vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Κάβειρος by GreekVapes
« στις: Απριλίου 01, 2017, 21:17 »


Λοιπόν, reviewer δεν είμαι, ούτε φυσικά ο JoeBarTeam, γι' αυτό μην περιμένετε πολλά, παρά μόνο τα βασικά!
Ο Κάβειρος ή Kaviros αποτελεί την τελευταία προσθήκη Έλληνα κατασκευαστή στην αγορά ατμοποιητών. Δανειζόμενος το πρότυπο του Γιώργου (Varaderum) από παρουσίαση άλλου ατμοποιητή, σας παραθέτω τα εξής:

Υλικά Κατασκευής:
  • Ανοξείδωτο Ατσάλι: 304L
  • Τανκ: Plexiglas
  • O-rings: Nbr (μάλλον)
  • Μονωτικά: Acetal

Χαρακτηριστικά:
  • Δυνατότητα μονής ή διπλής αντίστασης
  • Εύκολη αναπλήρωση από πάνω
  • Ρύθμιση ροής αέρα
  • Ρύθμιση ροής υγρού
  • Προσβασιμότητα στο επισκευάσιμο μέρος (με γεμάτο τανκ)
  • Σύνδεση 510

Διαστάσεις:
  • Ύψος: 35 χιλιοστά (χωρίς drip tip)
  • Διάμετρος: 22 χιλιοστά
  • Βάρος: ~ 47 gr
  • Χωρητικότητα: 2.0 ml

Το πακέτο περιλαμβάνει:
  • Λευκό με ανάγλυφα σχέδια κουτί
  • Ατμοποιητής με drip tip (ατσάλινο 304L)
  • Ανταλλακτικό set orings και βιδάκια
  • Κάρτα γνησιότητας, χειρόγραφη
  • Πανάκι γυαλίσματος


Εντυπώσεις:
Κατ΄αρχάς ο ατμοποιητής έρχεται τυλιγμένος σε πανάκι γυαλίσματος, ΑΛΛΑ θέλει πολύ καλό πλύσιμο για να φύγουν τα μηχανόλαδα. Δεν ξέρω τι πλύσιμο υποτίθεται του έχουν κάνει αλλά ΘΕΛΕΙ ΠΛΥΣΙΜΟ!
Εμφανισιακά είναι λιτός και απέριττος γι' αυτό και μου αρέσει. Θα μου άρεσε περισσότερο αν υπήρχε σε ματ, αφού αποφεύγω οτιδήποτε γυαλίζει και αυτός είναι ο πρώτος μου γυαλιστερός ατμοποιητής.
Τα σπειρώματα είναι εξαιρετικά, τα λίγα κομμάτια βιδώνουν και ξεβιδώνουν άψογα, η καμπάνα ανεβοκατεβαίνει χωρίς κανένα πρόβλημα, αιχμηρά σημεία δεν συνάντησα πουθενά και γενικά δεν προβληματίστηκα πουθενά. Το φινίρισμα με λίγα λόγια είναι πολύ καλό και μόνο στο ποστ βλέπεις κάποια ίχνη από το cnc.
Το drip tip συνεργάζεται τέλεια με την καμπάνα αλλά δεν μου άρεσε επειδή είναι μακρύ και το αντικατέστησα με ένα από τον CloudOne. O πόλος επίσης εξέχει όσο πρέπει για σύνδεση σε υβριδικό μηχανικό μοντ.


Στήσιμο:
Εδώ ίσως κάποιοι δυσαρεστηθούν και ο λόγος είναι ότι εξαιτίας της θέσης των βιδών, το στήσιμο της αντίστασης γίνεται είτε αφαιρώντας εντελώς το ποστ από τη βάση του ατμοποιητή και τοποθετείται μετά το στήσιμο μέσα σ' αυτήν, είτε ξεβιδώνοντάς το αρκετά ώστε να δημιουργηθεί ο χώρος για να γυρίσει το σύρμα γύρω από τις βίδες. Και στις δύο περιπτώσεις, πρέπει αφού έχεις στήσει την αντίσταση να σφίξεις ΜΕΤΑ το ντεκ στη βάση. Με μονή αντίσταση δεν συνάντησα βέβαια ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά με διπλή ίσως να είναι πιο δύσκολα τα πράγματα, επιφυλάσσομαι λοιπόν. Έτσι κι αλλιώς ένα στήσιμο έχω κάνει όλο κι όλο και μάλιστα ενώ στόχευα σε 5 σπείρες με kanthal 0.35mm(27ga), μου έμειναν 6 τελικά και το είδα στη φωτό που τράβηξα! :eyesplash:

Αέρας:
Από πολύ σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα μέχρι πολύ άνετη ημιπνευμονική ας πούμε. Η ρύθμιση περιλαμβάνει 3 τρύπες στο δαχτυλίδι, περίπου 1,8-1,9mm κάθε μια, άρα 6 επιλογές αέρα αφού αν γυρίσεις το δαχτυλίδι ανάποδα, τότε γίνονται μισές! Το κανάλι του αέρα κάτω από την αντίσταση είναι 4mm :o Θόρυβο δεν έχει, ούτε σφυράει ούτε σκούζει, ούτε ενοχλεί πουθενά. Δεν είναι Nextiny ή Nextgen βέβαια που δεν καταλαβαίνεις με το αυτί αν δουλεύουν αλλά είναι ήσυχος γενικά.

Τροφοδοσία:
Υπεράριστη, με άριστα το 10 παίρνει 20!

Γεύση:
Για τα δικά μου γούστα είναι πολύ καλή. Βρείτε τον και δοκιμάστε τον, που έλεγε και μια ψυχή. Συγκρίσεις δεν κάνω σε ένα τόσο υποκειμενικό θέμα και δεν είμαι από αυτούς που μιλάνε για "γευσάρες" και "λιγώματα". Άλλωστε απεχθάνομαι τον νεολογισμό "γευσάτος"!

Αυτά και πολλά έγραψα, υπόσχομαι να μην το ξανακάνω, πονοκεφάλιασα.





« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2017, 21:25 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 01, 2017, 21:50 »
Μπράβο Γιώργο τα κατάφερες τέλεια, πολύ καλή παρουσίαση. Ούτε ο Joe να ήσουνα :thumpup: :))
Αν θέλεις και εάν γνωρίζεις πές μας πού τον βρίσκουμε και το κόστος του.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 01, 2017, 21:59 »
αν και εχω δει το δευτερο βιντεακι μερικες μερες τωρα και τον εψαξα λιγο αλλα μαλλον δεν εχει κυκλοφωρησει ακομα?ε γιωργο?πολυ ωραιος μεσα απτην απλοτητα του οπως ειπες παντως

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 01, 2017, 22:59 »
Αν θέλεις και εάν γνωρίζεις πές μας πού τον βρίσκουμε και το κόστος του.
Ευχαριστώ Μπίλυ. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στον Κυριάκο (Crazy Vaper), που ανέβασε το 2ο βιντεάκι, γιατί δεν τον έχει ανεβάσει στην ιστοσελίδα του καταστήματος. Εγώ εκεί τον δοκίμασα. Επίσης είδα ανάρτηση του Athens Vape στη σελίδα του στο fb, που καλεί όποιον ενδιαφέρεται να τον δοκιμάσει και λογικά θα τον πουλάει κιόλας.
Ο κατασκευαστής έχει ανακοινώσει την τιμή, στην ατμοσυνάντηση της Κομοτηνής, στα 90€.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 01, 2017, 23:09 »
Μπράβο Γιώργο! Πολύ ωραία παρουσίαση! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 01, 2017, 23:27 »
ωραια η παρουσιαση....
το ντεκ θυμίζει λιγο calix με τα βιδακια απεξω ...η καμπανα λιγο εβιβα...η ρυθμιση αερα με αναποδα το δαχτυλιδι λιγο φαινόμενο...το σουλούπι Τηλέμαχο...ισως να ειναι καλος, ισως και μαπα ο συδυασμος ολων αυτων...
το μινιμαλ μεγεθος του ομως μαρεσει...
το δαχτυλιδι το ειδα λιγο χαλαρο η μου φανηκε?
η γευση και ειναι διαφορετικη στον καθενα οποτε αδιαφορο το τι θα γραψω εγω η ο καθενας μΑς.
..Η ΤΖΟΥΡΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ομως με τοσο ανοιγμα τρυπας κατω απο την αντισταση μονο τσιγαρισια δεν ειναι ,και μου θυμιζει καποιους πρωτους πνευμονικους που ειχαν πρωτοβγει και ρυθμιζοντας την ροη του αερα ωστε να παρουμε σφιχτη τζουρα ειχαμε ασχημα αποτελεσματα γευστικα....
 το οτι το στησιμο πρεπει να γινει εξω απο την βαση τα βιδακια ισως ειναι ενα μειονεκτημα...
μακαρι να δωσει ενα καλο αποτελεσμα αυτος ο ατμοποιητης γιατι μαρεσει το σουλουπι του ....εχεις 4 ατμο σε εναν
μπραβο στους κατασκευαστες ....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 01, 2017, 23:52 »
Κι όμως φίλε μου, παρά την τρυπάρα του αέρα, ο ατμο δεν μπορεί να θεωρηθεί πνευμονικός, αλλά πιο πολύ άνετος τσιγαρίσιος. Αυτή ήταν και η απορία 3 ανθρώπων που τον ατμίζαμε σήμερα και πιθανολογώ ότι ίσως να μην παίζει τόσο ρόλο η κεντρική τρύπα αλλά οι 3 τρύπες που έχει το ποστ που οδηγούν τον αέρα στην κεντρική. :dontknow:
Το δαχτυλίδι του αέρα πάντως δουλεύει μια χαρά, στέκεται όπου το βάζεις.
Με την ευκαιρία να προσθέσω ότι σύντομα θα βγει και ψηλότερη καμπάνα και τανκ, για την αύξηση της χωρητικότητας στα 4ml. Όπως το βλέπω όμως, προσωπικά δεν θα με απασχολήσει αυτό, γιατί αφενός το γέμισμα γίνεται πανεύκολα και ταχύτατα και αφετέρου παρατηρώ αξιοσημείωτα χαμηλή κατανάλωση υγρού.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 02, 2017, 00:31 »
Μου αρέσει πολύ, πάρα πολύ. Η δυνατότητα για μεγάλα και μικρά coil, η τροφοδοσία άψογη, γέμισμα εύκολο, μικρή καμπάνα, εύκολο λύσιμο - δέσιμο, όλα δείχνουν άψογα.
Για την τρύπα του αέρα ίσως να χρειαστεί κάποιο φιξάκι να μειωθεί για όσους θελουν κάτι τέτοιο απαραίτητα, πιστεύω ότι είναι πραγματοποιήσιμο.
Το δικό μου θέμα ειναι το γνωστό σφίξιμο που εχει όλος ο κόσμος, δεδομένου ότι υπάρχουν ήδη πολλοί καλοί ατμο στην συλλογή. Θα το παλέψω όμως.

Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 02, 2017, 01:11 »
το ντεκ θυμίζει λιγο calix με τα βιδακια απεξω ...η καμπανα λιγο εβιβα...η ρυθμιση αερα με αναποδα το δαχτυλιδι λιγο φαινόμενο...το σουλούπι Τηλέμαχο...ισως να ειναι καλος, ισως και μαπα ο συδυασμος ολων αυτων...
Έχεις δίκιο τα είδα και εγώ ... και απογοητεύτηκα και δεν είδα κανένα βίντεο μετά.

Από περιέργεια πόσο μεγάλη είναι η τρύπα του αέρα;

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 02, 2017, 01:45 »
νομιζω γιωργο ειναι 4μμ...ειναι αρκετα μεγαλη...δεν γνωριζω ποσο ειναι η τρυπα εισαγωγης της καμπανας...γιατι μετα θα μιλαμε για ενα πνευμονικο ατμο που απλα αν κλεισεις τον αερα γινεται σφιχτος...δεν ξερω μπορει και να κανω λαθος... μακαρι να αλλαζει και το πιν εισαγωγης αερα....
το οτι καποια κοματια του μοιαζουν με γνωστους ατμο δεν ειναι απαραιτητα κακο...αν δεν το δοκιμασουμε δεν θα μαθουμε :-\....
μπορει καποιος να μας ενημερωσει πως συμπεριφερεται στα υψηλα βατ(οχι οτι μενδιαφερει) και στις απανωτες τζουρες(μενδιαφερει)...γενικα ανα ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια?η οχι?
Ribot σε τι βατ επαιξες με τον ατμο?και εχω διαφορετικη αποψη για την τρυπα κατω απο την αντισαση...γιατι με την ιδια λογικη ενας σφιχτος τσιγαρισιος με 2μμ τρυπα θα γινει πνευμονικος αν εχουμε τερμα ανοιχτή την ρυθμιση αερα...επαναλαμβανω ελπιζω να αποδιδει τελεια γιατι μαρεσει το σουλουπι του....
σημ:αποψη μου η καταναλωση υγρου εξαρταται κυριως απο τα βατ που ρυθμιζουμε στο μοντ που  ,το coil ,και πανω απολα απο τις τζουρες του καθε χρηστη...και οχι απο τον ατμοποιητη....απο τοτε που ατμιζω κανενας ατμοποιητης δεν μου εκανε οικονομια ολοι σπαταλοι ηταν παντως 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2017, 02:01 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 02, 2017, 02:25 »
Απο οτι φανηκε και στο video τσιγαρισιο δεν τον λες σιγουρα. Απο εκει και περα τον αν εχει καλη γευση η οχι θα το μαθουμε μονο εαν τον δοκιμασουμε, αν και κατι μου λεει πως καλυτερος απο τον Εβιβα δεν ειναι. Γενικα πιστευω οτι δεν εχει να δωσει κατι καινουριο.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 02, 2017, 02:41 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση!!
Αν και αυτή θα πρέπει να ξαναγνει στον καταρράκτη του φονιά,στη Σαμοθρακη!Μαζί με άλλους καβειρους,ώστε να αναβιώσουν τα Καβείρια μυστήρια!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 02, 2017, 09:48 »
Όντως βλέπεις πολλά κοινά με τους υπόλοιπους, κάτι που προσωπικά δεν θα το έβαζα στα αρνητικά στοιχεία ενός ατμοποιητή ειδικά αν έπαιρνε μόνο τα θετικά των υπολοίπων. Τον βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον με μία προσωπική ένσταση στο ότι πρέπει να βγαίνει συνεχώς το deck από τη βάση για να στηθεί. Η θέση των βιδών είναι κάτι που το προσπερνάω εύκολα, δεν θα με ενοχλήσει τόσο. Αυτό το βάλε βγάλε όμως του deck κάποια στιγμή μπορεί και να με εκνευρίσει και να τον παρατήσω στην άκρη. Κι ας ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο να αφαιρείται εντελώς, ότι αρκεί δηλαδή να ξεβιδωθεί λίγο για να μπορέσει κάποιος να δουλέψει τις βίδες των posts.

Όχι ότι δεν τον βάζω στα υπόψιν όμως, εγώ είμαι λάτρης των Ελλήνων κατασκευαστών γενικότερα με ξέρετε :D

Ωραία παρουσίαση Ζωρζ, καλοτάξιδος εύχομαι κι ο Καβείρος και γιατί όχι, και στα χέρια μας κάποια στιγμή :)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 02, 2017, 10:53 »
Και που τον βρίσκουμε;;

Sent from my OnePlusOne


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 02, 2017, 12:09 »
Έχω απαντήσει που τον βρίσκουμε. :)

Σταύρο, ναι έχεις δίκιο, τρύπα 4mm είναι μεγάλη, αλλά θα επαναλάβω και πάλι, αυτό δεν τον κατατάσσει αυτομάτως στους πνευμονικούς ατμοποιητές, εκτός κι αν οτιδήποτε πιο αεράτο από ναυτίλο, kl+, Εβίβα, zest κ.λπ. θεωρείται πνευμονικός, πράγμα με το οποίο διαφωνώ. Ο Κάβειρος είναι λίγο πιο αεράτος από τον cloud αλλά λιγότερο από τον Τηλέμαχο ν2 που η τρύπα του αέρα είναι 2,5mm. Είναι πνευμονικοί αυτοί? Όχι, τσιγαρίσιοι θεωρούνται.
Δεν είναι serpent, skyline(open deck), hurricane, limitless κ.λπ. που θα παίξουν στα 40-50watt.
Σήμερα άλλαξα στήσιμο και τον έχω με kanthal 0,4mm(26ga), 5 σπείρες, 2,5 πυρήνας, 0,68Ω και στα 30w με απανωτές τζούρες, δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Επειδή έχω κοντό drip tip και τα χείλη ακουμπούν στο καπάκι αναπλήρωσης, αυτό είναι απλώς χλιαρό.
Παρεπιμπτόντως, ίσως γι' αυτό ο κατασκευαστής επέλεξε πιο μακρύ drip tip (ασχέτως αν εμένα δε μου αρέσει), γιατί υπάρχουν πολλοί ατμιστές που δεν θέλουν να αγγίζουν με τα χείλη τα καπάκια των ατμοποιητών, παρά μόνο το drip tip.

Για την κατανάλωση θα διαφωνήσω μαζί σου. Ξέρω από τι εξαρτάται η κατανάλωση και το έχω λάβει υπόψιν. Με το παραπάνω στήσιμο που περιέγραψα και τα ίδια watt, έχω χαμηλότερη κατανάλωση σε σχέση με Cloud, Skyline, Τηλέμαχο, αυτό είναι γεγονός!

rigo, περίμενε το καλοκαίρι να σου στείλω φωτό από τη γριά βάθρα! :laugh1:

Υ.Γ. για την τροφοδοσία πρέπει να ξαναπώ ότι είναι για σεμινάριο, εκπληκτική πραγματικά! Επίσης είναι απολύτως στεγανός και παρά την κοντή καμπάνα και τη μικρή διαδρομή του ατμού, δεν έρχεται κανένα απολύτως σταγονίδιο στο στόμα, σε καμία περίπτωση, όπως για παράδειγμα συμβαίνει κάποιες φορές με τον doggystyle που επίσης έχει κοντή καμπάνα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159952 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303296 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530834 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201478 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801672 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41005 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet