vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, Alexander20, maprix, npaolo, camber, manoslykos, tibolaso, gfilip

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 16:54 »
εχει απαντηθει το θεμα.καλο ειναι να κανεις ενα ψαξιμο στην αναζητηση του φορουμ με λεξεις κλειδια οπως : ατμος  , ντουμανι , κ.λ.π

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 17:14 »
εχει απαντηθει το θεμα.καλο ειναι να κανεις ενα ψαξιμο στην αναζητηση του φορουμ με λεξεις κλειδια οπως : ατμος  , ντουμανι , κ.λ.π




οι λέξεις καπνός και ντουμάνι στην αναζήτηση επιστρέφουν 30 θέματα τα όποια δεν απαντούν την ερώτηση μου.
Τώρα αν τις βάλω μόνες του μου επιστρέφουν 30+ σελίδες και οι περισσότερες βγάζουν αντίθετο αποτέλεσμα (πχ καθόλου ντουμάνι!)


Σ'ευχαριστώ πάντως.


Θα ήθελα κάτι περισσότερο από αυτό




[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PvpLBkdF1ac&feature=g-upl[/youtube]


Vivi Nova V2.0 με κεφαλή CE5 σε giant 1100 (την έχω αντικαταστήσει με Lava tuve V.20)




 

Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 18:19 από manos »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 18:08 »
οποιοσδηποτε Ελληνικος επισκευασιμος βγαζει περισσοτερο ντουμανη απο αυτο το "ΠΡΑΜΑ" :laugh1: :laugh1:
αλλα καλυτερα κοιτα και εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12299.msg467290.html#msg467290

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 18:35 »
Φιλε Jericho προσφατα πηρα τον zeus..Ειναι επισκευασιμος ατμοποιητης για dripping..  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12950.195.html
Αν και πρωτος μου επισκευασιμος μου φανηκε πολυ ευκολος και παμφθηνος..Πολυ ντουμανι και πολυ καλη γευση..αν δεν σε πειραζει το οτι θελει καθε 10 με 15 τζουρες σταξιμο ειναι μια καλη επιλογη...

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 19:28 »
Τον Zeus τον είδα σήμερα τυχαία (γι'αυτό και μπριζόθηκα με τους custom) αλλά όντως αυτή η διαδικασία του συνεχούς γεμίσματος μου φαίνεται κάπως κουραστική (συν ότι θα ήθελα να βλέπω την χωρητικότητα του tank.


Ευχαριστώ.


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 19:45 από manos »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 19:41 »
Αν σε παιρνει οικονομικα και πιστευεις οτι μπορεις να φτιαχνεις αντιστασεις τοτε παρε ή Οδυσσεα ή ΙΑΤΤΥ ή Πηνελοπη με clear window απο Κυρ Φανη(επειδη θελεις να βλεπεις το υγρο) και καθαρισες!

Αποσυνδεδεμένος kikos7

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 19:49 »
Steam machine IMHO
Σε ego με 1,7ομ αντισταση:
http://www.youtube.com/watch?v=HdKJB7Iea3w&feature=plcp

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 19:55 »
Κικο αν εβαζε αυτο το βιντεο ο κατασκευαστης για να πουλησει θα το ειχε κλεισει το μαγαζι  :laugh1:
Μαλλον δεν το εχεις πετυχει το σεταρισμα γιατι ο steam machine βγαζει τριπλασιο ντουμανι απο αυτο του βιντεο.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 21:04 »
Αν σε παιρνει οικονομικα και πιστευεις οτι μπορεις να φτιαχνεις αντιστασεις τοτε παρε ή Οδυσσεα ή ΙΑΤΤΥ ή Πηνελοπη με clear window απο Κυρ Φανη(επειδη θελεις να βλεπεις το υγρο) και καθαρισες!


Είχα μπει στην διαδικασία λίγο παλιότερα να φτιάχνω κεφαλές μόνος μου αλλά τα παράτησα γιατί μου φάνηκε μπέρδεμα το να πετύχεις τα σωστά ohm (χώρια ότι αποθαρρύνθηκα από αρκετά posts που είδα που λέγανε διάφορα για άσχημη γεύση κ.λ.π)


Το οικονομικό είναι παράγοντας αλλά αν είναι να τα δώσω μία φορά και να μείνω ευχαριστημένος δεν θα με πειράξει.


Θα κοιτάξω τα μοντέλα που μου προτείνεις.


Ευχαριστώ.


Κικο αν εβαζε αυτο το βιντεο ο κατασκευαστης για να πουλησει θα το ειχε κλεισει το μαγαζι  :laugh1: 
Μαλλον δεν το εχεις πετυχει το σεταρισμα γιατι ο steam machine βγαζει τριπλασιο ντουμανι απο αυτο του βιντεο.




Αυτό ακριβώς εννοούσα ποιο πάνω πάνο.


Με το "σετάρισμα" εννοείς ποιότητα αντίστασης, στροφές, φιτίλι κ.ο.κ  :confused1:   




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 21:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 22:05 »
Ολοι οι ελληνικοι επισκευασιμοι πανω κατω ειναι πολυ καλυτεροι απο το Vivi Nova που χρησιμοποιεις . Το θεμα ειναι πως '' αγαθα κοποις κτωνται "
Οι επισκευασιμοι θελουν υπομονη και επιμονη για να δεις το αποτελεσμα που οραματιζεσαι.
Αν εισαι διατεθειμενος να προσπαθησεις , συνεχισε .
Τη βολη του νοβα ομως να την ξεχασεις...

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 22:20 »
επειδη εχω ασχοληθει αρκετα με επισκευασιμους ,θα σου πω και εγω οτι οτι και να παρεις θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο το vivi.. αφου εχεις ηδη και μοντακι εισαι σε καλο δρομο.
απλα ενας επισκευασιμος θελει αρκετο πειραματισμο μεχρι να βρεις τις αναλογιες που ζητας εσυ ατμο-χτυπημα-γευση-καταναλωση.
απλα για αρχη θα σου προτεινα να μη μπλεχτεις με μες.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 22:49 »
Ολοι οι ελληνικοι επισκευασιμοι πανω κατω ειναι πολυ καλυτεροι απο το Vivi Nova που χρησιμοποιεις . Το θεμα ειναι πως '' αγαθα κοποις κτωνται "
Οι επισκευασιμοι θελουν υπομονη και επιμονη για να δεις το αποτελεσμα που οραματιζεσαι.
Αν εισαι διατεθειμενος να προσπαθησεις , συνεχισε .
Τη βολη του νοβα ομως να την ξεχασεις...




Συμφωνώ και... δεν εγκαταλείπω.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:05 »
<< Συμφωνώ και... δεν εγκαταλείπω>>

 Παντος αν καταλαβα καλα θες περισσοτερο ατμο ,γιατι αν μηλαμε για γευση παμε σε αλλα και μιλαω για mesh
Χωρις να εχω παρακολουθηση ολο το νημα απλα λεω οτι ο πολυς ατμος ειναι αμεσα εξαρτομενος απο ενα VV MOD

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:07 »
επειδη εχω ασχοληθει αρκετα με επισκευασιμους ,θα σου πω και εγω οτι οτι και να παρεις θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα απο το vivi.. αφου εχεις ηδη και μοντακι εισαι σε καλο δρομο.
απλα ενας επισκευασιμος θελει αρκετο πειραματισμο μεχρι να βρεις τις αναλογιες που ζητας εσυ ατμο-χτυπημα-γευση-καταναλωση.
απλα για αρχη θα σου προτεινα να μη μπλεχτεις με μες.




από ότι είδα σε ένα πίνακα στο forum η περισσότεροι είναι μες, μόνο 4 είναι με με φιτίλι (και μάλιστα οι χαμηλότεροι σε τιμή).
Το λες από άποψη δυσκολίας?


Ευχαριστώ.


<< Συμφωνώ και... δεν εγκαταλείπω>>

 Παντος αν καταλαβα καλα θες περισσοτερο ατμο ,γιατι αν μηλαμε για γευση παμε σε αλλα και μιλαω για mesh
Χωρις να εχω παρακολουθηση ολο το νημα απλα λεω οτι ο πολυς ατμος ειναι αμεσα εξαρτομενος απο ενα VV MOD




από γεύση είμαι ευχαριστημένος με τις κεφαλές του CE5 (χωρίς να έχω δοκιμάσει βέβαια κάποιον custom) αλλά ως επί το πλείστον εγκεφαλικά θέλω περισσότερο καπνό.


πριν μερικές μέρες πήρα ένα lava tube V2, η οποία μου βελτίωσε την γεύση 100% αλλά ο ατμός αυξήθηκε ελάχιστα (χρησιμοποιώ 2.4ohm κεφαλές στα 4V).



Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:49 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2012, 23:21 »
ανεβασε Βολτ στα 5 και μετα πες μας εντυπωσεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110495 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12783 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801577 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet