vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, Mimhsdr, dvelev, Buliwyf

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #120 στις: Αυγούστου 22, 2017, 01:20 »
Τελικά το αγόρασα το πικο....
...Γλυκοκοιταζω goon 22 και pulse. Για πείτε καμιά ιδέα για ατμοποιητη...

Κατ'εμέ ξέχνα goon και pulse, αρκετά αεράτοι ατμοποιητές που ζητάνε χοντρά σύρματα και ρεύμα φυσικά που το Pico ειδικά δεν μπορεί να δώσει, πόσο μάλλον στον goon που αποδίδει ιδανικά με δύο αντιστάσεις αντί μιας..
Προτίμησε πιο "σφιχτούς" ατμοποιητές με μικρότερα decks όπως hadaly (η καλύτερη επιλογή για μένα ), narda rda (επίσης πολύ καλή επιλογή ), ίσως τον maze v3 της hcigar (αρκετά σφιχτός κι αυτός ), δεν μπορώ να θυμηθώ άλλον τώρα.

Επικεντρώσου κυρίως σε 22άρηδες rda's που έχουν μικρότερα decks και χώρους ατμοποίησης σε σύγκριση με τους 24άρηδες που συνήθως θέλουν clapton-oειδή σύρματα για να αποδώσουν σωστά.

Δυστυχώς οι επιλογές δεν είναι πολλές όμως οι λίγες που υπάρχουν -ευτυχώς- είναι πάρα μα πάρα πολύ καλές.. :)

Αποσυνδεδεμένος kazabubu

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #121 στις: Αυγούστου 22, 2017, 06:49 »
Καλημερα παιδια.Θα δω για narda rda μιας και ειναι κοντα στη φιλοσοφια λειτουργια του hadaly.
Προς το παρον παιζει με τον μαμα coral και σε συγκριση με hadaly δεν....

Κοιταω να αγορασω τον narda απο ελλαδα αλλα δεν μπορω να καταλαβω εαν εχει μεσα bf pin..
Ξερει κανεις αν εχει μεσα bf pin?
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2017, 08:34 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #122 στις: Αυγούστου 22, 2017, 08:19 »
Άμα είναι κλώνος λογικά ναι.Ο γνήσιος όχι απο ότι θυμάμαι

Αποσυνδεδεμένος kazabubu

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #123 στις: Αυγούστου 22, 2017, 20:28 »
Εν τέλη αγοράστηκε ο le concorde. Καθάρισμα,  στήσιμο με 28 αρι κανθαλακι και 1.2 ohm σε 2, 5 πυρήνα. Εξαιρετική τζουρα οπου γίνεται απο τσιγαρισια μέχρι  σφικτή πνευμονικη. Πυκνος ατμοσ και  γεματος. Η γευση ειναι παρα πολυ καλη σε σημειο να βρισκω καινουργιες νοτες σε υγρα που γνωριζω καλα. Ο hadaly έμεινε να δουλεύει αλλά ως απλος ντριπερ. Το Πίκο συνεργάζεται άψογα με τον le concorde  και στο ζουλιγμα το υγρό διανέμεται ομοιόμορφα. Δεν έχω κάτι άλλο να πω μέχρι στιγμής παρα μονο "ωραία φαση τελικά το ζουλιγμα" Άντε γιατί είχα αρχίσει να βαριεμαι..... 

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #124 στις: Αυγούστου 22, 2017, 23:55 »
Παραλαβή Le Concorde και από εμένα σήμερα. Ωραίος bf και συμφωνώ με τον από πάνω  Αθόρυβη τζούρα ακόμη και με τερμα ανοιχτό η κλειστό airflow.... Σε σημείο που μετά από 1 δευτερόλεπτα να μην έχεις καταλάβει αν έχεις τραβήξειι τζούρα χαχαχα. 
Τώρα εγώ πήγα σε τελείως διαφορετικό στήσιμο, SS 316L - 26ga- 2 αντιστάσεις σε 3αρι πυρήνα και τελικό αποτέλεσμα στα 0.22ohm.....
Στα 25watt τρομερά πράγματα, απίθανη επιλογή πιστεύω για όλα τα γούστα πλην αυτών που θέλουν πάρα πολύ αέρα! 

Τώρα μαζί ήταν στο πακέτο και ο κλωνος boxer σε μπλε χρώμα. Βαράει δυνατά, απίστευτα μικρό, δύσκολα μπαινοβγαινει και δεν κάθεται σταθερά τελείως το μπουκαλάκι. Κλειδώνει εύκολα το κουμπί και δεν έχω θέμα με το fire, έχω θέμα με τον πολο που από 3 dripper που έχω μου διαβάζει και κάνει fire μόνο τον έναν.... Μόνο τον pulse, Le concorde k The flave rda ποτέ! 
Κάποιος έγραψε για αλλαγή πόλου... Να μαντέψω ότι για παρόμοιο λόγο τον άλλαξε? Αν υπάρχει εδώ Ελλάδα πόλος για να αλλαχτεί ας γράψει πληροφορίες παρακαλώ. Από εξωτερικό δεν πρόκειται να μπω καν στον κόπο... 
Ευχαριστώ! 

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #125 στις: Αυγούστου 23, 2017, 00:09 »
Le Concorde παίζει ακόμα σε κάποιο κατάστημα; Για τον κλώνο έχουμε καμία εικόνα;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #126 στις: Αυγούστου 23, 2017, 00:19 »
Για τον κλώνο μιλάνε λογικά τα παιδιά απο πάνω.Ο γνήσιος έγινε sold out καιρό τώρα...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #127 στις: Αυγούστου 23, 2017, 08:36 »
Τώρα μαζί ήταν στο πακέτο και ο κλωνος boxer σε μπλε χρώμα. Βαράει δυνατά, απίστευτα μικρό, δύσκολα μπαινοβγαινει και δεν κάθεται σταθερά τελείως το μπουκαλάκι. Κλειδώνει εύκολα το κουμπί και δεν έχω θέμα με το fire, έχω θέμα με τον πολο που από 3 dripper που έχω μου διαβάζει και κάνει fire μόνο τον έναν.... Μόνο τον pulse, Le concorde k The flave rda ποτέ!
Κάποιος έγραψε για αλλαγή πόλου... Να μαντέψω ότι για παρόμοιο λόγο τον άλλαξε? Αν υπάρχει εδώ Ελλάδα πόλος για να αλλαχτεί ας γράψει πληροφορίες παρακαλώ. Από εξωτερικό δεν πρόκειται να μπω καν στον κόπο...
Ευχαριστώ!
Εγω εχω γράψει και έχω αλλάξει τους 2 πόλους και στα 2 boxer που εχω. Η αλλαγή έγινε για 2 λόγους:

1. Ο πόλος του Boxer ΔΕΝ είναι ρυθμιζόμενος. Ουτε στα δικά μου έπαιξαν Flave & Le Concorde με τη μία. Ξεβίδωσα μια στροφή τη βίδα του πολου των ατμοποιητών και δούλεψαν άψογα και χωρίς διαρροές. Ο πόλος που εβαλα είναι πλεόν ρυθμιζόμενος και δεν υπαρχουν τετοια ζητήματα πια.

2. Ο πόλος του Boxer εχει άθλια αγωγιμότητα. Ως αποτέλεσμα τα βολτ δεν είναι σταθερά σε κάθε πάτημα. Με αλλαγή του πόλου το φαινόμενο εξαλείφεται σε μεγάλο βαθμό. Προφανώς για 100% διαφορά θέλουν αλλαγή και τα τρισάθλια λαμάκια θετικού και αρνητικού. Το λαμάκι του αρνητικού έρχεται ορειχάλκινο μαζί με τον νεο 510. Αρα ο μόνος αδύναμος κρίκος είναι πια το λαμάκι του θετικού. Με λίγη δουλίτσα όμως αλλάζει και αυτό. Κανα κρυο βράδυ του χειμώνα μπροστά στο τζάκι θα κάτσω να το φτιάξω.

Ο πόλος που ταιριάζει άψογα και με μικρές μόντες στο Boxer είναι ο VT510 της Varitube. Τον έχει η stealthvape και σε 7 μέρες είναι στο σπίτι σου με κόστος 10 ευρω (όσο κάνει όλο το μοντ)

Ακολουθεί φωτορομαντζο




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 08:52 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 23, 2017, 08:54 »
...και ο fatdaddy v4 του κάθεται πολύ καλά του boxer.Oσο για το χτύπημα του παρόλο που η λάμα είναι απο chinesium είναι αξιοπρεπέστατο

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 23, 2017, 22:42 »
Επανέρχομαι. Squonk bottles Ελλάδα έχει βρει κανείς; Ψάχνω για το spooky αλλά δεν...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 23, 2017, 22:46 »
vape experts
Xsmokers
Esmokeguru
Έριξες καμία ματιά?

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 23, 2017, 22:53 »
Έχει ο guru! Thanks!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 23, 2017, 23:05 »
Επανέρχομαι. Squonk bottles Ελλάδα έχει βρει κανείς; Ψάχνω για το spooky αλλά δεν...


Sent from my iPad using Tapatalk
Για το spooky τα μαύρα απο VB ....Eγώ του έχω βάλει της YFTK απο fasttech....μαμάνε  :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 24, 2017, 00:02 »
Το spooky σε ποια μαγαζια υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 24, 2017, 00:16 »
Μόνο στο group του facebook προς το παρών όταν βγει καινούργια λίστα....  https://www.facebook.com/groups/SPOOKYMOD/?fref=ts

Ξέρω οτι θα δώσει και μερικά κομμάτια σε κάποια μαγαζια τις επόμενες μέρες.Θα ενημερωθείτε απο το group


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9750 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy