vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, bujinkan, Buliwyf

Twitter

Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα Παιδια.

Τους τελευταιους μηνες εχω μεινει με τον Ναυτιλο και τον Κ3 με 1.8 αντιστασεις και στους 2 - με καλυπτουν για την ωρα οποτε...

Θα ηθελα να σας ρωτησω ποιον ατμο θα προτεινατε για πνευμονικες. Η φιλη μου αρχιζει και 'καει' τις 0.6 στον Cubis ανα 2 με 3 μερες. Σημερα την εκαψε πριν απο 1 ωρα περιπου, ενω την ειχε αλλαξει το πρωι. Εαν υπαρχει καποιος ατμοποιητης που οι αντιστασεις του να εχουν την 'αντοχη' των BVC 1.6 / 1.8 του Ναυτιλου για παραδειγμα, ποσταρετε τη γνωμη σας.

Να ειστε καλα κι ευχαριστω.



Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Για πνευμονικες οι αντιστασεις της Aspire για Triton/Altantis EVO π.χ. ειναι μια χαρα. 0.4Ω και 0.5Ω clapton.

Πολυ μεγαλη αντοχη και πολυ καλες για πνευμονικες.

Προσωπικα προτιμω την 0.5 γιατι παιζει σε λιιιιγο χαμηλοτερα βατ.

http://www.aspirecig.com/products/Atlantis/atlantis359.html

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω. Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια γενικα για τα coils αυτα. Καποιοι τα προτιμουν και για τους melo που εχουν.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2017, 14:43 από Cruiser79 »

Εγω χρησιμοποιώ την  LVC Clapton 1.5 Ohm MTL  (φουλ ανοιγμενη) σε cubis pro εκει στα 10w-11w δεν έχω αντιμετώπισει πρόβλημα αντοχής καψίματος κλπ. Δεν ξέρω κιόλας καν τι νιώθεις όταν καίγεται να φατναστεις, απλά μπούκωσε όταν την έβαλα με υγρο μετά όμως ήρθε στα ίσια της.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Σε εμενα , οι LVC 1.5 om , full ανοικτές, μου κανουν μεγαλη υπερτροφοδοσια. Ποιό λάθος κανω?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
αν στο κάνουν όλες είναι θέμα σύνθεσης υγρού
συνήθωε στο μισό είναι άριστες.
΅Εκτός κι αν έχεις πέσει σε καμιά ελλατωματική (διόλου απίθανο)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Εννοείς μισή περιστροφή της ροδέλας , συμφωνα με τους δείκτες του ρολογιού, ότι είναι καλύτερα από τελειως , στο τέρμα ανοικτή?
Την αφήνεις σε ηρεμία 5 λεπτα, μετα την πληρωση?
Στο μισο είναι σφικτες σχετικά, οι τσιγαρίσιες τζουρες?
Τα υγρα μου είναι 50%/50% συνηθως , η, καποιες φορές 60%pg/40% vg
Βέβαια , πιθανό είναι και η σκάρτη κεφαλή στο κουτι που προσφέρεται ο Cubis pro.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
απλά αφήνεις την μισή τρύπα ανοιχτή...μιας και τα υγρά σου είναι με αυξημένη pg,
δηλαδή με καλή ρευστότητα, με μισή ανοιχτή θα είσαι κομπλέ.
Το κάτω μισό στην αντίσταση γυρίζεις...όχι το τοπ καπ του cubis που είναι για τον αέρα. Η Τζούρα σφίγγει απο τον αέρα όχι απο την τροφοδοσία της αντίστασης

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Με θεωρεις ατζαμή από ότι καταλαβα :))

Εχω ξοδεψει αρκετα χρήματα για εργοστασιακούς +4 χρόνια  ατμιστής :D

Τωρα χρησιμοποω τους cubis  κατά κυριο λογο και επίσης  κabuki , triton mini με αντιστασεις 1-1.5 -1.8 ομ μιας και προτιμώ τις<< τσιγαρισιες>> τζουρες.

Απλως  τις LVC Clapton 1.5 τις αφήνω κλειστες,  όπως τις απλες κλαπτον 1.5 ομ και αρχισα να αναρωτιέμαι  , μηπως ετσι χανω μερος της ατμιστικής απόλαυσης:hmmm: :)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...καθόλου...κι εγώ απόρησα με τις ερωτήσεις σου αλλά δεν είμαστε κι όλοι εξοικιωμένοι με όλους τους άτμο....
Για αυτό και ρώτησα αν στο κάνει σε όλεςτις αντιστάσεις...
αν είναι σε μια - δύο, το πιθανότερο είναι ελλατωματικές..

Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 08:24 »
Με θεωρεις ατζαμή από ότι καταλαβα :))

Εχω ξοδεψει αρκετα χρήματα για εργοστασιακούς +4 χρόνια  ατμιστής :D

Τωρα χρησιμοποω τους cubis  κατά κυριο λογο και επίσης  κabuki , triton mini με αντιστασεις 1-1.5 -1.8 ομ μιας και προτιμώ τις<< τσιγαρισιες>> τζουρες.

Απλως  τις LVC Clapton 1.5 τις αφήνω κλειστες,  όπως τις απλες κλαπτον 1.5 ομ και αρχισα να αναρωτιέμαι  , μηπως ετσι χανω μερος της ατμιστικής απόλαυσης:hmmm: :)
Aν αφήσεις τέρμα ανοιχτή την mtl 1.5 της Clapton και ξεμπουκωσει το βαμβάκι από υγρό θα δουλευει μια χαρά, μονο τσιγαρίσιες κάνει βέβαια, δεν μπορώ να κάνω πνευμονικες με cubis pro και γω. Μια και είσαι τεσσάρων εσύ και γω ούτε μηνός, τι έχεις να μου προτείνεις για επόμενη αγορά?? γιατί με τον eleaf istick power nano δεν βγάζω μέρα

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:00 »
Ενας φιλος μου ειπε για Target Pro / Vaporesso.

Τον εχει δοκιμασει καποιος? Φοβαμαι οτι μπορει να ειναι οπως ο Guardian της Vaporesso που δεν ειναι οτι καλυτερο.

Estoc εχω βρει μονο τον 'μικρο' απο κατ/τα εδω.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:18 »
Με θεωρεις ατζαμή από ότι καταλαβα :))

Εχω ξοδεψει αρκετα χρήματα για εργοστασιακούς +4 χρόνια  ατμιστής :D

Τωρα χρησιμοποω τους cubis  κατά κυριο λογο και επίσης  κabuki , triton mini με αντιστασεις 1-1.5 -1.8 ομ μιας και προτιμώ τις<< τσιγαρισιες>> τζουρες.

Απλως  τις LVC Clapton 1.5 τις αφήνω κλειστες,  όπως τις απλες κλαπτον 1.5 ομ και αρχισα να αναρωτιέμαι  , μηπως ετσι χανω μερος της ατμιστικής απόλαυσης:hmmm: :)
συγνώμη, τώρα το είδα για το τελείως κλειστές.... εννοείς τέρμα - τέρμα κλειστές? και πως τροφοδοτείται το βαμβάκι στην αντίσταση? Χαλαρή τζούρα κάθε 7-8 λεπτά?
Aν αφήσεις τέρμα ανοιχτή την mtl 1.5 της Clapton και ξεμπουκωσει το βαμβάκι από υγρό θα δουλευει μια χαρά, μονο τσιγαρίσιες κάνει βέβαια, δεν μπορώ να κάνω πνευμονικες με cubis pro και γω. Μια και είσαι τεσσάρων εσύ και γω ούτε μηνός, τι έχεις να μου προτείνεις για επόμενη αγορά?? γιατί με τον eleaf istick power nano δεν βγάζω μέρα
συγνώμη αλλά αν με τέρμα κλειστή την ροή υγρού μπορεί και ατμίζει....είναι απορίας αξιον πως με τέρμα ανοιχτή και με χαλαρή τζούρα θα ξεμπουκώσει απο υγρό η αντίσταση....
Η θα φας καμένο στην μια περίπτωση ή θα έχεις υπερτροφοδοσία στην άλλη περίπτωση....
Σε κάθε περίπτωση με υγρά 50/50 επι το πλείστον μια χαρά είναι να κλείνεις την μισή τρύπα εισροής υγρού.

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 31, 2017, 13:31 »
Πηρα τον Estoc / Vaporesso και για 1 ωρα που τον χρησιμοποιω, μονο θετικα θα μπορουσα να σχολιασω.

Ο χρονος θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος alexandros90

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σε ολους θα θελα τη βοηθεια σας για την αγορα ατμοποιητη πανω σε EVIC VTC mini ειχα εναν μελο3 ο οποίος εσπασε αλλα γενικα δε με ικανοποιούσε  υπηρχαν διαρροες υγρο στο στομα  καποιες φορες και η γευση δε με τρελαινε  ισως να ταν και λογο αντιστασης (0.5) δε γνωριζω πολλα γενικα ειμαι ασχετος.... τωρα βλεπω τον  vaporesso guardian tank και τον cubis pro. ποιον θα προτεινατε για λιγοτερες διαρροες καλυτερη γευση κλπ να αναφερω επισης οτι προτειμω πνευμονικες και δε θελω επισκευασιμους.
   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159877 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801637 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet