vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Yosta Livepor 160 W box

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Yosta Livepor 160 W box
« στις: Απριλίου 15, 2017, 17:28 »
Είπα να σας το παρουσιάσω μιας και πλησιάζει σιγά σιγά το καλοκαίρι και πιθανώς να σας ενδιαφέρει αυτό το μοντάκι.
Είναι το Yosta Livepor 160W Box Mod

Το πρόβλημα το καλοκαιράκι με τα ατμιστικά θα το έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς. Έχεις ένα ελαφρύ μπουφάν π.χ. και μόλις βάζεις στην τσέπη σου το mod με τον ατμοποιητή σου, γέρνει όλο το μπουφάν από τη μια μεριά από το βάρος του.
Εκτός αυτού, το καλοκαίρι έχει και διακοπούλες και μπανάκια και όταν λείπεις από το σπίτι για ώρες, θέλεις και κάποια αυτονομία, οπότε ένα mod με δυο μπαταρίες είναι ό,τι πρέπει. Έλα όμως που αυτά τα mod είναι συνήθως ακόμα πιο βαριά!

Η λύση στα παραπάνω λέγεται Livepor 160 W Box. Μιλάμε για κατηγορία φτερού! Εκεί που άλλα mod κενά ζυγίζουν τα τριπλάσια και παραπάνω, αυτό έρχεται με σχεδόν 50 γραμμάρια να σε κάνει να νιώθεις ότι δεν έχεις τίποτα στην τσέπη. Ζυγίζει δηλαδή σχεδόν όσο μια 18650 και το σηκώνει ακόμα και η τσέπη του πουκαμίσου!  :) Σκάρτα 150 γραμμάρια μαζί με τις μπαταρίες, δηλ. όσο ζυγίζουν άλλα χωρίς μπαταρίες! 

Και το ωραίο είναι ότι δε φαίνεται ψεύτικο! Παρόλο που είναι όλο από πανάλαφρο πλαστικό, το κυρίως σώμα του έχει μια καουτσουκένια αίσθηση, ενώ το καπάκι της μπαταρίας, που πιάνει και τον περισσότερο χώρο της επιφάνειάς του, μοιάζει σαν δερμάτινο και στην αφή αλλά ακόμα περισσότερο στο λουκ, με τα ψεύτικα γαζιά γύρω γύρω στις άκρες του καπακιού. 

Το έχω σε μαύρο και είναι δύσκολο να φανούν τα γαζιά που σας λέω αλλά στο βίντεο που παραθέτω πιο κάτω από ένα reviewer που το έχει με κόκκινο καπάκι, φαίνονται πολύ καθαρά και θα καταλάβετε τι εννοώ. 

Εδώ με έναν Doggystyle και έναν Merlin mini. Ο Merlin είναι 24άρης και χωράει ίσα ίσα χωρίς να εξέχει καθόλου.


Δεν ασχολήθηκα με τον έλεγχο θερμοκρασίας γιατί για την ώρα δεν έχω τέτοια σύρματα, παρόλο που το mod διαθέτει έλεγχο για όλη την γκάμα συρμάτων Ni, Ti και SS. Με τρία κλικ μπαίνεις στο μενού και διαλέγεις μεταξύ των τριών ή Mech mod (ως μηχανικό) και βέβαια Watt mode που το δουλεύω εγώ.

Εκτός αυτού όμως προσφέρει και μια δυνατότητα που δεν έχουν πολλά mod: Μπορείτε να ρυθμίσετε τον χρόνο και τα Watt προθέρμανσης της τζούρας. Με δύο κλικ μπαίνετε στο PTC mode και επιλέγετε την απόδοση στην αρχή της τζούρας. Δηλαδή ακόμα κι αν έχετε ρυθμισμένο το mod π.χ. στα 20 W, μπορείτε να ρυθμίσετε την έναρξη της τζούρας να είναι στα 40 W και να διαρκέσει 3 δευτερόλεπτα. Αμέσως μετά επανέρχεται στα 20W που το έχετε ρυθμισμένο. Εμένα με βόλεψε όπως είναι στο αυτόματο πάντως. Εξάλλου δεν έχω και τίποτα θηρία ατμοποητές. Τα 160 Watt που δίνει δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω ποτέ γιατί συνήθως κινούμαι κάτω από τα 20.

Δεν τρίζει, δεν κουδουνίζει τίποτα, τα κουμπιά του είναι πολύ καλά στο πάτημα, έχει ωραίο λουκ και το μόνο που θα το κάνει να φαίνεται "φτηνό" είναι το βάρος του όταν το πιάσεις. Αλλά γι' αυτό σχεδιάστηκε, για να είναι ελαφρύ. Για διμπάταρο mod πάντως και ο όγκος του δεν είναι μεγάλος.

Εδώ στο χέρι μου. Ούτε χερούκλα είναι ούτε χεράκι. Νορμάλ πράγματα. Τώρα που ξαναβλέπω τη φωτογραφία, η σκιά στο πλάι, μαύρη κι αυτή, το κάνει να φαίνεται φαρδύτερο από ό,τι είναι. 


Παρακάτω το βλέπετε δίπλα σε Pico, VTC mini και Cuboid mini, έτσι παίρνετε μια καλύτερη ιδέα για το μέγεθός του.


Η οθόνη του που δείχνει τα απαραίτητα δεν είναι μεγάλη αλλά είναι ευδιάκριτη ακόμα και έξω με ήλιο.


Δύο μπαταρίες 18650 είπαμε. Και μπαίνουν και βγαίνουν πανεύκολα.


Το προσπάθησα ξανά με τις φωτό και στην παρακάτω νομίζω ότι διακρίνονται αρκετά καλά τα γαζιά στην άκρη του καπακιού 
καθώς και η υφή του δέρματος.


Ξέχασα το κυριότερο και το καλύτερο που είναι η τιμή του: 28 ευρώ! Αλλά θα το είδατε ήδη στο λινκ που παρέθεσα στην κορυφή. 

Οι εξορμήσεις στις παραλίες φέτος θα είναι πιο εύκολες με μεγαλύτερη αυτονομία και λιγότερα... βάρη.  :) 

Ένα ωραίο αναλυτικό βίντεο για το μοντάκι μπορείτε να δείτε κι εδώ:


Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 15, 2017, 17:38 »
ενδιαφερον,ομορφο και τρελλο vfm  για 2 μπαταρο!!!
ευχαριστουμε για τη παρουσιαση !!!
:respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 15, 2017, 18:01 »
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά μπορείτε να τα δείτε κι εδώ: http://www.yostatech.com/ProductsDetail.aspx?ID=7 

Ξέχασα να το αναφέρω: Το καπάκι είναι μαγνητικό και παρόλο που είναι πολύ σταθερό, ανοιγοκλείνει πανεύκολα 
και ο πόλος αυτορυθμιζόμενος (με ελατήριο). 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 15, 2017, 20:46 »
[justify]Δεν ξέρω τι είναι πιο ευχάριστο, η υπέροχη παρουσίαση ή ο αγαπητός νηματοθέτης. Βλέπω για παράδειγμα, τέτοια εποχή γραμμένο, 24 Απριλίου, 2014, την παρουσίαση για Eviva. Αγαπητέ Atmos, εύχομαι να σε διαβάζω για πάρα πολλά χρόνια. Καλή Ανάσταση.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 15, 2017, 20:57 »
24.64 τώρα στη Gb!
Κι έλεγα ότι δεν θα πάρω τίποτα πριν την ανάσταση. :)
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση - ενημέρωση!!!


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 16, 2017, 12:15 »
Άψογος Λευτέρη, παλιά μου τέχνη κόσκινο θα μου απαντήσεις!

Και ας είναι το μοντάκι πολύ πιο μικρό και ελαφρύ για τις προτιμήσεις μου! :))

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 16, 2017, 15:58 »
   στο 3:10 του βίντεο δείχνει ένα θέμα που έχει με το καπάκι του.Στο δικό σου υπάρχει ή το έχουν διορθώσει?

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 16, 2017, 17:09 »
Αν ήταν Liverpool θα χτυπούσα 3-4 για πλάκα στο κόκκινο πάντα  !

Χριστός Ανέστη !

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 16, 2017, 20:50 »
Πολυ χρησιμη και ενδιαφερουσα παρουσιαση , τρελλη τιμη για διμπαταρο, ευχαριστουμε πολυ Atmos

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 17, 2017, 14:47 »
   στο 3:10 του βίντεο δείχνει ένα θέμα που έχει με το καπάκι του.Στο δικό σου υπάρχει ή το έχουν διορθώσει?
Εννοείς το κλικ κλακ του καπακιού;
Δεν ακούγεται το παραμικρό. Το πίεσα πολλές φορές για να το διαπιστώσω. Τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 29, 2017, 11:58 »
Ευχαριστώ για την παρουσίαση,καιρό το σκέφτομαι για νέο 2μπάταρο και δυστυχώς lowbudget,η παρουσίαση σου κάλυψε όποιες απορίες είχα νομίζω θα το παραγγείλω άμεσα .

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 06, 2017, 15:21 »
οι μπαταριες του εν σειρα? η παραλληλες?

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 06, 2017, 15:33 »
Σειρα αλλα συμφωνα με BasilisL αποδιδει αυτονομια παρομοια με το Ιstick 100W που ειναι παραλληλα


Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yosta Livepor 160 W box
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 09, 2017, 13:14 »
Παρέλαβα το μοντάκι χθες (αγορά 13/4 από Gearbest, NL, κανένα θέμα με τελωνεία κλπ) ... πολύ όμορφο, πανάλαφρο, ότι ακριβώς ήθελα για ένα διμπάταρο. Αλλά ...

μου παρουσιάστηκαν 2 θέματα 

1. Η οθόνη είναι αρκετά αχνή, καθόλου φωτεινή όπως έχω δει σε φωτός και βιντεάκια . Στη φωτό που βάζω πιό κάτω, βλέπετε σύγκριση με τα άλλα μοντάκια στα οποία έχω ρυθμίσει τη φωτεινότητα στο 30% ... η διαφορά είναι εμφανέστατη !

2. Σε λειτουργία ελέγχου θερμοκρασίας με ss δεν με αφήνει να ατμίσω ότι και να έχω δοκιμάσει ... μου βγάζει συνεχώς dry coil και με κόβει ... 3 διαφορετικές αντιστάσεις και στησίματα σε 2 διαφορετικούς ατμοποιητές doggy  το ίδιο εκνευριστικό πράγμα ... μία τζούρα προλαβαίνεις μόνο ... με το pico και το vtc mini που έχω παίζουν κανονικότατα .

Nα έχει κάποιο πρόβλημα; μήπως κάνω κάτι λάθος; έχω ανοίξει τίκετ στη gearbest, μου ζήτησαν και τους έστειλα βίντεο και αναμένω ... 







 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110594 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159803 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146462 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801610 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40989 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet