vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

332 επισκέπτες, 5 χρήστες
Buliwyf, dallaskdp, tibolaso, manoslykos, I.P

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4650 στις: Μαΐου 29, 2020, 09:54 »
Από μένα Hadaly sxk δαγκωτό!  Αν τον βρεις βέβαια. Διαχρονική αξία και τσάμπα. Στη τζούρα που θες νομιζω ταίριαζει γάντι.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arisermpo

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4651 στις: Μαΐου 29, 2020, 15:29 »
Πολύ ωραίος o Hadaly... Σ'ευχαριστώ που μου τον θύμησες και τον έβγαλα από το συρτάρι... Αλλά θεωρείται restricted dl? Νομίζω έχει αρκετό αέρα....

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4652 στις: Μαΐου 31, 2020, 22:21 »
Και τώρα σας έχω, φίλοι μου, ένα δύσκολο προβληματάκι και θα ήθελα γνώμες και προτάσεις. Παρακαλώ όχι οπαδισμοί...  :idiot1:

Θα ήθελα έναν ατμοποιητή που να συνδυάζει την σφιχτή τζούρα του Kayfun Lite 2019, την ευκολία και την στεγανότητα του Tripod και την γευσάρα του Eviva.

Στα υπόψην ... ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά ημικαπνικά όπως Dark Thirty, Turkish Tobacco Halo, Ursula, Honey Roasted Tobacco Elements, και τα ρέστα. Τα σύρματά μου ήταν και θα είναι kanthal GA 26 - 27 - 28...

Δύσκολο?  :dontknow:
Κάνω ακριβώς τα ίδια - περίπου ίδια ημικαπνικα υγρα και σκεφτομουν την αγορα του eviva για την αποκλειστικότητα της έρμης της γευσάρας που λες.
Βασικα αυτό που θέλω είναι έναν rta για αποκλειστικο υγρό το dark mamba και να αποδίδει αυτη την γεύση όσο καλυτερα μπορεί.
Απο την άλλη θα ήθελα να είναι καλαίσθητο και όχι απλά ένα μπουρί,να μπορώ να το παρουσιάσω στην δουλεία μου.
Θέλω απλά να κουβαλάω tank και γεύση all day και όχι απλά μερικές ωρες στον καναπέ του σπιτιού.
Όποια βοήθεια δυνατή.
Αυτη τη στιγμη παίζω με billet box κλωναρι και vapeshell με wotofo fused clapton 0.50 και η γεύση είναι αρκετα καλή.
Απλά θέλω την υπέρταυτη γεύση με απλό σύρμα.
Ακούω προτάσεις...

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4653 στις: Ιουνίου 01, 2020, 01:43 »
Integra και Millennium

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4654 στις: Ιουνίου 01, 2020, 03:30 »
Συνατμιστές, τα φώτα σας.

Εδώ και καιρό παίζω με σφιχτοτζούριδες ατμοποιητές (phenomenon άντε και εβίβα για το αεράτο) και ψάχνω έναν restricted dl ντρίπερ για τις κρύες νύχτες του χειμώνα (ή τις ζεστές του καλοκαιριού), αποκλειστικά για dripping.

Ποιόν θα προτείνατε;
Creek . Atmizoo .

Απλά κορυφή . Ειδικά στη γεύση . - προσωπική άποψη -
Χρησιμοποιώ ΝΕΤ και είναι ο μόνος dripper - απ`όσους έχω δοκιμάσει -
που μου έχει δώσει όλο το φάσμα της γεύσης του υγρού μέχρι και τον πυρήνα .
Ο αρκετά πιό ακριβός Flave-22-Ti- πήγε συρτάρι , μαζί μ`έναν Ελληνικό με διπλάσιο κόστος .
Βίδες και o-rings βρίσκεις μέχρι και σε χρωματοπωλείο , πανεύκολος στο στήσιμο ,
Mtl Kit υπάρχει , Ultem Kit για να μειωθεί δραστικά η θερμοκρασία υπάρχει
και αν παίξεις λίγο με επιστόμια , διαπιστώνεις διαφορετική απόδοση γεύσης .

https://www.atmizoo.com/shop/creek/

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4655 στις: Ιουνίου 01, 2020, 09:47 »
Πολύ ωραίος o Hadaly... Σ'ευχαριστώ που μου τον θύμησες και τον έβγαλα από το συρτάρι... Αλλά θεωρείται restricted dl? Νομίζω έχει αρκετό αέρα....

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
Άμα κλεισεις λίγο τον αέρα μια χαρά σφιχτή πνευμονική γίνεται η τζούρα του.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4656 στις: Ιουνίου 01, 2020, 22:54 »
Κάνω ακριβώς τα ίδια - περίπου ίδια ημικαπνικα υγρα και σκεφτομουν την αγορα του eviva για την αποκλειστικότητα της έρμης της γευσάρας που λες.
Βασικα αυτό που θέλω είναι έναν rta για αποκλειστικο υγρό το dark mamba και να αποδίδει αυτη την γεύση όσο καλυτερα μπορεί.
Απο την άλλη θα ήθελα να είναι καλαίσθητο και όχι απλά ένα μπουρί,να μπορώ να το παρουσιάσω στην δουλεία μου.
Θέλω απλά να κουβαλάω tank και γεύση all day και όχι απλά μερικές ωρες στον καναπέ του σπιτιού.
Όποια βοήθεια δυνατή.
Αυτη τη στιγμη παίζω με billet box κλωναρι και vapeshell με wotofo fused clapton 0.50 και η γεύση είναι αρκετα καλή.
Απλά θέλω την υπέρταυτη γεύση με απλό σύρμα.
Ακούω προτάσεις...
Μην το σκέφτεσαι καν, το dark mamba στον eviva είναι απλά απίστευτο, είτε με 0,35 mm είτε με 0,4 σύρμα!
Δεν θα έχεις δοκιμάσει το υγρό έτσι, πίστεψέ με.
Γενικά ο eviva είναι απίστευτος στην γεύση του, αν δεν ε είχε αυτή την υγροποίηση κάτω από το drip tip θα ήταν τέλειος...

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4657 στις: Ιουνίου 02, 2020, 16:34 »
Καλησπέρα, επιστρέφω στον ατμό μετά από μια μεγαλούτσικη διακοπή. Έχω ένα doggystyle αλλά μου έχει καρφωθεί να πάρω kayfun lite 2019. Αξίζει η αλλαγή ή δεν θα έχει καμία ιδιαίτερη διαφορά σε γεύση; Ατμίζω κυρίως καπνικά - ημικαπνικά αλλά μπορεί να κάνω και μια λεμονόταρτα στο τόσο. Πιθανόν να πειραματιστώ και με άλλες γεύσεις προσεχώς. Ποιά είναι η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4658 στις: Ιουνίου 02, 2020, 17:46 »
Δεν έχω καλή σχέση με κανέναν τους. Όμως και οι δυο κάπου κάπου κάνουν την εμφάνισή τους πάνω σε κάποιο mod μου.
Για τον doggy, με το συμπάθειο κιόλας, μόνο όταν θέλω να "σκοτώσω" την γεύση σε κάποιο έντονο υγρό, για να δω αν καταφέρω να το ατμίσω σε εκείνον τουλάχιστον. Δεν δίνει γεύση με την καμία όπως έχω συνηθίσει, αλλά και πάλι, χρήσιμο έρχεται κάποτε κι αυτό.
Για τον Kayfun, δεν θυμάμαι...έχω τόσο καιρό να τον δουλέψω. Ήταν μια απογοήτευση, αλλά τουτέστιν το συναισθηματικό μέρος, να θυμηθούμε τα πρώτα μας κλπ...ακόμη κι αυτός έχει μια θέση(στο συρτάρι συνήθως). Πάντως είναι πιο νόστιμος από τον doggy...όλοι είναι πιο νόστιμοι από το doggy, εκτός τον Siren-2 χαχαχα :nope:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4659 στις: Ιουνίου 02, 2020, 18:39 »
Εγώ θα χτύπαγα τον Millenium τώρα που έχει υπάρχει  και ο κλώνος του Ελλάδα.Και επιλογές αέρα και διαφορετικές καμπάνες πιστεύω θα σε καλύψει σε ότι πειράματα βάλεις στο μυαλό σου.

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4660 στις: Ιουνίου 02, 2020, 21:27 »
Πω πω τόσο χάλια;  :lotpot:  Είχα την εντύπωση ότι ο doggy ήταν αξιόλογος. Ίσως έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από τότε.. Θα κοιτάξω για τον millennium. Ούτε που τον ξέρω. 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα μου προτείνατε; Θα προτιμούσα να μην είναι high end στα χρήματα αυτή τη στιγμή :P καθώς θα ήθελα να αποφύγω να κάνω σοβαρά έξοδα (ακόμη με τα ζουμιά ψάχνομαι...) χωρίς να σιγουρέψω ότι δεν θα το αφήσω σε 2 βδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4661 στις: Ιουνίου 02, 2020, 21:39 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4662 στις: Ιουνίου 02, 2020, 22:53 »
Πω πω τόσο χάλια; :lotpot: Θα κοιτάξω για τον millennium. Ούτε που τον ξέρω.
Εδώ είσαι. Από τις καλύτερες επιλογές για mtl.

Αποσυνδεδεμένος Zerg

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4663 στις: Ιουνίου 02, 2020, 23:26 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ενδιαφέρον ο millennium και από αυτά που διαβάζω αλλα ρε γμτ είναι σχεδόν ίδιο ύψος με το μοντάκι μου  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4664 στις: Ιουνίου 03, 2020, 17:03 »
Οι περισσότεροι τανκάτοι της προκοπής έχουνε ένα ανάστημα(προσδίδει κύρος).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515424 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801686 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet