vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, manos145, Buliwyf, dkostas, soniram, manoslykos, Stedorian93

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 11:42 »
[justify][member=6026]Buliwyf[/member], καλημέρα. Είχα εντοπίσει κι εγώ 3, 4 μικροσκοπικές γραμμές στο κάτω μέρος του πλαστικού τανκ (στο σπείρωμα), εγώ βέβαια δεν είχα κανένα πρόβλημα πουθενά. Από τις 30 Σεπτεμβρίου όπου και το εντόπισα μέχρι και τώρα, βάζω μόνο όξινα στον Κάβειρο, δεν εμφανίστηκε κανένα νέο σημάδι. / Όπως κι αν έχει, η δική μου γνώμη είναι πως με το ss τανκ είναι αθάνατος, (βέβαια είναι και προσωπικό γούστο, εγώ το περίμενα πώς και πώς το ss από την 1η μέρα). Επίσης, ειλικρινά σου μιλάω κυρ Φυσικέ, σε όσους επισκευάσιμους είχα δει πινάκια, ποτέ δεν τα ήθελα, (ακόμα και σε Taifun), ε, προσωπικά, στον Κάβειρο ξετρελάθηκα. Απολαυστικότατο πηχτό ντουμάνι, εξαιρετική τζούρα, μόνιμα η υπέροχη τροφοδοσία του, έλαβα παραπάνω γεύση, απολαυστική ρύθμιση στον αέρα που πιστεύω δύσκολα θα δυσαρεστούσε κάποιον χρήστη. / Εγώ από την ημέρα που τοποθέτησα το pin του δεν το ξαναέβγαλα, (και σκέψου, πρώτος είχα "κράξει" το pin του). [/justify]
Καλά, δεν το συζητώ ότι γίνεται αθάνατος με το ss, αλλά όπως είπες κι εσύ, κολοκυθόπιτα...  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Μπορεί στο μέλλον ν' αλλάξουνε τα γούστα μου :tongue_smilie: :tongue_smilie:
 
Εμένα (δυστυχώς) δεν είναι τόσο περιορισμένο το φαινόμενο. Είναι πολλές οι γραμμές και κάποιες από αυτές έχουν και μήκος 5-6mm. Εκτείνονται δλδ και πάνω από το σπείρωμα. 
Πιθανόν να έγινε κάποια ματσακονιά με το o-ring που πίεσε πολύ προς τα έξω σε κάποια σημεία το τανκ.
Και μια που το ανέφερα, πιστεύω ότι με λίγη καλύτερη εφαρμογή (που πιθανόν και να υπάρχει σε ένα καινούριο tank  :dontknow: ) το o-ring θα ήταν πλεονασμός, όπως στον doggy πχ

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 12:26 »
[justify][member=6026]Buliwyf[/member]. Ναι, έχεις δίκιο, εφόσον οι γραμμές επάνω στο δικό σου τανκ είναι τόσο μεγάλες είναι πρόβλημα, ίσως έφαγε αρκετό ζόρι με κάποιο τρόπο ή δεν ξέρω τι άλλο. Όπως κι αν έχει, πιστεύω απόλυτα πως δεν είναι πλεονασμός μία “καβάντζα” στον Κάβειρο, (π.χ. πλαστικό + ss, ή 2 πλαστικά τανκ). Για τα υπόλοιπα δεν έχω γνώμη, μέχρι σήμερα δεν αφαίρεσα ή πρόσθεσα κάτι στον Κάβειρο, όλα δένουν εξαιρετικά.[/justify]


Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 12:36 »
Συμφωνώ, πολύ καλή συναρμογή!!
Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα οφείλεται στα υγρά. Πιθανότατα είναι από μηχανικά αίτια, γιαυτό εστίασα στο προηγούμενο ποστ μου στο ζόρισμα από o-ring. Πιθανόν να έχει στραβοπιάσει και κάποια φορά, γιατί όπως είπα 
Αν περίμενα από σας......
Βρήκα όμως έναν από αγγελία 

Θα καβαντζώσω ΚΑΙ πινάκι λοιπόν!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 12:16 »
[justify][member=6026]Buliwyf[/member], καλημέρα. Δεν έχω καλά νέα και μακάρι να λέω χαζομάρες. Δεν βρήκα πλαστικό τανκ για τον Κάβειρο, (δεν ξέρω αν ήδη ρώτησες κι από πλευρά κατασκευαστή, όμως κατάλαβα πως υπάρχει έλλειψη). Σε SS υπάρχει, τα πλαστικά έχουν εξαφανιστεί, (για τώρα ελπίζω).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 15:51 »
Έχω τέσσερα πλαστικά τανκακια. Πωλούνται 30€ έκαστο σε τιμή ευκαιρίας. :))

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #470 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 00:42 »
Παλικάρια μου καλησπέρα,θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση μιας και πρόσφατα απέκτησα κι εγώ τον Κάβειρο ! Δεν έχω δυστυχώς, αν και είμαι της mtl τζουράς,τα pin αλλαμαυτο δε σημαίνει ότι δεν με βολεύει και οπως έχει τώρα ,αυτό όμως που δε μπορώ να καταφέρω είναι η αθόρυβη τζούρα ,χρησιμοποιώ 40αρι σύρμα σε 2,5 πυρήνα γύρω στο 0,75-0,80ωμ,έχω συνέχεια ενοχλητικούς ήχους με λιγότερο βαμβακι με περισσότερο βαμβάκι διαρροή ποτέ ούτε για πλάκα αλλά παρόλα αυτά αισθάνομαι ότι ο ήχος είναι θέμα τροφοδοσίας,θα μπορούσε κανένας να μου δώσει καμιά συμβουλή περί τούτου αν αντιμετώπισε το ίδιο θέμα,είναι ο πρώτος που το αντιμετωπίζω τόσο έντονα ,ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #471 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 00:45 »
Ο θόρυβος που σε ενοχλεί είναι του coil ή του airflow?

Edit: Τώρα διάβασα καλύτερα το post σου.
Γενικά δεν είναι και "μονωμενος" επιπέδου Skyline, παρόλα αυτά δεν είναι και τόσο θορυβωδης.
Να ξέρεις ότι ο Καβειρος έχει τροφοδοσία για σεμινάριο, ίσως κορυφαία. 
Πιστεύω ότι ανοίγεις πάρα πολύ την τροφοδοσία και έχεις υπερτροφοδοσια.
Θέλει λίγο, δηλαδή για 50/50 υγρό 1-1.5 στροφή, για 70/30 2-2.5 στροφές max.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2017, 01:05 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #472 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 01:13 »
Ρε παιδιά, όταν κάνετε μια ερώτηση και σου απαντά ο άλλος σε 3 λεπτά(!) με διάθεση να βοηθήσει, πείτε μια καληνύχτα τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #473 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 20:41 »
Σωστος ο Ribot!!

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #474 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 02:34 »
Σε ευχαριστώ πολύ madgreek γιατί την άμεση όπως γκρινιάζουν μερικοί απάντηση σου ,απλά ήταν αργά ρώτησα και ξάπλωσα, και τώρα που ξαναβρήκα χρόνο μπήκα στο φόρουμ απ όταν έκανα την ερώτηση,θα παιδευτω λιγάκι ακόμα γιατί μ αρέσει πολύ ο καβειρακος να προσπαθήσω να τον κάνω όσο πιο αθόρυβο γίνεται,και τα δύο να σ πω την αλήθεια μου ακούγονται σαν πολλά μικρά σκασιματα που είναι υπερ/σια.
Όσον αφορά εσένα ribot σέβομαι πραγματικά τη βοήθεια που έχεις δώσει σε πάρα πολλούς απ.εμας εδώ μέσα έμμεσα και άμεσα αλλά την γκρίνια σου κράτα την για τον εαυτό σου ή για ανθρώπους που ξέρεις ,γιατί αν δε ξέρεις τι έχει ο καθένας στην καθημερινότητά να αντιμετωπίσει και δε βρήκε 5 λεπτά να ξαναμπεί ,η τον πήρε ας πούμε ο ύπνος αφού προσταρε δεν έχει καμία όρεξη να έχει και μια κακιά πεθερά πάνω απ το κεφάλι του να κάνει σχολιακια συμπεριφοράς
Και πάλι ευχαριστώ madgreek

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #475 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 11:38 »
Ε όχι και κακιά πεθερά! :laugh1: Εντάξει, εσύ μπορεί να δικαιολογείσαι και να σε πήραν τζάμπα τα σκάγια, αφού έτυχε να σχολιάσω με αφορμή τη δική σου ερώτηση, αλλά αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο σε αρκετά νήματα και είναι λίγο ενοχλητικό.
Επί της ουσίας τώρα και μιας και είσαι του mtl, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε να βάλεις ανάποδα το δαχτυλίδι του αέρα, ώστε να έχεις τρεις μισές τρύπες ανοιχτές και πες μας πως σου φάνηκε η τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #476 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 13:20 »
Καλημέρα λοιπόν ,και ναι έχεις δίκιο ότι το κάνει πολύς κόσμος ! Λοιπόν όσων αφορά την τζούρα με το δαχτυλίδι είμαι εντάξει ως έχει (ψυχαναγκαστικά να σ πω την αλήθεια δε μπορώ και να το βλέπω ανάποδα :P) θα του βάλω το βραδάκι 35αρι σύρμα μήπως μειωθεί ο ήχος , πιστευετε θα χάσει ένταση στη γεύση γιατί αντικειμενικά του πάει πολύ το 40αρι!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #477 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 13:33 »
Δοκίμασε κι αυτό με 0,32mm και παίξε με το δαχτυλίδι μην κολλάς. Ήσυχη και απαλή τζούρα. ;)

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #478 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 13:58 »
Αυτό το ήσυχη και απαλή τζούρα προσπαθώ να πετύχω :D

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #479 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 14:49 »
Δοκίμασε κι αυτό με 0,32mm και παίξε με το δαχτυλίδι μην κολλάς. Ήσυχη και απαλή τζούρα. ;)
Τελικά εσύ dual parallel κάνεις παντού. ;D
Πάντως γεγονός είναι ότι στον Skyline δίνει πόνο η dual parallel και ήθελα να το δοκιμάσω και στον Κάβειρο. Στο επόμενο στήσιμο σίγουρα. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy