vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, Stelios miro, lounik, Jorge, tibolaso, Sergios, giorgos1999, Buliwyf

Twitter

Wotofo Serpent SMM RTA

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Wotofo Serpent SMM RTA
« στις: Ιουλίου 18, 2017, 14:29 »
Μου ήρθε σήμερα το δώρο από την κλήρωση τις Heaven Gifts 
https://www.heavengifts.com/product/WOTOFO-Serpent-SMM-RTA.html

ακριβώς μια εβδομάδα από την ημερα που το κέρδισα, σφαίρα με DHL
Thank you Heaven Gifts  :respect:

Wotofo Serpent SMM RTA

Το πακέτο



Το περιεχόμενο







Μέχρι εδώ κατάφερα να τον αποσυναρμολογήσω



Είναι προφανές ότι ο ατμοποιητης είναι για χοντρά σύρματα και αεράτες τζούρες 
Εγώ από την μεριά μου αφού τον είχα στ χερια μου
έκανα μια προσπάθεια να τον στήσω με ss 0.32mm όπως σε όλος τους ατμοποιητες μου για να δω αν μπορεί να δουλέψει και έτσι



Το βαμβάκι που έβαλα τελικά ήταν λίγο και θέλει ελάχιστα περισσότερο για να μπει λίγο πιο μέσα στις τρύπες





Η αλήθεια είναι ότι δουλεύει (με σχεδόν τέρμα κλειστό τον αέρα) αλλα σίγουρα δεν μου δίνει την τζούρα που θέλω να έχω και δεν θα τον πρότεινα σε κανέναν για MTL ατμισμα
ακόμα και έτσι όμως μου έδωσε καλή γεύση και υποθέτω πως θα παίξει πολύ καλά σε αεράτο ατμισμα που του πάει και περισσότερο



Χαρακτηριστικά του ατμοποιητη (Copy απο Heaven Gifts)
Size: 24.2mm x 45.5mm
Tank: 4ml
Thread: Gold plated 510 pin Thread
Material: 304 Stainless Steel, Pyrex glass, ULTEM

Τι έρχεται μέσα στο πακέτο (Copy από Heaven Gifts)
1x Serpent SMM RTA
1x Screwdriver
1x Japan cotton
2x Glass tube
1x Spare Parts
1x Manual




Και ένα Review από τον άνθρωπο που το σχεδίασε




Σε λίγες μέρες που θα τον πάρει ο Savo θα μας πει και πως ατμίζει σε κανονικές (για αυτόν τον ατμοποιητη) συνθήκες

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 19, 2017, 13:40 »
Μπράβο Κώστα ωραία παρουσίαση. :thumpup:
Σχεδόν σε όλα τα βίντεο που είδα τον έστηναν με τις αντιστάσεις τις έτοιμες που σου δίνει μάλλον το πακέτο και αυτές ήταν οι πλακουτσοτές άλιεν fused πως τις λένε τέλος πάντων, οπότε και έπιαναν μια χαρά κάτω από τις βίδες. Μπράβο που έστησες με κλωστή λοιπόν μυ έφυγαν κάποιες απορίες αλλά το κλάπτον που είναι στρογγυλούτσικο θα πιάσει έκει πέρα ;;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 19, 2017, 13:48 »
με 0.32 σύρμα ήταν λίγο δύσκολο αλλα όχι πολύ

με clapton άνετα θα στήσεις
περνάς την αντίσταση και βάζεις το δάχτυλο στην άκρη εκεί που έχει το κενό και βιδώνεις
θα είναι παιχνιδάκι με clapton το στήσιμο

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 13:49 »
O serpent smm ειναι μια συνεργασια της wotofo και του youtube reviewer suckmymod.
Ειναι ενας ατμοποιητης μονης αντιστασης που επικεντρωνεται στην γευση παρα στα ντουμανια.
Ερχεται με αρκετα πλουσιο πακετο κατι που δεν φαινεται στις φωτος γιατι τα χρησιμοποιησα.Εχει βαμβακι αντιστασεις και 2 εξτρα τζαμακια!
Εχει 24χιλ διαμμετρο και χωρητικοτητα 4 μλ παρα το μικρο του μεγεθος.Εχει ντριπ τιπ 510 ultem και ειναι απο ανοξειδωτο ατσαλι κατασκευασμενος.Εχει γεμισμα απο πανω και διπλο αερα κατω.Ο αερας βρισκει το ντεκ απο το πλαι μονο και οχι απο κατω με 2 διπλες τρυπες κανοντας τον ετσι πιο leakproof αρα κανοντας το στησιμο πιο ευκολο ακομα και για ενα αρχαριο.Θεωρητικα προσφερει και στην καλυτερη γευση κατι για το οποιο φημηζεται.Ο αερας του θα τον ελεγα σφιχτο πνευμονικο.Το ντεκ του ειναι υπερυψωμενο στυλ gta και λογω του αερα ειναι ιδιαιτερο και οχι μονο.Δεν εχει τρυπα απο κατω μονο 4 στο πλαι.Και επισης εχει 4 βιδες.Μπορουμε να χρησιμοποιησουμε 2 την φορα αναλογα οπως θελουμε να βαλουμε την αντισταση μας.Τα ποδαρακια απο πανω η απο κατω.Ετσι οπως προειπα το στησιμο του ειναι παιχνιδακι.
Ειναι ενας απλος ατμοποιητης.Δεν εχει να πεις πολλα περαν του ντεκ του.Προσφερει γευση , ωραια τζουρα , μεγαλη χωρητικοτητα και αν θελετε κατι γευσατο και ευκολο προτιμηστε τον.












Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 21:26 »
Τον έχω βάλει στο μάτι τον συγκεκριμένο! Αλλά περιμένω και σχόλια απο πιθανούς χρήστες που ήδη τον έχουν. Περιμένουμε εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 22:52 »
Δεν έχει ποτέ διαρροές...
Δε στηνεται δύσκολα...
Δεν είναι ψηλός...
Δε με έχει "κρεμάσει" ποτέ...
Δε σφυράει...
Δε φέρνει υγρό στο στόμα...
Δεν έχει ένα αλλά ΔΥΟ ανταλλακτικά τζαμάκια στο κουτί
Δε τον αφήνω από το χέρι μου
Δε βλέπω μπροστά μου από το ντουμάνι...


ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!  :thumpup:









Τραβάει στην ανηφόρα, είναι και οικονομικός κι αν τον άλλαζα, πάλι τον ίδιο θα έπαιρνα. Άμα λάχει ναουμ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 23:01 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 23:18 »
Ο SMM και ο Hadaly είναι η επόμενες αγορές μου σε H/W.

Ο smm αφού τον δοκίμασα για μερικές μέρες μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Για RTA πραγματικά πίστευα οτι είχα κατασταλάξει με τα serpent mini αλλά ο smm σου δίνει λίγο παραπάνω χώρο για στήσιμο, έχει ίδια απόδοση σε γεύση και το σημαντικότερο, συγχωρεί λάθη σε wicking και δεν στάζει ποτέ.

Το μόνο που δεν μπορώ να αποφασίσω είναι αν θα πάρω σε μαύρο, ασημί, rainbow ή και τα τρία μαζί. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 23:23 »
Η μαύρη βαφή δε μου φάνηκε πολύ σόι...

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 23:34 »
Δεν έχει ποτέ διαρροές...
Δε στηνεται δύσκολα...
Δεν είναι ψηλός...
Δε με έχει "κρεμάσει" ποτέ...
Δε σφυράει...
Δε φέρνει υγρό στο στόμα...
Δεν έχει ένα αλλά ΔΥΟ ανταλλακτικά τζαμάκια στο κουτί
Δε τον αφήνω από το χέρι μου
Δε βλέπω μπροστά μου από το ντουμάνι...


ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!  :thumpup:


Χαίρομαι! Με τί στησίματα το έχεις δοκιμάσει?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2017, 23:57 »
26ga, 5 στροφες σε 3mm πυρήνα, γύρω στα 0.75Ω, στα 26 watt περίπου. Μόνο αυτό δουλεύω. :)

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 05:54 »
Ο SMM και ο Hadaly είναι η επόμενες αγορές μου σε H/W.

Ο smm αφού τον δοκίμασα για μερικές μέρες μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Για RTA πραγματικά πίστευα οτι είχα κατασταλάξει με τα serpent mini αλλά ο smm σου δίνει λίγο παραπάνω χώρο για στήσιμο, έχει ίδια απόδοση σε γεύση και το σημαντικότερο, συγχωρεί λάθη σε wicking και δεν στάζει ποτέ.

Το μόνο που δεν μπορώ να αποφασίσω είναι αν θα πάρω σε μαύρο, ασημί, rainbow ή και τα τρία μαζί.
Θα σου πρότεινα να μην πάρεις τον μαυρό και γενικά καλό είναιν να αποφευγουμε τους μαυρούς ατμοποιητές γενικά  γιατί κάτι παίζει με τον πόλο και το χρώμα με αποτέλεσμα μετά από λίγο καιρό να μην μένουν σταθερά τα ωμ :wall: γιατί γίνεται αυτό  δεν ξέρω  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 06:19 »
Εχω κλεισει μηνα που το εχω, ωρα να δωσω κι εγω το review. Η εκδοση που εχω δεν ειναι TPD.

Aρνητικα:

  • Θορυβος: Κανει αρκετο θορυβο ο αερας του. Δεν σφυριζει αλλα θυμιζει λιγο baby τουρμπινα.
  • Κρυφτουλι με τα ml: Δεν φαινονται καθολου τα τελευταια 2ml του τανκ. Το γερνω συνεχως για να καταλαβω ποσο υγρο εχει μεσα. Πολυ ενοχλητικο στην αρχη αλλα το συνηθισα. Οταν ειμαι εξω ομως πρεπει να εχω τον νου μου, να το γυρναω στο πλαι και να το κοιταω καθε 2-3 τζουρες μην ξεχαστω και παρω καμμενο. Δεν μπορω να ατμισω ανετα οταν δεν βλεπω το υγρο και νιωθω πως ειναι αδειο ενω στην πραγματικοτητα ειναι μονο στην μεση.
  • Γεμισμα: Ενα μικρο αρνητικο τωρα. Για να ξεβιδωσει το καπακι γεμισματος, πρεπει να κρατησουμε το τζαμακι. Αν κρατησουμε την βαση ανοιγει το airflow και καπως ετσι γινονται οι διαρροες σ'αυτο το τανκ... Δεν εχει απο καπου αλλου πιασιμο. Παντα πρεπει να προσεχουμε λοιπον ποσο πιεζουμε το τζαμακι οταν ξεβιδωνουμε, ειδικα αν σας αρεσει να σφιγγετε σαν εμενα. Το θετικο ειναι πως εχει 2 ανταλλακτικα τζαμακια. Δεν ειναι ιδιαιτερο προβλημα, απλα αξιο αναφορας.

Θετικα:

  • Ποιοτητα κατασκευης: Ευκολα αποδεκτη. Δεν ειναι στιβαρο οπως αλλα τανκ, σε καμια περιπτωση ομως δεν εχει κακη ποιοτητα. Αν εχει καποιος wotofo ξερει τα standard της, δεν ειναι η καλυτερη αλλα ειναι σταθερη αξια. Κανενα σημαδακι δεν εχει ακομη και πολυ δυσκολο να κανει ποτε με λιγη προσοχη. Δεν θα φοβομουν να το παρω σε χρωμα. Οι βιδες του deck επισης δεν χαλανε ευκολα οπως σε πολλα αλλα τανκ και οπως ειπα μου αρεσει να σφιγγω.
  • Μεγεθος/Βαρος: Το μεγεθος σε συγκριση με την χωριτικοτητα ειναι απλα οτι καλυτερο στην κατηγορια του και με αρκετη διαφορα. Επισης πολυ ελαφρυ. Γνωστα τανκ με 2ml ειναι αρκετα πιο βαρια απ'οτι αυτο με 4.
  • Deck: Στησιμο αντιστασης με κλειστα ματια και βαμβακια πολυ ευκολα οταν το καταλαβεις. Ο σχεδιαστης του λεει να κρεμεται το βαμβακι σε μεση αποσταση απο deck και βαση. Προσωπικα δεν δεχτηκα να χασω 1-1.5ml για τα βαμβακια, ειμαι και τελειομανης οποτε καποιες διαρροες και λιγα καμμενα ειχα στην αρχη για να το μαθω. Βρηκα ποια ειναι η χρυση τομη wick/leak ομως και τωρα με τα βαμβακια να "ξυνουν" την βαση εχω προσβαση σε ολο το υγρο και τροφοδοσια σεμιναριου. Με πιο κοντο βαμβακι ισως δεν χρειαζεται καθολου εκμαθηση. Λιγο χτενισμα παντως το βαμβακι σε 3mm ID το θελει.
  • Γευση: Tοπ στην κατηγορια του. Την τελευταια βδομαδα δοκιμαζοντας υγρα ειδα πως παιρνω λιγο πιο ηρεμες νοτες σε εντονα φρουτα σε σχεση με το ammit 25. Δινει πολυ ωραια γευση χωρις να ειναι επιθετικη.



Συμπερασμα:

Επιτελους ενα βολικο καθημερινο τανκακι που σηκωνει πολλα βατ. Εχει ντουμανι, γευση και καλη χωριτικοτητα. Τα αρνητικα του ειναι αμελητεα και τα θετικα του αρκετα για να το χεις πιπιλα. Το προτινω για καποιον που θελει να παιρνει μαζι του ενα τανκ που να δινει 45+ βατ. Δεν χρειαζεται οταν βγαινουμε πλεον να κανουμε υποχωρισεις στα βατ ή στην γευση. Σημαντικοτερα δεν χρειαζεται να κουβαλαμε μαζι μας τεραστιους ατμοποιητες και να κοιτανε περιεργα οι φιλοι μας σχολιαζοντας "πωπω τι ειναι αυτο το πιστολι παλι".
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 18:24 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 11:48 »
Θα σου πρότεινα να μην πάρεις τον μαυρό και γενικά καλό είναιν να αποφευγουμε τους μαυρούς ατμοποιητές γενικά  γιατί κάτι παίζει με τον πόλο και το χρώμα με αποτέλεσμα μετά από λίγο καιρό να μην μένουν σταθερά τα ωμ :wall: γιατί γίνεται αυτό  δεν ξέρω  :dontknow: :dontknow:
Δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό με ατμοποιητές και όπου το βλέπω γραμμένο είναι από κάποιον που έχει ακούσει για κάποιον άλλο..

Μάλλον θα παίξω οπως και με τα mini ένα μαύρο και ενα ασημί.

Το rainbow που το ξαναβλέπω θα θέλει να του πάρω και new mod οπότε θα φάει άκυρο.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 19:45 »
. . . . . . . ψυχραιμία κύριοι . . . . . . .

Τα 4ml είναι παραμυθάκι γιατί αν βάλεις τα μπαμπάκια πάτωμα 
και τον πας τρένο πήρες καμμένο . . . . . .

Το δάκρυσμα στη βάση είναι σίγουρο για τα λέμε όπως είναι . . . . . .

Με το επιστόμιο του serpent mini ss αναβαθμίζεται η γεύση του . . . . . . 

Tη γεμάτη και απαλή γεύση του exo δεν την εχει . . . . . . . 


Stepeha . . . . . . . . το δεύτερο μοντάκι ποιό είναι ; ; ; ; ;



Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Serpent SMM RTA
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 20:21 »
Τα 4ml είναι παραμυθάκι γιατί αν βάλεις τα μπαμπάκια πάτωμα
και τον πας τρένο πήρες καμμένο . . . . . .

Πές το λίγο πι αναλυτικά γιατί δεν κατάλαβα. Πώς σχετίζετε το αν είναι 4 ml με το την τοποθέτηση του βαμβακιού και το καμένο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084140 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 82 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos