vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, tibolaso, marauder800, lounik, Buliwyf, yorgoss, maprix, djfloor, Mimhsdr, lidbab, Sergios

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 25, 2017, 15:47 »
καλησπέρα σε όλους
λοιπόν χτες έγινε αντικατάσταση του Aspire Zelos kit γιατί τελικά κάποιο πρόβλημα υπήρχε όντως!
Μέχρι στιγμής δεν έχω διαρροές ευτυχώς!

greekn1c
πρέπει να προσέχεις πάρα πολύ μέχρι που γεμίζεις τη δεξαμενή, αν σου κάνει μπουρμπουλήθρες βγάλε τον ατμοποιητή και τσέκαρε ότι δεν έχεις γεμίσει παραπάνω, σκούπισε καλά το επιστόμιο και εκεί που πατάει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 25, 2017, 16:26 »
Δεν το είχα γεμίσει παραπάνω αντιθέτως ήταν στην μέση περίπου . Εδώ και κάμποση ώρα δουλεύει άψογα οπότε ήταν το Ο ring της αντίστασης. Σε ευχαριστώ για την συμβουλή !!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2017, 23:01 από Cruiser79 »

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 25, 2017, 16:52 »


Συμπέρασμα: Πείστε με οτι -ως προς την αίσθηση του ατμίσματος - οι επισκευάσιμοι είναι αισθητά πολύ καλύτεροι (και ξεπαραδιάστε με). Αν δεν το καταφέρετε, θα μείνω εδώ που είμαι.
Δοκίμασε τον Εviva T με ένα σωστό στήσιμο και θα πειστείς :)
(είμαι κάτοχος κι εγώ του Ναυτίλου 2, πραγματικά υπέροχος, βελούδινη αίσθηση ατμίσματος και πολύ καλή γεύση. Αλλά ένας καλός επισκευάσιμος θα σε κάνει να αναθεωρήσεις προς τα πάνω τις όποιες προσδοκίες σου)

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 25, 2017, 17:50 »
Τι ακριβως ετοιμαζεται δλδ;
Μεγαλυτερο τζαμακι και μεγαλυτερο κοστουμι ή ολοκληρος κλωνος του N2 ?
Μακάρι!!!
Η λογική μου λέει ότι θα μεγεθύνουν όλο το "πακέτο" -
και το μεταλλικό μέρος και το γυαλάκι.
Δεν βλέπω πώς αλλιώς μπορεί να γίνει , εφόσον για να μεγαλώσει το ένα
θα πρέπει να μεγαλώσει αναλογικά και το άλλο. ;)
Είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #319 στις: Απριλίου 25, 2017, 17:50 »
Καλησπερα. Θεωρω πως μπορει να μην εφταιγε καν το oring της αντιστασης (δλδ να μην ηθελε πεταμα) αλλα να μην ειχε κατσει καλα κατα συνεπεια να μην ειχε βιδωσει μεχρι τερμα η αντισταση.
 Ως τωρα αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι το Α και το Ω οσων αφορα το θεμα διαρροων ειναι το πολυ πολυ καλο σφιξιμο της αντιστασης στην βαση.
 Παντα οταν αλλαζω αντισταση προσεχω να ειναι καλα τοποθετιμενο το oring στην αντισταση και την βιδωνω δυνατα. Με λιγα λογια καργαρω την αντισταση και δεν την βιδωνω ισα ισα να παρει τα "μποσικα" οπως κανω σε καθε αλλο μερος του ατμοποιητη.
 
 Για το θεμα αναπληρωσης υγρου ο τροπος που εχει βολεψει εμενα ειναι ο εξης.
 Με το αριστερο μου χερι κραταω το mod μαζι με το δαχτυλιδι του αερα και με το δεξι ξεβιδωνω το κοστουμι.
 Γεμιζω ως το κλασσικο σημειο στην γραμμη πριν τις καθετε γραμμες και ξανα βιδωνω με τον ιδιο τροπο χωρις να καργαρω ομως. Σαν "οδηγο" εχω στο τελος της αναπληρωσης να υπαρχει ενα μικρο κενο αναμεσα στο κοστουμι και στον δακτυλιο του αερα. Δλδ να μην ειναι τοσο σφιγμενο ωστε να ακουμπαει μεταλο με μεταλο.
 Τωρα αν κατα την διαρκεια αναπληρωσης εχει μετακινηθει ο δακτυλιος του αερα απλα διορθωνω κ το φερνω εκει που το ειχα.
 
 Μετα απο αναπληρωση συνηθως υπαρχει μια λογικη υπερτροφοδοσια. Αν βαριεμαι κανω λιγο υπομονη κ μετα απο λιγη ωρα εχει εξαφανιστει. Αν δεν βαριεμαι κ εχω μαζι μου χαρτομαντηλο βγαζω το tip κανω μια μυτη στο χαρτομαντηλο κ το βυθιζω μεχρι μεσα οσο παει.
 Ετσι μεσα σε 3-4 τζουρες ειμαι κομπλε κ εχω σκουπισει κ ολο το περισευμα του υγρου.
 
 Συγκριτικα με την γευση αναμεσα σε Nautilus 2 και Triton mini δεν θα αναφερθω καν γιατι με τον triton δεν τα βρικαμε ουτε σε γευση ουτε σε αισθηση τζουρας οποτε δεν θα κρινω αντικειμενικα. Ομως ειναι πιο απροβληματιστος στο θεμα διαρροων. Δεν ειχα ποτε στον εναν μηνα που "ανεχτηκε" ο ενας τον αλλον. Κ εκει ομως ηθελε μετα απο αναπληρωση υγρου το τιναγματακι του γιατι ειχε κ αυτος θεμα με υπερτροφοδοσια μετα.
 
 Υ.Γ να και το πρωτο μου σεντονι σαν νεοπας στο φορουμ... χαχα

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #320 στις: Απριλίου 25, 2017, 21:29 »
Θα μεγεθύνουν και το τζαμάκι και το καπάκι,δεν θα είναι κλώνος.Θέλουν να είναι και αισθητικά ωραίο εκτός από πιο πρακτικό με τη μεγαλύτερη χωριτικότητα.

Αποσυνδεδεμένος crazyio

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #321 στις: Απριλίου 26, 2017, 00:35 »
Αρα τι θα μεινει ιδιο; μονο η βαση του ατμοποιητη τοτε...
Να φαρδυνει δεν γινεται...οποτε οτι γινει θα γινει προς τα επανω....σαν μπουρί δηλαδη... χαχα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2017, 04:40 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 26, 2017, 13:02 »
[justify]Αν μπουν στο παιχνίδι τού καλλωπισμού οι steamtuners, θα είναι σίγουρα μία όμορφη αναβάθμιση. Παρ’ όλα αυτά, πιστεύω πως θα είναι με όμορφο διάφανο plexi κουστούμι, πράγμα που σημαίνει: μία όμορφη δεύτερη επιλογή σε κουστούμι, αλλά και με x κόστος (φαντάζομαι, ίδιο με το κόστος αγοράς Ναυτίλου 2). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 26, 2017, 14:05 »
Ευχάριστα νέα (έχω βαρεθεί να τσεκάρω τα κινεζο site για το πότε θα βγει extension για τον πατέρα μου)που ασχολούνται οι steamtuners μαζί του αλλά ευελπιστώ να κρατήσουν το κόστος σε λογικό επίπεδο.Ατμοποιητής των 24 ευρώ είναι...Μην έχει κανένα 30αρι το κουστούμι φοβάμαι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 26, 2017, 14:17 »
Να το φοβάσαι... Αν κρίνω από το ότι set για την τροποποίηση του παλιού mini nautilus είχε €19,50, φαντάσου αυτό που λογικά θα περιέχει και την μεταλλική καμπάνα...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 26, 2017, 14:30 »
...ε τότε,δώρο άδωρο :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #326 στις: Απριλίου 26, 2017, 14:36 »
H 0.7 ohm αντισταση τελικα βγηκε καλη,μετα τα 20 watt δειχνει την δυναμη της

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #327 στις: Απριλίου 26, 2017, 17:42 »
Γενικά καλός ατμοποιητής παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τους υπόλοιπους το κυριότερο... θα πρότεινα την 1,8 ohm αντίσταση παίζει καλά αλλά και η 1,6 που χρησιμοποιώ τελευταία ... η 0,7 βγάζει πιο ζεστό ατμό με λίγο πιο γεμάτη τζούρα αλλά προσωπικά πιστεύω ότι χάνει κάτι λίγο σε γεύση... Για τις μπουρμπουλήθρες αυτό που θα κάνετε είναι στις τελευταίες στροφές πριν σφίξετε τελείως το καπάκι γυρίστε το ανάποδα και δώστε την τελευταία στροφή εγώ έτσι το έκανα στις αρχές , η ανεβάστε λίγο βατ ατμίστε ή τινάξτε σαν θερμόμετρο δυο τρεις φορές. Κάποιο θέμα δεν έχει σαν ατμοποιητής μερικές φορές βλέπω κάποια υγρασία στις τρύπες απτό airflow αλλά είναι λογικό ( θερμοκρασίες - κλειστός χώρος - μικρό airflow ). Τελευταία τον έχω αφήσει στην άκρη γιατί είχα βαρεθεί να τον γεμίζω και έπιασα τον old time classic Ναυτίλο πάλι. 

Αποσυνδεδεμένος Zan

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #328 στις: Απριλίου 27, 2017, 15:57 »
Παρατηρήσεις μετά από περίπου 2 μήνες, αγοράστηκε απ' τους πρώτους

Κάνει άσχημο - γρατζουνιστό βίδωμα το κουστούμι στη βάση μετά από πλυσίματα με Corega. Τον πλένω περίπου once μηνιαίως και δεν μπορώ να εξηγήσω το φαινόμενο βιδώματος εκτός αν προέκυψε απ' τη χρήση. Είναι η αλήθεια δουλεύει υπερωρίες και ξεκουράζεται μόνο στο μπάνιο που παίρνει με την corega, όπου και εκτελεί χρέη αναπληρωματικού ο Τριτωνάκος που αγαπάμε γιατί οι πρώτες αγάπες δεν λησμονούνται ποτέ  :_love_heart: :_love_heart: :_love_heart:

Μέχρι τώρα ο Ναυτίλος ούτε διαρροές, ούτε μπερμπουλήθραι ούτε το παραμικρό πρόβλημα. Ούτε καν καμμένο, αλλάζω τις 1,8 Ohm κάθε 12-13 μέρες και το καταλαβαίνω απ' το ντουμάνι που απλά μειώνεται αισθητά, η γεύση όχι τόσο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #329 στις: Απριλίου 27, 2017, 16:09 »
Τις πρώτες η.τ. αγάπες μου τις πέταξα στην μαρίνα από το μπαλκόνι :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 439 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy