vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

320 επισκέπτες, 11 χρήστες
dimitris1167, manoslykos, Amcm, I.P, Mulder, Mantis039, dvelev, Ribot, Jorge, bujinkan, gstamatos

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος m.marios

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1785 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:00 »
Λοπον παίδες εγω θα σας τα πω με παση ειλικρινια και αυτα αφορουν μονο τον εαυτο μου,αν και νομιζω οτι υπαρχουν αρκετοι σαν εμενα.Παραδεχομαι οτι ειμαι ο πλεον αδυναμος χαρακτηρας ως προς την χειραγωγηση του τσιγαρου.Και εξηγουμαι.Ξεκίνησα 2 μηνες ατμο,χωρις ουτε 1 κωλοτσιγαρο.Λεω ωωωωω!,τα καταφερα μετα απο 16 χρονια κραιπαλης.Καλοκαιρι μπηκε λεω ελα μωρε 1 τσιγαρο με την παρεα και το 1 εγινε 2 και τα 2 εγιναν 4 και πηρα καπνο μετα.Τωρα επειδη μου λειπει(δεν ξερω τι σκ@τ@ χημικα βαζουν μεσα) κανω απολυτα ελεγχόμενα 1 το πρωι στο ξυπνημα και 1 μετα το φαγητο και τερμα.Ειμαι και τυπος που αν του πεις μην το κανεις θα το κανει.Ο απαγορευμενος καρπος ενα πραγμα.Ποτε παραπανω.Ετσι ειμαι 9 μηνες τωρα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1786 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:05 »
αν το βλεπεις σαν απαγορευμενο ΦΥΣΙΚΟ ειναι να το θες...
δες το αλλιως, και βαλε ενα quiz στον εαυτο σου: το ατμισμα ειναι απολαυση,πιστευω αυτο το καταλαβαινουμε ολοι (διαφορετικα, αν καποιος το βλεπει σα τη νικοτινη του μπεχρακη ας πα να παρει τιποτα ζουμια και ψεκαστηρια απ το φαρμακειο) το τσιγαρο ειναι μεν συνηθεια αλλα απλα βρωμαει... Τωρα ενα πουρακι που και που, ναι μεν βρωμαει για αρκετους αλλα ειναι επισεις απολαυση, τι προτιμας λοιπον? 2 τσιγαρα τη μερα που δε προσφερουν απολυτως καμια απολαυση και απλως βρωμανε η ενα πουρακι το μηνα η εστω τη βδομαδα με το ποτακι? (που τουλαχιστο αυτο δε γινεται συνηθεια και παραμενει απολαυση).
αν προτιμησεις το πρωτο δεν ηρθε και η συντελεια του κοσμου, σημασια εχει οτι κανοντας τα δυο τσιγαρα τη μερα που θες και ατμιζοντας τον υπολοιπο χρονο σου γλυτωνεις 2 πακετα τσιγαρα οποτε παλι κερδισμενος εισαι, αλλα το δευτερο σιγουρα ειναι πιο απολαυστικο...

Αποσυνδεδεμένος m.marios

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1787 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:18 »
  Το κακο ειναι οτι τα πουρακια τα απεχθανομαι απο την μυρωδια και μονο.Βεβαια η απολαυση που αναφερεις απο ατμο ειναι μακραν η καλυτερη.Νομιζω οτι ο εγκεφαλος παιζει ασχημο παιχνιδι του παρελθοντος και του παροντος.Αυτη η συνηθεια που δεν μπορω να την δαμασω.Και οχι αν το εμβαθυνεις δεν ειναι η ελλειψη νικοτινης,αυτην την παιρνουμε,ειναι η μηχανικη συνηθεια τοσων ετων που σου λεει φιλε για να εισαι οκ θα κανεις το τελετουργικο απο το φιλτρο,το χαρτακι,τον καπνο.Ετσι καλυψες την αναμνησιακη αναγκη;Ετσι συντηρεις την συνηθεια;Ναι αλλα εισαι δεσμιος και χωρις καγκελα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1788 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:26 »
κοιτα, ο ανθρωπος -η μαλλον η ανθρωπινη νοηση- λειτουργει σε τρισδιαστατο χωροχρονο οπου ο χρονος απλωνεται γραμμικα οποτε ο εγκεφαλος ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να παιζει παιχνιδι με το παρελθον γιατι αυτο απλα δεν υπαρχει :P  Αυτο τουλαχιστο ισχυει απ τη μερια της φυσικης, τωρα αν ποιασουμε την  ψυχολογια εκει δεν ξερω τι μπορει να παιζει με τις εξαρτησεις λογο συνηθειας, αλλα και παλι θα σου πω: Ε ΚΑΙ? κανοντας τα δυο τσιγαρα που θες γλυτωνεις αλλα 40, επισεις οσον αφορα τη συνηθεια που συντηρεις, οκ, σωστα ομως δεσμιος δε νομιζω πως εισαι σε καμια περιπτωση... και θα στο αποδειξω: πες πως σε χωνουν σε φυλακες του Ιραν  και ο φρουρος που καθε μερα σε κοπαναει με ενα ματσουκι ερχεται και σου λεει: "φιλα μου τη μποτα και θα σου δωσω ενα τσιγαρο" θα το κανεις? Φυσικα και οχι, δεν εχεις καποια σωματικη εξαρτηση, δεν εισαι πρεζακιας, απλα κακομαθημενος εισαι οπως  λιγο πολυ ολοι μας.

Αποσυνδεδεμένος m.marios

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1789 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:42 »
  Νick oπως το θετεις βεβαια και δεν θα εκανα.Ειναι μια καλη σκεψη που μπορει να κανει καποιος πριν αναψει.Παρολα ταυτα εχω γλιτωσει το 95% της ζημιας που θα μπορουσα να εκανα στον εαυτο μου.Ειναι αργα βεβαια αλλα βλεποντας την φωτο σου με τριγυριζουν σκεψεις να βρω διανυκτερευον σουβλατζιδικο για πιττογυρα...

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1790 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 23:20 »
τώρα που λέτε για πουράκια είχα μια κασετίνα ξύλινη που μου κάνανε δώρο με πούρα αβάνας...  είχε μέσα 10 πούρα...! από τα οποια μονο το 1 έκανα μεσα σε 3μερες  και ήτανε απλά απόλαυση...! αλλα επειδή είναι πανάκριβα τα άτιμα...  όση είναι λάτρες του πούρου να προτιμήσουνε υγρά με γεύση πούρου..! για παράδειγμα το  El Toro puros το δοκίμασα από ένα φίλο που το είχε σε 18mg αν θυμάμαι καλά,  έπαθα πλακα! πολύ δυνατό χτύπημα πλούσια γεύση πραγματικού πούρου..  :D

μετά σε αρωματικό πουράκι  είναι το full flavored tobacco τις elgreco απο την σειρα platinium  ;)


Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1791 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 23:54 »
κ οκ, σωστα ομως δεσμιος δε νομιζω πως εισαι σε καμια περιπτωση... και θα στο αποδειξω: πες πως σε χωνουν σε φυλακες του Ιραν  και ο φρουρος που καθε μερα σε κοπαναει με ενα ματσουκι ερχεται και σου λεει: "φιλα μου τη μποτα και θα σου δωσω ενα τσιγαρο" θα το κανεις? Φυσικα και οχι, δεν εχεις καποια σωματικη εξαρτηση, δεν εισαι πρεζακιας, απλα κακομαθημενος εισαι οπως  λιγο πολυ ολοι μας.

εγω θα το εκανα... :eyesplash:
την μποτα ε?οχι τιποτ αλλο ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1792 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 00:52 »
Εγώ πιστεύω πως αν επιμένεις λιγο διάστημα χωρίς τσιγαρο, οι εικόνες που έχουν εντυπωθει στο υποσυνείδητο πχ τσιγαρο με το καφε σιγά σιγά θα αντίκα τασταθουν με το ηλεκτρονικο
 Εγώ το πρωί που ξυπνάω πλέον σκέφτομαι να κάνω ηλεκτρονικο μόλις φτιαξω καφε έπειτα από 10 μήνες.
Τώρα πουρο δεν έχω κάνει ποτέ αλλά δεν ειναι σα να γυρίσεις στο τσιγαρο? Το ίδιο κακό δεν κάνει και υπάρχει και το ρίσκο να ξανακυλυσεις στο τσιγαρο. Φύλαγε τα ρούχα σου... Εγώ πχ αν και δεν θέλω πλέον τσιγαρο( έρχονται κάτι εικόνες στο μυαλό στο ξεκαρφωτο βέβαια) φοβάμαι να τραβηξω τζουρα απο κανονικό μήπως και γίνει ή στραβη...

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1793 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 22:57 »
giorgiokatr: τα καλά πούρα είναι πολύ καλύτερα από το τσιγάρο... τουλάχιστον από όσο ξέρω...  αλλα σε καμια περίπτωση να μην δοκιμάσεις.. το σίγουρο είναι ότι θα κανεις μετά και κανένα τσιγάρο κανονικό... οποτε  μακριά...  ;)

συνέχισε το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν ύπαρχει λόγος να το σταματήσεις.. :) 

γιατί στην τελική είναι σα να μην καπνίζεις με το ηλεκρονικό..! ειδικά αν πας και σε μηδενική νικοτίνη...! 

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1794 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 23:19 »
Από της 8 Φεβρουαρίου που ξεκίνησα το άτμισμα δεν έχω κάνει ούτε τσιγάρο, δεν το έχω επιθυμήσει ούτε μια φορά και τώρα τελευταία αν υπάρχουν καπνιστές γύρω μου με ενοχλεί και η μυρωδιά του καπνού, μου καίει την μύτη. Πριν κάπνιζα ένα μεγάλο καπνό την ημέρα για πάνω από 20 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1795 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:31 »
Κι εμένα με ενοχλεί ο καπνός, αλλά τώρα τελευταία όταν είναι γύρω μου άτομα που καπνίζουν, σαν να ζηλεύω λίγο. Χθες μία κοπέλα απ'την Αργεντινή κάπνιζε Αργεντίνικα τσιγάρα και κόντεψα να της ζητήσω, εντελώς ασυναίσθητα. Ακόμα και αφού συνειδητοποίησα ότι ετοιμαζόμουν να ζητήσω τσιγάρο, συνέχισα να σκέφτομαι ότι αφού το'κοψα, δεν έγινε και κάτι να δοκιμάσω τσιγάρο απ'την Αργεντινή, πότε θα μου ξαναδωθεί η ευκαιρία, κτλ. Δεν το έκανα τελικά, βέβαια, αλλά με πιάνουν κάτι τέτοια χαζά τελευταία και δεν μ'αρέσουν.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1796 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:09 »
Ε και δε το ετσουζες? Και τι έγινε? Ένα τσιγάρο θα έκανες...Τις επιθυμιες όταν τις βάζεις χαλινάρια σε τραβάνε περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1797 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:27 »
Έφυγε η Αργεντίνα και μέχρι να έρθει η επόμενη μου είχε περάσει τόσο που ούτε σκέφτηκα να της ζητήσω. Με την πρώτη συζητούσαμε και θυμήθηκα ένα αργεντίνικο μπλογκ που διάβαζα (ο άντρας της 50ρας και καλά που το έγραφε, είχε στο συρτάρι του κομοδίνου τσιγάρα και τα κάπνιζε μόνο μετά το σεξ, οπότε το 2004 άναψε ένα τσιγάρο εταιρείας που είχε κλείσει το '85 και έτρεξε στο μπάνιο να ξεράσει, ήταν θεϊκό το μπλογκ), αλλά αυτό ήταν, μου πέρασε. Χάνω το μέτρο τελείως και εύκολα, οπότε καλύτερα να αντιστέκομαι.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1798 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 12:35 »
πήγα στο εξοχικό μου και ξέχασα τον φορτιστή για το μοντακι μου...  εκεί με έπιασε η επιθυμία ξανά για τσιγάρο και έτσι πήρα ένα πακέτο το οποιο έχει μονο 0.1 πισα και 0.1 νικοτίνη μέχρι να γυρίσω θα κάνω δυστυχώς από αυτά... και μου αρέσανε είναι η αλήθεια.. αλλα  θα τα κόψω άμεσα...!   

το πακέτο πάνω έχει έναν νεκρό πάνω...   :))  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1799 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 12:53 »
Ποτέ. Μου κλέψανε το πίκο στο λεωφορείο και έβαλα την μάνα μου να δανειστεί ητ και να μου το φέρει στην Καλαμπάκα. Φοβάμαι ακόμα και να μυρίσω τσιγάρα, νομίζω ότι θα το ξαναρχίσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110756 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530847 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801675 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet