vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, giorgos1999

Twitter

asmodus minikin v2 180watt

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 20, 2018, 11:50 »
Εντάξει θα ρωτήσω κ εδω κ αν είναι θα το στείλω εκεί. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 14:50 »
:( Στους 3 μήνες άρχισε να κολλάει το fire και δούλευε για δέκα δευτερόλεπτα μέχρι να το κόψει η πλακέτα. Πήγα να το ανοίξω μήπως έχουν περάσει τίποτα υγρά και λυθεί με ένα απλό καθάρισμα και φυσικά κατάφερα να κόψω την ταινιοεπαφή που πάει από την πλακέτα στο κάλυμμα-touch της οθόνης οπότε δεν μπορώ να ρυθμίσω τίποτα γιατί touch screen τέλος.
Μίλησα στο τηλέφωνο με ηλεκτρονικό και μου είπε ότι μάλλον δεν κολλάει, μόνο με ανταλλακτικό από την εταιρία ή από κανένα μεταχειρισμένο.
Έχει κανείς καμιά ιδέα πριν το αποστρατεύσω. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 14:53 »
Μπορείς να επικοινωνήσεις με την ίδια την Asmodus για το ανταλλακτικό.

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 20:30 »
Να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους του μοντ μιας και το έχω 15 ήμερες περίπου και παρατήρησα κάποια πράγματα.
Κατ'αρχας αν κλείσω το μοντ με πέντε κλικ και θελήσω να το ξανανοίξω πρέπει να πατήσω δυο τρεις φορές πέντε κλικ μέχρι να πιάσει και να ανοίξει. Misfire δεν έχω.
Δεύτερον η ένδειξη της στάθμης των μπαταριών μέχρι την μέση περίπου κατεβαίνει πολύ αργά,τόσο που σε κάνει να χαίρεσαι για το υπόλοιπο του χρόνου που έχεις ακόμα να ατμίσεις,
άλλα όταν περάσει την μέση κατεβαίνει πολύ πιο γρήγορα και αγχωτικα.Φυσικά η αυτονομία του είναι υποδειγματική αλλά το αναφέρω σαν παρατήρηση,μήπως το δικό μου έχει πρόβλημα.
Και τρίτον παρ'οτι δεν φορτίζω ποτέ πάνω στο μοντ,δοκίμασα να το συνδέσω με το usb για να δω αν εξισορροπεί τις μπαταρίες κατά την ολοκλήρωση της φόρτισης.Πάντως δεν ζεσταίνεται καθόλου.
Η ερώτηση εδώ είναι, όντως η οθόνη παραμένει σβηστή κατά την διάρκεια της φόρτισης;
Eχω περασμενο το τελευταιο firmware.
Ελπίζω στις απαντήσεις σας,γι'αυτο και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 21:04 »
Εμένα με 5 κλικ ανοίγει κανονικα αν και καμιά φορά έχω κανένα misfire.
Αυτό με την στάθμη της μπαταρίας ισχύει, δεν κατεβαίνει αναλογικά με το πραγματικό ποσοστό των μπαταριών.
Για την φόρτιση μέσω usb δεν ξέρω καθώς δεν το έχω φορτισει ποτε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 06:16 »
Να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους του μοντ μιας και το έχω 15 ήμερες περίπου και παρατήρησα κάποια πράγματα.
Κατ'αρχας αν κλείσω το μοντ με πέντε κλικ και θελήσω να το ξανανοίξω πρέπει να πατήσω δυο τρεις φορές πέντε κλικ μέχρι να πιάσει και να ανοίξει. Misfire δεν έχω.
Δεύτερον η ένδειξη της στάθμης των μπαταριών μέχρι την μέση περίπου κατεβαίνει πολύ αργά,τόσο που σε κάνει να χαίρεσαι για το υπόλοιπο του χρόνου που έχεις ακόμα να ατμίσεις,
άλλα όταν περάσει την μέση κατεβαίνει πολύ πιο γρήγορα και αγχωτικα.Φυσικά η αυτονομία του είναι υποδειγματική αλλά το αναφέρω σαν παρατήρηση,μήπως το δικό μου έχει πρόβλημα.
Και τρίτον παρ'οτι δεν φορτίζω ποτέ πάνω στο μοντ,δοκίμασα να το συνδέσω με το usb για να δω αν εξισορροπεί τις μπαταρίες κατά την ολοκλήρωση της φόρτισης.Πάντως δεν ζεσταίνεται καθόλου.
Η ερώτηση εδώ είναι, όντως η οθόνη παραμένει σβηστή κατά την διάρκεια της φόρτισης;
Eχω περασμενο το τελευταιο firmware.
Ελπίζω στις απαντήσεις σας,γι'αυτο και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δεν έχω το συγκεκριμένο μοντ, αλλά προφανώς η καμπύλη αποφόρτισης που έχει φορτωμένη στην πλακέτα του δεν αντιστοιχεί με αυτή των μπαταριών σου, ή είναι γενικά ανακριβής.
Έτσι κι αλλιώς σε όλα τα μοντ η ένδειξη στάθμης της μπαταρίας είναι ενδεικτική γιατί κάθε μπαταρία (ανάλογα με τον τύπο και την ηλικία της) αποφορτίζεται διαφορετικά, οπότε αν είσαι ευχαριστημένος με την αυτονομία, μην σε ανησυχεί τι δείχνει η οθόνη.
Όσον αφορά το άνοιγμα, μήπως δεν πατάς αρκετά γρήγορα 5 φορές το fire ή μήπως προσπαθείς να το ξανανοίξεις αμέσως μετά το κλείσιμο και δεν έχει ολοκληρωθεί το shut down;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 21, 2018, 21:38 »
 Θηκη για Minikin 2 στην Θεσσαλονίκη που μπορώ να βρω;

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 21, 2018, 22:19 »
Πάντως στην Αθήνα έχει το vapexperts.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 18:33 »
Έχω πάρει κι εγώ το Minikin V2 σε λευκή πέρλα εδώ και δύο μήνες περίπου. Όταν το αγόρασα δεν είχα διαβάσει για τα εκατοντάδες περιστατικά στο εξωτερικό, με την κατάρρευση του mosfet, που έχει σαν αποτέλεσμα να κάνει auto fire το μοντάκι με όλα τα βολτ που έχουν οι δύο μπαταρίες του. Ευτυχώς μέχρι στιγμής το μοντάκι είναι άψογο, αλλά το έχω πάρει από φόβο και τα βράδια δεν του αφήνω ατμοποιητή επάνω του, και γενικά προσπαθώ το μοντάκι να μην έχει βιδωμένο ατμοποιητή όταν δεν το χρησιμοποιώ ή δεν είμαι στο σπίτι.

Η ποιότητα βαφής στη λευκή πέρλα φαίνεται πολύ καλή, δεν φαίνεται να παρουσιάζει τα προβλήματα που έχουν άλλα χρώματα του Minikin. Το κύκλωμα φόρτισης των μπαταριών, μπορεί να κάνει ισορροπημένη φόρτιση μεν, είναι όμως ουσιαστικά άχρηστο αφού φορτίζει μόλις με 0,5Α ρεύμα, οπότε χρειάζονται κάπου δώδεκα ώρες για να φορτίσουν δύο μπαταρίες των 3.000mAh.

Ένα πολύ όμορφο μοντάκι, που κατάφερε κυριολεκτικά η Asmodus να του καταστρέψει τη φήμη του, με τα προβλήματα που παρουσίασε. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, κατάφερε να βγάλει και άλλα προβλήματα στο Kodama, την έκδοση του Minikin με το σταθεροποιημένο ξύλο, με τον πόλο 510 αυτή τη φορά, που διαβάζει σε πολλά μοντάκια τις αντιστάσεις κουκουρούκου. Κάποιος πρέπει να μιλήσει στην Asmodus για το Ρεξόνα... ;D


" />

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 08, 2019, 11:42 »
γεια σας παιδια..διαβασα για το minikin v2...οντως κανει μονο του autofire;..
σκεφτομε να το αγορασω...αλλα απο αυτα που διαβασα το σκεφτομε...δεν με νιαζει που δεν παιζει tc...
watt δουλευω...αλλα μην κανει κανενα μπαμ με κανεναν ατμοποιητη πανω καμια μερα...
κριμα γιατι ειναι ομορφο μοντ...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 08, 2019, 21:44 »
Αν το γκουγκλάρεις, θα το διαπιστώσεις και μόνος σου. Είναι πάμπολλες οι αναφορές στα ξένα φόρουμ, το ebay κατακλύζεται κατά περιόδους από Minikin στα 10-20 ευρώ τιμή επειδή κάνουν auto fire, αλλά υπάρχουν και κάμποσα βιντεάκια στο youtube. Εάν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, καλύτερα μείνε μακριά. Μέχρι τώρα το δικό μου είναι άψογο, αλλά αν τα ήξερα όλα αυτά πριν την αγορά του, δεν θα το αγόραζα ποτέ.

Όλα αυτά, όσον αφορά τη πλακέτα με το τσιπάκι GX-180-HT, που φοράνε όλα τα Minikin V2, καθώς και τα Kodama πρώτης γενιάς. Εδώ και τρεις μήνες περίπου, τα νέα Kodama που έχουν κυκλοφορήσει με την έγχρωμη οθόνη, χρησιμοποιούν διαφορετική πλακέτα με νέο τσιπάκι, το GX-180-UTC. Εκτός από την έγχρωμη οθόνη, το νέο τσιπάκι υποτίθεται ότι υποστηρίζει και φόρτιση στα 2Α ρεύμα, άρα μάλλον μιλάμε για μια διαφορετική πλακέτα. Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει για κάποιο από τα τελευταία Kodama να κάνει auto fire, θα δείξει. Προς το παρόν πάντως, αυτή η νέα πλακέτα δεν έχει χρησιμοποιηθεί στα απλά Minikin V2...

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 26, 2019, 00:50 »
γεια σας...που θα βρω ρε παιδια μαυρο minikin v2; εχω φαει ολο τον κοσμο...πειραια-αθηνα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 26, 2019, 14:01 »
Αμ δεν εχεις φαει ολο τον κοσμο..

Μετα απο 2 δευτερολεπτα στο google search:

https://www.atmology.gr/product/minikin-v2-180w-black-asmodus/


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 26, 2019, 14:05 »
Το Atmology όμως δεν είναι Πειραιά-Αθήνα.....

Είναι στην Περαία, 2 10μελα δρόμος από τον Πειραιά

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: asmodus minikin v2 180watt
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 26, 2019, 14:12 »
Η μισο ml καταναλωση κατα τη διαρκεια online παραγγελιας...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli