vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 10 χρήστες
laniel, bujinkan, Alexander20, enyalios21, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Cosmonaut RDA by District F5VE

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Cosmonaut RDA by District F5VE
« στις: Μαρτίου 03, 2017, 00:32 »
Csmnt Rda by District F5VE and Mystery Mod Company


Μεγεθος και χαρακτηριστικα : -  24 mm Διαμετρος
                                   -   Stainless Steel και Matt black
                                   -   Postless
                                   -   Deck επιχρυσωμενο 24 καρατιων
                                   -   Pin επιχρυσωμενο 24 καρατιων


Τον εχω εδω και καμια βδομαδα αλλα λογω χρονου + αναμονη συρματων απο εξωτερικο  δεν ειχα ασχοληθει ιδιαιτερα να του κανω τα κλασσικα στησιματα που κανω.
Δεν αντεξα ομως, 1ο στησιμο μονη αντισταση παντα να δω τι ψαρια πιανει εκει (twisted SS 0.4mm 0.3 mm πυρηνα 7 σπειρες). Στο 1/3 το airflow, πολυ καλη γευση.

2o στησιμο, αλλη μια ιδια twisted, 70 watt με 80 watt preheat, στα 2/3 το airflow, (τι φανταστικο airflow) ,η  γευση πολυ καλη  για το  πολυ πυκνο ντουμανι που βγαζει.

Το airflow του τερμα ανοικτο ειναι σαν 2μιση τρυπες του Goon και το βρισκω ιδανικο για τα γουστα μου.

Το στησιμο του λιγο παραξενο,θελουν λιγο τραβηγμα προς τα εξω οι αντιστασεις και να φαινεται η μιση αντισταση οπως κοιτας το airflow απο οτι καταλαβα.


Το κενο αναμεσα στο καπακι και τον υπολοιπο ατμοποιητη ειναι ωστε να μη ζεσταινεται τοσο οσο ο υπολοιπος ατμοποιητης ο οποιος ζεσταινεται λιγο..

Αρνητικα :  - το χρωμα το οποιο ειναι παρα πολυ ωραιο (το matt black) αλλα ξεβαφει ευκολα.

- Στησιμο απο στησιμο εχει χαωτικες διαφορες σε γευση,περισσοτερο απο οποιοδηποτε Rda εχω στησει. Τον ατμισα πρωτη φορα απο ενα φιλο με chaos wire I.S.A 24ga 6 σπειρες και πραγματικα τον παρηγγειλα μετα απο 10 λεπτα που πηγα σπιτι απο το σοκ που επαθα. Μεχρι να το βρω με το στησιμο του ειχα απογοητευτει ομως + οτι χαλασα 80 ml υγρο για πλακα!

- Κατω απο τα 40-50 watt φανταζομαι θα ειναι σβηστος,δεν τον δοκιμασα. Δουλευει τρελα με απλο Ni80, SS316 αρκει να ναι 0.5mm +.
           
             

Θετικα : -Πραγματικα τρομερο airflow,οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε αερατο.
       
- Πολυ καλη γευση, επιπεδα goon και ισως λιγο καλυτερο λογο μικροτερου airflow
       
- Δουλευει πολυ καλα με μονη αντισταση (να ναι μεγαλη μεγαλη :D)
       
- Εννοειται πως δεν εχει διαρροες,(φαινεται πως δεν εχει juice well αλλα οταν μπει το καπακι χωραει αρκετο υγρο)


Το καπακι θα θελα να ναι κωνικο να γλυτωνουμε κανα spit back. Βεβαια βγαινει με 2 drip tip,το οποιο το κιτρινο ειναι πολυ ωραιο και δε ζεσταινεται με τπτ.


Δεν ξερω αν ειναι goon killer κτλ που λενε, παντως εγινε ο βασικος μου στο rotation της ημερας μεχρι να τελειωσουν οι μπαταριες του mod και να κανω αλλαγη  με hybrid + Goon 24αρι :)) :)).

Η τιμη του παιζει στα 65-75 ευρω απο οτι εχω δει.



     
           
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 00:38 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 03, 2017, 17:10 »
Υπέροχη παρουσίαση, αγαπητέ φίλε. 
(ειδικά για τα παραπάνω σύρματα, δεν έχω ιδέα). Πολύ ωραίος!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 03, 2017, 20:31 »
Αν εννοεις για τα chaos wire,ναι ειναι τρομερα!Ειδικα σε αυτο το στυλ ατμοποιητων!Οπως και τα flatwireuk και τα wrathful wirez!Ειναι τσιμπημενη η τιμη αλλα κρατανε ΠΟΛΥ καιρο και προσωπικα αναρωτηθηκα τι κωλοσυρματα εστριβα τοσο καιρο και ποσο σημασια εχει ειδικα σε τετοια deck-watt!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 03, 2017, 23:26 »
[justify]@nwlis, καλησπέρα. Γενικότερα πάσχω από τέτοια σύρματα. Μικρό φροντιστήριο είχα από φίλους εδώ ή και εξωσχολικούς. Αξίζει να το συνεχίσεις, ακόμα και για εμάς που δεν τα χρησιμοποιούμε (ή καθόλου ή σπάνια). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 20, 2017, 22:25 »
Μετα απο 1 μηνα και δοκιμης διαφορετικων υγρων,στησιμων και συρματων  θα πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε αυτη την κατηγορια. Παιζει εξαιρετικα με τερμα ανοικτο,τερμα κλειστο airflow, μονη-διπλη αντισταση.
Πραγματικα δεν εχω λογια, 25 μερες εχω να ασχοληθω με οποιοδηποτε αλλο ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 23, 2018, 08:12 »
Εντύπωση μου κάνει πως ένα τέτοιο νήμα έμεινε τόσο μικρό και στάσιμο.!
Ο csmnt βρίσκεται πλέον στα χέρια αρκετών, πρόκειται για έναν πολύ αξιόλογο και αγαπημένο rda που "όπου πάει μένει". Πως;

Προσωπικά τον είχα βάλει καιρό στο μάτι αλλά ήμουν πάντα επιφυλακτικός στο να ξοδέψω πολλά σε έναν rda, ειδικά τους τελευταίους μήνες που η Κίνα έχει επιδείξει απίστευτα πράγματα σε πολύ καλές τιμές για όλους. Πόσα παραπάνω να σου δώσει ένας τέτοιος;
Τώρα τελευταία τον συναντούσα συχνά, η σκέψη μου περιτριγυριζε συνέχεια την απόκτησή του όμως πάντα με επιφύλαξη. Επειδή οι επιλογές είναι πλέον άπειρες, επειδή και το ίδιο μου το ράφι έχει περισσότερους rda απ' όσους πραγματικά χρειάζομαι και χρησιμοποιώ καθημερινά.

Το πάθος είναι πάθος όμως, η έντονη σκέψη δύσκολα φεύγει απ' τα βάθη του υποσυνείδητου όσος καιρός κι αν περάσει, πόσο μάλλον όταν έγιναν πια τόσο συχνές κι οι "συναντήσεις μας".. πράγματα ικανά να τον βγάλουν απ' τα βάθη του εγκεφάλου και να τον φέρουν πάλι στην κορυφή του "θέλω".!

Εκτός του φίλου και συνονόματου pusgang που μόλις χτες τον αποκτήσαμε μαζί -σημαντικός λόγος για εμένα ώστε να ψάξω να ξεθάψω το νήμα-, θυμάμαι ακόμα τον εκθαμβωτικό παλούκαρο ( :)) ) σαν κάτοχο και σίγουρα κάποιες ακόμα αναφορές στον "κοσμοναύτη" από μέλη στο παρόν φόρουμ. Κάτι μου λέει πως θα το ανάψουμε λίγο τώρα, όπως αξίζει σε ένα τέτοιο κομμάτι δηλαδή. Είμαστε αρκετοί και είμαστε πολυλογάδες. :))


Παλούκαρε πες αλεύρι.. :))

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 23, 2018, 09:20 »
Το νήμα έμεινε εκεί διότι ο ναύτης δεν γεμίζει το μάτι και έχει πολλές παράδες.
Όποιος όμως μπορεί να τον αποκτήσει και να παίξει μαζί του, είναι απλά επένδυση.
Γι αυτό όποιος τον έχει δεν τον πουλάει.
Ειναι αξεπέραστος με μια λέξη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 23, 2018, 09:48 »
Αυτό μάλλον, εγώ προσωπικά τον πήρα χτες το βράδυ έχοντας δοκιμάσει μόνο ελάχιστες φορές και στα πεταχτά το ποιον του. Φυσικά δεν είχα καταλάβει και πολλά με τις ρυθμίσεις, τα στησίματα και τα υγρά των άλλων, μόνο ότι πρόκειται όντως για έναν αρκετά καλό rda.

Πάλι από χτες δεν δοκίμασα και τρελά πράγματα μέχρι τώρα, πάντως πρόλαβε και μου κάλυψε μέρος απ'το μεγάλο μου ερώτημα. Είναι όντως τόσο καλύτερος από τους άλλους ώστε να αξίζει αυτή τη διαφορά τιμής;
Αξίζει όντως τα διπλά που κοστίζει από έναν bonza, έναν dead rabbit, drop, pulse, ότι άλλο τέλος πάντων βρίσκεται εκεί έξω σε μια λίστα που ανανεώνεται σε καθημερινή σχεδόν βάση;

Από την αρχή και σε συγκεκριμένα υγρά που κάνω καιρό σε drippers είπα ότι ναι, έχει μια τάση να ξεδιπλώνει πολύ ομορφότερα τα αρώματα και σίγουρα το airflow του είναι πολύ πιο smooth απ' όσο περίμενα κοιτώντας αυτό το κλασικό πλαϊνό άνοιγμά του σε σχήμα παύλας. :))
Πρόλαβαν βλέπεις και με εξέπληξαν πολύ ευχάριστα τα airflows όπως του bonza, του Zeus, του Drop κλπ, αυτές οι "βούλες" έφεραν όντως επανάσταση στο smoothness θεωρώ.
Να όμως που κι ο csmnt με την "παλιάς κοπής" συνταγή δεν πάει πίσω, αρχίσαμε πολύ καλά κι εδώ!

Δοκιμάζω συνέχεια, θα πω περισσότερα :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 23, 2018, 09:58 »
Paloukaros approved that Mr [member=4133]makis206[/member]




Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 23, 2018, 10:25 »


Κοίτα 100% Όχι δεν τα αξίζει αλλά προσωπικά δεν το μετανιώνω επειδή ότι και να βγάζω από το ντουλάπι αυτός είναι μόνιμα.μεσα στο τσαντάκι.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 23, 2018, 10:34 »
Πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ. Δεν του το χα



Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 23, 2018, 10:59 »
Βασικά Μάκη δεν κάνει για χοντρά στησιματα, κάνει για νορμάλ στήσιμο,  αρνητικές κρητικές έχω ακούσει από ανθρώπους που θέλουν περισσότερο αέρα από ένα ντριπερ.
Εμένα ο αέρας μου κάνει, είναι ακριβώς όπως τον θέλω για πάνω σε μηχανικό σωλήνα και τις δυνατότητες του.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 23, 2018, 11:16 »
Καλά βρε pug, έχεις τον λαγό και ένιωσες την ανάγκη για κοσμοναύτη;
Αν το δούμε από την απέναντι, αν έχει κανείς τον κοσμοναύτη, έχει ανάγκη για λαγό;

(είναι γραμμένο σε κώδικα για να μπερδευτουν και οι ρουφ των τελωνείων, αν και γράφτηκε σε νήμα sos ;D)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 23, 2018, 11:22 »
Καμμία σχέση στην απόδοση ο Dead Rabbit με τον CSMNT. Μου αρέσει τόσο περισσότερο ο κοσμοναύτης που σκέφτομαι σοβαρά να δώσω τον 24αρη τον ψοφιοκουνελο.

Τωρα για την ανάγκη που λες...

Δεν είναι ανάγκη φίλε... Ψυχαναγκασμός είναι...

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 23, 2018, 11:27 »
@nwlis

Ο δικός μου ο μαύρος πάντως δεν έχει ξεβάψει και τον σκίζω εδώ και έναν χρόνο και βάλε.
Τρώει και καθάρισμα με οδοντόβουρτσα οπότε αν ήταν να γίνει θα είχε γίνει.


Στα της απόδοσης πιστεύω ότι για να πάρεις  το καλύτερο γευστικό αποτέλεσμα θες μεγάλες μονές αντιστάσεις.

CSMNT is love


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet