vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 12 χρήστες
Tem, Tazz, th3ofilos, dkostas, Alexander20, manoslykos, Blackwolf, falex, sotosz5, Jorge, gfilip, kos784

Twitter

Smok Alien 220W

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Smok Alien 220W
« στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 14:05 »
Smoktech Alien 220w

Χαρακτηριστικά

Μήκος: 44 mm
Ύψος: 85 mm
Πλάτος: 30 mm

Υποστηριζόμενες λειτουργίες: VW, TC (SS,Ni,Ti)
Μέγιστη θεωρητική ισχύς: 220W
Εύρος τάσης: 0.35V- 8V
Εύρος υποστηριζόμενης αντίστασης: 0.1Ω-3Ω (VW)/ 0.06-3Ω (TC)

Διμπάταρο μοντάκι με πολύ καλές κριτικές. Στην κατοχή μου ένα μήνα και κάτι, χρώμα μαύρο με γκρι περίβλημα οθόνης (gun silver). Πρώτη φορά κάτοχος μοντ από smoktech και ομολογώ ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχει πολλές δυνατότητες, αρχίζοντας με τις πληροφορίες της οθόνης. Για τους περισσότερους χρήστες αχρείαστες αλλά για τους προχωρημένους και ψαγμένους ατμιστές χρήσιμες.
Το μενού αρκετά διαφορετικό σε σχέση με μοντ από άλλες εταιρείες, είτε θα το λατρέψεις είτε θα σου σπάσει τα νεύρα. Προσωπικά μου τη σπάει που για να κλείσεις το μοντ πρέπει να μπεις στο μενού Power-->off αφήνοντας για λίγο πατημένο το fire.

Έχει τη δυνατότητα φόρτισης από usb και από ότι λένε reviewers που μέτρησαν, δοκίμασαν κτλ, η φόρτιση φτάνει τα επίπεδα εξωτερικού φορτιστή (ευθύνη του χρήστη, ότι διάβασα και είδα το μεταφέρω, δεν είναι προσωπική μου άποψη).

Το δουλεύω κυρίως σε VW και έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με άλλα διμπάταρα μοντάκια που έχω. Πολλοί χρήστες ανέφεραν πρόβλημα στη βαφή, προσωπικά του φοράω θήκη και μέχρι στιγμής όλα καλά.
Επίσης η εταιρεία αναφέρει ότι κυκλοφορούν δύο εκδόσεις Α & Β, με διαφορά στην έκδοση λογισμικού. Τελευταία έκδοση λογισμικού αντίστοιχα είναι V1.2.11 & VB1.0.2.

Μέχρι στιγμής του έχω φορέσει ατμοποιητές μέχρι 25mm και κουμπώνουν άψογα χωρίς να εξέχουν.

Το μοντάκι έχει τη δυνατότητα αναβάθμισης μέσω USB. Η τελευταία ενημέρωση λογισμικού μαζί με οδηγίες εγκατάστασης βρίσκεται εδώ.
http://www.smoktech.com/support/upgrade/toolsandfirmware/ispalien

Αν έχω παραλείψει κάτι ή έχω γράψει κάτι λάθος παρακαλώ γράψτε το ώστε να το προσθέσω/διορθώσω.

Ευχαριστώ.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 15:56 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Action Man

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 14:15 »
Καλησπέρα
2η μέρα χρήσης(μετά από ένα χρόνο με Vtc mini)και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 02:49 »
όντως ένα σημαντικό αρνητικό που έχει επιβεβαιωθεί από πολλούς κατόχους παγκοσμίως είναι ότι ξεβάφει. (να τα λέμε κι αυτά)
ίσως το μοναδικό αρνητικό για να το απορρίψει κάποιος πιθανός αγοραστής.
είμαι κάτοχος ενός μαύρου - κόκκινου Alien από τον Δεκέμβριο, δεν το είχα παρατηρήσει. πριν από 2 μέρες όμως, καθώς καθάριζα με σκέτο χαρτί το μοντ από κάτι σταγόνες, έμεινε λίγο χρώμα στο χαρτί. από το πρώτο δευτερόλεπτο με θήκη, η οποία βγαίνει μόνο για αντικατάσταση μπαταριών και upgrade. Κατά τα άλλα είμαι υπερευχαριστημένος.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 12:52 »
 Ωραίος :thumpup:  
Στην κατοχή μου 5 μήνες σχεδόν και απόλυτα ικανοποιημένος με την γενικότερη λειτουργία του.
Μου αρέσει πολυ η επιλογή ανάμεσα στα 3 modes που διαθέτει soft - normal - hard στην wattage λειτουργία!
Αρκετά καλά ρεύματα χωρίς να είμαι ειδικός όμως, απλά σε συγκριτικά με άλλα μοντάκια ακόμα και με τριμπάτερα τα πάει πολύ καλά. Βέβαια όταν ξελιγωθούν οι μπαταρίες δεν πέρνουμε σε καμιά περίπτωση αυτό που ζητάμε.

Όσο για τη βαφή, μια εικόνα χίλιες λέξεις.  Αλλάξε skin αμονάχο του σαν τα φιδια :laugh1: :laugh1:

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2017, 13:00 από savo »

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 14:41 »
Το έχει ο αδερφός μου εδώ και 2 βδομάδες. Γενικά πολύ καλό μοντακι παιδιά και προσωπικά από τα πιο όμορφα διμπαταρα. Το δουλεύει μόνο σε vw οπότε δε ξέρω τι παίζει σε tc.
Τώρα όσο αφορά το θέμα του χρώματος. Δυστυχώς είναι το μεγάλο αγκάθι. Ενώ είναι πανέμορφο και το κράτησε έτσι να το χαρεί, προχθές είδε κάτι σαν μπιμπικακια στο κουμπί πάνω και μόλις τα έκανε με το νύχι για να δει αν φεύγουν κατευθείαν έφυγε το χρώμα! Αν σκοπεύετε να το αγοράσετε θέλει κατευθείαν  να μπει σε θηκη. Πράγμα που χαλάει την ομορφιά του.... Χμμμμμ

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 14:58 »
Ευχαριστουμε φιλε ωραια παρουσιαση επρεπε καποιος να κανει την αρχη :thumpup:

Κατοχος κι εγω μολις 5 μερες.....  8)
Πρωτη επαφη με το alien παρα πολυ καλη.....Εκανα και την αναβαθμιση αν και δεν καταλαβα τι αλλαξε απο την πρωτη που ειχε μεσα.....λογικα καποιες διορθωσεις θα εκαναν.....Ναι τα πρωτα που εβγαλαν ξεβαφαν με το καλημερα και ειχαν και καποια ελατωμα εκει που θυληκωνε το πλαστικο περιβλημα το διακοσμητικο προς το mod ΑΛΛΑ στο δικο μου εφαπτει αψογα......Τωρα για τη βαφη θα δειξει αν και του εχω θηκη .....Στη 2 φουρνια που εβγαλε η smok ειπαν σε διαφορα forum οτι δεν ξεβαφουν....για να δουμε :D

Αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι η μεγαλη διαρκεια και διαχειρηση τις μπαταριας .....Εχω βαλει LG HG2 3000mhl νεες "παντρεμενες" και στα 25W που ειμαι μου κρατησαν σχεδον 4 μερες :respect:



Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 15:50 »
Από tc πως τα πάει παιδιά , έχει κανείς άποψη επί του θέματος ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 15:53 »
το εχει παρη καποιος με τον μπεμπη μαζι σαν σετ να να μας πη αν αξιζη τα παραπανο χρηματα η να τον προτιμισο σκετο μοντ?

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 16:24 »
Baby/big Baby απο τα καλυτερα sub-ohm τανκ της αγορας. Γευση-ντουμανια (αλλα και καταναλωση) σε υψηλα επιπεδα. Γερο γυαλι. Χωρις δακρυα. Και αντιστασεις που ακομα και με high VG υγρα βγαζουνε τουλαχιστον 15ημερο πριν χρειαστουν αλλαγη.

Αποσυνδεδεμένος jibezid

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Παντού υπάρχουν κομπλέξαρες είρωνες ακόμα και εδω
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 17:31 »
Παιδιά η συγκεκριμένη σελίδα https://odhk2xgq4.qnssl.com/file/1484732200857j6azou9t8s8y.zip

Λειτούργει σε σας

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 17:36 »

ναι, μια χαρά. δοκίμασε με άλλον browser ή δεξί κλικ - αποθήκευση ως .

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου


Αποσυνδεδεμένος jibezid

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Παντού υπάρχουν κομπλέξαρες είρωνες ακόμα και εδω
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 17:43 »
Έμενα μου βγάζει αυτό

Βρήκα τη λύση απλά απενεργοποίησα την on live προστασία από το antivirus

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 17:51 »
κάποιο θέμα έχει και θα πρέπει να το ψάξεις λίγο.
εδώ, δίνω το λινκ που το ανέβασα προσωρινά. click στο εικονίδιο λήψης πάνω.
https://drive.google.com/file/d/0BxaB5Bvhdg9ENkFQWE1qeHZRZkE/view?usp=drivesdk

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

edit:
@jibezid ωραίος που βρήκες την λύση :)
παρόλα αυτά, θα αφήσω λίγες μέρες το λινκ ενεργό, μήπως θέλει κανείς άλλος να κατεβάσει τη νέα έκδοση firmware και έχει πρόβλημα από το επίσημο site.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2017, 18:02 από NeOSL »

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 19:15 »
Ευχαριστουμε φιλε ωραια παρουσιαση επρεπε καποιος να κανει την αρχη :thumpup:

Κατοχος κι εγω μολις 5 μερες.....  8)

Αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι η μεγαλη διαρκεια και διαχειρηση τις μπαταριας .....Εχω βαλει LG HG2 3000mhl νεες "παντρεμενες" και στα 25W που ειμαι μου κρατησαν σχεδον 4 μερες :respect:


Το έχω κοντά ένα μήνα τώρα,δουλέυει μια χαρά,μέχρι στιγμής δεν έχει ξεβάψει αλλά έχω παραγγείλη μια θηκούλα που έρχεται ήδη για καλό και για κακό.
Εγώ με Samsung 30Q 3000mh νέες κτλ. δύο μέρες βγάζω βαριά και το δουλεύω στα 15w ... τι χρήση του κάνεις αν επιτρέπεται.

ΥΓ.Για να βλέπουμε και κανά κατάσκοπο να μας πεί την δική του γνώμη για αυτό το μοντ που αν δεν απατώμαι το έχει πολύ καιρό,όπως και ο chronisb που το έχει και σαν avatar.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2017, 19:22 από ahill2 »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Alien 220W
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 05, 2017, 19:18 »
Νομίζω κυκλοφορεί και σε ασημένιο. Το έχει κανείς να μας πει αν είναι και αυτό βαμμένο και αν κατά συνέπεια έχει το ίδιο πρόβλημα με τη βαφή;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159848 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530762 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet