vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, giorgos1999, bloodlessz, Jorge

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4215 στις: Αυγούστου 10, 2018, 16:14 »
Χαίρομαι πάρα πολύ που όλοι βρήκαμε την αιτία του προβλήματος. Δεν πειράζει που δεν συμφωνούμε μεταξύ μας.  8)
Εγώ, για την ώρα, έχω φορέσει τον Berskerker και πιστεύω πως θα τα βρούμε. Αν δεν σας ξαναδώ, στον τάφο μου θέλω να γράφει «ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ».
Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όποιον δεν έχει φύγει ακόμα  :-*

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4216 στις: Αυγούστου 10, 2018, 16:29 »
Άλλο λαγκάδια κι άλλο Λαγκάδια, τα πρώτα υπάρχουν παντού, όπως και τα hot spot σε όλους τους τύπους συρμάτων!

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχει χαλάσει 40 χιλιόμετρα σύρμα ρε συ Γιώργο. Ακόμα χοτ σποτ θα έχει? Δε θα τρωγε μεταλιλα από την πρώτη τζούρα? Τι να πω? Πρώτη φορά το συναντώ αυτό, εάν ισχύει. 
Αγαπητέ μου Joe  ίσως να μη διάβασα σωστά στο ότι βρέθηκε λύση.
Κάτι για παρκάρισμα κατάλαβα.. Αλήθεια  :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4217 στις: Αυγούστου 10, 2018, 16:43 »
Χαίρομαι πάρα πολύ που όλοι βρήκαμε την αιτία του προβλήματος. Δεν πειράζει που δεν συμφωνούμε μεταξύ μας.  8)
Εγώ, για την ώρα, έχω φορέσει τον Berskerker και πιστεύω πως θα τα βρούμε. Αν δεν σας ξαναδώ, στον τάφο μου θέλω να γράφει «ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ».
Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όποιον δεν έχει φύγει ακόμα  :-*

[justify][member=21054]anarxaki[/member], εντελώς φιλικά θα σου πω πως η πώληση πνεύματος είναι το μόνο εύκολο, όπως το θλιβερό, ο Καμμένος πήγε στα καμένα. Δυστυχώς. / Η ευγένεια πρέπει να μας χαρακτηρίζει ως συνομιλητές, ειδικά όταν αναζητούμε ακόμα και την ελάχιστη βοήθεια. Μέλη όπως ο drum, όπου μετράει ένα σκασμό με χρόνια ατμίσματος, ο Ribot, όπου δεν θα δώσει ευχολόγια ή δήθεν πληροφορίες και που μετρά κι αυτός αρκετά χρόνια ατμίσματος, ο Joe, που ξεφτίλισε την αγοραστική του δεινότητα εδώ και καιρό και δεν θα μιλήσει αν δεν δει, και πόσοι ακόμα που έτρεξαν να βοηθήσουν.[/justify]

[justify]Δεν χρειάζονται ούτε “ευχαριστώ” αλλά ούτε και “ευτυχώς βρήκατε όλοι λύσεις”. Απλές κουβέντες όπως “δεν βρήκα λύση ούτε σε τάχα hot spot, η αναζήτηση συνεχίζεται”, ή “δεν μπορώ να δω τώρα καθαρά, ίσως προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή”, ή έστω “σταματάω, και αδιαφορώ”. Νομίζω θα ήταν καλύτερα έτσι ως ευχή για καλό καλοκαίρι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4218 στις: Αυγούστου 10, 2018, 16:45 »
Αγαπητέ μου Joe  ίσως να μη διάβασα σωστά στο ότι βρέθηκε λύση.
Κάτι για παρκάρισμα κατάλαβα.. Αλήθεια  :))
Ναι, αλλά είναι ΚΑΙ αυτό μια κάποια λύσις!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4219 στις: Αυγούστου 10, 2018, 17:03 »
Το πέταμα στην ελιά να δεις  :))
Που είσαι ρε [member=19479]dinos_74[/member]   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4220 στις: Αυγούστου 10, 2018, 23:00 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]
Αν και δεν εμπλέκομαι στην απάντηση, όταν διάβασα την ανάρτηση από [member=21054]anarxaki[/member] δεν μου δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι ήταν ειρωνικό. Φυσικά οι γενικές αρχές που γράφεις για την συμμετοχή στο forum είναι αυτονόητες. Απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση που ειλικρινά δεν βγαίνει άκρη (τον ξέρω αρκετά καλά τον Skyline και με την βοήθεια του Βασίλη έχουν λυθεί αρκετά θέματα) δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος για το τί μπορεί να φταίει ειδικά σε κάποιον κλώνο μαζικής παραγωγής με άγνωστες ανοχές. Φυσικά δεν υπάρχει η δυνατότητα βοήθειας από τον κατασκευαστή, οπότε ας κανονιστεί μια συνάντηση όσων μπορούν (σε κάποιο ατμομάγαζο ιδανικά) να δοκιμάσουν να κάνουν ο καθένας το στήσιμο που πιστεύει στον συγκεκριμένο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4221 στις: Αυγούστου 10, 2018, 23:26 »
[justify][member=20409]redortho[/member], καλησπέρα. Κοίτα, για να είσαι καλά προετοιμασμένος σε μία συζήτηση, θα πρέπει να δεις τη διαδρομή αυτής της συζήτησης, πού και πώς τοποθετείται ο καθένας που συμμετέχει σε αυτή, για παράδειγμα, ένας ζητάει λύση σε κάτι, με ανοικτό διάλογο, και απαντούν δέκα. [/justify]

[justify]Θέλεις τώρα, δέκα διαφορετικές προτάσεις και καμία σύγκλιση; θέλεις μοιρασμένες κοινές απόψεις; θέλεις ομοφωνία; αυτή είναι η ομορφιά ενός διαλόγου, ανταλλαγή σκέψεων. Αν θέλω άμεση λύση τότε παίρνω τηλέφωνο τον φίλο μου χι Ribot ή Joe ή Bruce Lee και κανονίζω συνάντηση επίλυσης. [/justify]

[justify]Προσωπικά τώρα αν με ρωτάς, πιστεύεις πως θα δειλιάσω να παραδεχτώ πως κάτι δεν κατάλαβα σωστά; από τη στιγμή μάλιστα που περισσότερα είναι αυτά που όντως δεν καταλαβαίνω ή αγνοώ, από αυτά που πραγματικά γνωρίζω; Ναι, πολύ πολύ πιθανό να κατάλαβα λάθος και να έχεις δίκιο, ούτε ίχνος ειρωνείας να μην υπάρχει από καμία πλευρά, ούτε και πως τελικά το πρόβλημα λύθηκε. [/justify]

[justify]Άρα. Το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Δεν φταίει ούτε κανένα hot spot. Ήδη έγιναν πολλές προσπάθειες χρήστη σε σύρμα, βαμβάκι, τιμές κ.ο.κ., και ο επισκευάσιμος εξακολουθεί να μην λειτουργεί σωστά. Σωστά; [/justify]

[justify][όσο αφορά τον Skyline by ESG, που γνωρίζεις αρκετά καλά, θα σου έλεγα: Μπράβο. Πάντα τέτοια!] [/justify]

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4222 στις: Αυγούστου 10, 2018, 23:43 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]
Τελικά ο διάλογος μέσω γραπτού λόγου είναι προβληματικός γιατί άλλο εννοεί ο ένας και άλλο καταλαβαίνει ο άλλος. Βάλε σ´αυτό να συμμετέχουν 10 άτομα, μπορεί να μην βγαίνει άκρη χωρίς να υπάρχει πρόθεση. Θεωρώ από αυτά που γράφεις ότι δεν διαφωνούμε επί της ουσίας και παραβλέπω το [όσο αφορά...τέτοια!] που κάποιος θα μπορούσε να θεωρήσει ειρωνικό.
ΥΓ Να υπενθυμίσω στην αρχική παρουσίαση που είχα επισημάνει το κόλλημα της εσωτερικής καμπάνας και το απόδωσα σε πρόβλημα κατασκευής (ήταν ο πρώτος ίσως που ήρθε στην Ελλάδα και μπορεί να είχε κάποια θέματα). Φαντάσου κάποια άλλα μεμονωμένα οριακά θέματα που υπό όρους μπορεί να εκδηλώσουν προβλήματα περίεργα που δεν μπορεί να αναπαράγει κάποιος με άλλον ατμοποιητή.
Καλό βράδυ και καλό Σ/Κ  :bye:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4223 στις: Αυγούστου 10, 2018, 23:50 »
[justify]Εγώ αγαπητέ μου δεν γνωρίζω από κλώνους, το ομολογώ, πόσο μάλλον από τους πρώτους των πρώτων, έναν In' Sane πήρα ο μαύρος κι έφυγε για το μπαλκόνι της όμορφης γειτόνισσας. Το "πάντα τέτοια" κολλάει υπέροχα με τις αρκετά καλές μας γνώσεις, και δεν βγάζω την ουρά μου, δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό σε μένα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4224 στις: Αυγούστου 11, 2018, 00:18 »
[justify] ή Bruce Lee και κανονίζω συνάντηση επίλυσης. [/justify]
Moνο στον συγκεκριμενο θα αρεσε ενας ατμο με:

ασκοπες διπλες καμπανες και πιωματα,
κουραφεξαλα τροφοδοσιες απο εξτρεμ δεξα-ζερβα μπαμπακια
και αλλαξω@@λιες στο χρωμα του υγρου

Ετσι για την αλητεια του offtopic και του αλλου του τρολ-e :))

Βγαινω αερα για θα με σφαξουν με οδοντογλυφιδα οι Skyδες :fight_shot_bandana: :fight_shot_auto: :boat:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4225 στις: Αυγούστου 11, 2018, 01:30 »
....ασε που δεν ξερουμε και πόσα τελικά ml χωράει :P

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4226 στις: Αυγούστου 15, 2018, 13:11 »
Μου έσπασε το τζαμακι και όλα τα μαγαζιά έιναι κλειστά. Υπάρχει μια καλή ψυχή στο κέντρο Αθήνας  να μου δώσει ένα δανεικό μέχρι Τρίτη που θα παραλαβω;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4227 στις: Αυγούστου 15, 2018, 13:16 »

Υπάρχει... ;)

Α και χρόνια πολλά!  :party_beer_01:


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4228 στις: Αυγούστου 15, 2018, 13:35 »
Ευχαριστωωωω 😀

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #4229 στις: Αυγούστου 23, 2018, 00:11 »
Αγόρασα σήμερα ενα Vandy Vape clapton kanthal 26/32ga με 5 σπείρες 0.68ohm στα 18-20watt δίνει ωραία γεύση,αν και έκανα βλακεία έβαλα φρούτο ενω πιστεύω ενα καπνικό θα ταίριαζε καλύτερα!  :tongue_smilie: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos