vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 6 χρήστες
xloupas, giorgos1999, ΨΗΛΟΣ, Kouros17, Buliwyf, Jorge

Twitter

SOS Παρακαλώ τους λάτρεις της μενθόλης να εμφανιστούν

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα

Όταν άρχισα να αποθηκεύω βάσεις δεν προνόησα για τη fresco umami που χρησιμοποιώ ελάχιστα αλλά αποκλειστικά (μαζί με φρούτα) για τη συνοδεία ποτού!

Δεν φαντάστηκα ότι θα εξαφανιστεί από την αγορά και δεν με ένοιαζε το κόστος της γιατί δεν είναι τόσο συχνή η χρήση της.

Τελειώνουν τα αποθέματα και δεν ξέρω πώς να την αντικαταστήσω. Η μενθόλη της Pink mule είναι τόσο έντονη που μου πικρίζει όσο κι αν την αραιώσω με απλή βάση...

Μήπως υπάρχει κανένας ιδιότροπος σαν εμένα και έχει βρει κάποια εναλλακτική λύση?

:HelpSDS: :HelpSDS: :HelpSDS:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειμαι της μενθολης Μαρια, αλλα μπορεις να δοκιμασεις και τη μενθολη της TPA, ισως να σου ταιριαξει.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ λατρεύω την μενθόλη της pink mule από τότε που την δοκίμασα 8) Εχω καβατζώσει περίπου 10 λίτρα! :laugh1: :laugh1: Βέβαια, ενώ στην αρχή την άτμιζα σκέτη (100% μενθόλη :))) τώρα την αραιώνω 50/50 όταν ατμίζω βάση. Όταν της βάζω αρώματα για να βγουν δροσιστικά την αραιώνω ακόμη περισσότερο (20-30% max).
Τώρα για σένα που δεν την μπορείς ίσως πρέπει να δοκιμάσεις και την μεθόλη της Atmoslab. Με αυτήν ξεκίνησα αλλά μου φαινόταν πολύ "αδύναμη". Για κάνε μια προσπάθεια (αν δεν έχεις κάνει ήδη) ;)

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Για αρκετο καιρο εκανα αποκλειστικα diy menthol+ethyl maltol TPA. Αν παρεις αυτη, ΜΙΚΡΟ ποσοστο, ειναι πολυ δυνατη. 

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ την αραιώνω (την PINK MULE με μενθόλη) με MIST της ATMOS και δεν μου φαίνεται να πικρίζει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Θα κάνω όλους τους δυνατούς συνδυασμούς...

Άτιμη συνήθεια. :yes:

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση   :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Η πρώτη μου επαφή με μέντες/μενθόλες ήταν τα marlboro/more των 17 μου. Αμέσως τα εξωστράκισα, ο άντρακαλας.
Πέρσι δοκίμασα το koolada της TPA. 
Η καρύδα δεν είναι πρόβλημα, για όποιον δεν τη γουστάρει, το άρωμα μέντας κυριαρχεί.
Τώρα λοιπόν που έχουν μείνει σταγόνες μοναχά, κατάλαβα ότι δεν γίνεται να μην έχω τέτοιο πράγμα στην καβίτσα μου, λίγες μέρες πριν.
Τι θα έλεγες για κρυστάλλους μενθόλης, ΜΝ;

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
λάτρης της μενθόλης δεν είμαι,  και ο λόγος είναι ότι πάντα την έβρισκα πολύ έντονη για μένα,  όμως η creme de menthe της tpa είναι αρκετά ήπια και  ευχάριστη. νομίζω σε μικρό ποσοστό σε συνδυασμό με φρούτα  που θέλεις θα σε καλύψει.

https://shop.perfumersapprentice.com/p-6694-creme-de-menthe-flavor.aspx

http://www.zerobacco.gr/idiokataskeyes-ygron/aromata/the-perfumer-s-apprentice-10ml-rebottled/tpa-creme-de-menthe-10ml-flavour.html


Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Είναι μέντα? Έντονη? Προσθέτεις άλλο άρωμα ή την ατμίζεις σκέτη?


« Απάντηση #10 στις: Σήμερα στις 14:30 »


Παράθεση από: spectrum στις Μάιος 01, 2017, 23:42
Παράθεση
Η πρώτη μου επαφή με μέντες/μενθόλες ήταν τα marlboro/more των 17 μου. Αμέσως τα εξωστράκισα, ο άντρακαλας.
Πέρσι δοκίμασα το koolada της TPA.
Η καρύδα δεν είναι πρόβλημα, για όποιον δεν τη γουστάρει, το άρωμα μέντας κυριαρχεί.
Τώρα λοιπόν που έχουν μείνει σταγόνες μοναχά, κατάλαβα ότι δεν γίνεται να μην έχω τέτοιο πράγμα στην καβίτσα μου, λίγες μέρες πριν.
Τι θα έλεγες για κρυστάλλους μενθόλης, ΜΝ;
Οι κρύσταλλοι μενθόλης έχω διαβάσει ότι έχουν κάποια ιδιαίτερη διαδικασία διάλυσης και δεν έχω τολμήσει.

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2017, 14:35 από Buliwyf »

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ, αν κατάλαβα καλά, αυτό που ζητάς είναι μια βάση με την οποία θα αντικαταστήσεις την fresco???

Έχεις σκεφτεί να προσθέσεις κάποιο άρωμα σε απλή βάση, που να προσομοιάζει κάπως ως αποτέλεσμα??

Επειδή κάνω DIY πολύ καιρό, με πολλά φρούτα (ροδάκινο, blueberry etc) ταιριάζει πολύ καλά η MINT της atmosLab.
IDK αν ψάχνεις κάτι τέτοιο, αλλά σκέψου το.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Είχα δοκιμάσει παλιότερα και δεν είχα βρει τρομερές διαφορές. :thumpup:
Νομίζω ότι έχω στο σπίτι. Θα κάνω την πρώτη δοκιμή. :yes:

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Προσπάθησε μόνο να συγκρατηθείς!! Μην υπερβάλλεις!! Δλδ, να μην ΠΑΡΑβάλεις!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Οι κρύσταλλοι μενθόλης πάντως δεν έχουν ιδιαίτερη διαδικασία διάλυσης Μαρία. Διαλύεις το ανάλογο ποσοστό σε PG (φαρμακείου) και μετά αυτό το ζουμί το προσθέτεις κατά βούληση στο υγρό ή τη βάση σου.

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα! Να ρωτήσω κ εγω κάτι παιδιά. Δοκίμασα το Two mints από liqua δεν ξέρω αν το έχετε δοκιμάσει. Υπάρχει κάτι παρόμοιο σε άρωμα?Είναι μενθολη η σκέτη μέντα?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12306 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli