vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:37 »
Φαινεται να θελει λιγη προσοχή φαίνεται ευκολο να λυγίσει το κυλινδρικό μερος του ατμ εγώ έβαλα ενα λεπτό κατσαβιδάκι στο κενό μεταξύ κυλίνδρου και καρφιού και σιγά σιγά το έβγαλα.
Δυστυχώς δεν εχω φωτογραφίες για να γίνω πιο κατανοητός, αν μπορεί κανεις άλλος

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 20:06 »
Εμένα μου την έχει δώσει τώρα στα νεύρα.

Ο πρώτος ατμοποιητής στην καρτέλα ήταν αστέρι.
Ανοίγω τον δεύτερο ο οποίος υπερθερμένεται και δεν έχει καθόλου χτύπημα και μου αφήνει γεύση στο στόμα σαν να πίνω το υγρό αντί να το ατμίζω
Το ίδιο και ο τρίτος που άνοιξα να δοκιμάσω.

Δεν ξέρω, τι αμπούλα άλλαξα, τι τον φύσιξα, τι άλλαξα μπαταρίες, τι τον τσίμπισα με βελόνα, τι έσταξα πάνω του. Το ίδιο.
Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω;

Έχει αρχίσει και με κουράζει το θέμα με τους tank η επόμενη παραγγελία θα είναι carto μαλλον.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 20:24 »
Θα απογοητευθώ πολύ αν ημουν απλά τυχερός με τον πρώτο ατμ που άνοιξα και οι άλλοι βγουν πατάτες...

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 20:28 »
Εμένα μου την έχει δώσει τώρα στα νεύρα.

Ο πρώτος ατμοποιητής στην καρτέλα ήταν αστέρι.
Ανοίγω τον δεύτερο ο οποίος υπερθερμένεται και δεν έχει καθόλου χτύπημα και μου αφήνει γεύση στο στόμα σαν να πίνω το υγρό αντί να το ατμίζω
Το ίδιο και ο τρίτος που άνοιξα να δοκιμάσω.

Δεν ξέρω, τι αμπούλα άλλαξα, τι τον φύσιξα, τι άλλαξα μπαταρίες, τι τον τσίμπισα με βελόνα, τι έσταξα πάνω του. Το ίδιο.
Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω;

Έχει αρχίσει και με κουράζει το θέμα με τους tank η επόμενη παραγγελία θα είναι carto μαλλον.
Δοκιμαζοντας 3 ατμο απο την καρτελα εμεινα εντελως απογοητευμενος .
Εχουν χτυπημα και γευση καλη αλλα δεν διαρκει.
Μια βγαζουν καμμενο , μια δεν τραβανε καλα υγρο.
Μεχρι τωρα στους 7 μηνες που ατμιζω μονο τα καρτο Hybrid-e με εχουν ικανοποιησει σαν ατμιστη.
Πολυ θα ηθελα να δοκιμαζα A2/iatty/ggts κ.τ.λ αλλα δεν εχω χρονο να φτιαχνω φυτιλια η να κανω οποιαδηποτε αλλη παρεμβαση.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:14 »
Μάλλον ξεκίνησες να ανοίγεις από την λάθος μεριά! Δοκίμαστε τον πρώτο από την άλλη!!  :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:39 »
Βράδι 6ης ημέρας.
Μετά απο σκληρη και βάρβαρη χρήση, παρέδωσε πνεύμα, δηλαδή αρχισε να δίνει πολύ καμενο και μάλιστα εντελώς απότομα, η τελευταία εισπνοή ηταν μια χαρά
και η επόμενη ήταν εντελώς καμμενο.
Το άνοιξα και είδα ότι το φιτίλι το οποίο είναι μεσα στο σωλήνα που μπαίνει στο tank είχε μαυρίσει και αποσυντεθεί στο σημείο που κανει επαφή με το σπείρωμα.
Το έβαλα στην άκρη για να κάνω πειράματα και ανοιξα τον επόμενο στη σειρά. Μέχρι στιγμής (20-30 εισπνοές) παέι μια χαρά, όπως και το πρώτο.
Οταν και αυτός παραδώσει το πνεύμα του (ή αρχίσει πρόωρα προβλήματα) θα επανέλθω για την οριστική μου άποψη.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:18

Μια πιθανως σημαντική παρατήρηση.
Οταν τελείωσα το πρώτο τανκ με το νεο ατμ, αποφασισα να αλλάξω υγρό οποτε αποσυναρμολόγησα τη βαση του ατμ απο τον κωνο
και τον ατμ απο τη βαση, τα σκουπισα όλα και τα ξαναβίδωσα.
Με το νεο υγρό αμέσως πηρα καμενο. Δεν ηταν εντονο καμενο αλλά μια λιγο μακρινη γέυση καμενου κατω απο την κανονική γεύση του υγρού.
Αμεσως αρχισα να απογοητεύομαι μεχρι που παρατήρησα ότι δεν είχα βιδώσει εντελώς τη βαση στον κωνο.
Την είχα βιδώσει μεχρι να σφίξει αλλα παίρνει αρκετη διαδρομη ακόμη (σχεδόν μιση βολτα) βαζοντας πλέον αρκετη δυναμη.
Μόλις το έκανα αυτό, το καμενο εξαφανίστηκε άμεσα, αρα απο ότι φαίνεται πρεπει να βιδώνει εντελώς μη σταματάτε μολις αρχίσει να σφίγγει...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:19 από panos »

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 20:41 »
Εδώ και 7 μέρες χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ το ego-c και με βαριά χρήση...
Μακρόσυρτες τζούρες και υγρά VG... Την ημέρα χρειάζομαι 5 ml στανταρ επομένως έχω μαζί μου το μπουκαλάκι
του ego-w για να γεμίζω την αμπούλα χωρίς να βγαζω το κάπακι και να γεμίζω υγρά... Έχω και το W βέβαια επειδή με τους Τ
ποτέ δεν είσαι σίγουρος... :idiot1:
Σήμερα ο πρώτος ατμο του πακέτου μου έβγαζε καμένο και είχε χάσει την αρχική του απόδοση, έτσι τον άνοιξα για service...
Οπως είπατε είναι πολύ πιο εύκολο απ' ότι στους Τ...
Μετά απο ένα καλό πλυσιματάκι με νερό και οξυζενέ, έκανα dry-burn στον άτμο και το φυτιλάκι απο το καρφί χωρίς να το πειράξω,
το σκούπισα με χαρτί και το έκαψα με τον αναπτήρα μεχρι να ασπρίσει...
Κατα την συναρμολόγηση πότισα την αντίσταση και το φυτιλάκι με υγρό και τέλος!
Ολα καλά σαν την πρώτη μέρα!!
Σχετικα με διαρροές δεν έχω μέχρι στιγμής, μόνο λίγο απο το σημείο που εφάπτεται ο κώνος με το πιπάκι, αλλά αυτό είναι απο τον
εγκλωβισμένο ατμό που υγροποιήται.

Υ.Γ.: Ειναι η ιδέα μου ή έχει πολυ μεγάλη κατανάλωση υγρού σχετικά με τον απλό Τ...?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:09 »
ελαφρά μεγαλύτερη κατανάλωση μπορεί να έχει. Την αίσθηση αυτή μου δημιούργησε αλλά δεν είμαι βέβαιος.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:10 »
Εδώ και 7 μέρες χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ το ego-c και με βαριά χρήση...
Μακρόσυρτες τζούρες και υγρά VG... Την ημέρα χρειάζομαι 5 ml στανταρ επομένως έχω μαζί μου το μπουκαλάκι
του ego-w για να γεμίζω την αμπούλα χωρίς να βγαζω το κάπακι και να γεμίζω υγρά... Έχω και το W βέβαια επειδή με τους Τ
ποτέ δεν είσαι σίγουρος... :idiot1:
Σήμερα ο πρώτος ατμο του πακέτου μου έβγαζε καμένο και είχε χάσει την αρχική του απόδοση, έτσι τον άνοιξα για service...
Οπως είπατε είναι πολύ πιο εύκολο απ' ότι στους Τ...
Μετά απο ένα καλό πλυσιματάκι με νερό και οξυζενέ, έκανα dry-burn στον άτμο και το φυτιλάκι απο το καρφί χωρίς να το πειράξω,
το σκούπισα με χαρτί και το έκαψα με τον αναπτήρα μεχρι να ασπρίσει...
Κατα την συναρμολόγηση πότισα την αντίσταση και το φυτιλάκι με υγρό και τέλος!
Ολα καλά σαν την πρώτη μέρα!!
Άμα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες(video,photo)  σε εμάς τους άσχετους για την επισκευή του ατμ
Σχετικα με διαρροές δεν έχω μέχρι στιγμής, μόνο λίγο απο το σημείο που εφάπτεται ο κώνος με το πιπάκι, αλλά αυτό είναι απο τον
εγκλωβισμένο ατμό που υγροποιήται.

Υ.Γ.: Ειναι η ιδέα μου ή έχει πολυ μεγάλη κατανάλωση υγρού σχετικά με τον απλό Τ...?
Άμα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες(video,photo)  σε εμάς τους άσχετους για την επισκευή του ατμ.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 23:50 »
Και μένα μου φαίνεται ότι καταναλώνει λίγο παραπάνω υγρό από τους t αλλά χαλάλι του! Όταν δουλεύει στο optimal δίνει ρέστα..! ;)

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:08 »
Η κατανάλωσή του είναι σαν του elips.
Αφού έχει elips ατμο μέσα...  ;)

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:21 »
εχω το ego-t και σκεφτομαι να παρω το σετ με τον ατμο του ego-c.αξιζει?υπαρχει διαφορα στην ποσοτητα ατμου?και ποσο διαρκει η ζωη του με 4-5μλ

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:32 »
με 5-6ml τη μέρα προσωπικά οι πρώτοι δύο μου κράτησαν 7 μέρες περίπου ο καθένας με ενδιάμεσο καθαρισμό

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:42 »
απο ατμο εχει διαφορα απο το ego-t?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:45 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:43 »
το ίδιο μου φαίνεται να σου πω. Δε βλέπω αισθητή διαφορά...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:50
προσωπικά θα προτιμούσα τις επιδόσεις ατμοποιητή EGO-T τύπου Β με κόστος ατμοποιητή EGO-C..αλλά δε μπορείς να τα'χεις όλα....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:50 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201472 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40994 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet