vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, Alexander20, Buliwyf, pasgko, goran, dvelev, Lazy Dog, maprix, manos147

Twitter

SQUAPE E (MOTION)

Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 23:40 »
Ακριβως, εχω και τα 2 τανκακια, μικρο και μεγαλο και εχουν κολλησει οι καμπανες. Δεν τα εσφιξα και επισης λιπανα τα ορινγκ με vg..αλλα και παλι. Καταψυξη δεν εχω δοκιμασει, ποση ωρα να τα αφησω?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 20:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 23:49 »
Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά θα τα άφηνα 10 λεπτά τουλάχιστον.
Πάντως γενικά αν έχεις τα PMMA tanks λεμονοταρτα μην τους βάλεις. Πάρε τα ultem καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2018, 23:59 »
Σε ευχαριστω για τη συμβουλη, εσενα δεν σου εχουν κολλησει ποτε? Ειμαι βεβαιας οτι δεν τα εχω σφιξει τερμα, αλλα και παλι κολησαν. Βεβαια μικρο το κακο, μπαινει στο πλυσιμο οπως ειναι το κομματι.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 00:11 »
Εγώ δεν είχα ποτέ τον Ec.
Τον Emotion είχα.

Αποσυνδεδεμένος assasin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 12:45 »
Να πω κ εγω τη γνωμη μ..επεσε στα χερια μ με  b deck..2.5mm πυρηνας 0.35 nic. στα 0.6ohm..δε ξερω ατονος σε γευση μ φανηκε..μπορει να εκανα λαθος εγω  σε παχος συρματος..να θελει το ψαξιμο τ λογικα..

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 12:47 »
Αυτά τα "μ μ μ τ τ" να μην έβαζες, μια χαρά θα ήσουν

Αποσυνδεδεμένος assasin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 14:02 »
Ζητάω συγγνώμη..έχεις δίκιο...βιασύνη..

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 23, 2019, 13:17 »
Καλημέρα
Μια βοήθεια εάν ξέρει κανείς.
Καταρχήν μιλάμε για τον κλώνο.

Με οποίο ντεκ και να δοκιμάσω στο πρώτο γέμισμα μετά το στήσιμο όλα καλά,  στο δεύτερο όμως όλα τα υγρά τα πετάει από κάτω!!

Κάτι πρέπει να  κάνω λάθος ίσως στο γέμισμα.

Τέρμα δεξιά το πάνω,  λίγο πίσω για να εμφανιστεί η τρυπουλα,  γεμίζω,  και μετά κάνω τέρμα αριστερά για να σηκωθεί η καμπάνα και να περάσει το υγρό στο ντεκ

Σωστά?


Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 24, 2019, 01:20 »
...μιλάμε για τον κλώνο... Τέρμα δεξιά το πάνω, λίγο πίσω για να εμφανιστεί η τρυπουλα, γεμίζω, και μετά κάνω τέρμα αριστερά για να σηκωθεί η καμπάνα και να περάσει το υγρό στο ντεκ Σωστά? 
Ο κλώνος της ULTON που έχω έχει ένα θεματάκι με τις ανοχές του 0-ring κάτω από το μαραφέτι που ρυθμίζει το ΚΛΕΙΣΤΟ/ΑΝΟΙΧΤΟ/REFILL. Είναι σφιχτό & συμπαρασύρει όλο τον μηχανισμό, με αποτέλεσμα ποτέ να μην δείχνει σωστά το κάθε mode της λειτουργίας. Βγάλε το με προσοχή, χρησιμοποιώντας κάτι λαστιχένιο & τραβώντας το ταυτόχρονα προς τα πάνω. Εγώ το βρήκα ευκολότερο να βάλω το νύχι μου από κάτω & να το σηκώσω σταδιακά. Βάλε λίγη βαζελίνη στο o-ring. Oχι υγρό αναπλήρωσης ή VG, θα χάσουν την λιπαντικότητά τους πολύ σύντομα. Κούμπωσε & είσαι κομπλέ μέχρι το επόμενο πλύσιμο που θα επαναλάβεις την διαδικασία.

Για να μην μπερδευόμαστε με τα δεξιά & αριστερά, ΤΕΡΜΑ κατά την φορά των δεικτών του ρολογιού κλείνει, λίγο προς τα πίσω (αντίθετα με την φορά του ρολογιού εμφανίζεται η οπή αναπλήρωσης & ΤΕΡΜΑ ανάποδα από την φορά του ρολογιού είναι ανοιχτός.   

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 25, 2019, 00:35 »

Ευχαριστώ πολύ

Προφανώς αυτό το ring δεν δουλεύει σωστά και κατά το άνοιγμα των υγρών αφήνει και την τρύπα ανοικτή και έτσι δημιουργεί το πρόβλημα

Θα δοκιμάσω την συμβουλή σου το βράδυ να δω εάν έφταιγε αυτό

Ευχαριστώ και πάλι

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Δοκίμασα αυτό που περιέγραψες,  όντως τώρα γύρνα απροβλιματιστα ο ελεγκτής.
Φαίνεται να ήταν αυτό που προκάλεσε την διαρροή.
Θα το δω στα επόμενα 1-2 γεμισματα
Ευχαριστώ πολύ και πάλι

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2019, 00:46 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 25, 2019, 00:50 »
Να σαι καλά. Ελπίζω να είναι κομπλέ τώρα.

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 18:23 »
Έχω κι εγώ τον κλώνο της ulton αλλά ακόμη δεν τα έχουμε βρει... Γενικώς έχει διαρροές και μου έχει σπάσει τα νεύρα... Το θέμα είναι ότι 2 φορές είχα πετύχει τα στησίματα κατά τύχη βέβαια και δεν έβγαζε ούτε σταγόνα... Τώρα κάθε φορά έχει κάποιες διαρροές.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως να το διορθώσω... Και τον έχω βάλει για πούλημα αν και σαν ατμοποιητής σαν γεύση και απόδοση τον έχω βρει από τους καλύτερους... Η αλήθεια είναι ότι αν κατάφερνα να τον μάθω δεν θα τον έδινα.. Δεν μου έχουν κάνει κόλπα τα o-ring μέχρι στιγμής.. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 22:31 »
Θα σου έλεγα πως, εφόσον στήσιμο & o-rings είναι ok, να κοιτάξεις αυτό που κουβεντιάζουμε αμέσως πριν από το δικό σου ποστ. Το αν δουλεύει σωστά ο μηχανισμός ΑΝΟΙΧΤΟ-ΚΛΕΙΣΤΟ-ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ, δηλαδή.
Οσες φορές είχα διαρροές, αυτό έφταιγε. 

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2019, 12:27 »
Δεν ήταν το λαστιχάκι εκεί που λέτε το είχα φτιάξει... Αλλά το στήσιμο.. Έβαζα λίγο βαμβάκι  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SQUAPE E (MOTION)
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2019, 15:07 »
Σαν αρχή καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα στο θέμα μας, θα χρειαστώ αρκετή βοήθεια έχω πάρει μεταχειρισμενο το κλώνο του squape e motion απο ulton έχω διαβάσει αρκετά και εδώ αλλά έχω δει και  πάρα πολλά βίντεο (pbusardo  εδώ να αναφέρω ότι τα σχόλια είναι ανάμεικτα σε σχέση με την λειτουργία του αυθεντικού) με τον τρόπο στησίματος και λειτουργίας σίγουρα εγώ θα κάνω κάποιο λάθος οπότε να σας πω πιο είναι το πρόβλημα μου μετά από κάθε στήσιμο ενώ στην αρχή μου πάει καλά όσο ατμιζω, αν τον αφήσω για παράδειγμα 10 λεπτά σε αδράνεια αρχίζει η πλημμύρα από τις εισαγωγές του αέρα αν μπορείτε να με κατευθύνεται ως προς το τι κάνω λάθος θα σας ήμουν ευγνώμων δεν τα παρατάω εύκολα αλλά στο τέλος αν δεν βρω κάποια λύση θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιον άλλο mtl rta.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110466 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146444 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet