vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 3 χρήστες
pngtszs1976, manoslykos, Jorge

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1770 στις: Αυγούστου 02, 2016, 10:06 »
Ούτε μια φορά από την πρώτη ημέρα που ξεκίνησα το άτμισμα

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1771 στις: Αυγούστου 17, 2016, 13:30 »
Αραιά και πού μου λείπει αλλά 2-3 καλές τζούρες από το Η.Τ. και μου περνάει. Είμαι 5 μήνες αποκλειστικά με Η.Τ. και νιώθω άλλος άνθρωπος.

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1772 στις: Αυγούστου 17, 2016, 13:38 »
2 Φορες μου ηρθε  δεν επαιρνα μαζι μου το ηλεκτρονικο και μου ηρθε βλεποντας αλον στη δουλεια αλλα οκ το αντεξα δεν εκανα τρακα χε χεχε

Αποσυνδεδεμένος apagogeas

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • My software
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1773 στις: Αυγούστου 19, 2016, 12:49 »
Αισίως 8.5 μήνες μόνο ατμιστής, με τα ελάχιστα προβλήματα από τότε που έμαθα να στρίβω σωστές αντιστάσεις και βαμβάκια. Μόνο μια φορά μου ήρθε η επιθυμία/πειρασμός/πως θα ήταν για τσιγάρο, όταν είχα φτιάξει 2 αντιστάσεις και δε δουλεύανε σωστά μαζί με διαρροές και είπα μέσα μου "αι σ...ηρ". Ευτυχώς σκέφτηκα τι είχα καταφέρει ως τότε, 0 τσιγάρα για πόσους μήνες, κρίμα να χαλάσω το σερι και η σκέψη να πάω περίπτερο έφυγε αμέσως. Η γυναίκα μου έχει εκπλαγεί και το λέει και με κάποια περιφάνεια στις φίλες της (που καπνίζουν) ότι το έχω κόψει. Προσπαθώ να μη μένω ξεκρέμαστος όταν είμαι έξω, πάντα υγρά έξτρα αντιστάσεις και μπαταρίες για να μη μπαίνω στο πειρασμό. Αυτό το vanilla rum after είναι υπέροχο μετά από 1 μήνα steeping.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1774 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 00:02 »
για  ακομα άλλη μια φορα  έκανα τσιγάρο :( επειδή δεν με κάλυπτε για κάποιο λόγο η νικοτίνη 6MG αυτή την φορα... τώρα θέλω να σταματήσω τα παντα για ένα διάστημα και το ατμισμα γιατί νιώθω πολύ κουρασμένος σωματικά και ψυχικά...  μου είναι πολύ δύσκολο  τι θα κανω;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1775 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 00:34 »
Ωσάν(α) συντονιστής και τα κουμπάκια της τεχνολογίας κατέχων, μεταφέρω το ποστ εδώ, χωρίς να στείλω πμ ενημέρωσης, διότι ξέρω, με βάση το γράψιμό σου μέχρι τώρα, πως θα το βρεις μόνος σου.
Όλα είναι εμπόδια του  μυαλού (= πώς μεταφράζει το κεφάλι μας τα έξω μηνύματα)
Αν βρίσκεις λογική στο  "θέλω να σταματήσω... και το άτμισμα γιατί νιώθω πολύ κουρασμένος σωματικά και ψυχικά" εντάξει.
Αν όχι, αύξησε τα βολτ, τα βατ, τα αμπέρ, ότι αυξάνεται με ένα κουμπί, τεσπα... και μετάπήγαινε στον καθρέφτη...
σβήσε το φως...
μην πατήσεις κάτι...
τη θέλησή σου αύξησε - με αυτόματη και άμεση εντολή στο νου...

Έτοιμος  :yes: 

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1776 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 01:52 »
Εγω το εχω πει... ΜΟΝΟ αμα ξανα βγει το ΠΑΣΟΚ
θα ξανακαπνισω!  :respect:
(μάλλον δεν θα ξανακαπνισω ποτε) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1777 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 06:14 »
για  ακομα άλλη μια φορα  έκανα τσιγάρο :( επειδή δεν με κάλυπτε για κάποιο λόγο η νικοτίνη 6MG αυτή την φορα... τώρα θέλω να σταματήσω τα παντα για ένα διάστημα και το ατμισμα γιατί νιώθω πολύ κουρασμένος σωματικά και ψυχικά...  μου είναι πολύ δύσκολο  τι θα κανω;

Φιλε χαλαρωσε, τσιγαρο ειναι οχι πρεζα  :)) (φανταζομαι 1 εκανες). Το χω γραψει σε πισω σελιδες, ενα τσιγαρο αν το θελει καποιος πολυ ας το κανει. Οταν θελω πολυ εντονα να καπνισω, το κανω συνειδητα και με μετρο, πανω απο 1 δεν κανω. 2 μπορει να κανω σπανια οταν ειμαι εξω για ποτο, μια φορα μονο πρεπει να εκανα 2. Μολις καπνισω παντως κατευθιαν θυμαμαι γιατι πηγα στο ατμισμα, μου φευγει τελειως η επιθυμια.

Πακετο να μην παρεις και συνηθεια να μην ξαναγινει, αυτο μετραει. 1 τσιγαρο για την χαρμανα μια στο τοσο δεν ειναι κακο, ισα ισα σου θυμιζει ολα τα αρνητικα του με την πρωτη τζουρα. Αμα δεις και θες 2ο και 3ο τοτε κατι δεν παει καλα και πρεπει να κατσεις να σκεφτεις τι ειναι αυτο που σε εκανε να το κοψεις.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1778 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 08:52 »
Ποτέ με το που άρχισα ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1779 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 09:54 »
για  ακομα άλλη μια φορα  έκανα τσιγάρο :( επειδή δεν με κάλυπτε για κάποιο λόγο η νικοτίνη 6MG αυτή την φορα... τώρα θέλω να σταματήσω τα παντα για ένα διάστημα και το ατμισμα γιατί νιώθω πολύ κουρασμένος σωματικά και ψυχικά...  μου είναι πολύ δύσκολο  τι θα κανω;

Κάτι μου λέει ότι το ξεκίνησες λίγο ανάποδα το "άθλημα".
Πάρε ένα τσιγαρίσιο ατμοποιητή , 12 ή παραπάνω mg νικοτίνη και ξεκίνα νέα προσπάθεια .
Μη σε πειράζει το μειωμένο οπτικό εφε .

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1780 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 10:17 »
δευτερωνω την αποψη του Diver.  ;)
εισαι πολυ χαμηλα με 6αρα.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1781 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 21:29 »
τσιγαρισιο ατμοποιητη έχω ένα ναυτίλο αλλα με νευριάζει απίστευτα η σφιχτή τζούρα..  
η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω ανάποδα το άθλημα.. κατευθείαν πνευμονικός   :))


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1782 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:15 »
[justify]@Mr.R0bot, καλησπέρα. Αν θυμάμαι καλά είσαι νέος σε ηλικία. Το καλύτερο όπλο έχεις στα χέρια σου και μην σταματάς πουθενά (σκέψου μόνο πως τα πνευμόνια σου είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση, από πολλούς από εμάς). Συμφωνώ κι εγώ με την άποψη να μην τρελαίνεσαι, όμως δεν συμφωνώ με το “δεν τρέχει και τίποτα”, δηλ. απ' την πλευρά του “δίπορτου”. Κρίνοντας από μένα και μόνο, λέω ακόμα πως το κ.τ. δεν το χόρτασα ποτέ, δεν μου βρομάει, δεν έγινα ξαφνικά άκαπνος και κουνάω δάχτυλο επιβολής. Όμως όχι, ούτε 1 ούτε 2 τσιγαράκια, κανένα. Διαφορετικά δεν θα ξεφύγεις ποτέ. Άσε να λένε και βάλε στόχο. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1783 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:28 »
@Mr.R0bot κοιτα,
αν ειναι να νοιωθεις τυψεις για ενα τσιγαρο που καπνισες θα καταληξεις σαν κατι ευτραφεις κυριες που καθε ...απο αυριο ξεκινανε διαιτα, και μετα απο τα ολικης και τα γκοτζι μπερυ δεν αντιστεκονται και κατα το απογευμα χτυπανε ενα κρουασαν και επειδη χαλασε η διαιτα το βραδυ χλαπακιαζουν και μια πιτσα μαζι με ενα κιλο σοκολατα για τις τυψεις...

Τι θελω να πω: εισαι σε καλο δρομο, βρηκες και 2 υγρα που σου αρεσουν και εχεις και σετακι που σε ικανοποιει (τουλαχιστο συμφωνα με τα δικα σου λεγομενα), ηρθες σε μια φαση που γουσταρες να καπνισεις ενα τσιγαρο, δεν αντισταθηκες και το καπνισες... ΟΚ Ε ΚΑΙ? καλα εκανες και κανενα προβλημα και να σαι 10000% σιγουρος πως δεν εισαι ο μονος (ναι ακομα και πολλοι απ οσους λενε "δε το ξαναβαλα στο στομα μου" χτυπανε δυο τρια τσιγαρακια τρακα απο φιλους που και που, να σαι σιγουρος γι αυτο).
Μη σε ποιανουν τετοια αγχη χωρις λογο, δες απλα ποσα τσιγαρα ΔΕΝ εχεις κανει λογο ΗΤ και αυτα ειναι που μετρανε, και σιγουρα ειναι πολλα ;)

Αποσυνδεδεμένος E-VAPOR

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1784 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:39 »
Γειά χαρά σε όλους!
Με αφορμή τα παραπάνω μηνύματα, στους 15 μήνες που ατμίζω δεν έχω νιώσει επιθυμία για κ.τ. και ούτε έχω κάνει.  Και για βοήθεια στους νεότερους και στην ηλικία και στο άτμισμα, έκανα κ.τ. 33 χρόνια.  Τώρα με ενοχλεί η μυρωδιά του!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159939 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530830 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801666 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet