vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, maprix, npaolo, camber, manoslykos, tibolaso, gfilip, tsiv, Buliwyf

Twitter

Smok Alien 220W

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #270 στις: Μαΐου 24, 2017, 12:46 »
Αντε με το καλο ! :thumpup:


Παιδες, σημερα το πρωι το μοντακι μου πεταξε το εικονιδιο μιας μπαταριας και εγραφε High Voltage...Το εκλεισα και το ξανανοιξα και δεν το εχει βγαλει παλι, εως τωρα.
Εχει τυχει σε κανεναν ? Λετε να ηταν τυχαιο ή να παιζει κατι με τις μπαταριες ή τον ατμοποιητη ?

Edit: Ξαναετυχε το προβλημα και η λυση τελικα ηταν απλη...Απλα στην θεση Α ειχα βαλει μπαταρια λιγο πιο αποφορτισμενη απο αυτη που εβαλα στη θεση Β  (Image removed from quote.)  (Image removed from quote.)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν τις φορτιζεις μαζι τις μπαταριες?

Αποσυνδεδεμένος jonny

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #271 στις: Μαΐου 24, 2017, 14:23 »
Δεν ειμαι σταθερος σε εναν τροπο φορτισης. Οταν φορτιζονται εξωτερικα, ολα ειναι οκ, οταν βαριεμαι και τις φορτιζω μεσα στο alien, δεν ξερω τι κανει !  :))

Απλα στη συγκεκριμενη περιπτωση τις φορτισα μεσα στο μοντ, τις εβγαλα για κανενα 20λεπτο και προφανως τις τοποθετησα σε αλλη θεση. Η μπαταρια με το μεγαλυτερο φορτιο φανταζομαι οτι πρεπει να ειναι η Α και μπηκε στη Β...

Ολα κομπλε, μου το εβγαλε 3 φορες συνολο και μολις αλλαξα θεση στις μπαταριες, δεν το ξαναεβγαλε εως τωρα. Για να το σιγουρεψω μαρκαρα τις μπαταριες ωστε να τις ξαναβαλω "σε λαθος θεση" μετα απο φορτιση σε εξωτερικο φορτιστη και δεν βγηκε το high voltage ουτε τοτε, αρα απεκλεισα προβλημα μπαταριων.

Μαλλον στην θεση Β, δεν φορτιζει ποτε τη μπαταρια φουλ το μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος Rafdel

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #272 στις: Μαΐου 25, 2017, 03:00 »
Kαλησπερα παιδια εχω στην κατοχη μου το alien smok . Απ την πρωτη μερα που το πηρα μου διαβαζει λαθος τα ohm της αντιστασης σε οτι ατμοιποιητη και να βαλω ειτε εργαστασιακο ειτε επισκευασιμο το οποιο θα το δικαιολογουσα καπως λογω καποιου λαθος στο στησιμο.Ετσι ξεβιδωνω και βιδωνω συνεχεια μεχρι να διαβασει τα σωστα ohm.  Μου ειπαν οτι το βγαζει επειδη ειναι καμενη η αντισταση μα πως γινεται με το που την βαζω να καιγεται ?? Αμα γνωριζει καποιος καποια λυση με σωζει γιατι ειμαι ετοιμος να το σπασω :))

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 25, 2017, 09:25 »

Έκανες την ίδια ερώτηση και εδώ.
Πήρες απάντηση εδώ.

Θα σε παρακαλούσα, πριν ποστάρεις οποιαδήποτε ερώτηση ή απορία, να κάνεις αρχικά μια αναζήτηση στο φόρουμ.
To φόρουμ, έχει πάρα πολλές πληροφορίες, για όλα σχεδόν τα θέματα.
Έτσι δεν θα μπερδεύεις τα μέλη ποστάροντας σε διαφορετικά σημεία την ίδια ερώτηση (copy-paste).

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 25, 2017, 12:02 »
Απο προχθες βαζω τις μπαταριες στο αλλιεν και δεν ανοιγει, καιρο το κανει αυτο και απλα ανοιγοκλείνα το καπακι και καπου έπιανε...  Εχει ακουστει απο κανέναν αλλον να χει πρόβλημα το καπακι του;

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 25, 2017, 12:11 »
Φίλε μου και σε εμένα το ίδιο κάνει το ανοιγοκλείνω μια δύο φορές και παίζει κανονικά. 

Έχω την εντύπωση ότι το έχω διαβάσει και από άλλους. Τώρα να μην ανοίγει πλέον καθόλου αυτά είναι κακά μαντάτα. 

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 25, 2017, 12:14 »
Ακουω εναν ηχο στο καπακι. Και δεν κάνει καλή επαναφορα σαν να σκαλώνει καπου και φοβαμαι μην εχει κοπει ή σπασει κατι μεσα στο καπακι

Αποσυνδεδεμένος bentouzas

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 26, 2017, 01:46 »
εχω το λογισμικο VB 1.0.2 μπορω να το αναβαθμίσω σε νεοτερο λογισμικο..?

Αποσυνδεδεμένος jonny

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 26, 2017, 02:08 »
Μπορεις να το αναβαθμισεις σε vb1.0.3 αλλα καλυτερα να περιμενεις επομενη εκδοση firmware διοτι αυτη το πιθανοτερο ειναι να σε βαλει σε μπελαδες και να επανεκκινει διαρκως το μοντακι σου. Υπαρχει λυση για αυτο, αλλα καλυτερα να μην μπλεξεις με αυτη την αναβαθμιση στη παρουσα φαση.

Αποσυνδεδεμένος bentouzas

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 26, 2017, 02:15 »
σε ευχαριστω πολυ....


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2017, 09:09 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 27, 2017, 20:52 »
Θα με τρελανει τελειως αυτο το mod. Μετα αππ το σπασιμο που ειχε κανει εσωτερικα(ειχα ποσταρει παλια) το επιχρυσομενο του 510 ειχε μπει μεσα και το ανοιξα να το διορθωσω. Ειχε φυγει το επιχρυσο απο το ελατηριο. Το εφτιαξα πηγα να το ξανακουμπωσω και ειδα οτι δεν σφιγγανε οι βιδες. Ανοιγω να δω τι εγινε και βλεπω τις υποδοχες απο τις βιδες χαλασμενες (φωτογραφια) και δεν τις πιεσα καθολου. Η ποιοτητα τους ειναι για κλαματα. Θα το πεταξω απο το μπαλκονι. Θελω να το παω καπου και να βρω ολο το εσωτερικο πλαστικο να το αλλαξω με τη δικια μου οθονη κτλ. Που μπορω να το παω γιατι δυστυχως λεφτα για καινουργιο δεν παιζουν(το ειχα παρει απο fastech). Εχει καποιος καποια αλλη λυση;

Αποσυνδεδεμένος jonny

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 28, 2017, 00:10 »
Αν ειχες παρει τη rubber case πιθανοτατα να μην ειχε συμβει τιποτα απο αυτα....Το μοντακι για να εχει σπασει εσωτερικα, σημαινει οτι κατα πασα πιθανοτητα εκανε και ρωγμες οποτε μην σου φαινεται περιεργο που εσπασε το πλαστικο της βιδας...Αυτο δεν εχει να κανει με τη ποιοτητα του, αλλα με τη χρηση.

Δεν υπαρχει μοντ στην αγορα που να παιζεις με αυτο, ποδοσφαιρο και μετα να ατμιζεις ! (σχεδον ολοι θα το ειχαν αγορασει)  :))

Οπως και να χει το θεμα, η προσωπικη μου αποψη ειναι πως δεν ειναι ασφαλες να ατμιζεις με αυτο γιατι πολυ απλα δεν ξερεις τι εχει χτυπησει στη πλακετα του και τι μπορει να συμβει.

Νομιζω οτι αν επειγεσαι, ειναι καλυτερα να παρεις προσωρινα ενα φτηνο μοντακι, που να παιζει στα βατ που εσυ χρειαζεσαι και να ξαναμαζεψεις χρηματα για κατι καλυτερο αργοτερα.

Αν καποιος το εχει ανοιξει κι εχει παρομοια εμπειρια, ας σου πει μηπως βρειτε λυση..απλα δεν νομιζω πως ειναι ασφαλες πλεον το μοντ.

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:10 »
Την rubber case την εχω απο την μερα που το πηρα. Την εβγαζα μονο για να αλλαζω μπαταριες. Απλα αυτο που δεν δεχομαι οτι βιδωνοντας και ξεβιδωνοντας δυο βιδες να διαλυθουν σαν χαρτονι. Αυτο πιστευω ειναι θεμα ποιοτητας.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:51 »
Η ποιοτητα τους ειναι για κλαματα. Θα το πεταξω απο το μπαλκονι. Θελω να το παω καπου και να βρω ολο το εσωτερικο πλαστικο να το αλλαξω με τη δικια μου οθονη κτλ. Που μπορω να το παω γιατι δυστυχως λεφτα για καινουργιο δεν παιζουν(το ειχα παρει απο fastech). Εχει καποιος καποια αλλη λυση;
Θα σου δωσω ενα δικιο για την ποιοτητα κατασκευης οσον αφορα το housing του mod.
Ειναι απαραδεκτο.
Εχω του κουμπαρου μου το mod εδω που ειναι στην ιδια και χειροτερη κατασταση μετα απο μια μικρη πτωση.
Τα εσωτερικα πλαστικα που βιδωνουν τα εξωτερικα μέταλλα του mod ειναι πολυ μαλακά.
Αυτο που μπορεις να κανεις για να μην αχρηστευθεί το mod  ειναι να παρεις την κολλα των δυο συστατικων της φωτο και να κανεις ενα μειγμα με ιδια ποσοτητα και απο τα δυο σωληναρια.
Aφου τα ανακατεψεις πολυ καλα στην συνεχεια με μια οδοντογλυφιδα τοποθετείς λιγη ποσοτητα στα σημεια που βιδωνουν οι βιδες απο το καπακι και μετα βαζεις το καπακι και "βιδωνεις" τις βιδες.
Αν εχεις μέγγενη το βαζεις εκει να κρατα το σωμα με το καπακι η αν οχι πιεζεις με τα χερια μεχρι να πετρωσει η κολλα.
Εχεις 5 λεπτα μεχρι να πετρώσει η κολλα.
Το αρνητικο στην ολη διαδικασια ειναι οτι μετα δεν θα μπορεις να το ανοιξεις ξανα.
Αλλα τουλαχιστον δεν θα παει για ανακυκλωση το mod.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2017, 11:59 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:57 »
Εστειλα στην smok και τους εδειξα την κατασταση του mod. Ζητησα να μου στειλουν αν γινεται μονο το εσωτερικο πλαστικο. Περιμενω απαντηση. Αλλιως θα φαει κολλα!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12782 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801577 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet