vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Milarepa, Tazz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #945 στις: Μαΐου 25, 2013, 03:45 »
Οι φορτιστές τοίχου είναι οι ίδιοι και μπορείς να φορτίσεις οποιαδήποτε μπαταρία με σπείρωμα eGo
Δεν μπορείς να την φορτίσεις την Giant χωρίς το καλώδιο USB στο passthrough το οποίο καλό είναι
να το προμηθευτείς επί της ευκαιρίας για να μπορείς να φορτίζεις και να ατμίζεις ταυτόχρονα
Οπότε ότι είπε από πάνω ο Στέλιος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #946 στις: Μαΐου 27, 2013, 13:16 »
Έχω ένα φορτιστή nobacco για το i-want. Αυτο που υπήρχε στην συσκευασία του κουτιού επειδή το πρώτο μου τσιγάρο ήταν i-want. ...... Ήθελα να ρωτήσω αν ο φορτιστής του i-want κανει για όλες τις κλασσικές μπαταρίες της Nobacco και να φορτίσω άφοβα την μπαταρία με αυτόν ή η μπαταρία Giant εχει δικό της φορτιστή και πρέπει να πάω άμεσα να τον αγοράσω? Εννοώ ασυμβατότητες σε volts, watts και τέτοια μην έχουμε καμμια ασυμβατότητα και έκρηξη.
Δε ξέρω αν τελικά φότρισες τη μπαταρία....
Θέμα ασυμβατότητας δεν υπάρχει. Μπορείς άφοβα όπως είπαν και οι προηγούμενοι.
Εγώ απλώς θα παραθέσω την εμπειρία μου, μιας και είχα τον ίδιο φορτιστή.
Μπορεί ο φορτιστής μου να ήταν .... η "περίπτωση" και αυτά που γράφω να μην ισχύουν για όλους. Μπορεί να είχα πέσει σε εργοστασιακό λάθος. Πάντως ο συγκεκριμένος ο δικός μου φοτριστής, δούλευε άψογα με τις μπαταρίες του. Αλλά, το σπείρωμά του ήταν ελάχιστα μεγαλύτερο σε μήκος!!!!! Με αποτέλεσμα τις μπαταρίες want τις φόρτιζε μια χαρά (φαίνεται είναι λίγο μακρύτερες κι εκείνες στο σημείο αυτό), αλλά δε φόρτιζε καμία άλλη μπαταρία, γιατί απλούστατα οι άλλες μπαταρίες ενώ βίδωναν στο φορτιστή ως τέρμα, δεν έφτανε να ακουμπήσει ο πόλος τους στον πόλο του φορτιστή!!!!!!
Οι want μπαταρίες φορτίζαν σε άλλους φορτιστές, γιατί κάνανε επαφή απλά χωρίς να βιδώνουν ως τέρμα στους άλλους φορτιστές.
Δηλαδή, ο συγκεκριμένος φορτιστής έκανε μόνο για τις δύο μπαταρίες αυτές, και για καμία άλλη!!!!!  :wall:


Αν δεν ήταν εργοστασιακό λάθος αυτό, τότε το πιθανότερο είναι να μη μπορέσεις να φορτίσεις κι εσύ άλλη μπαταρία....  :(
Αλλά αυτό συμβαίνει για το λόγο που γράφω, και ξανατονίζω, δεν υπάρχει θέμα ασυμβατότητας ρεύματος!!! Οπότε, αν σου τύχει, μην ανησυχήσεις..... απλά θα χρειαστείς άλλο φορτιστή!


ΥΓ. αυτό πάντως - το να είναι ο φορτιστής μόνο γι' αυτές τις μπαταρίες- πολύ με εκνεύρισε ....  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #947 στις: Μαΐου 28, 2013, 21:33 »
Nαι παιδιά μια χαρά κάνει....απλα επειδή δεν ακουμπά καλά ο πόλος της μπαταρίας και μετά από συμβουλή της ίδιας της Nobacco πήρα ένα συνδετήρα και το τελείωμα του το έκανα ίσιο σαν συρματάκι (ο συνδετήρας είναι και λίγο σκληρός δεν λυγίζει ευκολα και κανει μια χαρά για αυτό) και όποτε είναι να φορτίσω μπαταρία που δεν ακουμπά καλά ο πόλος στον φορτιστή το βάζω γύρω από τον πόλο και τον σηκώνω ένα χιλιοστό ίσα ισα για να ακουμπήσει στο αντίστοιχο πόλο του φορτιστή ή καποιου άλλου ατμοποιητή.

Ασυμβατότητες με το ρευμα δεν είχα!

Προσοχή γιατί την πατησα παλαιότερα στην 1η μπαταρία του κουτιου iwant Που αγόρασα τότε. Αν δειξεις υπερβάλλον ζήλο και to πιέσεις λίγο παραπάνω μάλλον κάποιο καλώδιο σπάει, ξεκολλάει ο πόλος και χαλάει η μπαταρία. η πρώτη μου μπαταρία του i-want χαλασε από αυτό..... επειδή εβαλα παραπάνω δύναμη στο να υψώσω τον πόλο της για να κάνει καλυτερη επαφή.

Αυτά και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! :)

Αποσυνδεδεμένος dreezz

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #948 στις: Ιουνίου 04, 2013, 15:46 »
 :respect: :respect: :respect: :respect:  πολύ καλός ο ΤΕΟ

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #949 στις: Ιουνίου 16, 2013, 13:39 »
Μετά από μήνες ατμίσματος με τον ατμοποιητή EPSILON της Nobacco και πρόσφατα τον ΧL EPSILON για μεγαλύτερη άνεση αποφάσισα για μία μικρή αλλαγή και έβαλα τον κλασικό καρτο που είχε το κουτί όταν το αγάρασα πριν πολύ καιρό....

Ηθελα λοιπόν να σας ρωτήσω αν έχετε και εσείς την ίδια εντύπωση ότι αυτός ο κάρτο (ή γενικά οι καρτο) δεν βγάζουν πολύ ατμό και επίσης βγάζουν μία ουδέτερη γέυση. Συνήθισα με τον EPSILON (CE4) που είναι ένα από τα καλύτερα ποιοτικά στην αγορά και μόλις έβαλα τον καρτο ξεχασα τι παει να πει απολαυστικό άτμισμα. Τον πεταξα στην στιγμή.... Εχετε και εσείς την ίδια άποψη ή είναι προσωπική εντύπωση?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #950 στις: Ιουνίου 16, 2013, 14:29 »
Για τη γεύση ό,τι την ουδετεροποιεί σε ένα βαθμό, ή ακόμα και χρωματίζει συμφωνώ, για ποσότητα ατμού όχι και τόσο, αρκεί να μην έχει πλημμυρίσει, και είναι πιο ανθεκτικός κατά τη γνώμη μου.  Ότι ο CE4 είναι από τα καλύτερα ποιοτικά προϊόντα στην αγορά δε θα συμφωνήσω ακριβώς, αλλά επειδή το είχα πει κι εγώ στον εαυτό μου στο παρελθόν, καταλαβαίνω πως το λες και το δέχομαι.


(Τα carto αντιθέτως πιστεύω είναι αρκετά ντουμανιάρικα)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #951 στις: Ιουνίου 16, 2013, 14:45 »
Ατμίζω με τον Giant εδώ κ πολύ πολύ καιρό κ......εδώ κ πολύ πολύ καιρό μου κάνουν παρατήρηση (οι φίλοι μου κ οι γονείς μου) να μην ατμίζω δίπλα τους γιατί ντουμανιάζει το σύμπαν!!!!!!!  :yes: :yes:   :laugh1: :laugh1: :laugh1:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos