vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2550 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 11:38 »
Nα σκεφτεις οτι ο fodi ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας οσο αφορα την κατασκευη του και κατα επεκταση η συμπεριφορα του απο τον kayfun v3,το ιδανικοτερο ειναι να δοκιμαζες για να καταλαβεις τι σου αρεσει,ο πρωτος ειναι κατι αναμεσα σε dripper με tank,o δευτερος ειναι τανκατος,δηλ ο πρωτος αποδιδει γευση περισσοτερη αλλα ειναι πιο επιθετικος και με λιγο πιο θερμο ατμο λογω υψους,τα αντιθετα ισχυουν στον δευτερο

Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2551 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 11:45 »
Καλώς ευχαριστώ.
Απλώς δεν αισθανομαι και τόσο καλά να μπω σε ενα μαγαζί και να δοκιμασω έναν ατμοποιητη και στο τέλος να μην τον πάρω,  για αυτό ρωταω  εσάς βάση εμπειρίας να καταληξω αλλά μάλλον αναγκαστικά θα πάω να δοκιμασω πρώτα.
Ευχαριστώ και καλή συνέχεια. 

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2552 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 10:44 »
καλημερα στην κοινοτητα,
θα ηθελα μια βοηθεια οσο αφορα την επιλογη επισκευασιμου,
επιθυμητα χαρακτηριστικα
1) οχι αερατο
2) να μην πινει τον πατο του
3) να μην εχει θεματα διαρροες κλπ γιατι θα τον στειλω στον τοιχο
4) να στηνεται σχετικα ευκολα με μονη αντισταση
5) μην ξεχνατε την κριση $

εχω εναν subtank mini εναν μελο και ενα aio.
στηνω πρπ στο 0.8-1,2ω
καταναλωνω κοντα στα 8 ml 12mg ( με τον μινι που εχω τωρα για καθε μερα)

απο το πολυ το διαβασμα κουρκουτιανα παιδια ...
δοκιμασα cubis δν τρελαθηκα
δοκιμασα 3 μερες ναυτιλο ( κλασικο) τον εδωσα πισω δν εχω σκοπο να βγαλω μυς στα μαγουλα
δοκιμασα kayfun v3mini τον βρηκα πολυ σφιχτο
δοκιμασα phainomeno (δν ξερω ποιον) νομιζω μου αρεσε αν και ηταν μικρη χρονικα η δοκιμη)
πριν λιγο διαβαζα για τον φοντι f2  που ισως μου κανει αλλα εχει τα θεματακια του ??
οποια προταση δεκτη ωστε να δω αν μπορω εστω να τον δοκιμασω σε καποιο μαγαζι ( επαρχια γαρ)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2553 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:24 »
΄Εχω μικρή εμπειρία στους επισκευάσιμους , αλλά ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά εδώ και τρεις μήνες τον Kayfun v3 mini (κλώνο), με μόνο πρόβλημα ότι είναι πολύ αεράτος.
Μήπως σε αυτόν που δοκίμασες ήταν σφιγμένη πολύ η βιδούλα?:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2554 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:25 »

δοκιμασα phainomeno (δν ξερω ποιον) νομιζω μου αρεσε αν και ηταν μικρη χρονικα η δοκιμη)






Εγώ θα σου πρότεινα τον phenomenon, δεν έπεσες έξω είναι  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:35 από norton »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2555 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:28 »
Fodi f2.  Κανένα θέμα αν στηθεί σωστά. Απλότητα, γεύση, εύκολο στήσιμο, καμία διαρροή, και φυσικά στη τιμή ενός κλώνου παίρνεις γνήσιο 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2556 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:32 »
Εγώ θα σου έλεγα ξεκάθαρα  KF5. Βρες τον καλύτερο κλώνο και τσιμπα τον.
Δοκιμές και επαρχίες δεν πάνε μαζί δυστυχώς.

Στάλθηκε από ακίνητο.


Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2557 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 13:24 »
μάγκες έχω τον zephyrus v2, ικανοποιημενος θα έλεγα.

δοκίμασα τον serpent mini και έπαθα πλάκα απο το ατμισμα του, εντυπωσιαστικα θα έλεγα.

1.wotofo serpent mini
2. fondi f2

ποιον απο τους δυο να ψωνίσω;;;;;;;;;;;;; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2558 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 13:39 »
Αφου γράφεις με ποιον έπαθες πλάκα. ;)
Αλλιώς δοκιμάζεις και τον άλλον και αν σου αρέσει κ εκείνος, ψωνίζεις και τους δύο.

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2559 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 13:47 »
δεν τον εχω δοκιμασει τον φοντι.

δεν ξερω αν ειναι υπερβολικο το οτι ενθουσιαστικα απο τον σερπεντ. στον ζεφυρο εχω διπλες αντιστασεις και στα ιδια βατ ο μικρος με εντυπωσιασε.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2560 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 13:58 »
καλημερα στην κοινοτητα,
θα ηθελα μια βοηθεια οσο αφορα την επιλογη επισκευασιμου,
επιθυμητα χαρακτηριστικα
1) οχι αερατο
2) να μην πινει τον πατο του
3) να μην εχει θεματα διαρροες κλπ γιατι θα τον στειλω στον τοιχο
4) να στηνεται σχετικα ευκολα με μονη αντισταση
5) μην ξεχνατε την κριση $

εχω εναν subtank mini εναν μελο και ενα aio.
στηνω πρπ στο 0.8-1,2ω
καταναλωνω κοντα στα 8 ml 12mg ( με τον μινι που εχω τωρα για καθε μερα)

απο το πολυ το διαβασμα κουρκουτιανα παιδια ...
δοκιμασα cubis δν τρελαθηκα
δοκιμασα 3 μερες ναυτιλο ( κλασικο) τον εδωσα πισω δν εχω σκοπο να βγαλω μυς στα μαγουλα
δοκιμασα kayfun v3mini τον βρηκα πολυ σφιχτο
δοκιμασα phainomeno (δν ξερω ποιον) νομιζω μου αρεσε αν και ηταν μικρη χρονικα η δοκιμη)
πριν λιγο διαβαζα για τον φοντι f2  που ισως μου κανει αλλα εχει τα θεματακια του ??
οποια προταση δεκτη ωστε να δω αν μπορω εστω να τον δοκιμασω σε καποιο μαγαζι ( επαρχια γαρ)


Προσωπικά ο ατμοποιητής που συγκεντρώνει όλα τα χαρακτηριστικά που περιγράφεις είναι ο expromizer 2.1
Πολύ καλή τιμή, εύκολος στο στήσιμο, καθόλου διαρροές, όχι πολύ μεγάλη κατανάλωση και κατά τη γνώμη μου η καλύτερη τσιγαρίσια τζούρα σε επισκευάσιμο.

Έχω περάσει κι εγώ από όλους όσους έχεις δοκιμάσει και κατέληξα εκεί, αλλά όλα είναι θέμα δοκιμής επίσης.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2561 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 16:15 »
μάγκες έχω τον zephyrus v2, ικανοποιημενος θα έλεγα.

δοκίμασα τον serpent mini και έπαθα πλάκα απο το ατμισμα του, εντυπωσιαστικα θα έλεγα.

1.wotofo serpent mini
2. fondi f2

ποιον απο τους δυο να ψωνίσω;;;;;;;;;;;;; :confused1:

Επειδή έχω και τους δυο το πράγμα είναι απλό. Αν θες αεράτη τζούρα, λίγο πιο δύσκολο στήσιμο στο βαμβάκι αλλά υπέροχη γεύση πήγαινε προς serpent.
 Αν πάλι θες πιο σφιχτή τζούρα, ευκολότερο στήσιμο γενικότερα, λίγο καλύτερη γεύση θα έλεγα, fodi δαγκωτό.

Και οι δύο θέλουν λίγο χοντρά σύρματα πάντως με τον serpent να υποδέχεται σαφώς πιο άνετα αυτά του τύπου clapton alien κλπ.

Σημαντικό μειονέκτημα του serpent οι βίδες του deck του, χάλια μαύρα. Θα "κλωτσίσουν" ο κόσμος να χαλάσει. Κάποια στιγμή το ίδιο το άλεν που θα βρεις στο κουτί του ατμοποιητή θα χαλάσει το κεφάλι τους.. ;)
Σημαντικό μειονέκτημα του fodi προσωπικά δεν βρήκα ακόμα, άψογος για τα λεφτά του.. :)

Φυσικά ο fodi βρίσκεται πάντα δίπλα μου μαζί με τον φαινόμενο στην καθημερινότητα, ο serpent στήνεται μόνο μια φορά στο τόσο για βαρύ ξεχαρμανιασμα και ντουμάνια.
Τον fodi δεν τον αποχωρίζομαι εγώ προσωπικά, ταίριαξε στα γούστα μου. Τον serpent θα τον έδινα χωρίς σκέψη, ζω πολύ άνετα και χωρίς αυτόν.

Δες τα γούστα σου και αποφάσισε. :)

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2562 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:40 »
Παιδιά έλεγα να δοκιμάσω τον cloud πριν καιρό, και τωρα που ήρθε ο καιρός για παραγγελία βλέπω ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές... Το λοιπόν να παραγγείλω cloud(κλωνο), fodi, ή κάποιον άλλο;;;

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2563 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 23:49 »
Κοιτα και kayfun v3 κλωνο

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2564 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 00:00 »
Και kayfun v5 mini (της sxk ) οπωσδήποτε θα έλεγα.. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy