολύ πιο εύκολα έναν Keras ή Pallas, για εξασφαλισμένη σφικτή τζούρα και γεύση. Ναι, ούτε εδώ το κόστος απόκτησης δεν είναι μικρό, το γνωρίζουμε όλοι. Αν πας και για τα επιπλέον κομμάτια ή τα καβάντζα ανταλλακτικά του, ε, μπορείς εύκολα να αγγίξεις τα 150 ευρώ. Άρα μην περιμένει ο μαύρος Πιτ τον όμορφο Joe να του πει για γευσάρα. Είναι εξαιρετικός και στη γεύση και στην ανάλυση, τέλος. [/justify]


[justify]Επιλογή: Εύκολο Kanthal σε 0.32mm, 2.5mm πυρήνα, 6 σπείρες, 1.2Ω, 13W. Υγρό αναπλήρωσης, (τα περισσότερα καπνικά / το αρχικό υγρό ήταν E-Phoenix (Sapphire), κι έφτασα μέχρι το καταπληκτικό πλέον (ναι ναι) Flavourist (Boulevard) άνω των 40 ημερών. /[και για τα υπόλοιπα υγρά θα επανέλθω στα vs, αν και όποτε].[/justify]

[justify]Θετικά: Άριστη ποιότητα κατασκευής, άριστα υλικά, εξαιρετικά δεσίματα. Επιλογή 2ml & 4,5ml (+ το πλεονέκτημα τον κοινών τμημάτων με του v5). Υπέροχη τροφοδοσία (όχι, δεν είναι στο τέλειο του Κάβειρου). 6 επιλογές στην εισαγωγή αέρα, πάντα για τσιγαρίσια απόδοση. Όμορφος σχεδιασμός, παιχνίδι το στήσιμο, αγαπάει τα λεπτά σύρματα, πολύ καλή κατανάλωση (όχι το άριστο του Keras). Μικρός, διακριτική χάραξη στα ss κουστούμια του (10 στον αριθμό, 10 μεγάλες πόλεις της Ρωσίας + πως θα σχεδιαστούν και άλλες πόλεις του κόσμου τούτου). Τέλος, γεύση. Χμ. Μισώ την υποκειμενικότητα στις γευστικές ατμιστικές κουβέντες. Είμαι από χωριό με κατεστραμμένη μύτη. Ξέρω όμως πως το ξινό είναι ξινό και πως το γλυκό πολύ πολύ λιγότερο ξινό απ’ το ξινό. Αντικειμενικά λοιπόν, βρήκα γεύση, πολύ γεύση, βρήκα και ανάλυση, βρήκα σφικτές τζούρες για όλα τα κοινά μας βίτσια. Καμία διαρροή, όπως κι όπου τον πήγα (ακόμα και για φραπέ, κυριολεκτικά όμως). Απαλό απαλότατο άτμισμα, σε κανένα σημείο δεν έλαβα ενοχλητική θερμοκρασία, (τουλάχιστον μέχρι τώρα, το τόσο σύντομο φλερτ). Ήδη βρήκα πολλούς και πολύ καλύτερους επισκευάσιμους του Prime. Όμως, μάντεψε. Πήρα γεύση, εξαιρετική γεύση. / [περισσότερα θα τολμήσω στα vs, αν και όποτε].[/justify]

[justify]Αρνητικά: Σχεδιαστικά, ναι είναι όμορφος ναι είναι μικρός και χαριτωμένος ως high end ατμιστικό μπιχλιμπίδι, όμως, όμως, οι κακές γλώσσες θα έχουν ένα κάποιο δίκιο: “ένας μικρός v5, ένας μπόμπιρας v5 που ξεφορτώθηκε το κάθε τυχάρπαστο pin και φορτώθηκε σχεδιαστικό ss slot κάτω από σκουληκότρυπα, βρήκε ταυτότητα ως λαθραίος σχεδιαστικός επαναπροσδιορισμός, κάτι από φιλότιμος τσιγαρίσιος”. Επίσης. Ακόμα μία φορά, πολλά κομμάτια, πολλά o-rings, ο Ρώσος το φωνάζει “αγαπάω πολυπλοκότητα, αγαπάω μηχανική, βίδες βιδούλες και όλα τα ss σκατουλάκια που σε κάνουν να υποφέρεις όταν έρχεται η στιγμή να λύσεις, πλύνεις, στήσεις, δέσεις”. [/justify]


[justify]Σημ. Ξέχασα να πω πάρα πολλά, άλλα τόσα δεν είδα καν, δεν είδα ούτε στα βασικά σύρματα, πάχη, ισχύ ή δεν ξέρω τι άλλο ακόμα, όμως είναι τόσο νωρίς που καλύτερα να μην εκτεθούμε παραπάνω. Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε, έστω κι αν δεν έπρεπε να αθετήσω την απόφασή μου για οριστική σιωπή, 30 χρόνια είναι πολλά; / Δεν πρόλαβα ούτε για βασικές εικόνες ή μετρήσεις, ελπίζω να μπουν σύντομα, από φίλους κυρίως. [/justify]

[justify]Σημ2 Άγιε μου Βασίλη, θέλω να μου φέρεις ένα λάικ απ’ τον 30YS, (και μία Barbie ποδοσφαιρίστρια). [/justify]



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 23:15 »
Κανένας kayfun δε θεωρείται high end, Joe. Ατμοποιητής μαζικής παραγωγής είναι που απευθύνεται σε όλους που μπορούν να διαθέσουν το, προσιτό συγκριτικά, αντίτιμο για την απόκτησή του.

Και μιας και έκανες το come back, κάνε μου τη χάρη και μέτρα χωρητικότητα σε παρακαλώ, μ' εκείνες τις σύριγγες της ινσουλίνης, ξέρεις εσύ. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 23:17 »
Joe, δεν σε γνωρίζω, αλλά θα σου πω το εξής: Άσε το "αν και όποτε" σε παρακαλώ...

Από κει και πέρα, άλλη μία άριστη παρουσίαση και θα σου πω το εξής: Στα οικονομικά μου ζόρια με έπεισες τουλάχιστον να πάω να τον δοκιμάσω. Το υπόλοιπο κομμάτι θα πρέπει πρώτα να το συζητήσω με τον... λογιστή μου, αν με καταλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος Aamon

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 23:39 »
[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε, έστω κι αν δεν έπρεπε να αθετήσω την απόφασή μου για οριστική σιωπή...[/justify]

Εμείς σε ευχαριστούμε και καλώς αθέτησες την απόφασή σου.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 07:53 »
@ jbt, wellcome back. Ευχαριστουμε για το review. Τωρα μενει να τον δοκιμασουμε, αν ειναι διαθεσιμος στα καταστηματα !

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 08:27 »
Δυναμικο comeback, μ΄ενα ωραιο review by Joe. Ευχαριστουμε φιλε.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 08:31 »
Οι παρουσιάσεις σου είναι απόλαυση ...τέλος....σ ΄ευχαριστούμε πολύ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 08:43 »
Μετά το φωτορεπορταζ αυτό δύο πράγματα με σώζουν.
Ότι είναι σφιχτος για τα γούστα μου και ότι πρέπει σε 2-3 εβδομάδες να αλλάξω κουστούμι στον Skyline. ;D

Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 09:00 »
Joe φουγάρο σκίσε τον πουσάρντο :laugh_wave: :respect: :respect:


Παρακαλώ την διοίκηση  να προάγει τον Κύριο ως επίσημο παρουσιαστή του vaping.gr

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 09:04 »
Joe, δεν σε γνωρίζω, αλλά θα σου πω το εξής: Άσε το "αν και όποτε" σε παρακαλώ...

Από κει και πέρα, άλλη μία άριστη παρουσίαση και θα σου πω το εξής: Στα οικονομικά μου ζόρια με έπεισες τουλάχιστον να πάω να τον δοκιμάσω. Το υπόλοιπο κομμάτι θα πρέπει πρώτα να το συζητήσω με τον... λογιστή μου, αν με καταλαβαίνεις.
joe
οποως καταλαβαινεις οι παρουσιασεις (και ειναι γενικοτερη προταση) σιγα σιγα θα πρεπει να προσαρμοστουν στη κριση.Δηλαδη δε γινεται αλλο με τις δελεαστικες κριτικες.Ευτυχως εγω ζω σε πολη που ατμιστικα κοιμαται και δεν μπορω να δοκιμαζω και να θελω.
Δηλαδη η κριτικη θα πρεπει να λεει.Ιδια τζουρα πανω κατω θα κανεις, ιδια γευση πανω κατω θα παρεις, ιδιο στησιμο πανω κατω θα κανεις, ιδια παιχνιδια πανω κατω μπορεις να κανεις.μια χαρα ατμοποιητης.120 ευρω κανει , μαζι με τα τζιτζιλι μιτζιλι 150.
Δηλαδη λυπηθειτε μας.
εγω θα κανω αποχη απο τις παρουσιασεις.μεχρι να βγει ατμοποιητης απο βαλυριανο ατσαλι.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 09:30 »
Χρησιμότατο review.
Πολλά υποσχόμενος φαίνεται, κι όσο κι αν με "πλήγωσε" ο 5 γιατί ξεστράτησε απο την σφιχτή, τόσο είναι δυναμικά στο rotation τους τελευταίους μήνες, γιατί είναι άψογος ατμιστικά (και γευστικά σε κάποια υγρά που θέλουν φρένο στην ένταση της γεύσης). Αυτό το άψογο ατμιστικά, φαίνεται οτι θα έχουμε και απο τον Prime, στα παραδοσιακά mtl μονοπάτια.

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 10:43 »
Πήγα χθες να τον δοκιμάσω.
Το συμπέρασμα είναι πως θα παραμείνω με τον Kayfun 5 μιας και πέραν της πιο σφιχτής τζούρας(που δεν είμαι fan) δεν βρίσκω διαφορές άξιες λόγου ανάμεσα στα δύο μοντέλα.

Αυτά που διαβάζω στην παρουσίαση του Prime για διαρροές/υγρασίες κλπ στον Kayfun 5, δεν μου έχουν συμβεί παρά μόνο σε πολύ χαμηλά Ohms (<0.3Ω) και Max VG υγρά που η παραγωγή ατμού είναι υπερβολική για το μέγεθος της καμπάνας αλλά και του χαρακτήρα του Kayfun 5.

Πάλι Kayfun 5 θα έπαιρνα αλλά δεν παύει ο Prime να είναι ένας high end ατμοποιητής που αξίζει κάθε € της τιμής του.
Το αγοραστικό κοινό του Svoemesto είναι MTL vapers και από ό,τι φαίνεται ο Svoemesto ακούει τους πελάτες του (χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα καλό. Προσωπικά το θεωρώ περιοριστικό).

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 10:46 »
Ακριβως ετσι, ακουει τους πελατες του. Για μενα ειναι απο τους καλυτερους κατασκευαστες γιατι καλυπτει καθε κατηγορια ατμιστων. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 11:43 »
Κανένας kayfun δε θεωρείται high end, Joe. Ατμοποιητής μαζικής παραγωγής είναι που απευθύνεται σε όλους που μπορούν να διαθέσουν το, προσιτό συγκριτικά, αντίτιμο για την απόκτησή του.

Και μιας και έκανες το come back, κάνε μου τη χάρη και μέτρα χωρητικότητα σε παρακαλώ, μ' εκείνες τις σύριγγες της ινσουλίνης, ξέρεις εσύ. :laugh1:

[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Παιδιά, έγινα ακόμα πιο χάλια (σηκώθηκα άρρωστος) με τα καλά σας λόγια. Δεν μπορώ όμως να σας πω ούτε ευχαριστώ, καθαρά από ντροπή. / Δεν είμαστε ειδικοί ατμιστολόγοι, ακόμα μυρίζω τις ατμιστικές μου πάνες, όμως αν πρέπει ντε και καλά να κομπάσουμε για κάτι αυτό θα είναι η λαχτάρα μας να συνεχίζουμε με το χόμπι μας.[/justify]

[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα, καλημέρα. Πιστεύω πως βιάστηκες στο συμπέρασμά σου. Πιστεύω επίσης πως όλοι μας αντιλαμβανόμαστε πως ο όρος χρησιμοποιείται καταχρηστικά, αν και η ποιότητα ειδικά στους επισκευάσιμους δεν πρέπει να είναι το ακριβό και τέλος, αλλά το ποιοτικό συν όσων άλλων.[/justify]

[justify]Όσο αφορά τον συγκεκριμένο κατασκευαστή, νομίζω πως προηγήθηκε πολλών τέτοιων και σίγουρα ανήκει σε αυτούς που δηλώνονται ως high end. Μαζική παραγωγή βλέπω και σε σχεδόν ολόκληρη την κατηγορία επισκευάσιμων που συζητάμε. Να διαλέξω από το ράφι έναν Taifun στην τύχη και να σου πω τον α/α του; θα είναι 4ψήφιος. Να πάω σε StattQualm, σε E-Phoenix, σε Athea; μήπως σε Έλληνες κατασκευαστές; / Αν φύγουμε τώρα απ’ όλους αυτούς και φτάσουμε σε χειροποίητες κατασκευές και εξωτικά υλικά και δεν ξέρω τι άλλο ή με περιορισμένα κομμάτια και σειρές προτεραιότητας, τότε τζάμπα γράφουμε σε ανοικτό ατμιστικό φόρουμ, κλειδώνομαι σε μία σούπερ ομάδα και τέλος. / Άλλο παράδειγμα; κορυφαίος ελβετικός μηχανισμός στην ωρολογοποιία (και με μαζική παραγωγή), μπορείς να τον βρεις όπως στις πλακέτες από Evolv. Έχω τον ίδιο μηχανισμό κόστους περί τα 900 ευρώ, ίδιο με Ω, κόστους 10, 12 χιλ., και ασφαλώς δεν μιλάω για αντιγραφή, μιλάω για το ίδιο πράγμα συν το κόσμημα ή όχι. Αμέτρητα τα παραδείγματα που δικαιολογούν την κατάχρηση του όρου στις ατμιστικές μας αγάπες, και ο Kayfun δεν μπαίνει αδικαιολόγητα μέσα στην κατηγορία. [/justify]

[justify](για το άλλο θέμα, σχετικά με χωρητικότητες και λοιπά όμορφα. Δεν θέλω να το σχολιάσω γιατί είμαι με πυρετό και έντονο πονόλαιμο).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος hawk74

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • rust never sleeps
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2017, 11:44 »

[justify]+ πως θα σχεδιαστούν και άλλες πόλεις του κόσμου τούτου[/justify]


 Φαντάστηκε να κυκλοφορήσει tank με χαραγμένο το Empire State Building  και από κάτω να γράφει  New York  New York  ..αλά Scorsese, Minnelli, Sinatra ..κλπ. :-*

Νομίζω  ότι ο αγαπημένος  μου  V3   θα βρει τον μεγάλο του αδελφό.

Εξαιρετικό  review :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515340 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530805 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801635 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet