vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Cloune, Jorge, axilleaspro, camber, ramon, thanos1071

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:22 »
Άιντε (ξανα)πάμε γερά! Εδώ και 1 ώρα ατμίζω το καινούργιο μου ovale ego-c. Μια χαρά τα πάει προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:49 »
10 μέρες και ειμαι στο δεύτερο. Κατα τα αλλά ειμαι πολύ ευχαρηστημενος

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:13 »
10 μέρες και ειμαι στο δεύτερο. Κατα τα αλλά ειμαι πολύ ευχαρηστημενος
Τι εννοείς "δεύτερο";  ???

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:20 »
Πριν λιγο εφερε ενας φιλος μου απο την Κομοτηνη τον ατμοποιητη και μου αρεσε.
Λιγο δυσκολο στην εφαρμογη του αλλα καλο στην πράξη.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=103IH0yxiR4[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:36 »
Άιντε (ξανα)πάμε γερά! Εδώ και 1 ώρα ατμίζω το καινούργιο μου ovale ego-c. Μια χαρά τα πάει προς το παρόν.
Γειά σου Βασίλη , καλωσήλθες για μια ακόμα φορά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 08:14 »
Είμαι πλέον στην 15η ημέρα, και στον τρίτο ατμ. Ο δεύερος πηγε άκλαυτος απο αποτυχημένο dry burn (κάηκε).

ακολουθησα το κόλπο ενός συνατμιστή

λοιπον παιδια 2 μερα σημερα με το e go-c και εχω μηδενικη διαροη!!!!!δοκιμασα και το τανκ που ειχα χθες και γεμισε ο τοπος απο υγρο και παλι σχεδον μηδενικη διαροη!!!!αν και ειμαι μονο 2 μερες στο η.τ πιστευω οτι για να μην εχει διαροη ενα η.τ οπως και το e go-c prepei na toy dinoyme xrono na kanei thn atmopiisi ,για αυτο και σημερα παταω το κουμπι 1 με 2 δευτερολεπτα και μετα ρουφαω.μεχρι τωρα εχω σουπερ αποτελεσματα και καθολου διαροη,επισης κραταω και λιγο πατειμενο το κουμπι(0,5 με 1 δευτ) αφου τελειωσω τη τζουρα για να καψει οτι υγρο εχει παρει στο φιτιλη και μην ξεφυγει τιποτα.μπορω να πω οτι ετσι εχω και καλυτερο ατμο και καμια διαροη μεχρι τωρα,μαλιστα το 1 τανκ το ατμισα μεχρι και την υγρασια του και ολα καλα !!!!!θα δουμε!!!!!!

Δεν ξερω πως το ανακάλυψες, αλλά με έσωσε, μπράβο σου! Οι λίγες διαρροές στο εσωτερικό του εξαφανίστηκαν.
Επίσης δεν γεμίζω πλήρως τη δεξαμενη, αφήνω 3 χιλιοστά άδειο.

Η άποψή μου είναι ότι το καμένο είναι παρελθόν, η γεύση πολύ αναβαθμισμένη σε σχεση με τους ego-T (οχι τελεια ακόμη) και τις διαρροές με το παραπάνω κόλπο τις αντιμετωπίζω με πολύ καλό αποτέλεσμα.
Οποιος χρησιμοποιεί απλό eGo-T και είναι ικανοποιημένος, θα ενθουσιαστεί με τον eGo-C.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:09 »
Όντας πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα από το ego-t μου, αλλά όχι από τη διάρκεια των ατμοποιητών του, αποφάσισα και πριν λίγο αγόρασα και γω το ego-c. Η πρώτη εντύπωση που έχω, αν και δεν έχει στρώσει ακόμα είναι η πολύ καλή γεύση που έχει αλλά και η ποσότητα καπνού του.

Περισσότερες λεπτομέρειες και από μένα, μετά από 2-3 ημέρες χρήσης του.


υ.γ. Μακάρι να κρατήσει ο κάθε ατμοποιητής περισσότερο από 10 ημέρες που είναι μέχρι τώρα το μαξ που έχω επιτύχει με ego-t.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:25 »
Γειά σου Βασίλη , καλωσήλθες για μια ακόμα φορά  :thumpup:
Γεια σου Θέμη, καλώς σας ξαναβρίσκω!  8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 23:22 »
Σήμερα έδωσα σε έναν καπνιστή ένα eGo-C για δοκιμή. Δεν πέρασαν ούτε δύο ώρες και ξαφνικά παρατήρησα τρελλή πραγματικά διαρροή. Ουσιαστικά άδειασε όλο το υγρό του tank. Μου έκανε εντύπωση γιατί ποτέ δεν έχω δεί τόσο μεγάλη διαρροή. Eπισημαίνω ότι η βάση δεν είχε κανένα πρόβλημα και ήταν αυτή που χρησιμοποιούσα για πάνω από 20 ημέρες. Ο επίδοξος ατμιστής έκανε τζούρες σαν να είχε στα χέρια του ένα κανονικό τσιγάρο. Πιθανολογώ ότι η διαρροή ήταν αποτέλεσμα του ανορθόδοξου τρόπου ατμίσματος. Ειλικρινά αδυνατώ να δώσω οποιαδήποτε άλλη εξήγηση. 

Αποσυνδεδεμένος vainas72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 00:20 »
Καλησπερα στο ενημερωμενο και πολυ αξιολογο forum.Ειμαι νεος ατμιστης ξεκινωντας πριν 6 ημερες με ενα eGo-C.Την πρωτη μερα ξενερωμα  και απογοητευση λογο διαροων, οσμη καμμενου ,τα γνωστα...Αλλαζοντας τις σκληρες πλαστικες ταπες των tank με σιλικονουχες τελος στα προβληματα.Επισης πιστευω οτι τα tank του eGo-T δουλευουν καλιτερα.Συχνα πριν την τζουρα χτυπαω με το δαχτυλο τη συσκευη για τοιχον φυσαλιδα μεσα στο tank που δεν αφηνει το υγρο να περασει στον ατμοποιητη.Κατα τα αλλα μια χαρα ,μια εβδομαδα χωρις καμια σκεψη για κ.τ!!!Πολυ ευχαριστημενος  :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #250 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 00:22 »
Σήμερα έδωσα σε έναν καπνιστή ένα eGo-C για δοκιμή. Δεν πέρασαν ούτε δύο ώρες και ξαφνικά παρατήρησα τρελλή πραγματικά διαρροή. Ουσιαστικά άδειασε όλο το υγρό του tank. Μου έκανε εντύπωση γιατί ποτέ δεν έχω δεί τόσο μεγάλη διαρροή. Eπισημαίνω ότι η βάση δεν είχε κανένα πρόβλημα και ήταν αυτή που χρησιμοποιούσα για πάνω από 20 ημέρες. Ο επίδοξος ατμιστής έκανε τζούρες σαν να είχε στα χέρια του ένα κανονικό τσιγάρο. Πιθανολογώ ότι η διαρροή ήταν αποτέλεσμα του ανορθόδοξου τρόπου ατμίσματος. Ειλικρινά αδυνατώ να δώσω οποιαδήποτε άλλη εξήγηση. 
Μπορείς να συγκρίνεις λεπτομερώς πως ατμίζεις εσύ σε σχέση με το πως άτμιζε ο καπνιστής? (διάρκεια και συχνοτητα τζουρας, αποτομη η χαλαρή κτλ)
Ισως αυτό τελικά να λύσει πολλές απορίες για τις διαρροές στα ego tank γενικότερα.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #251 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 01:07 »
Μετά απο μεγάλη απογοήτευση ενός μήνα απο το Elips, απο σήμερα μπήκα στον κόσμο του Ego-t, και τα πράγματα αρχικά φαίνονται πολύ καλά και κλάσεις οικονομικότερα σε σχέση με την ρουφίχτρα Elips.....
Θα τα πούμε στην συνέχεια μετά απο αρκετή χρήση, γιατί προς το παρών και γιά αρχή τα πράγματα στο Eg C είναι εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #252 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 01:23 »
Καλησπέρα σαν νέος ατμιστής και νέος στο forum έχω να πω τα εξής για το συγκεκριμένο τσιγάρο:
Έκλεισα 1 εβδομάδα ακριβώς και σήμερα πήρα μυρωδιά καμένου και ξενέρωσα και ξενέρωσα γιατί σήμερα χρησιμοποίησα τον 3ο ατμοποιητή διαβάζοντας και ψάχνοντας είδα ένα βιντεάκι επισκευής του ego-t και το δοκίμασα στον ατμοποιητή του ego-c και δούλεψε!!!


1 Άνοιξα τον μικρό ατμοποιητή με ένα λεπτό ίσιο κατσαβίδι με προσοχή

2 Έπλυνα την αντίσταση και το “Μαλί” του ατμοποιητή

3 Έκαψα την αντίσταση (dry burn) σταδιακά με διακοπές για να μη την χαλάσω

4 Το άφησα να κρυώσει λίγο και πάλι πλύσιμο

5 Στέγνωσα το μαλλί του ατμοποιητή με μια χαρτοπετσέτα και το έκαψα με τον αναπτήρα για 4-5 δευτερόλεπτα

6 Έδεσα πάλι τον ατμοποιητή και πότισα λίγο το μαλλί του


Με τα παραπάνω βήματα ο ατμοποιητής έγινε σαν καινούριος και δεν βγάζει πλέον μυρωδιά καμένου οπότε δεν το βλέπω για άμεση αγορά

Η διαδικασία επισκευής είχε διάρκεια λιγότερο των 5 λεπτών

Αυτά από μένα

Το βίντεο που παραθέτω είναι η διαδικασία επισκευής που έκανα αλλά είναι για το ego-t


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ofttKd2CEtc&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #253 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 09:05 »
Εγώ αντικατέστησα το φιτίλι με πλέγμα και καινούριο φιτίλι, έβρασα τον ατμοποιητή  για 10 λεπτά σε ξύδι, μετά άλλα 10 λεπτά σε απιονισμένο νερό, τον άφησα να στεγνώσει, τον έκαψα και πραγματικά έγινε καινούριος.
Η διαδικασία έγινε συγχρόνως μαζί με 2 ατμοποιητές ego-T τύπου Α, 2 τύπου Β και 3 ice που ήταν για πέταμα. Όλοι έγιναν καινούριοι. Τούμπανο που λέει κι ο Γιάννης.
Επίσης με την αντικατάσταση του φιτιλιού ειδικά στους τύπου Β που είχαν τρελές διαρροές, δεν υπάρχει πλέον καμιά διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #254 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 09:14 »
Πιθανολογώ ότι η διαρροή ήταν αποτέλεσμα του ανορθόδοξου τρόπου ατμίσματος. Ειλικρινά αδυνατώ να δώσω οποιαδήποτε άλλη εξήγηση.

Ισχύει 100%.
Η γυναίκα μου καταφέρνει να δημιουργήσει διαρροές στον Ego-T μου μέσα σε μισή ώρα ενώ εγώ έχω αφαιρέσει όλα τα προστατευτικά των tank και δεν είχα ούτε μία φορά διαρροή χωρίς λόγο!
Με το elips εδώ και ένα μήνα δεν είχε ούτε μία φορά διαρροή.
Με τον Ego-C είναι καλύτερα τα πράγματα, δεν είχε σοβαρή διαρροή για αρκετές ώρες (ίσως να έχει αρχίσει να μαθαίνει πως ατμίζουν βέβαια).

Στο ego-T μου έχω ακόμη τους αρχικούς ατμοποιητές (και κλείνω σε λίγες μέρες τους τρεις μήνες) ενώ ένας φίλος που το αποκτήσαμε μαζί θέλει έναν ατμοποιητή την εβδομάδα!
Και οι δύο με Ovale, εκείνος ατμίζει κυριλέ, εγώ τους πυρώνω (απανωτές μακρόσυρτες τζούρες με το κουμπί πατημένο).


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9359 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos