vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, ZoeM, manoslykos, I.P, Jorge, pngtszs1976

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα μπορούσε να γίνει καλύτερη περιγραφή. Περιεκτική και συγχρόνως πλήρης καταγραφή των παρασκηνίων και του χρονικού της ίδρυσης, από την πρώτη ημέρα μέχρι σήμερα. Εξαιρετικό το συνολικό κείμενο του Λευτέρη.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους όσους "έτρεξαν" για την δημιουργία του συλλόγου 
:respect: :respect: :respect: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Σ' ευχαριστώ Σπύρο.

Σε πρόλαβε όμως ένα πμ, που το είδα πρίν μπώ στο νήμα.
Το κέρασμα πάντως ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Στο κείμενο του Λευτέρη θα προσθέσω κάτι για τον ίδιο -που ποτέ δεν θα το έγραφε.

Από την πρώτη στιγμή έκανε με λόγια και με πράξεις εμφανές σε όλους μας πως γι αυτόν η κάθε προσπάθεια για το άτμισμα και -ακόμα περισσότερο- η δημιουργία συλλόγου ήταν η πρώτη του προτεραιότητα. Όχι το φόρουμ που δημιούργησε, όχι το να παίξει κανένα προσωπικό ρόλο, μόνο το να διευκολύνει να στηθεί η Κοινότητα. Χρειάστηκε η επιμονή μας για να πειστεί πως η συμμετοχή του όχι μόνο δεν ήταν βαρίδι αλλά τιμή μας.

Αποποιήθηκε κάθε ρόλο "παράγοντα", κάθε ψευτο-κύρος, κάθε προσωπική προβολή. Αυτό για δημιουργό/διαχειριστή της πιο καθοριστικής και πιο παλιάς ιστοσελίδας σε οποιοδήποτε χώρο είναι ανήκουστο.
 :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Έφτασεεεε....
(τα τσίπουρα μετά τις εκλογές, θέλω να είμαι νηφάλιος...)  ;D
Καλός ειμαι ( να έχουμε να λέμε ) ,να συχωρέσω συχωρώ ,να ξεχάσω και να αφήσω και κλαδάκι να πέσει ΔΕΝ με τίποτα.
Μάλιστα κύριους Spy ETSI....?


Post κυρίου spy μετά απο φτιάξιμο Avatar σε φίλο συνατμιστή :
Spy   : Χμμμ ..εμμμ Γκουχχ γκουχχχ... ΥΦΟΣ σοβαρό , βράχος ..και...

Παρακαλώ να αφήσουμε το νήμα καθαρό ...ΑΛΛΙΩΣ..... ( πρός Ato ) . και μετά ,,,, ( τόν έρμο το Ατουλάκι ,μέσα μέσα στο κλουβάκι ) ...


ΤΙ Λές βρε φίλε ,που μάς έβαλες στήν άκρη ,που σέ ενα λεπτό θά είχα έτοιμο το Avatar του φίλου Greg61 ,να πιώ κανα ποτό και εγώ ο Άποτος  ,και μετά το ρίχνεις στό χύμα εδώ ,και παίρνεις και τά τσίπουρα.....

Ελα να σου πώ..ελαμ ελαμμμ      για δές εκεί ενα ποτηράκι ..για πιάσε το κύριου Spy ..

Λιιιιιιγο  ποιό μέσα ...ΟΚ καλά εισαι..Να πέσειιιιιιιιιιιιιιιιι ......        



:hapy_crazy:        
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 00:15 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΤΜΙΣΤΩΝ

Αγαπητοί συνατμιστές,
προσπαθούσαμε εδώ και καιρό να αποκτήσει η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών τραπεζικό λογαριασμό για να μπορεί να δέχεται εγγραφές μέσω τραπέζης και web banking. Οι τραπεζικοί κανόνες στην εποχή των capital controls ήταν εναντίον μας.
Δυστυχώς τα άβολα νέα είναι οριστικά: Η Κοινότητα δεν μπορεί να κάνει τραπεζικές συναλλαγές πριν την εκλογή ΔΣ.

Ξεπεράσαμε τον σκόπελο της εφορίας (δέχτηκαν να μας δώσουν ΑΦΜ) αλλά οι απαντήσεις που είχαμε από 5 τράπεζες ήταν αρνητικές ή ιδιαίτερα αποθαρρυντικές. Είτε δεν μας άνοιγαν τραπεζικό λογαριασμό όσο η ΚΕΑ βρίσκεται σε καθεστώς Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής, είτε απαιτούνταν αρκετή γραφειοκρατία μόνο για να κάνουμε αίτηση και να έχουμε μια απάντηση σε 10 ή 15 ημέρες -που θα μπορούσε να είναι αρνητική. Δεδομένου πως ο χρόνος μας πιέζει, και πως οι σχετικές ενέργειες θα έπρεπε να επαναληφθούν όταν εκλεγεί το κανονικό ΔΣ, αποδεχτήκαμε πως δυστυχώς δεν βρήκαμε λύση.

Μέχρι την ανάληψη καθηκόντων από εκλεγμένο ΔΣ και την ολοκλήρωση των σχετικών ενεργειών από αυτό, ο σύλλογός μας μπορεί να δέχεται χρήματα για εγγραφές μελών μόνο με τους εξής τρόπους:

1. Μέσω του λογαριασμού στο PayPal.
2. Με προσωπική παρουσία στις συναντήσεις που οργανώνουμε γι αυτό τον σκοπό.


Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ζητάμε συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 :)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
BigSur ,καλά θα ήταν να έβγαινε ο τραπεζικός λογαριασμός , το παλέψατε οσο δέν πήγαινε , και ο λόγος ήταν προφανής ,στο να μην μπορεί κανείς να θέσει κάποιο λόγο ,που και καλά θα έκανε έναν κακόπιστο να σκεφτεί οτι κρύβετε αδιαφάνεια , ΔΕΝ υπάρχει κάτι να συχωρέσουμε ,εμείς ευχαριστούμε σαν σύλλογος για τό τρέξιμο που κάνατε.
Οποιος πραγματικά θέλει , έχουμε πεί πώς βρίσκει τόν τρόπο ,αυτοί είναι οι ισχύοντες νόμοι ΟΛΑ καλά ,και παμ'παρακάτω και γερά.

Οι εκλογές εξ άλλου είναι κοντά ,οκ  ας αναμείνουν λίγο ,όσοι φίλοι δεν μπορούν να βρουν ,απολύτως κανένα αλλο τρόπο να εγγραφούν.

Καλημέρα !



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εφόσον ο φίλος που ανέφερε το θέμα έσβησε στην ουσία το μήνυμά του, τα μηνύματα που του απαντούσαν διαγράφηκαν. Έτσι κι αλλιώς, δεν είναι εδώ ο χώρος να συζητήσουμε τέτοια θέματα.

Έτσι κι αλλιώς, απαντήσεις για όλα αυτά τα ζητήματα έχουν δοθεί γραπτώς και σε live συνεντεύξεις οι οποίες συνολικά (3 βίντεο και ένα ραδιοφωνικό) είναι γύρω στις 10 ώρες! Ε δεν θα φάμε άλλες τόσες να λέμε τα ίδια!

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Και μιας και μπήκε μια τάξη στο νήμα μετά από το post του Λευτέρη και τις διευκρινίσεις των υπολοίπων μελών,
ας χαλαρώσουμε λίγο την κατάσταση εν αναμονή των επερχόμενων εξελίξεων...
Αφιερωμένο λοιπόν σε όλους αυτούς που έτρεξαν μέχρι σήμερα για να γεννηθεί ο ΚΕΑ,
που πρέπει να τα είχαν κάπως έτσι...https://www.facebook.com/LADbible/videos/3109762839070885/?hc_ref=NEWSFEED

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
"Τα παραπάνω ήταν μια εντελώς επιφανειακή ανάλυση του: «Μαζεύτηκαν μια παρέα 21 άτομα κι έκαναν ένα σύλλογο». "

Η τελευταία παράγραφος του Λευτέρη είναι όλο το ζουμί και τροφή για σκέψη για όσους κρίνουν/κατακρίνουν/επικρίνουν, χωρίς να γνωρίζουν τίποτα από τα διαδικαστικά και την προσπάθεια που απαιτήθηκε η οποία πραγματικά δεν μπορεί να καταγραφεί ούτε σε κείμενο τριπλού μεγέθους από αυτό που γράφτηκε.





Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
... και η προσπάθεια συνεχίζεται , μέχρι να βγεί ένα ΔΣ και να αναλάβει τις τύχες του συλλόγου ΜΑΣ :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πολλά από αυτά που αναφέρθηκαν  "κρύβουν" μέσα τους χιλιόμετρα μετακινήσεων (και τον απαιτούμενο χρόνο τους βέβαια) αλλά και χρόνο αναμονής σε υπηρεσίες κτλ.
Εκτιμώ ότι ίσως να ανέφερα μόνο το 1/3 από αυτά που έγιναν. Από κάποια στιγμή και μετά κουράστηκα να ψάχνω όλες τις δράσεις που χρειάστηκαν και το συμμάζεψα.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε κάνα δυο φροντίζουν ακόμα για laptop στις εκλογές και για την εφορευτική αλλά και για τα μέλη, φτιάχνουν ανακοινώσεις, οδηγούς και FAQ για τον τόπο, χρόνο, τρόπο των εκλογών και θα χρειαστούν πολλά ακόμα.



Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Κάνα δυο;!;!;!

Τι κάνουν οι άλλοι;

Πάω να κόψω κάνα ατμιστικό νικοτινάκι!

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Όλα αυτά που αναφερθηκαν που είμαι σίγουρος πως είναι λίγα μπροστά σε αυτά που έγιναν ως τώρα ,για εμένα είναι αρκετά για να θεωρώ πως όσοι έτρεξαν δικαιούνται πρώτα από όλους(όσοι εννοείται το επιθυμούν) να θέσουν υποψηφιότητα.ποιος είναι ικανοτερος για να βάλει το όλο εγχείρημα σε μια τροχιά,έστω για την αρχή, από αυτούς που από σκέψη το έκαναν πραγματικότητα.
Ζω σε επαρχία Κ γύρω δεν έχω κανέναν ατμιστη που να ασχολείται.να δοκιμάσω κάτι καινούριο.να ανταλλάξω κάτι.με αυτό θέλω να πω πως δε δέχομαι νεα Κ επιρροές για το ατμισμα από πουθενά πλην του φόρουμ Κ των καθεστώτων ΜΜΕ, κάτι αντίστοιχο ισχύει Κ  για την πλατιά μάζα των ατμιστων.οποτε δεν τίθεται θέμα αναξιοπιστίας.το αντίθετο.θεωρώ πως Κ στην συγκεκριμένη περίπτωση η πεπατημένη πιστεύω πως είναι η ενδεδειγμένη μέθοδος.καταλληλότερος για να τρέξουν το ξεκίνημα του όλου εγχειρηματος είναι αυτοί που ήδη κοπιασαν.πως γίνεται να τίθεται θέμα αναξιοπιστίας γι αυτούς Κ όχι για κάποιους που (μπορεί να είναι Κ οι πιο ικανοί) εμφανίστηκαν όψιμα?

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Καλησπέρα !

Δεν πάει καλά o Editor η' μάλλον οι φατσούλες με τα συμφωνώ -μου αρέσει κλπ ,η' ακόμα χειρότερα και ποιό λογικό ειναι να μην πάω καλά εγώ .

Εβαλα στο από πάνω Post τού φίλου Mode plagar μου αρέσει και συμφωνώ ,και βλέπω και ένα ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !
Μιάς και το ποστ μιά χαρά τα λέει ,και για αυτό το λόγο συμφώνησα ,λεω μέσα μου....

Γιά να δώ ποιός έβαλε ΔΕΝ μου αρέσει ...  

Κοιτάζω και τί να ΔΩ ?

Atoner .......

Κανα λεπτό έκανα σίγουρα να το συνειδητοποιήσω ....

Παιδιά ΔΕΝ πάτησα το ΔΕΝ μου αρέσει..
Αντε και να μην το έβλεπα ,τί θά έλεγε ο αγαπητός φίλος...

Ρε λές να τό χάνω?
Ρε λές να άρχισε το Αλτ κύριε Οπεν χάιμερ ....

Εκτός αν ο Microchip κάνει τα μαγικά του ,και βάζει αλλά Ντάλτον φατσούλες στα ποστ μου να με αποτρελάνει..

ΣΙΓΑ μην τα καταφέρει.............

Τού αφιερώνω λοιπόν το : Εγώωωωω γεννήθηκα ΤΡΕΛΟΣ αλήτης και αμαρτωλόςςςςςςςς ..ταν ταννν....

Υ.Γ Οι ακροβολισμένοι ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ  να ετοιμάζονται.
Μπορεί κάποιοι να είναι πολύ ποιο κοντά με κάποιους και να μην το ξέρουν.....
Άνοιξη μπαίνει ,οι μετακινήσεις ποιο εύκολες ,ποιος ξέρει....
Ισως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να βρεθούμε και από κοντά .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110768 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515423 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11085 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet