vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 8 χρήστες
stamatisgr, Antiprosopos, Buliwyf, gama, thanos1071, manoslykos, redvw74, Jorge

Twitter

Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 27, 2023, 21:37 »
Κοίτα, εγώ πριν 6 χρόνια κάπνιζα 1 καπνό vanelle/ημέρα και έβαζα τα φιλτράκια herb, βασικά κάποια στιγμή πολύ παλαιότερα, νομίζω 2010 τότε δηλαδή που άρχισαν να ξεπετάγονται τα πρώτα μαγαζιά για η/τ (funstore etc) το είχα κόψει κανά οκτάμηνο γιατί τότε με τον ρυθμό που άτμιζα μου πήγαινε το μαλλί όσο δύο/3 καπνοί vanelle και έκοψα το η/τ για οικονομικούς λόγους εφόσον πράγματι τότε δεν είχαν ακόμη τσεκουρώσει τους καπνούς οι απατεώνες που μας κυβερνάν και κρατούσαν ακόμη καλή τιμή οι καπνοί.

Ήταν η εποχή που όλοι τότε αλλάξαν από τσιγάρο και το γύρισαν στον καπνό. Τα χρόνια περνούσαν και οι καπνοί άρχισαν να γίνονται όλο και ποιο ακριβοί, είχα βολευτεί και συνηθίσει βεβαίως τον καπνό τον οποίο κάπνιζα με τα παραπάνω φιλτράκια. Ώσπου, ένα βράδυ δεν ξέρω πώς μου τη βίδωσε πήρα τον καπνό του έβαλα μονωτική ταινία και τον πέταξα στο ψυγείο.

Κατέβηκα σε ένα συνοικιακό μαγαζί και αγόρασα τον πρώτο μου ναυτίλο!
Για λόγους ψυχολογικούς είχα και τον καπνό στο ψυγείο αλλά δεν τον ακούμπησα ποτέ, από τότε μάλιστα δεν έχω ξανακαπνίσει, αλλά ούτε έχω βάλει έστω και 1 τσιγάρο στο στόμα μου.

Θα πρέπει να σου πω ότι το τσιγάρο και ο καπνός, ειδικά σε αυτήν την ποσότητα προκαλεί τρομερά μεγάλο εθισμό και χημικό, αλλά και ψυχολογικό και είναι σχεδόν απίθανο να απεξαρτηθεί κάποιος από την συγκεκριμένη συνήθεια σε αυτό το βαθμό χωρίς την βοήθεια γιατρού & φαρμακευτικής αγωγής. Ο χημικός εθισμός με τον ναυτίλο και αρκετούτσικη νικοτίνη στην αρχή ξεπερνιέται εύκολα (σε 1 βδομάδα το πολύ), αλλά ο ψυχολογικός πολύ δυσκολότερα, για να σου δώσω να καταλάβεις, στα 6 χρόνια που το έχω κόψει έχω ονειρευτεί τουλάχιστο 5 φορές ότι κάπνισα και πετάχτηκα από τον ύπνο μου και είπα "όχι ρε γ@#ώτο, έπεσα πάλι σε αυτό το παράπτωμα",
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2023, 22:14 από ipomonias »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 27, 2023, 23:02 »
....στα 6 χρόνια που το έχω κόψει έχω ονειρευτεί τουλάχιστο 5 φορές ότι κάπνισα και πετάχτηκα από τον ύπνο μου και είπα "όχι ρε γ@#ώτο, έπεσα πάλι σε αυτό το παράπτωμα",
Το μόνο παράπτωμα (& μάλιστα χωρίς εισαγωγικά) που βρίσκω, είναι πως το "ζω για να καπνίζω" το αντικατέστησες με το "ζω για να ατμίζω". Και το μόνο μοναδικό ένα που δείχνεις να σε ενδιαφέρει είναι να πετυχαίνεις χώμα τιμές (ώστε ίσως & για να το αυξήσεις σε επίπεδα ακόμη πιο εξωπραγματικά).Δικαίωμά σου φυσικά, φίλε μου, αλλά (& με το μπαρδόν) αναρωτιέμαι ειλικρινά το πού συζητάμε σοβαρά & πού αυτοτρολαριζόμαστε.  ::) :yes: :bye:

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 27, 2023, 23:40 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Δεν το θεωρώ παράπτωμα, είναι τρόπος ζωής (πού το κακό, ενοχλώ κανέναν και δεν το ξέρω ?), δηλαδή αν έπινα συνέχεια νερό, τι διαφορά θα είχε ?

Χώμα τιμές δεν θα το έλεγα, αν διάβασες παραπάνω λέω vg+pg στα φαρμακεία σας , ποιος σου είπε εσένα ότι επειδή εγώ θέλω να έχω αυτόν τον τρόπο ζωής, μπορεί ο κάθε παπάρας που κάνει και καλά ότι κυβερνεί, ότι μπορεί να βάζει τέτοιο φόρο στις νικοτίνες και να βγάζει κέρδος υπερδιπλάσιο και υπερτριπλάσιο πολλές φορές από αυτές ?

Δηλαδή να βγάζει από τον φόρο υπερτριπλάσιο κέρδος από αυτόν που τις παράγει ("πολύ λογικό ε?")

Χώμα τιμές σε τι, μήπως στις σκάρτες εργοστασιακές αντιστάσεις πού τής πληρώναμε 2,5€ την μια και στην παραγωγή η κάθε μια δεν ξεπερνάει τα 0,50 ?
Μήπως στα έτοιμα υγρά αναπλήρωσης (σγα την τεχνολογία!) 10ml/6€ ούτε τα perfume γαλλικά αρώματα δεν είναι τόσο ακριβά...

Πλάκα μας κάνεις ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2023, 21:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 28, 2023, 00:45 »
Δεν το θεωρώ παράπτωμα, είναι τρόπος ζωής...

No offence, το ίδιο ακριβώς λέμε. Την λέξη "παράπτωμα" την χρησιμοποίησα επειδή την χρησιμοποίησες & τίποτα παραπάνω.
Το μόνο παράπτωμα (& μάλιστα χωρίς εισαγωγικά) που βρίσκω, είναι πως το "ζω για να καπνίζω" το αντικατέστησες με το "ζω για να ατμίζω".

...(πού το κακό, ενοχλώ κανέναν και δεν το ξέρω ?)...

Κανέναν δεν ενοχλείς. Αλλωστε σου το αναγνώρισα.
...Δικαίωμά σου φυσικά, φίλε μου, αλλά...

...Χώμα τιμές σε τι, μήπως στις ...?

Πουθενά δεν είπα ότι οι τιμές είναι χώμα. Αυτό που είπα είναι πως:
...Και το μόνο μοναδικό ένα που δείχνεις να σε ενδιαφέρει είναι να πετυχαίνεις χώμα τιμές...
που είναι άλλωστε & ο λόγος που δημιούργησες αυτό το νήμα (κάποιος άλλος φίλος θυμήθηκε & ανέφερε πως η αναζήτηση κρατάει από το 2019). Αυτό, χωρίς, επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ να μη με βρίσκεις συμπαραστάτη σου σε αυτό.

...Πλάκα μας κάνεις ?

Πίστεψέ με πως όχι. Με πιάνω όμως κάποιες στιγμές να προσπαθώ να πιστέψω πως ούτε & εσύ.
Αυτά & χαιρετώ σε

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 28, 2023, 14:31 »
απλά με το:
"...Και το μόνο μοναδικό ένα που δείχνεις να σε ενδιαφέρει είναι να πετυχαίνεις χώμα τιμές..."

υπονοεί δηλαδή (ή τουλάχιστο προσπαθεί να υπονοήσει) την λάθος εντύπωση, ότι δηλαδή το μόνο που με ενδιαφέρει είναι οι "χώμα τιμές", Θα πρέπει να ξεκαθαρίσω καταρχάς αλλά και να τονίσω επίσης, καθότι διαβάζουν και ορισμένοι που πουλάνε, ότι:

α) Δεν με ενδιαφέρουν οι χώμα τιμές, αλλά οι λογικές τιμές που δυστυχώς δεν υπάρχουν, με εξαίρεση της βάσεις pg+vg (1l) που υπάρχουν και στα φαρμακεία (& αυτές επίσης είναι τσιμπημένες στην pg ,αλλά λέμε τώρα).
β) Την κοροϊδία των εργοστασιακών αντιστάσεων που χαλάνε στα 30ml (το πολύ) και είναι για πέταμα -ναι το έχουμε ξαναδεί "το εργάκι" αυτό και με την aspire παλαιότερα και με την innokin, αλλά και πολύ παλαιότερα (όταν κάπνιζα) και με τα φιλτράκια herb.
γ) Υγρά αναπλήρωσης: δεν νοείται και δεν υπάρχει καμία λογική για το κόστος τους, πχ τα 10ml/6€. Δεν γίνεται ένα parfum για το σώμα πχ γαλλικό άρωμα το οποίο έχει την δεκαπλάσια επεξεργασία να είναι φτηνότερο (απλή λογική!) https://bit.ly/3jhc1nh - Το ίδιο ισχύει και για τα συμπυκνωμένα diy.
δ) καλά για τις νικοτίνες και τον φόρο η περίπτωση μπορεί να χαρακτηριστεί τουλάχιστον κωμικοτραγική, 10ml boosterάκια 2,5€, δηλαδή αν αναλογικά το φανταστούμε πχ στο ουίσκι λχ το jack daniels 700ml - 25€ θα έπρεπε να έχει 70x10ml x 1,5€ = 105€ ο φόρος και η πραγματική τιμή του 10€

Μπορώ συνεπώς αν θέλεις να σου αποδείξω εμπεριστατωμένα ότι η τιμές είναι απατεωνίστικες και ότι δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με την πραγματικότητα. Οι άνθρωποι βασικά είναι εκτός τόπου/χρόνου και πραγματικότητας -Και αυτοί που τα πουλάνε, αλλά και αυτοί που τα φορολογούν. Απλά στην δική μου περίπτωση (που ατμίζω πολύ) φαίνεται αμέσως αυτή η διαφορά και αντιλαμβάνομαι απευθείας την αισχροκέρδεια,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2023, 22:19 από ipomonias »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 28, 2023, 15:33 »
Είμαι στο άτμισμα 7 συμπληρωμένα χρόνια. Τα έξι από αυτά με ναυτίλους και το τελευταίο χρόνο με κατασκευάσιμους mtl πάντα. Στο πέρασμα μου σε επισκευάσιμους είδα τη κατανάλωση να εκτοξεύεται από 6- 8 ml σε πάνω από 10 έως 15. Εδώ να πω ότι η δουλειά μου είναι σε σχολείο όποτε τη μισή μέρα δε κάνω ούτε τζούρα (το έχω επιβάλει εγώ στο εαυτό μου). Ο τρόπος που βρήκα εγώ να μειώσω τη κατανάλωση είναι σε χαζές στιγμές μέσα στην ημέρα (στη τηλεόραση για τη θέαση ποδοσφαίρου, στο δρόμο όταν ψωνίζω) να χρησιμοποιώ ένα pod aspire . Τους επισκευάσιμους τους χρησιμοποιώ όταν απολαμβάνω καφέ, μετά το φαγητό, λίγο πριν ξαπλώσω το βράδυ. Έτσι η κατανάλωση μου ήρθε πάλι κάτω από τα 10ml . Τα υγρά που κάνω είναι καπνικά με 4 mg νικοτίνη (ένα αρωματάκι και 2 booster σε 100 ml υγρό).

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 29, 2023, 14:20 »
Η σκληρή πραγματικότητα είναι ότι -όλοι- επισκευάσιμοι ατμοποιητές, δεδομένα έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση στα υγρά σε σχέση με τους εργοστασιακούς ατμοποιητές και τις εργοστασιακές κεφαλές τουλάχιστο 30%+, αλλά αυτό οφείλεται σε πολλές & διαφορετικές αιτίες, με κύριες κατά την γνώμη μου στους mtl:
α) εύρος ατμοποίησης υγρού (μεγαλύτερες καμπάνες, μεγαλύτερος χώρος ατμοποίησης, μεγαλύτερα βαμβάκια. άρα και μεγαλύτερες απώλειες ατμού).
β) ευκολότερες, αλλά και "κρυφές" διαρροές υγρού (που εξατμίζονται από την ζεστή του ατμοποιητή).
γ) μετάβαση από εργοστασιακό σε επισκευάσιμο ατμοποιητή (θέλει κάποιες μέρες ώστε να βρεις το μέτρο).
δ) τύπος ατμοποιητή και στήσιμο βέβαια (άλλη κατανάλωση έχει ο siren, άλλη ο galaxies, και άλλη πχ ο bishop ..τι να κάνουμε τώρα!). Στα πολλά ml/ημέρα οι διαφορές είναι πασιφανείς.
ε) τύπος υγρού & γεύσης (άλλο το 50/50, άλλο το φρούτο, άλλο το κέικ) ..άλλο το "μπετόν αρμέ" που μπορεί να φτιάχνει κάποιος και να χαλάει τις αντιστάσεις του και να βουλώνει τα βαμβάκια στα 10ml.
 
Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

και κάτι τελευταίο,,τόσα χρόνια ένας σύλλογος της προκοπής για το η/τ, με εμπειρία και υπευθυνότητα απαρτιζόμενος από έμπειρος ανθρώπους που να ανταποκρίνονται στις ανάγκες των ατμιστών δεν υπάρχει ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2023, 14:46 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 31, 2023, 01:08 »
Όταν έγινε η προσπάθεια δεν υπήρξε η κατάλληλη υποστήριξη από μας.

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 13, 2023, 15:21 »
Το λοιπόν αγαπητοί συνατμιστές & συνατμίστριες, έκανα κάποιες αλλαγές:

1)
Έφτιαξα το νέο υγρό μου, ως εξής: (500ml) 70%pg + 30%vg και μειώθηκε αισθητά η κατανάλωση, είμαι πλέον κοντά στις καταναλώσεις του innokin.

2)
Σύγκρινα το ίδιο ακριβώς στήσιμο που κάνω στον galaxies mtl rta, με τον siren2, ατμίζοντας μια μέρα με τον καθένα: Καμία σχέση, o siren2 είναι τουλάχιστο 20% με 25% πάνω στην κατανάλωση υγρού!

Το στήσιμό μου: Σε τριάρι πάντα πυρήνα, 6 σπείρες kanthal A1 26ga / 0.40mm - (cotton bacon v2 0.35)

 :yes: ...αιέν αριστεύειν και υπείροχον ατμόν ..!


Το μόνο ίσως μειονέκτημα είναι ότι η αντίσταση παραδίδει ψυχή σε γρηγορότερο χρονικό διάστημα και θέλει αλλαγή στις 3 ημέρες γίνεται καρβουναίϊσιον (δοκίμασα dry burn χωρίς επιτυχία). Καμιά ιδέα για άλλο ανθεκτικότερο σύρμα το οποίο να μην μαυρίζει εύκολα ??? ...;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2023, 15:33 από ipomonias »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 14, 2023, 00:01 »
Δεν νομίζω ότι ένα διαφορετικό σύρμα θα μαυρίζει λιγότερο εύκολα. Dry burn μπορείς να κάνεις χρησιμοποιώντας νερό στην πυρωμένη αντίσταση, που γίνεται έτσι σαν καινούργια. Αν δεν θέλεις βέβαια να αλλάξεις αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 14, 2023, 00:12 »
...βέβαια, αν ενδιαφερόμαστε περισσότερο για την υγεία μας από όσο για την κατανάλωση, ο Φαρσαλινός έχει χαρακτηρίσει επικίνδυνο το πύρωμα της αντίστασης. Μεταβάλει την μοριακή σύσταση του/των μετάλλων & εκλύουν ουσίες που δεν θα θέλαμε στα πνευμόνια μας. Το πολύ ένα ελαφρύ άναμμα για να στρώσουμε τυχόν hotspots, σύστησε.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 14, 2023, 06:43 »
Ανοικτές σπείρες και καθόλου προθέρμανση και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Και συχνή αντικατάσταση συρματος.
Το βαμβάκι ποτιζει στο στήσιμο χωρίς άναμμα με λίγα δευτερόλεπτα προσπάθεια.

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 14, 2023, 16:38 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Συμφωνώ και επαυξάνω

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Δεν νομίζω ότι ένα διαφορετικό σύρμα θα μαυρίζει λιγότερο εύκολα. Dry burn μπορείς να κάνεις χρησιμοποιώντας νερό στην πυρωμένη αντίσταση, που γίνεται έτσι σαν καινούργια. Αν δεν θέλεις βέβαια να αλλάξεις αντίσταση.

Έκανα Dry burn με τον τρόπο που περιγράφεις και όντως φαινόταν σαν καινούργια μετά το dry burn, πάραυτα υπήρχε πολύ αισθητή διαφορά γεύσης προς καμένο παρόλο που έβαλα και καινούργιο βαμβάκι. Αναρωτιέμαι βέβαια αν έχει σχέση και με την ποιότητα/μάρκα του σύρματος kanthal. Εγώ χρησιμοποιώ ένα μάρκας fumytech 10m (2,5€ το είχα αγοράσει)...

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



...βέβαια, αν ενδιαφερόμαστε περισσότερο για την υγεία μας από όσο για την κατανάλωση, ο Φαρσαλινός έχει χαρακτηρίσει επικίνδυνο το πύρωμα της αντίστασης. Μεταβάλει την μοριακή σύσταση του/των μετάλλων & εκλύουν ουσίες που δεν θα θέλαμε στα πνευμόνια μας. Το πολύ ένα ελαφρύ άναμμα για να στρώσουμε τυχόν hotspots, σύστησε.

Η αλήθεια είναι ότι με 2,5€ αγοράζεις 10m kanthal, δεν νομίζω ότι αξίζει ούτε το dry burn.

 
Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click



το το dry burn που έκανα μου θύμισε καμένο κοτόπουλο σε φούρνο μικροκυμάτων. Δηλαδή εμφανισιακά μια χαρά, αλλά με μια περίεργη γεύση ..πώς να το πω ...ένα πράμα σαν να άτμιζες μέσα από χαλασμένο ηλεκτρικό σίδερο ρούχων..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2023, 21:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Χαμηλότερη κατανάλωση υγρού σε στήσιμο 1.8ohm / 2ohm ?
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 24, 2024, 11:52 »
Τελικά παίζει μεγάλο ρόλο το βαμβάκι για την κατανάλωση, χρησιμοποιούσα cotton bacon και έβαλα doctor coil cotton και είδα μεγάλη διαφορά.

Είναι πιο "τσιμέντο" από cotton bacon, αλλά με εμφανή μικρότερη κατανάλωση και καθόλου βήχα! Με βγάζει 3-4 μέρες το κάθε στήσιμο με υγρά πάντα φρουτένια.

(το κόβω με το ψαλίδι ώστε το άλλο μισό να το έχω για το επόμενο στήσιμο)..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159952 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146495 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303297 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530838 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801672 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet