vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 9 χρήστες
treloneritis, th3ofilos, maprix, manoslykos, Blackwolf, Jorge, gfilip, zalaros, bujinkan

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:43 »



από ότι είδα σε ένα πίνακα στο forum η περισσότεροι είναι μες, μόνο 4 είναι με με φιτίλι (και μάλιστα οι χαμηλότεροι σε τιμή).
Το λες από άποψη δυσκολίας?


Ευχαριστώ.
με φυτιλι ειναι αρκετοι.
bulli a2,a2t-odysseus-penelope-iatty-steammachine-paps spheroid-gus aiolos-rcmaiser-και καποιοι ακομη που ισω ξεχναω τωρα...
για το μες ,απο αποψη δυσκολιας το λεω. εχει αρκετο μπερδεμα για τους περισοτερους στην αρχη. με τους φυτιλατους οπως και να φτιαξεις την αντισταση θα ατμισεις.
με το μες εαν δεν σου κατσει... βεβαια οταν το μαθεις εχει πολυ καλο αποτελεσμα και σε ντουμανια αλλα κυριως σε γευση.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:46 »
ανεβασε Βολτ στα 5 και μετα πες μας εντυπωσεις


έχει μεγάλη διαφορά στο χτύπημα (και ας χρησιμοποιώ 100% mist)!!!
αλλά στον ατμό ελάχιστη!

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:53 »
   Jericho οι εργοστασιακες κεφαλες  στα omh 1.8, 2.4 και 2,8 πιστευω οτι εχουν μελετηθει αρκετα καλα .απο την αλλη παλι ολα τα c4 c5  c6 vivi nova  και δεν ξερω και γω τι αλλο   βασιζοντε στο ιδιο σχεδιαστικο μοντελο (πιπακι σιλικονακι αντισταση σωληνας  ) οποτε ενα  απο τη  σειρα αυτη ενα να δοκιμασης εχεις πιστευω αποψη.Ετσι οτι και να κανεις γυριζεις γυρω απο τον κυκλο.
Εγω πιστευω οτι τη διαφορα την κανουν απο την αντισταση και πανω και μιλαω για τις καμπανες και τους χωρους που εχουν οι ατμο οπου αναδειεται ο ατμος μεχρι να φτασει στο στομα (και δεν αναφερομε στα ποσα μλ χωραει το ατμο)
Απο την αλλη παλι κατα την γνωμη μου μην βγαζεις απο το μενου σου τους dripper(στην κατηγορεια αυτη θα σου προτηνα του Leo)αλλοιος βρες ενα Ιαττυ


Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 02:08 »
παληκαρια υπαρχει επισκευασιμος ατμοποιητης (προτιμω τανκ) που να μπαινει σε μπαταρια giant και αν ναι ποιοι ή ποιος εχει αισθητικα καλυτερο αποτελεσμα?
λεω να αρχισω να μπαινω στη διαδικασια επισκευασιμου σιγα σιγα, προτου αγορασω VV mod
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 03:16 »
μετα απο ενα χρονο ατμισματος αποφασισα και γω να περασω σε μοντ και φυσικα και σε επισκευασιμο ατμο :yes: Εχω ενα ''κολημα''με τον ego c λογω της καθαροτητας της γευσης σε οποιο υγρο και αν εχω δοκιμασει!!ποιος επισκευασιμος κατα τη γνωμη σας εχει αυτα τα χαρακτηρηστικα?? :)

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 03:20 »
παληκαρια υπαρχει επισκευασιμος ατμοποιητης (προτιμω τανκ) που να μπαινει σε μπαταρια giant και αν ναι ποιοι ή ποιος εχει αισθητικα καλυτερο αποτελεσμα?
λεω να αρχισω να μπαινω στη διαδικασια επισκευασιμου σιγα σιγα, προτου αγορασω VV mod
ευχαριστω


Με τανκ, σε μπαταρία ego ταιριάζουν οι εξής:


- Steam machine gini
- Mini Did


Είναι και οι δυο τύπου genesis και είναι κρίμα να τους παίξεις με ego βέβαια.




Χωρίς τανκ:


- Steam machine vst (και η dripping έκδοση του)
- Όλοι οι τύπου Α2: A2 Bulli, The jack, Rcamizer κλπ




μετα απο ενα χρονο ατμισματος αποφασισα και γω να περασω σε μοντ και φυσικα και σε επισκευασιμο ατμο :yes:  Εχω ενα ''κολημα''με τον ego c λογω της καθαροτητας της γευσης σε οποιο υγρο και αν εχω δοκιμασει!!ποιος επισκευασιμος κατα τη γνωμη σας εχει αυτα τα χαρακτηρηστικα?? :)


Το χαρακτηριστικό του ego c απ όσο θυμάμαι είναι ο σχετικά ψυχρός ατμός. Η πλειοψηφία των γνωστών επισκευάσιμων θα σου δώσει απείρως καλύτερη και πλουσιότερη γεύση από τον C, οπότε μην τον θέτεις ως μέτρο σύγκρισης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2012, 03:26 από tux »

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 03:37 »
συνατμιστη tux...καταρχην να σε ευχαριστησω για την απαντηση σου!!


δεν κανω καμια συγκριση γιατι πολυ απλα δεν εχω δοκιμασει απο επισκευασιμο οποτε δεν μπορω να ξερω ;)


η ερωτηση μου ειναι σαφης νομιζω...εχεις μηπως να προτεινεις καποιον ατμο συγκεκριμενο συμφωνα μ αυτα τα στοιχεια που εχει ο ego c??αν εχει καλυτερη γευση και πιο πολυ ντουμανι ακομα καλυτερα ;) και βασικοτερο ο ψυχρος ατμος ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 03:59 »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 07:26 »
παληκαρια υπαρχει επισκευασιμος ατμοποιητης (προτιμω τανκ) που να μπαινει σε μπαταρια giant και αν ναι ποιοι ή ποιος εχει αισθητικα καλυτερο αποτελεσμα?
λεω να αρχισω να μπαινω στη διαδικασια επισκευασιμου σιγα σιγα, προτου αγορασω VV mod
ευχαριστω
να σου προτεινω και εγω
1.steam machine gini
2.mini did
3.A2 T
4.A2 MT

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 17:47 »
ευχαριστω για τις προτασεις...τελικα κατεληξα σε VISION ETERNITY
 :thumpup:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 19:10 »
Και εγώ θα σου πρότεινα τον "ΜΠΟΥΛΗ" A2-T. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και πλεον ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά με αυτόν ;)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 19:14 »
Εγώ με 2 vision eternity, πιπίλα, όλη μέρα. Φοβερό εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 17:52 »
με τοσα που εχω διαβασει για τους επισκευασιμους ατμο, βλεπω τα δεντρα στολισμενα ,στους κορμους τυλιγμενες οι φωτοσωληνες και μετραω σπειρες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 18:31 »
εχω τους vision eternity phoenix dripper
και οι τρεις ειναι καλοι
ο phoenix υστερει λιγο σε γευση απο τους αλλους 2
ο dripper ειναι πιο ομορφος ,ειναι φετιχ,και πιο μικρος-ελαφρύς
τον γουσταρω κάργα
τους εχω σε ego-c twist

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 16:38 »
Οι ατμοποιητες mesh εχουν περισσοτερη χωρητικοτητα αλλα δεν μου ταιριαζουν στις ego μπαταριες , ταλαιπωρουμαι .
Σημερα πχ ο SM gini δεν μου επαιξε καθολου καλα με τις ego ενω με provari ειναι θεικος ατμοποιητης.
Δε ξερω, θα λεγα ο dripper η ο αιολος για ego ειναι καλυτερης συμπεριφορας .


με τοσα που εχω διαβασει για τους επισκευασιμους ατμο, βλεπω τα δεντρα στολισμενα ,στους κορμους τυλιγμενες οι φωτοσωληνες και μετραω σπειρες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
να κοιταζεις video sto youtube για να δεις τα σεταρισματα και ποσο βολικο ειναι για σενα ,αυτο εκανα εγω πριν απο καθε αγορα μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110665 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159870 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303276 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530802 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet