vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 9 χρήστες
lounik, Harris, panikad, Alexander20, maprix, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Yosta Livepor 160 W box

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:17 »
μετα το χθεσινο θαμπωμα της οθονης ,,,σημερα ηρθε ο θανατος του,.. το μοντ αρνειτε να ανοιξει με ιοποιοδηποτε σετ μπαταριων, τσεκαρα με 5 κλικ και στην συνεχεια συν ή πλυν ( και καλα νεα αντισταση) και πατημα fire για να βεβαωθω οτι δν εχει καψει οθονη...αλλα δν κανει τπτ...να δουμε τι θα πει η εταιρεια και gearbest ,μου ζητησαν βιντεο το οποιο και τους εστειλα ..EΔΩ Η τελευταια απαντηση τους μιας και το βιντεο ανεβηκε στον σωληνα και μαλλον τους ετσουξε...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2017, 13:45 από redfantomas »

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 27, 2017, 01:46 »
Αυτο με το new coil σας το κανει μονο σε λειτουργία ελεγχου θερμοκρασιας;

Δεν εχω δοκιμάσει με έλεγχο θερμοκρασιας, πάντα με Kanthal το χρησιμοποιώ και το κάνει μετά απο μια ώρα αχρησιμοποίητο ιςως και λιγότερο.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 31, 2017, 21:35 »
Μετα απο δυο μερες χρησης να πω κι εγω τις εντυπωσεις μου.

Οκ, ειναι πλαστικουρα και κατα καιρους κανει κατι κροταλισματα οταν το γραπωνεις (τιποτα σημαντικο και ενοχλητικο), αλλα περα απο αυτο δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο αρνητικο.
Το βρισκω ομορφο, ειναι παρα πολυ ελαφρυ (α να ενα αρνητικο ακομα, ψηλο κεντρο βαρους και φοβαμαι μην τουμπαρει), το πλαστικο εχει ωραια υφη, ασε που δε θα ξεβαψει κι ολας.

Παμε και στα θετικα. Τα κουμπια του ειναι καλα, η αποδοση του παρα πολυ καλη, και το καλυτερο απο ολα: Η αυτονομια του. Ιδιες μπαταριες με το Reauleaux 2/3, διπλασια αυτονομια. Στη 2η μερα χρησης στα 36 βαττ, η ενδειξη μπαταριας ειναι κατι πανω απο το 1/3. Εντυπωσιακο.

Το μονο που μενει τωρα ειναι να δουμε ποσο θα αντεξει για τα σχεδον 20 ευρω της αγορας του.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 04, 2017, 18:00 »
+1 χωρις κροταλισματα το δικο μου

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 06, 2017, 00:22 »
Το new coil σας το κανει ακομα ? Βρηκατε καποια λυση?

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 06, 2017, 00:36 »
Ναι πάντα το κάνει. Τελικά μάπα το καρπούζι. Το δικό μου το έβαλα στην άκρη. Πριν μια εβδομάδα ξυπνάω το πρωί και βλεπω την οθονη αναμμένη με ενα σηματάκι κεραυνού και τις δυο μπαταριες να αναβοσβήνουν σαν να γινεται φορτιση και να τις δειχνει με διαφορετική τάση σαν να θέλει να πει οτι υπάρχει κίνδυνος (διαφορετική τάση μπαταριών;) Εγω πάντα χρησιμοποιώ παντρεμένες και αυτές ειδικά εχουν κάνει μονο 3 κύκλους. Αλλαζω λοιπον μπαταριες λέω μήπως και ειναι ελαττωματικές , ε λοιπον παλι τα ιδια η ίδια ένδειξη. Παω λοιπον απο τον δικό μου και παίρνω ενα ακόμη Alien 220 και ησύχασα.
Τελικά οτι πληρώνεις παίρνεις. Ειναι νόμος.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 06, 2017, 00:39 »
οχι το κανει ακομα κανονικα σε ολα τα συρματα ( οταν ξυπναει βεβαια γιατι εγω το αφηνω το βραδυ και το πρωι αν δεν το βαλω 10 λεπτα στον φορτιστη δν παιρνει μπροστα με τπτ και με καμια μπαταρια!!! :wall: :wall: :wall: :wall:.για αυτο και η gearbest μου εκανε full refund!!!( η γιοστα βεβαια η οποια λεει οτι πρωτη φορα της τυχαινει κατι τετοιο θελει το modaki πισω να το τσεκαρει αλλα ποιος κανει την διαδικασια πηγαινε ελα)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 06, 2017, 00:42 »
:( ωχχχχ

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 06, 2017, 09:34 »
Το new coil σας το κανει ακομα ? Βρηκατε καποια λυση?

Εμένα δεν το κάνει πια, δε θυμάμαι αν έπαιξα με κάποια ρύθμιση :idiot1:
Απ' όσα διαβάζω εδώ μέσα, μπορεί να μου 'χει κάτσει λαχείο, τι να πω...
Εντελώς απροβλημάτιστο ως ώρας και το 'χω στο daily rotation που λένε και στο χωριόμ'.

Άντε, βρήκα ένα ψεγάδι: Κάποιοι ατμοποιητές δεν βιδώνουν τσίτα μέχρι κάτω-κάτω στο μοντ και μένει ένα μικρό κενό μεταξύ τους...

Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 06, 2017, 13:55 »
Το  new coil κι εμένα το κάνει κατά διαστήματα ...

Το claim που είχα ανοίξει στην paypal έγινε δεκτό για full refund (για τα προβλήματα που αναφέρω πιό πίσω) αλλά με επιστροφή του προϊόντος και με τα μεταφορικά δικά μου ... μετά από επικοινωνία με τη gearbest, δέχθηκαν να το κρατήσω με refund 10 USD (στο πορτοφόλι της gearbest για επόμενες αγορές) ... καλή εξέλιξη τελικά, αφού το μοντάκι δουλεύει (προς το παρόν) μιά χαρά με κάνθαλ.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 08, 2017, 17:18 »
οχι το κανει ακομα κανονικα σε ολα τα συρματα ( οταν ξυπναει βεβαια γιατι εγω το αφηνω το βραδυ και το πρωι αν δεν το βαλω 10 λεπτα στον φορτιστη δν παιρνει μπροστα με τπτ και με καμια μπαταρια!!! :wall: :wall: :wall: :wall:.για αυτο και η gearbest μου εκανε full refund!!!( η γιοστα βεβαια η οποια λεει οτι πρωτη φορα της τυχαινει κατι τετοιο θελει το modaki πισω να το τσεκαρει αλλα ποιος κανει την διαδικασια πηγαινε ελα)
εχω εντοπισει το προβλημα του αλλα δν μπορω να σκεφτω τι μπορει να φταιει...
αν το μοντακι το βραδυ το αφησω με τις μπαταριες μεσα ( κλειστο ανοιχτο δν εχει σημασια) το πρωι δεν ανοιγει :wall:
αν το μοντακι το αφησω χωρις να ατμισω 2 ωρες ( κλειστο ανοιχτο δεν εχει σημασια) το μοντακι δν ανογει ή οθονη δν φαινεται τπτ αναλογα την ωρα που δν λειτουργει!!! :idiot1:
λυση... στο 1° βγαζεις τις μπαταριες το βραδυ ( ειτε τις φορτισω ειτε οχι το ιδιο ειναι) τις βαζεις το πρωι το μοντ δουλευει αψογα
λυση στο 2°ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΤΜΙΣΕΙΣ!! :idiot1: :idiot1:  ή  βγαζεις τις μπαταριας για καμια ωριτσα, ή βαζεις το mod με τις μπαταριες σε καποιο φορτιστη για 10 λεπτα ( και με τους 2 τροπους επανερχεται κανονικα!!!) :wall: :wall:

να αναφερω και εδω οτι η gearbest μου εκανε full refund ολη την τιμη χωρις να θελουν επιστροφη του mod.( τους εστειλα φωτο +βιντεακι) ..οποτε το refund μετα απο μαχη σωμα με σωμα αναμεσα σε predator και cuboid.... εγινε primo mini.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2017, 17:33 από redfantomas »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 08, 2017, 22:01 »
π.μ   στον τσιπ.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 09, 2017, 01:08 »
Εν ολίγοις ενα μοντακι προς αποφυγή , γεμάτο προβλήματα.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Alien1980

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω το ατμισμα...
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 09, 2017, 01:19 »
Τετοια να ακουω και μου μαυριζει η ψυχη. Το περιμενω και  στηριχτηκα σε ριβιουερ...  Ελληνα και γνωστη του ανικειμενου. Και οχι τιποτα αλλο ημουν αναμεσα σε αυτο και στο Smoant Charon αλλα προτιμησα αυτο. 

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 09, 2017, 01:21 »
Δεν εισαι μονος και γω το περιμενω εχει μπει ελλαδα... Αλλα ευχομαι να τυχουμε σε σωστη παρτιδα ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515270 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530727 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201460 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801573 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet