vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« στις: Μαρτίου 05, 2017, 16:09 »
Ας κάνουμε μια Προεπισκόπηση για το πολυαναμενόμενο Nautilus 2



Διαστάσεις:
53 mm ύψος, 22 mm διάμετρος
Χωρητικότητα:
2ml
Υλικό κατασκευής:
Tα μεταλλικα μέρη, το αριστερό της φωτογραφίας είναι ss, τα υπόλοιπα από αλουμίνιο. Τα αλουμινένια έιναι βαμένα έτσι ώστε να εξασφαλίζουν από ξεβάψιμο και γρατζουνιές.
Το γυαλί έιναι από Pyrex.
Airflow:
Έχει 5 τρύπες εισαγωγής αέρα, που κατα τη γνώμη μου έιναι ακριβώς ίδιες με  του κανονικού Ναυτίλου +1. Παρόλο που λέει ότι μπορέι με την 0.7 αντίσταση να κάνεις πνευμονικές, εγω δεν το βλέπω να γίνεται. ϊσως αεράτη τσιγαρίσια, αλλά ας περιμένουμε την επισκόπηση.
Γεύση:
Η εταιρεία δηλώνει ότι λόγω του κοντού driptip που έχει, επειδή ο ατμός θα έχει μικρότερη διαδρομή, θα αποδίδει πολύ καλές γεύσεις.
Γέμισμα:
Το γέμισμα γίνεται από πάνω, αφού ξεβιδώσουμε το μεταλλικό μέρος το πυρέξ παραμένει στη θέση του και γεμίζει ακόμα και με μπουκαλάκι με χοντρή μύτη.
Αντιστάσεις:
Θα έρχεται με μία έτοιμη 0.7 αντίσταση για χρήση sub-ohm και μία 1.8.
Γενικά ο Ναυτίλος 2 θα πάιρνει τις 1.8 και 1.6 του κανονικού ναυτίλου και χρήση w/v και για sub-ohm του Triton 0,15 για χρήση Tc εκτός των άλλων αυτών που θα βγούν (0.7)
Λοιπά:
To Driptip είναι έιτε ss είτε Derlin , ένα σκληρό πλαστικό, για τους αλουμινένιους.
Στο κουτί θεωρητικά θα έρχεται εκτός των 2 αντιστάσεων (0.7 και 1.8 ) ένα έξτρα πυρέξ και 8 έξτρα O- Rings.

Ελπίζω σύντομα σε μία επισκόπηση από συμφορουμίτη γιατί μας τρώει η αγωνία :)

Βάζω τη επισκόπηση του Busardo.

https://www.youtube.com/watch?v=PNXZsO4Kj7g&feature=youtu.be&t=25m6s
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 08:36 από NekosAthina »

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 05, 2017, 16:59 »
Πολυ καλο

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 05, 2017, 17:29 »
[justify]Υπέροχα νέα! Ο κλασικός Nautilus ήταν το πρώτο ποιοτικό ατμιστικό προϊόν που έπιασα στα χέρια, κι από την άλλη, δεν με συγκίνησαν ιδιαίτερα ούτε ο Mini ούτε ο Χ. Εδώ τώρα, ίσως δούμε υπέροχα πράγματα. / Πάντως, απ’ τον κλασικό Ναυτίλο, έχω βαφτίσει αρκετές συγκρίσεις ως Σύνδρομο Ναυτίλος, και ταπεινή μου γνώμη, όσοι τον έχουν να μην τον αποχωριστούν ποτέ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 05, 2017, 19:37 »
Τον δοκίμασα τη Παρασκευή σε κατάστημα με 0.7 αντίσταση και Soho.
Πολύ καλή γεύση, ένα κλικ πάνω σε σχέση με τον πρώτο Ναυτιλο, τζουρα τσιγαρισια πλήρως ρυθμιζόμενη, από πολύ σφιχτή έως αεράτη τσιγαρισια.
Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή.
Στα + του, εύκολο γέμισμα από πάνω.
Το μόνο μειονέκτημα που μπόρεσα να βρω είναι πως για αλλαγή αντίστασης πρέπει να βγει το τζαμακι αφού αδειάσει το τανκ.
Συνολικά τον θεωρώ από τις καλύτερες επιλογές για εργοστασιακο MTL ατμοποιητη.



Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 05, 2017, 20:32 »
Ίσως το μόνο αρνητικό είναι τα 2ml χωρητικότητας, ελέω TPD, χωρίς ακόμα να έχει ανακοινωθεί extension kit, όπως για παράδειγμα έγινε με τον Nautilus X.
Έχοντας και τον κλασικό και τον Χ, θα έλεγα ότι ο δεύτερος δε με απογοήτευσε, αλλά φυσικά κρατάω καβάντζα και ενίοτε χρησιμοποιώ τους 2 κλασικούς που κατέχω, παρότι ήδη δυο άτομα στη δουλειά έχουν ζητήσει να μου τους αγοράσουν. :nope:

Μακάρι ο καινούριος να βγει ακόμα καλύτερος του πρώτου και να βοηθήσει κόσμο να φύγει από τους καρκινοσωλήνες, όπως έκανε ευρέως ο προκάτοχός του. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 05, 2017, 20:59 »
O Nautilus ηταν ο πρώτος μου καλος ατμοποιητης, εκεινος που ουσιαστικα με έβαλε για τα καλα στο ατμισμα. Ο ιδιος δε που εβαλε και τη μητερα μου σε αυτο.

Ο Χ με αφησε αδιαφορο εντελως αλλα αυτος φαίνεται αρκετά ενδιαφερουσα περιπτωση...αναμενουμε λοιπον

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 05, 2017, 22:07 »
Το μόνο μειονέκτημα που μπόρεσα να βρω είναι πως για αλλαγή αντίστασης πρέπει να βγει το τζαμακι αφού αδειάσει το τανκ.
Συνολικά τον θεωρώ από τις καλύτερες επιλογές για εργοστασιακο MTL ατμοποιητη.
Ίσως το μόνο αρνητικό είναι τα 2ml χωρητικότητας, ελέω TPD, χωρίς ακόμα να έχει ανακοινωθεί extension kit, όπως για παράδειγμα έγινε με τον Nautilus X.
1+1=2 για μένα δεν υπάρχει περίπτωση να μου κάνει. 
Άκου να αδειάσει το τανκ...
:thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 05, 2017, 22:11 »
Η Αληθεια ειναι οτι λογο ονοματος θα πουλησει πολυ αλλα αν το δουμε σαν κατι νεο και πιο καινοτομο  απο το παλιο μοντελο  δεν νομιζω οτι θα τον αγοραζα, για αυτο συμφωνω και με αυτο που λεει ο Doult :dance:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 05, 2017, 23:28 »
[justify]Διαφωνώ με τα τελευταία σχόλια. Η αλήθεια μέχρι τώρα δείχνει άλλα. Το όνομα Nautilus δεν εδραιώθηκε τυχαία. Η ευκολία στην αλλαγή κεφαλής είναι το τελευταίο που θα κοιτούσα, ακόμα και για ξεπερασμένης μόδας ανταλλάξιμων κεφαλών. Προσωπικά πάντα, μέχρι σήμερα είχα μόνο 1 εργοστασιακό ατμοποιητή. Το μοναδικό πράγμα που αποχωρίστηκα μέχρι σήμερα ήταν ο πρώτος Ναυτίλος, κι αυτό γιατί ήθελα να μπει ιδανικά στο άτμισμα ένας αγαπημένος φίλος. [/justify]

[justify]Βρείτε μου 1 εργοστασιακό ατμοποιητή, όπου να κοστίζει λιγότερο απ’ τα υγρά αναπλήρωσης που τον εμπιστεύτηκαν. Και, να αποδίδει όπως ο Ναυτίλος. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 05, 2017, 23:49 »
Δεν θα βρούμε κανέναν φίλε JoeBar! Ούτε εγώ βρήκα μέχρι τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Birigkogkos

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 06, 2017, 08:13 »
Καλημέρα παιδιά ξέρει κανένας που μπορούμε να δοκιμάσουμε τον Ναυτιλο 2 πριν τον αγοράσουμε;

Στάλθηκε από το E2115 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 06, 2017, 09:38 »
Για ριξε μια ματια εδω https://www.replacesmoke.com/ και τηλεφωνησε τους πρωτα να τους ρωτησεις αν υπαρχει διαθεσιμος για δοκιμη,διοτι το συγκεκριμενο καταστημα,πολλα νεα προιοντα,τα εχει προς δοκιμη για τους καταναλωτες !!!

Αποσυνδεδεμένος Birigkogkos

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 06, 2017, 16:43 »
Μόλις πήρα τηλέφωνο και όντως το έχουν για δοκιμή

Στάλθηκε από το E2115 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 06, 2017, 17:03 »
Εξω επεσε αρκετα η τιμη  19$  ο ατμοποιητης , 41$  το κιτ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 06, 2017, 17:06 »
Μόλις.. :D

Τελικά αν και ήρθα τρεχάτος για τον γκρι προτίμησα τον ss επειδή εμπνέει μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο, σίγουρα όχι ο ομορφότερος αλλά θα έχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο με αυτόν.

Τον πλύναμε σε υπερήχους, 0.7 κεφαλή και φουλ αέρα, τρεις τζουρες μόλις και ο κερατούκλης δείχνει απίθανος! Ο αέρας που έλειπε απ'τον Ναυτίλο εδώ δόθηκε απλόχερα, μέχρι να δοκιμάσω και την 1.8 κρατήστε απλώς αυτό. ;)

Δοκιμάζω περαιτέρω και μόλις διαπιστώνω κάτι εδώ θα είμαστε. (ή μάλλον στην "επισκόπηση" ):)


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2017, 17:11 από makis206 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos