vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

320 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, dkostas, Mulder, Alexander20, billythekid, Giannis.B

Twitter

MAD JUICE

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
MAD JUICE
« στις: Μαρτίου 01, 2017, 22:18 »
Εν όψει του ξεπουλήματος και των γενναίων εκπτώσεων στα υγρά, από τα περισσότερα καταστήματα, αγόρασα 4 υγρά της Mad Juice των 30 ml έκαστο, για δοκιμή. Παρόλο που κυκλοφορούν αρκετούς μήνες στην Ελλάδα μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει κανένα review γι' αυτά. Από μικρή έρευνα που έκανα βρήκα ότι τα Mad Juice παρασκευάζονται στην Κύπρο και έχουν αναλογία 70 vg/30 pg. Τα υγρά είναι πολύ καθαρά και δεν αφήνουν ιδιαίτερα υπολείμματα στην αντίσταση. Πιστοποιητικά ανάλυσης θα βρείτε στο atmosland.com.
Ας πω και λίγα λόγια για τα 4 υγρά που δοκίμασα:

Mad Juice – Same with you: Μια εξαιρετική κρέμα βανίλια με καρύδα. Η εναλλακτική επιλογή της κρέμας βανίλιας που θα συναρπάσει ακόμα και όσους δεν τους αρέσει η καρύδα !
Αυτή είναι η περιγραφή της εταιρείας και είναι άκρως αληθινή. Ήταν το πρώτο που δοκίμασα και η αλήθεια παιδιά έπαθα ΣΟΚ!!! Ανοίγοντας το μπουκαλάκι αναβλύζει καρύδα και πλούσιο άρωμα βανίλιας. Φουλάρω τον Phenomenon και τραβάω τζούρα. Το στόμα μου γέμισε από  γεύση. Αν και σκάει πρώτα η καρύδα, γλυκιά και ώριμη, έχει 2ο ρόλο. Από πίσω έρχεται τρένο μια κρέμα βανίλιας, βουτυράτη και σχεδόν αλκοολική και αναλαμβάνει κυρίαρχο ρόλο. Κατακλύζει τον ουρανίσκο και πάνω στην κορύφωσή της γεύσης ξανάρχεται η καρύδα και σβήνει όλη την έκρηξη. Στο στόμα μένει μια επίγευση βανίλιας - καρύδας και μια ιδέα από καραμέλα βουτύρου. Άκρως εθιστικό υγρό για τους λάτρεις αυτών των γεύσεων.
 
Mad Juice – Strawberry Jam: Πέντε διαφορετικές φράουλες βουτηγμένες σε απολαυστική απαλή κρέμα !
Κι εδώ η περιγραφή ταιριάζει απόλυτα. Βγάζω το καπάκι και μυρίζω ώριμες και άκρως αρωματικές φράουλες. Για καλή μου τύχη χρησιμοποίησα πρώτα τον Erlprinz στον οποίο το υγρό έπαιξε καλύτερα από τον Phenomenon. Να μην τα πολυλογώ κόλαση κι αυτό το υγράκι. Πλούσια κρέμα γεμάτη ένταση και φράουλες γλυκές, ώριμες και ελαφρώς όξινες, ίσα για παιχνίδισμα στον ουρανίσκο. Όποιος έχει δοκιμάσει από τη Simple Vape το Five (Strawberries & Cream) είναι ακριβώς το ίδιο. Παρόλο που οι γεύσεις είναι απλές το υγρό είναι πολυδιάστατο. Φοβερή εκτέλεση από τον Σεφ της Mad Juice.

Mad Juice – Granny’s Milk V2: Εξαιρετική μίξη γάλακτος και φράουλας, αποτελεί ένα από τα Best Seller της Mad Juice!
Όντως εξαιρετική μίξη γάλακτος και φράουλας. Μιλάμε για ένα πετυχημένο πάντρεμα που βγάζει μια ισορροπία στην ένταση των γεύσεων. Στην εκπνοή αφήνει μια επίγευση που μου θύμισε το παγωτό πατούσα, που έτρωγα μικρός. Είναι ολοήμερο υγρό που δεν κουράζει και αφήνει ένα υπέροχο άρωμα στην ατμόσφαιρα.

Mad Juice – Secret: Δεν κατονομάστηκε αυτό το υγρό τυχαία "Secret". Ο συνδυασμός είναι το μυστικό και θα πρέπει να το δοκιμάσετε, αν θέλετε να τo εξερευνήσετε. Είναι καπνικό αλλά όχι καπνικό. Είναι γλυκό, αλλά όχι το κοινό γλυκό. Τα υπόλοιπα δεν μπορούν να αποκαλύφθουν, απλά κάντε μια δοκιμή...
Αυτό το υγρό είναι μια καλή επιλογή για συνοδεία ενός ποτού σε μια βραδινή έξοδο. Από τη μυρωδιά ανοίγοντας το μπουκάλι δεν καταλαβαίνεις και πολλά, εκτός από ότι πρόκειται για καπνικό υγρό καθώς απουσιάζει το άρωμα κάποιου φρούτου. Στον ατμοποιητή τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. Αυτό που γεύτηκα ήταν έντονα αρωματικός και γλυκός καπνός. Μου θύμισε λίγο από Halo Freedom και αρκετά σε west virginia της Wanted. Ωραίο καπνικό αλλά αφήνει τα περισσότερα κατάλοιπα από όλα τα υγρά που δοκίμασα.

Μπράβο στην Mad Juice γιατί εκτός από τις πιστές περιγραφές των γεύσεων που όντως καθοδηγούν τον ατμιστή κατάφερε να φτιάξει φοβερά υγρά, με πλούσιες γεύσεις γεμάτα ένταση που διεγείρουν τις αισθήσεις. Πραγματικά αξίζει τουλάχιστον η δοκιμή. Ξετρελάθηκα τόσο με αυτά τα υγρά παρήγγειλα ακόμη 4-5 υγρά της σειράς και τα περιμένω αύριο, οπότε θα επανέλθω σε μερικές μέρες με νεότερα...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 01, 2017, 23:35 »
Ατμίζω πάνω από χρόνο υγρά της mad juice. Η αναλογία των υγρών είναι 70% VG & 30% PG.
Κορυφαία για μένα μέχρι στιγμής τα grannys milk, mad day, best man & edem.
Πολύ καλές τιμές (ειδικά το μπουκάλι με τα 100ml)!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 02, 2017, 08:28 »
Πολύ καλά τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρείας, με ελάχιστα κατάλοιπα και εύγευστα.

..τα "ανακάλυψα" σχετικά πρόσφατα ..και ήδη είναι στην προτίμησή μου.


Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 27, 2017, 11:20 »
Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Αττική που να τα έχει;


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 27, 2017, 13:33 »
Η vapormania τα έχει. Προς τιμήν του κατασκευαστή και του καταστήματος η τιμή έχει παραμείνει ίδια στα 15 €, τα 3χ10 ml.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 27, 2017, 13:50 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas36

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 27, 2017, 13:55 »
οντως πολυ ωραια ολα!και το pipila οτι πιο κοντινο σε tribeca που εχω δοκιμασει,πολυ πετυχημενο!

Αποσυνδεδεμένος Haruspex

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 27, 2017, 14:38 »
Ευχαριστώ παιδιά, δεν έχουν το Mad Night που είχα δοκιμάσει και με είχε τρελάνει αλλά όλο και κάτι θα βρω πιστεύω.

Αν δείτε και πουθενά αλλού πείτε το. 


Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 02, 2017, 14:40 »
Η δεύτερη που παραγγέλνω από Atmosland.
31.05 η παραγγελία ,02.06 στην πόρτα μου. Θαυμάζω  :) :)
Οσο για τα υγρά τους ....είναι απίστευτα και σε απίθανες τιμές.
Τα 30 ml 10 ευρώ,60 ml 15 ευρώ, 6,5 τα μεταφορικά με acs.
Όπως ανέφερε και ο συνατμιστής  leriban υπάρχουν και στο www.vape-bar.gr και με δωρεάν τα μεταφορικά πάνω από 40 ευρώ.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2017, 14:51 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:38 »
Μόλις έβαλα να ατμίσω το Granned Banned
Μου θύμισε όταν ήμουν μικρός που έτρωγα τα καλοκαίρια κάθε μέρα μπανανοφατσούλα με ένα 100αρικο :P
Σχεδόν ίδια η γεύση, αν σας άρεσε το συγκεκριμένο παγωτό δοκιμάστε το!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2017, 15:24 από aggelos887 »

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 04, 2017, 23:08 »
Εχω δοκιμάσει το granny's milk v2 και το supreme plus.
Για το grannys milk μπορώ να πω ότι έκανα και μη καπνιστή (ναι παρασερνω) να το κάνει πιπιλα. Από τις πιο ευχάριστες φραουλιτσες.

Το supreme plus ήρθε απλά για την επιβεβαίωση, προσωπικά το βρίσκω μακράν καλύτερο από το supreme της france .
Η καρύδα δεν κουράζει, την καταλαβαίνω μόνο στην εισπνοή, το μπισκότο είναι πάντα εκεί κ η βανίλια απλά είναι στην τέλεια αναλογία για απαλό "σβήσιμο".

Και στα δύο υγρά νιώθω ότι υπάρχει μια "ταυτότητα" που χαρακτηρίζει τα υγρά, όχι τόσο καλός στις γεύσεις για να το αναλύσω περαιτέρω. Δοκιμάστε άφοβα κ όντως εξαιρετικές τιμές  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tritonas00

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 10, 2017, 20:35 »
Καλησπερα! Σκεφτομαι να παραγγειλω και συγκεκριμενα το supreme plus.

Δυστυχως εδω που ειμαι δεν μπορω να δοκιμασω, οποτε ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις απο το συγκεκριμενο

Μου αρεσουν τα ηπια καπνικα, 70vg και με λιγο αρωματακι, οχι οινοπνευματιλα. Να παραγγειλω αφοβα? :-\

Φιλε artcoreceil το ατμιζεις ακομα?

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 10, 2017, 20:44 »
Το ατμιζω ακομα, αν και κανω πνευμονικες και αποφευγω τα καθαρα καπνικα, αυτο ειναι ηπιο οσο χρειαζεται.
Την καρυδα δεν την βρισκω κουραστικη, την αντιλαμβανομαι στην ειπσνοη κ η βανιλια ειναι φοβερη στην επιγευση. το μπισκοτο ειναι το πιο εντονο κ αυτο το κανει οσο καπνικο χρειαζεται. Δεν αντιλαμβανομαι κανενα "χημικο" αρωμα, γενικα οπως ειπα κ στο προηγουμενο μου ποστ ειναι φαινεται να χρησιμοποιει εξαιρετικες αναλογιες σε ολες της σειρες της.

Αποσυνδεδεμένος tritonas00

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 10, 2017, 20:51 »
 :respect_hat:

Σε ευχαριστω για την απαντηση! Δεν σου βγαζει οινοπνευματιλα ή κατι παρομοιο να φανταστω?

Edit

Tωρα ειναι ειδα το ανανεωμενο post σου, ok μια χαρα λοιπον θα του κανω μια δοκιμη.

Αποσυνδεδεμένος r3morph3d

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ότι σου λέω!!!
Απ: MAD JUICE
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 10, 2017, 22:32 »
Καλησπερα! Σκεφτομαι να παραγγειλω και συγκεκριμενα το supreme plus.

Δυστυχως εδω που ειμαι δεν μπορω να δοκιμασω, οποτε ηθελα να ρωτησω εντυπωσεις απο το συγκεκριμενο

Μου αρεσουν τα ηπια καπνικα, 70vg και με λιγο αρωματακι, οχι οινοπνευματιλα. Να παραγγειλω αφοβα? :-\

Φιλε artcoreceil το ατμιζεις ακομα?
Supreme Plus αααααρρωωωωστιαααααα!!!! Απιστευτο υγρο και απιστευτη αισθηση γευσεων και την ωρα της εισπνοης αλλα και μια την ωρα της εκπνοης. Η καρυδα ειναι η επιγευση στην εκπνοη που λες αλλη μια τζουριτσα και αλλη μια και αλλη μια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110537 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet