vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, Alexander20, paulxan, Xameno_Skli, treloneritis, ZoeM, Tazz, tsiv, Jorge, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Roxy

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #255 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 11:59 »
Γειά σας και από εμένα! Κατ'αρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την πραγματικά πολύτιμη βοήθεια που μου δώσατε μέσα από το φόρουμ αυτό. Πρίν μία εβδομάδα ήθελα απλώς να κόψω το κάπνισμα χωρίς να ξέρω από που να ξεκινήσω, μετά ανακάλυψα το φορουμ σας, διάβασα, και απο χθές βρίσκομαι με το καινούργιο μου Ovale ego-c στο χέρι και δεν έχω αγγίξει κ.τ ακόμα  :D Το βρήκα πολύ εύχρηστο, οι τζούρες γεμάτες και άνετες, ατμιζα 8 ώρες και η μπαταρία ζούσε ακόμη!Γενικά ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη για μένα! Το μόνο που πρόσεξα ήταν μια μικρή διαρροή στο σημείο που εφάπτεται το φίλτρο με τον κώνο ατμοποιητή, καθώς και όταν αφαιρούσα το φιλτράκι στο εσωτερικο ο κώνος ηταν μούσκεμα.Αργότερα κατάλαβα οτι άτμιζα λάθος και υγροποιούνταν ο ατμός στο εσωτερικό. lol. Τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου διαρροή! Καλά ατμίσματα :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #256 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 12:25 »
Μπορείς να συγκρίνεις λεπτομερώς πως ατμίζεις εσύ σε σχέση με το πως άτμιζε ο καπνιστής? (διάρκεια και συχνοτητα τζουρας, αποτομη η χαλαρή κτλ)
Ισως αυτό τελικά να λύσει πολλές απορίες για τις διαρροές στα ego tank γενικότερα.
εγώ : τζούρες απαλές  μακρόσυρτες διάρκειας 5+ δευτερολέπτων με σχετικά μεγάλη συχνότητα (μηδενικές διαρροές)
ο καπνιστής : τζούρες απότομες , γρήγορες , δυνατές , κοφτές διάρκειας 1-2 το πολύ δευτερολέπτων με σχετικά μικρή συχνότητα (πολλές διαρροές από τη βάση του ατμοποιητή).

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #257 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:07 »
Πολύ χρήσιμη σύγκριση. Και εγώ ατμίζω περίπου όπως εσύ.

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #258 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 13:12 »
Κ γω πιστευω τις περισσοτερες φορες οι διαρροες προερχονται απο τη λαθος χρηση του τσιγαρου.Δεν ειχα σχεδον ποτε ουτε με το ego-t αλλα ουτε τωρα με το c.                                                                                   Απλα κοιταω να κανω καποια πραματακια οπως, απαλες τζουρες κ οχι με ενταση οπως καναμε με τα κ.τ  κ ενα ακομα νομιζω αρκετα σημαντικο ειναι να εχουμε οσο γινεται στην ευθεια το η.τ σε σχεση παντα με το στομα μας την στιγμη της τζουρας.Αυτα τουλαχιστον κανω εγω κ διαρροες δεν εχω σχεδον ποτε!

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #259 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 19:48 »
Συμφωνω με το θεμα της τζουρας. Και εγω ετσι το εχω ρεγουλαρει. 1 με 2 δευτερολεπτα πριν πατημα το κουμπι, αργες σχετικα μακροσυρτες τζουρες με μια μικρη χρονικη αποσταση μεταξυ τους και ολα καλα.

Τις περισσοτερες διαροες τις εχω οταν κοπανησει καπου... ειμαι και ατζαμης...

Επισης εχω παρατηρησει οτι μου συμπεριφερεται καλυτερα οταν το εχω ορθιο και οχι ξαπλα.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #260 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:47 »
Όντας πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα από το ego-t μου, αλλά όχι από τη διάρκεια των ατμοποιητών του, αποφάσισα και πριν λίγο αγόρασα και γω το ego-c. Η πρώτη εντύπωση που έχω, αν και δεν έχει στρώσει ακόμα είναι η πολύ καλή γεύση που έχει αλλά και η ποσότητα καπνού του.

Περισσότερες λεπτομέρειες και από μένα, μετά από 2-3 ημέρες χρήσης του.


υ.γ. Μακάρι να κρατήσει ο κάθε ατμοποιητής περισσότερο από 10 ημέρες που είναι μέχρι τώρα το μαξ που έχω επιτύχει με ego-t.

Ατμίζω σχεδόν μια ημέρα, και μέχρι τώρα είχα το πρόβλημα του ότι έβρισκα το χτύπημά του C πολύ μικρότερο σε σχέση με του Τ. Τελικά η λύση στο πρόβλημα ήταν το περισσότερο σφίξιμο στην μπαταρία απ' ότι με τον Τ, ώστε να μην υπάρχει τόσο μεγάλη ροή αέρα και το χτύπημα είναι ολόιδιο.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #261 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 13:42 »
Κοιταζοντας στο αμερικανικο site της Ovale ειδα οτι υπαρχουν και ατμοποιητες LR για το C.

Ξερει κανεις αν εχουν ερθει στην Ελλαδα; Και ποια θα ειναι τα τυχον υπερ ωστε να χρησιμοποιησει κανεις τετοιους;

Υ.Γ. αν ειμαι off topic εδω feel free να μετακινηθει :)

Αποσυνδεδεμένος shadowsong

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #262 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 18:34 »
και εγω παιδια επειδη καπνιζα και πιπα καπνου ξερω να ''ατμιζω'' σχετικα καλυτερα απο ενα φιλο μου.. γιατι στην πιπα δεν τραβας γρηγορα τον καπνο γιατι χαλαει η γευση... αργα σταθερα τραβας και ειναι μια χαρα... απο την αλλη ο φιλος μου εχει συνηθησει απο τσιγαρο και τραβαει γρηγορα και εχει διαρροες....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 21:47 »
Κοιταζοντας στο αμερικανικο site της Ovale ειδα οτι υπαρχουν και ατμοποιητες LR για το C.

Ξερει κανεις αν εχουν ερθει στην Ελλαδα; Και ποια θα ειναι τα τυχον υπερ ωστε να χρησιμοποιησει κανεις τετοιους;

Υ.Γ. αν ειμαι off topic εδω feel free να μετακινηθει :)
Θα έρθουν σίγουρα. Προσφέρουν πιο δυνατό χτύπημα οπως όλοι οι χαμηλής αντίστασης (LR) ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος stergios25

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:47 »
 κ εγω χρήστης του ego-c 5 μέρες! Τις διαροές του τις έχει, πολυ σπαστικο αυτο ειδικα οταν ταξιδεύεις... προσπαθω να το κάνω πιο απλη χρήση να δουμε. Εχει τύχει σε κάποιον απο σας να αρχίζει να αλλαζει χρώμα λίγο ο κώνος? κοντα στη μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 14:08 »
Σε επικοινωνια σημερα σε ενα ovale store (αν χρειαστει λεω και ποιο μαγαζι) για να αγορασω σκετους ατμοποιητες χωρις τον κωνο, η απαντηση ηταν οτι κοστιζουν 7 euro το κομματι... και σε ενα αλλο 8 euro...

Τι κολπο ειναι αυτο; Ελληνικη πρωτοτυπια;

Εγω θυμαμαι ηταν γυρω στα 25 euro οι 5...

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 14:19 »
Σε επικοινωνια σημερα σε ενα ovale store (αν χρειαστει λεω και ποιο μαγαζι) για να αγορασω σκετους ατμοποιητες χωρις τον κωνο, η απαντηση ηταν οτι κοστιζουν 7 euro το κομματι... και σε ενα αλλο 8 euro...

Τι κολπο ειναι αυτο; Ελληνικη πρωτοτυπια;

Εγω θυμαμαι ηταν γυρω στα 25 euro οι 5...

Ειναι το ελληνικο δαιμονιο/εμποριο !!!Πουλας κατι φτηνα και αμα δεις οτι εχει ζητηση ανεβαζεις την τιμη .
Για αυτο υπαρχουν πολλοι "επιχειρηματιες" που καθε λιγο κλεινουν την μια επιχειρηση και ανοιγουν αλλη με αλλο αντικειμενο.Αν ηταν σωστοι επιχειρηματιες θα ειχαν μια σωστη κερδοφορα επιχειρηση. Οι περισσοτεροι θελουν γρηγορο και ξεκουραστο κερδος αλλα μαζι με αυτο συνεπαγεται και γρηγορο κλεισιμο για αυτο ειναι μονιμα στην αρπαχτη και την πεινα!!

Sorry για το Off topic!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 14:40 »
Αν ισχύει, τοτε είναι μάλλον ασύμφορο...
Πως γίνεται 5 ατμ+κωνος να κοστίζουν 39 ευρώ ενω 5 ατμ σκετοι 40?

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 15:12 »
Εχεις δικιο φιλε Πανο, στο δευτερο μαγαζι που μου ειπαν 8 ηταν λεει γιατι τους πουλουσαν με το κομματι...

Ανοιγουν λεει τις συσκευασιες με τον κωνο μαζι και τους πουλανε σκετους για να μην αναγκαστει ο πελατης να παρει και τους 5 μαζι...

Ουφφφφ συγχιστηκα παλι σημερα...

Αλλα για να ειμαι και δικαιος, ξεκινησα τα τλφ και σε ενα αλλο καταστημα της Ovale (το τριτο στη σειρα που καλεσα) μου ειπε ο πωλητης οτι προς το παρον εχουν μονο το σετ των 39 euro (τα οποια δεν δινονται σκετα) και απο Τριτη Τεταρτη περιμενουν το σετ των 5 ατμοποιητων στα 25 euro.

Αντε να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:16 »
παντως εγω που ρωτησα για τιμη οταν πηρα το σετ μου ειπαν για 5 ευρω το κομματι και μεμονομενα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110560 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet