vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, gfilip, ahill2, Alexander20, maprix, lounik, dvelev, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #210 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:51 »
δηλαδη η διαφορα ειναι μονο η τιμη?γνωριζεις αν πωλουνται και χωριστα οι ατμο. χωρις το περιβλημα η σε μικποτερη ποσοτητα?

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #211 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:54 »
για τον ego-c πωλούνται σε πεντάδα στα 23€ νομίζω. Από ovale τουλάχιστον που το πήρα εγώ. σετ κώνος + 5άδα ατμο στα 39€

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:59 »
ευχαριστω μαλλον θα κινηθω και εγω προς αυτη την κατευθυνση. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 05:45 »
Το πρόβλημα διαρροής συνεχίζεται..........
Όταν η στάθμη του υγρού στο tank πέσει κάτω από το μισό,έρχεται υγρό στο στόμα μου,άμα απλά συμπληρώσω υγρό στο tank μετά από δεκαπέντε ρουφηξιές παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα,όταν το λύσω το η.τ και με μια χαρτοπετσέτα καθαρίσω το ατμ ,μπαταριά,κώνο και πλύνω και το tank με νερό το πρόβλημα λύνεται μέχρι η στάθμη του υγρού στο tank πέσει κάτω από το μισό . Μέσα σε έξι μέρες έχω χρησιμοποιήσει τρεις μπαταρίες,τρία ατμ,και έξι tank ,Άσε η γεύση που παίρνω σε τρία διαφορετικά υγρά είναι κάτι σαν πλαστικό,Μια βοήθεια παιδεία γιατί είμαι σε απόγνωση σε εσάς στηρίζομαι γιατί το επίσημο κατάστημα μετά από μια αλλαγή σε μια μπαταριά ένα φορτιστή και ένα ατμ μου λέει ότι πρέπει να συμπληρώνω υγρό κάθε λίγο....
Υ.Γ Αυτό που παρατήρησα ότι όταν μου κάνει σκάσιμο και μετά τζουφια  ρουφηξιά και μου έρχεται υγρό στο στόμα μου τότε η στάθμη του υγρού στο tank έχει πέσει κάτω από το μισό
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 06:38 από npaolo »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 06:45 »
περισσότερο μου φαίνεται για πρόβλημα tank (κλείνει καλά ?) και πεσμένης μπαταρίας. Δεν υπάρχει δηλαδή σωστή ατμοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 07:12 »
περισσότερο μου φαίνεται για πρόβλημα tank (κλείνει καλά ?) και πεσμένης μπαταρίας. Δεν υπάρχει δηλαδή σωστή ατμοποίηση.
Έχω χρησιμοποιήσει πέντε διαφορετικά tank,μπαταριά μου άλλαξαν και μετά από δυο μέρες το ίδιο πρόβλημα 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 16:21 »
Δοκίμασε να βαλεις το τανκ "βιδωτα" και οχι "χωστά" μηπως δεις βελτίωση.
επίσης βεβαιωσου οτι εχεις βιδώσει τη βαση μεχρι τερμα (θελει πολύ σφιξιμο)
αν το προβλημα δεν εχει να κανει με ατμ,δεξαμενη,μπαταρια τοτε ισως εχει ελαττωμα η βαση

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 18:59 »
Γεια σας κ συγχαρητηρια συνολικα για το Forum.2η μερα με το η.τ ασχετος αλλα ικανοποιημενος, νομιζω!Το ego-c παει καλα.Πως γινεται το dry burn?Πρωτα με νερο τον πλενουμε τον atm?Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #218 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 19:15 »

Μετά απο ένα καλό πλυσιματάκι με νερό και οξυζενέ, έκανα dry-burn στον άτμο και το φυτιλάκι απο το καρφί χωρίς να το πειράξω,
το σκούπισα με χαρτί και το έκαψα με τον αναπτήρα μεχρι να ασπρίσει...
Κατα την συναρμολόγηση πότισα την αντίσταση και το φυτιλάκι με υγρό και τέλος!



Αν μπορουσες να κανεις ενα βιντεακι η καποιες φωτογραφιες να το βλεπαμε πως ακριβως γινετε ...

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 20:03 »
@ snapy13...

Φίλε snapy θα προσπαθήσω επειδη ποστάρω απο το PC στη δουλεία... :ninja_hide:
Αλλιώς θα πρέπει να βοηθήσει άλλος.... :-[

Γενικά δεν είναι δύσκολο!
Βγάζεις τον ατμοποιητή απο τον κώνο και με ένα μικρό πλακέ (ίσιο) κατσαβίδι ή μαχαιράκι,
ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ αφαιρείς το "καρφι". Πώς..? Στην πάνω πλευρά του ατμοποιητή (εκεί που είναι το καρφί) έχει 2 εγκωπές
δεξιά και αριστερά. Εκεί βάζεις το κατσαβιδάκι σου και το χρησημοποιείς σαν μοχλό μέχρι να βγεί το καρφί.
Είναι πολύ ευκολο μιας και είναι κουμπωτό.... ;)

Εφόσον το αφάιρεσεις, κάνεις ένα καλό πλυσιματάκι στον ατμοποιητή ΚΑΙ στο καρφάκι που αφαίρεσες (σκέτο νεράκι κάνει)
ή εναλλακτικά με οξυζενέ και μετά ξέπλυμα με νερό.

Σκουπίζεις με χαρτί καλά αλλά ΑΠΑΛΑ το φυτιλάκι που προεξέχει απο τη βάση του καφιού και στη συνέχεια το καίς ελαφρά με τον αναπτήρα,
κρατώντας το απο το πάνω μέρος του (το τμήμα που εισέρχεται στην αμπούλα).

Στο σώμα του ατμοποιητή τώρα (το τμήμα που κουμπώνει το καρφί) το φυσάς ΚΑΛΑ και το τοποθετείς πάλι στον κώνο ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΚΑΡΦΑΚΙ αυτή τη φορά και βιδώνεις κανονικά την μπαταρία σου (ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΜΠΟΥΛΑ με το υγρό).

Στη συνέχεια πατάς το κουμπί της μπαταρίας για 5-6 δευτερόλεπτα για όσες φορές χρειαστεί μέχρι το συρματάκι της αντίστασης να ΚΟΚΚΙΝΙΣΕΙ και το φυτιλάκι του να ασπρίσει
(το βλέπεις απο την τρύπα που μπαίνει η αμπούλα)
Αυτό ήταν...

Μετά αποσυναρμολογείς πάλι τον κώνο και βγάζεις τον ατμοποιητή.
Ρίξε 2-3 σταγόνες απο το υγρό σου επάνω στο συρματάκι της αντίστασης, επίσης 2-3 σταγόνες
στο φυτιλάκι του καρφιού, τα κουμπώνείς στην θέση τους και είσαι έτοιμος.

Ξέρω οτι ίσως σου ακούγεται περίπλοκο αλλά δεν είναι καθόλου. Αν το κάνεις μια φορα μετά είναι ρουτίνα...
Ελπίζω οι οδηγίες μου να σε βοηθήσουν και να μην σε μπερδέψουν.
Θα προσπαθήσω για φωτό...

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:26 »
Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 10:52 »
Στο Emarket θα βρείτε όσα θέλετε σε καλές τιμες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 02:13 »
Ξεκίνησε και επίσημα πλέον από χθές η διάθεση του αυθεντικού Joyetech eGo-C μέσω ενός από τους μεγαλύτερους Distributors της εταιρείας
http://www.heaven-gifts.com/product-399.html
Στην Ευρώπη η συσκευή θα μπεί πιθανότατα σε κυκλοφορία από τα μέσα Δεκεμβρίου ή από τις αρχές του 2012. Πριν από δύο χρόνια περίπου ήταν το eGo , πέρυσι ήταν το eGo-T και φέτος ήρθε η σειρά του eGo-C.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 07:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:43 »
γεια σας παιδια .πηρα και εγω σημερα το ego-c και ειναι μαλον καλο γιατι ειναι και το πρωτο μου.πολυ διαροη στο κωνο και στον ατμοποιητη αλλα μαλον ειναι επιδει δεν ξερω ακομα να το ατμιζω σωστα θα δουμε σε λιγες μερες!!!!!παντος απο ατμο ,ντουμανι!!!!!μαλον ρουφαω πολυ δυνατα σαν το τσιγαρο και για αυτο βγαζει υγρο μεσα στο κωνο!!!!!ξεχασα πηγε πολυ υγρο και στη μπαταρια στο πολο της ,ξερει κανενας γιατι???? ευχαριστω!!!!!!!!!!!

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 08:43 »
Γεια.Ακριβως τα ίδια και σε μένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159717 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515267 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet