vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:35 »
και τωρα τι κανουμε???το τρωμε στη μαπα,η ξερει κανενας καποια λυση???ειναι τελικα ο τροπος που ατμιζω???το αλλο τσιγαρο που δοκιμασα τα παει καπως καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 10:39 »
Παιδιά καλημέρα, ρίξτε μια ματιά στις αναφορές του arxos: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3165.0.html  και είμαι σίγουρος ότι θα σας βοηθήσουν. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:28 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:05 »
Μετά από 20 περίπου ημέρες αποκλειστικής και έντατικής χρήσης του eGo-C χωρίς προβλήματα, μπορώ με βεβαιότητα να πώ ότι η συγκεκριμένη συσκευή αποτελεί μια από τις καλύτερες νέες κυκλοφορίες.
Πιθανές διαρροές στο επάνω μέρος της συσκευής οφείλονται αποκλειστικά και μόνο σε προβληματικές αμπούλες. Επομένως καλό είναι να αντικαθιστούμε απλά την αμπούλα με μια καλή σε περίπτωση που διαπιστώσουμε κάποιο πρόβλημα διαρροής. Η ενδεχόμενη παρουσία υγρού στον πόλο της μπαταρίας μπορεί επίσης να είναι ένδειξη προβληματικού tank αλλά μπορεί να οφείλεται απλά στη συσώρευση υγρού στην βάση του ατμοποιητή. Προτείνω τον καθαρισμό της βάσης και του κώνου μετά από κάποιες ημέρες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:26 »
Η δικιά μου γνώμη είναι μην αφήνετε να αδειάσει τελείως η αμπουλα και καθημερινός καθαρισμός και τέλος τα προβληματα

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:01 »
Πρώτα από όλα άμα η ovale είχε προσφέρει τρεις πλήρες συσκευές στο forum για παρουσίαση :idiot1: θα είχαν λυθεί πριν δημιουργηθούν αρκετά προβλήματα.
Εδώ και δέκα μέρες συνεχίζω παρότι από το μαγαζί  μου έχουν αλλάξει δυο φόρες το ένα η.τ να έχω διαρροές όταν η στάθμη του υγρού φτάσει στην μέση του tank ,το πρόβλημα φαινόταν να  λύνεται με την χρησιμοποίηση  καινούργιου tank και αφαιρώντας τα δυο καπάκια από το στόμιο του με συνδετήρα,άλλα μετά από δυο γεμίσματα παρουσιάζεται ξανά το πρόβλημα   :wall:

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:58 »
Μετά από 20 περίπου ημέρες αποκλειστικής και έντατικής χρήσης του eGo-C χωρίς προβλήματα, μπορώ με βεβαιότητα να πώ ότι η συγκεκριμένη συσκευή αποτελεί μια από τις καλύτερες νέες κυκλοφορίες.

20 μερες ???  με ποσες κεφαλες αλλαγη  ??/

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 18:10 »
λοιπον παιδια 2 μερα σημερα με το e go-c και εχω μηδενικη διαροη!!!!!δοκιμασα και το τανκ που ειχα χθες και γεμισε ο τοπος απο υγρο και παλι σχεδον μηδενικη διαροη!!!!αν και ειμαι μονο 2 μερες στο η.τ πιστευω οτι για να μην εχει διαροη ενα η.τ οπως και το e go-c prepei na toy dinoyme xrono na kanei thn atmopiisi ,για αυτο και σημερα παταω το κουμπι 1 με 2 δευτερολεπτα και μετα ρουφαω.μεχρι τωρα εχω σουπερ αποτελεσματα και καθολου διαροη,επισης κραταω και λιγο πατειμενο το κουμπι(0,5 με 1 δευτ) αφου τελειωσω τη τζουρα για να καψει οτι υγρο εχει παρει στο φιτιλη και μην ξεφυγει τιποτα.μπορω να πω οτι ετσι εχω και καλυτερο ατμο και καμια διαροη μεχρι τωρα,μαλιστα το 1 τανκ το ατμισα μεχρι και την υγρασια του και ολα καλα !!!!!θα δουμε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:38 »
20 μερες ???  με ποσες κεφαλες αλλαγη  ??/
είμαι στην δεύτερη αλλά και η πρώτη λειτουργεί ακόμα καλά.

Αποσυνδεδεμένος jp13

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:13 »
καλημερα μετα απο 15 μερες ο προτοσ εβγαλε καμενο καθαρησα το φυτιλακι και ειναι μια χαρα,απο διαροεσ καθολου ... :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 12:29 »
Και εγω με το Ego-C "ξεπαρθενευτηκα". Απο εχθες το μεσημερι ειμαι ενας ευτυχισμενος συνατμιστης.

Δεν εχω εμπειρια με αλλα e-cigs για να συγκρινω ειναι η αληθεια, αλλα η αισθηση που εχω τοσο στο χτυπημα (πολυ σημαντικο) οσο και στην ποσοτητα καπνου (δευτερευον) ειναι οτι μου κανει το συγκεκριμμενο. Βεβαια τα υγρα που πηρα ειναι με νικοτινη 18 οποτε φανταζομαι οτι εχει και αυτο την σημασια του. Επισης οντως θελει μια ρεγουλα, να το μαθεις να το δουλευεις. Πολυ κατατοπιστικο, και για αυτο τον ευχαριστω πολυ, ειναι το ποστ του ArXoS, στην παρουσιαση του Ego-T.
Οι οδηγιες που δινει ταιριαζουν γαντι νομιζω και για το Ego-C. Αλλα ειναι και ενας "μπουσουλας" συμπεριφορας για τα περισσοτερα commercial τσιγαρα.

Απο διαρροες τωρα... ενταξει, ειναι λογικο σαν πρωτη μου φορα με τετοιου ειδους προιον να κανω πειραματα, να βαζω βγαζω το tank κλπ. Εχω δει καποια υγρα αλλα τιποτα extreme, δεν μου τρεχει δηλαδη αναμεσα στον ατμοποιητη και στη μπαταρια, απλα σημερα εβγαλε λιγο υγρο στο πιπακι. Το οποιο ομως καθαρισε ευκολα.
Υποθετω δηλαδη οτι ειναι και στο τι περιμενει κανεις να παρει απο αυτο και πως εννοει την διαροη και το οποιο πιθανο προβλημα.

Βεβαια δεν εχω κλεισει ακομα 24ωρο οποτε ειναι ισως νωρις ακομα, θα δειξει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:24 »
καλώς όρισες συνατμιστή, πολύ καλή η επιλογή σου..πρώτα απ'όλα για το κόψιμο του κ.τ. και κατά δεύτερον την επιλογή του ego-c. Σε σχέση με άλλα παλαιότερα έχει την ίδια απόδοση και κάνεις μεγαλύτερη οικονομία. Το γιατί θα το καταλάβεις αν κάνεις μια περιήγηση στο forum ή από γνωστό σου ατμιστή με παλαιότερη εμπειρία. Καλά ατμίσματα λοιπόν και σιγά σιγά θα ελαττώνεις και το επίπεδο νικοτίνης μιας και αυτό προς το παρόν φαίνεται να είναι στα μείον για το η.τ. αλλά και πάλι είναι επιλογή μας το πόση νικοτίνη παίρνουμε...

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:41 »
Σε ευχαριστω πολυ αδερφε, καλως σας βρηκα.

Εμενα ο σκοπος μου, προς το παρον τουλαχιστον, ειναι να κοψω τα περιττα τσιγαρα. Δηλαδη εκει που θελω μια τζουρα να μην αναβω τσιγαρο αλλα να εχω το η.τ., δεν ειναι στους αμεσους στοχους μου να το κοψω τελειως, αλλα αν προκυψει τοτε no problem. Καλοδεχουμενο θα ειναι. Στα υγρα, προοπτικα, θα μειωσω τη νικοτινη, το εχω στο μυαλο μου ετσι κι αλλιως.

Παντως το "μηχανακι" ειναι πολυ ομορφο, και απο το κοστος των ατμοποιητων μαλλον θα ειναι και σχετικα οικονομικοτερο, αρκει να αντεχουν και στο χρονο.

Και εδω ερχεται και η ερωτηση, για το βιτσιο του πραγματος...  ;D

Ξερει κανεις αν παιρνει τα ιδια tank type A με το Ego-T; Γιατι θα προτιμουσα να ειναι και αυτα μαυρα σαν το υπολοιπο "τσιγαρο"... Παραξενιες βλεπεις...

Για Τ εχω δει να πωλουνται  :)

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:45 »
ναι, τα tank είναι τα ίδια

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:57 »
Καλησπέρα μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος να επισκευάση ατμοπιοιτη;

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 16:01 »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 17:12 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159751 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303226 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530733 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet