vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 3 χρήστες
giorgos1999, Jorge, camber

Twitter

Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #870 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 15:45 »
Μέχρι 30/9/17  - 15% 
Κωδικός FB15KBS

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #871 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 13:02 »
Εκανα παραγγελία να δοκιμάσω και εγω αυτά τα υγρά απο το Μάντσεστερ 
Στην  Ελλάδα εξαντληθηκαν... 

Είχε 2 επιλογές αποστολής απο Αγγλία 
Την αργη και την γρήγορη... 
Επέλεξα την γρήγορη που ειχε γύρω στα 1.50 ευρώ διαφορά 
2 άτομα παραγγειλαμε οπότε μηδαμινη η διαφορά 
19/9 απόγευμα εγινε η παραγγελία.... 
20/9 στις 15:10 παραδόθηκε στην dhl 
21/9 ώρα 13:00 αναμένω τον ντελιβερα να μου το παραδώσει 
Τελικά όντως πολύ γρήγορη επιλογή 
Μου έλειψε όμως λίγο το σασπενς απο τα κινέζικα ταχυδρομεία... 😀
Το άγχος του ποτε και εαν  θα έρθει... 
😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #872 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 13:24 »
χάνεται η μισή χαρά έτσι...πφφφ :))

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #873 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 15:43 »
 :)) :)) :laugh1:
😂😂😂
Ακριβώς έτσι 
Δεν το  ξανακάνω 
Οχι τίποτα άλλο αλλα έχω κάνα 2βδομαδο πακέτα στο αεροδρόμιο και εκει που τα ειχα ξεχάσει με έπιασε πάλι το άγχος... 
😠😠😠

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #874 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 11:31 »
Lunch ladies lemon κλπ...
To έχω έτοιμο απο την αρχή του έτους. Το δοκιμάζω περιστασιακά σε ότι ατμοποιητή είχα και έχω. Καλά, το να πω οτι δεν πλησιάζει το αυθεντικό της Dinner Lady, είναι αυτονόητο πιστεύω. Αλλά μετά τόσο καιρό και τόσες φιλότιμες προσπάθειες, με τόσους ατμοποιητές και στησίματα, το συμπέρασμά μου είναι, οτι είναι κακό υγρό. Δεν βρίσκω άλλο τον λόγο να κρατάω το μισόλιτρο μπιτόνι. Αν κάποιος είναι στην περιοχή Δράμας και το θέλει ας μου στείλει PM.

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #875 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 12:45 »
Άκυρο αλλά πρέπει να το γράψω. Το mothers milk θα το ξαναπάρω οπωσδήποτε. Όσα αρώματα και να έχω, το χέρι μου πάντα ψάχνει τον hussar με το γάλα της μαμάς. Βέβαια με τις αντιστάσεις έχει ένα θεματάκι αλλά μπρος στην γεύση τι είναι ενα στήσιμο.

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #876 στις: Οκτωβρίου 10, 2017, 08:10 »
Καλημέρα!
Το mother's milk πόσο κοντά είναι στο strawberry custard της DL?

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #877 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 16:19 »
Να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου μιας και από το φόρουμ έμαθα την ύπαρξη των συγκεκριμένων αρωμάτων που πλέον είναι η μοναδική πηγή υγρών για μένα. Όλα τα υγρά φτιάχτηκαν μηδενικά με VG PG συνδέσμου και αφού τα δοκιμάζω φτιάχνω όση ποσότητα θέλω με νικοτίνη. Πριν το νόμο προτιμούσα gourmet γλυκά υγρά όπως τα Humble. Ατμίζω με sub-ohm single coil στησίματα κυρίως clapton, fused clapton κτλ. Οι δοκιμές έγιναν σε merlin, merlin mini, serpent mini, obs engine nano, csmnt, cheetah. Στο θέμα μας, πρώτη παραγγελία Απρίλιο:
1. Muffin Man: Μετά τις 4 εβδομάδες πολύ έντονο και νόστιμο το μήλο, ελάχιστη κανέλα. Όσο περνά ο καιρός η κανέλα δυναμώνει και το μήλο μένει πίσω. Μετά από 4 μήνες λίγο που μου έχει μείνει βγάζει μια έντονη γεύση και άρωμα κανέλας έως λίγο πικρή θα έλεγα. Υγρό με πολύ έντονη γεύση παρά το χαμηλό ποσοστό αρώματος κατάλληλο για κάθε μέρα αλλά και για rda. Ιδανικό περίπου στις 8 εβδομάδες. Βαθμολογία 7/10
2. Rocket Girl: Υγρό με απαλή πολύπλοκη γεύση. Κυριαρχεί το γιαούρτι και πριν τις 8 εβδομάδες το cheesecake της TPA. Είναι ακατάλληλο για RDA γιατί δεν βγάζει ένταση στη γεύση. Είναι ιδανικό All Day Vape Και θυμίζει ελάχιστα γιαουρτάκι Junior. Βαθμολογία 8/10
3. Raspberry Truffle Shuffle: Μυρίζει πολύ ωραία από την πρώτη μέρα, αλλά θέλει και αυτό το χρόνο του. Η γεύση είναι μπισκοτένια με νότες από μήλο και raspberry. Απολαυστικό σε dripper, ακατάλληλο για ατμοποιητή γιατί σκοτώνει μπαμπάκια και αντιστάσεις. Πολύ μαυρίλα και κατακάθι. Βαθμολογία 7/10
4. Looperz: Πολύ έντονη η γαλατίλα στην αρχή για αυτό το άφησα να πάρει το χρόνο του. Μετά από 2 μήνες το δοκίμασα, περιμένοντας τη γεύση των υγρών με δημητριακά που έπαιρνα στο παρελθόν. Το αποτέλεσμα ένα αρκετά ξηρό υγρό με μια λίγο ξινή γεύση που σου δίνει την αίσθηση ότι δεν έχουν δέσει οι γεύσεις, σε σημείο που αναρωτιέμαι μήπως το είχα ξεχάσει εκτός ντουλαπιού και χάλασε. Ακόμα και σήμερα μετά από τόσους μήνες δεν έχω καταναλώσει σχεδόν καθόλου. Βαθμολογία Ν/Α

Δεύτερη παραγγελία αρχές Ιουνίου, με σκοπό να πάρουμε και κάτι φρουτένιο για αλλαγή:
5. Kanzi - Sugar Lips: Κυρίαρχη γεύση το καρπούζι με επίγευση τη φράουλα. Νοστιμότατο, έτοιμο στις 3 εβδομάδες, καλοκαιρινό, γλυκό. Βαθμολογία 8/10
6. Tropical Typhoon: Το δοκίμασα στις 4 εβδομάδες κι εντυπωσιάστηκα. Φράουλα, κρέμα, λεμόνι. Ευχάριστο για όλη την ημέρα και για τον dripper τα βράδια χαλάρωσης. Η γεύση είναι παρόμοια με το παγωτό "Lollipop" της ΔΕΛΤΑ από τα παιδικά μας χρόνια. Βαθμολογία 9/10
7. Blue Custard: Ακόμα και σήμερα μετά από 2 μήνες μου βγάζει μια ξηρή αυγουλίλα, καμία σχέση με premium custard υγρά. Δεν θα το κρίνω και θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, έτσι να σκουρύνει λίγο.

Γενικές παρατηρήσεις:
  • Ο χρόνος ωρίμανσης που δίνει η εταιρεία, όπως έχουν αναφέρει κι άλλοι, είναι ενδεικτικός και κατά τη γνώμη μου το υγρό συνήθως χρειάζεται πολύ περισσότερο. Πριν το προτεινόμενο χρόνο πάντως τα περισσότερα υγρά απλά δεν ατμίζονται και είναι για επάλειψη :)).
  • Η express αποστολή για τις πόλεις όπου υπάρχουν αποθήκες της DHL και δεν εμπλέκεται τρίτη εταιρία σημαίνουν παράδοση σε μια μέρα από την ώρα που θα τα στείλει ο Άγγλος.
  • Σχεδόν πάντα παίζουν κουπόνια 10% στο fb, οπότε κάντε μια αναζήτηση πριν παραγγείλετε.
  • Όσοι περιμένουν ότι θα παρασκευάσουν στην κουζίνα τους υγρό εφάμιλλο με Dinner Lady, Smash Mouth, Billions, OHW, VGOD κτλ πιθανότατα θα απογοητευτούν. Βεβαία τα υγρά που βγαίνουν είναι πολύ καλύτερα από το κλασσικό πλέον, παίρνω 10ML TPA και γεμίζω το κατοστάμελο μπουκάλι γλυκερίνη κι έτοιμος.
  • Η VG του συνδέσμου, έχω την αίσθηση ότι πνίγει και γλυκαίνει τα αρώματα. Η επόμενη παρασκευή θα γίνει με άλλη γλυκερίνη.
Ελπίζω να βοήθησα και συγνώμη για το "τεράστιο" ποστ.
Update για το Blue Custard: Πλέον είναι κανονικό υγρό (πέρασαν άλλωστε 5 μήνες) με βαριά γεύση γλυκιάς custard. Βατόμουρο πουθενά βέβαια. Θα του έδινα ένα 6/10, κυρίως επειδή είχα πολύ καιρό να ατμίσω custard και από τότε που το έβαλα στη γύρα το έχω ξεπατώσει.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #878 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 17:49 »
Εχω ενα Biscuit eater κανενα τριμηνο και καθεται και μου φαινεται πολυ γλυκο. Αν του προσθεσω lemon apo INW θα στρωσει λετε? Οποιαδηποτε αλλη προταση σε φρουτο ευπροσδεκτη :D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #879 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 17:55 »
Πολύ γλυκό; Εγώ να φανταστείς του πρόσθεσα και καμιά εικοσαριά σταγόνες sweetener... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #880 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 10:50 »
Update για το Blue Custard: Πλέον είναι κανονικό υγρό (πέρασαν άλλωστε 5 μήνες) με βαριά γεύση γλυκιάς custard. Βατόμουρο πουθενά βέβαια. Θα του έδινα ένα 6/10, κυρίως επειδή είχα πολύ καιρό να ατμίσω custard και από τότε που το έβαλα στη γύρα το έχω ξεπατώσει.
Πως είναι δυνατόν να μην βγάζει blueberry το blue custard? Εγώ μετά από καμιά 750αριά ml που έχω ατμίσει ο μόνος λόγος που κάνω διάλειμμα από το υγρό είναι λόγω του ότι με κούρασε το blueberry.  :laugh1: Α και το υγρό το έχω κάνει full vg όσο πάει (ακόμα και η νικοτίνη μου είναι σε διάλυμα σκέτης vg), οπότε δεν παίζει να έχει το δικό μου πιο έντονη γεύση από το δικό σου. Δεν ξέρω βέβαια τι βάση/εις χρησιμοποίησες.

Πολύ γλυκό; Εγώ να φανταστείς του πρόσθεσα και καμιά εικοσαριά σταγόνες sweetener... :laugh1:




Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Εγώ βέβαια δεν έβαλα sweetener το έχω κρατήσει ως έχει (όοοοσο έχει απομείνει δηλαδή) μιας και μου άρεσε πολύ αυτούσιο. Δεν το λες γλυκό υγρό πάντως. Κρεμώδες ναι, γλυκό όχι.  ;)

Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 16:35 »
Χρησιμοποίησα βάση Συνδέσμου. Εσύ; Με έβαλες σε σκέψεις να το ξαναπάρω γιατί είμαι λάτρης του Blueberry. Πραγματικά όμως το δικό μου είναι σαν σκέτη custard capella.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2017, 19:17 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 17:14 »
Στο site της Flavour Boss, πουλούσαν άδεια πλαστικά μισόλιτρα (πήρα δύο), και πλαστικές μύτες εξτρά (δεν πήρα καμία) >:(
Μήπως ξέρεις κανείς αν υπάρχουν σε κάποιο ελληνικό eshop τα αντίστοιχα?

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 20:13 »
Δες vapormania 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έτοιμα αρώματα από την Flavour Boss
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 05, 2017, 20:14 »
Χρησιμοποίησα βάση Συνδέσμου. Εσύ; Με έβαλες σε σκέψεις να το ξαναπάρω γιατί είμαι λάτρης του Blueberry. Πραγματικά όμως το δικό μου είναι σαν σκέτη custard capella.
Στο πρώτο μπουκάλι της blue custard και η μηδενική βάση αλλά και η νικοτινούχα ήταν pink mule (τελικό αποτέλεσμα vg/pg 70/30). 
Στο δεύτερο 500μελο που έφτιαξα η γλυκερίνη μου ήταν fargron και η νικοτίνη πάλι pink mule και τελικό αποτέλεσμα vg/pg κάπου στα 75/25. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos