vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, camber, Jorge, ZoeM, lagoudakis, kourlis, Christos Z

Twitter

Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:09 »
Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods


[justify]Hadaly by Psyclone Mods. RDA και 22άρης. Γεύση και στις τσέπες, δύο βασικά κομμάτια συν επιστόμιο. Ανταλλακτικά o-rings (6), βίδες (2), συν το περιβόητο pin (BF). 2 ζεύγη εισαγωγής αέρα (3x1mm), έξτρα επιλογή χρήστη σε κουστούμι ή επιστόμιο, (black derlin, clear acrylic, ultem). Δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Παιχνίδι και όπλο. Γεύση, ντουμάνι, πολύ καλή ρύθμιση αέρα για πολλά γούστα, και γεύση συν γεύση. Αν βάλεις τάρτες, φρούτα τού πάθους, εξωτικά κατάξανθα υγρά..., τότε δεν μετράς σταγόνες, απλώς χρεοκόπησες χωρίς 2η σκέψη. Αυτά. Γεια σας και αντίο και πάντα ερωτευμένοι.[/justify]




[justify]Επιλογή: kanthal 0.50mm, 6 σπείρες, 0.5Ω, 30w, υγρό αναπλήρωσης Over The Rainbow (Vaponaute), She's a Dime (Smax Juice), Cornflake Tart (Dinner Lady).[/justify]

[justify]Product Description:[/justify]

[justify]
  • 22mm Outer Diameter
  • Stainless Steel Construction
  • Peek Insulators
  • Adjustable Airflow Control
  • Meticulously engineered to deliver airflow properly to the underside of the coils at 4 different points and angles, with proven Computational Fluid Dynamics.
  • Innovative Two Post Styled Deck.
  • Psyclone's New Coil Clamping System (CCS) for Effortless Coil Installation.
  • CCS Providing Great Connection for Both Wattage and TC Modes.
  • Large Flat Head Clamping Screws
  • Deep Juice Well with Plenty of Room for Wicking
  • Designed for all styles of Vaping
  • Black Delrin Drip Tip Included
  • Bottom Feeder 510 Pin Included in Parts Bag
[/justify]

[justify]Accessory Options Available:[/justify]

[justify]
  • Top Caps (Ultem, Black Delrin, & Clear Acrylic)
  • Ultem Drip Tip
[/justify]


[justify]Αρνητικά: Όταν βρω θα επανέλθω. / (α, δεν βρήκα τι ss είναι, εκτός κι αν στραβώθηκα).[/justify]

[justify]Θετικά: Γεύση γεύση γεύση. Σχεδόν για όλα τ' ατμιστικά γούστα. Όμορφος, μικρός, και χωρίς τυμπανοκρουσίες. Πολύ πολύ καλό ντουμάνι (όχι, δεν είναι Goon, όμως έχει σύννεφα καλά κι ετοιμοπόλεμα).[/justify]

[justify]Συμπέρασμα χρήστη: Μικρός, όμορφος, και δίνει γεύση όσο λίγοι. Καλύπτει πολλά ατμιστικά γούστα καθώς και η ρύθμιση αέρα λειτουργεί υποδειγματικά. 2 βασικά κομμάτια όλα κι όλα (άντε και το επιστόμιο), πανεύκολος και με ολόκληρο το ατμιστικό οπλοστάσιο στη διάθεση τού χρήστη (γεύση, χτύπημα, ντουμάνι). Αλλάζεις κουστουμάκι, κουμπώνεις είτε σε ηλεκτρονικό είτε σε μηχανικό μοντ, τον κρατάς κρυμμένο και κάνεις πλάκα στους high-end  ;D.[/justify]

Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε και καλές γιορτές.  

Προστέθηκαν φωτογραφίες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 11:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:30 »
Εξαιρετική παρουσίαση JoeBarTeam και πολύ ενδιαφέρον ο Hadaly!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:33 »
Ε άσε μας ρε άνθρωπε του Θεού να χαρούμε τον καινούργιο goonάκο μας μέρες πού'ναι, πάλι φυτιλιές ανάβεις τι είναι αυτό το πράγμα με δαύτονε ρε παιδί μου... :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:34 »
[justify]@geanagno, καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Ναι, πρέπει να παραδεχτώ 2 πράγματα. Το ένα είναι πως απ' τη στιγμή που τον άτμισα από φίλο, δεν υπήρχε περίπτωση να μην τον αποκτήσω, είχα σκάσει. Το 2ο που πρέπει να παραδεχτώ, προσωπικά, δοκίμασα γνήσιο και κλώνο. Αν μου έκλεινες τα μάτια δεν θα μπορούσα να βρω νικητή. Όπως κι αν έχει, είναι όπλο ο μπόμπιρας. [/justify]

@makis206, καλησπέρα κι από δω. Χαχα, ναι, έγινε η ζημιά εδώ και αρκετές μέρες, δεν φταίω εγώ. Σε ντουμάνι απολαμβάνω περισσότερο τον Goon. Σε γεύση υπάρχει περίεργη κόντρα. Πιο γρήγορος είναι ο Hadaly, απλώς στήνω μονή αντίσταση και στο μπαμ πήρα γεύση. Στον Goon, είμαι άπειρος, θέλει πιο έμπειρα χέρια απ' τα δικά μου. Εσύ μπορείς να πάρεις γεύση και από τους 2 το ίδιο εύκολα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2016, 03:30 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:47 »
@Joe Για μετρ του στησίματος με έχεις μάλλον ενώ πραγματικά δεν είμαι, ψάχνομαι κι εγώ εδώ όπως κι εσύ ακριβώς. Ειδικά σε αυτά τα "νερά" που κολυμπάμε τελευταία.
..που όπως και νά'χει είναι όμορφα όμως και αξίζει η προσπάθεια, έστω κι αν κρατάει λίγο μέσα στη διάρκεια της μέρας! :)



Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 21:56 »
[justify]Όχι όχι, δεν είμαστε το ίδιο, ακόμα κι αν τώρα μπήκες σε σκληροπυρηνικούς drippers. Μου εξηγούσε ο PsilosX και δυσκολευόμουν να καταλάβω, ακόμα και τώρα, που δοκιμάζω χοντρά σύρματα, στήνω και θέλω χρόνο για να πάρω αποτέλεσμα. Άλλο παράδειγμα, σε φίλους με ντουμάνια πάλι, δεν θέλω να ατμίζω σε πολλά βατ κι έχω θέμα, άλλα μου λένε άλλα κάνω...[/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 22:05 »
Παν μέτρον άριστον και η ζωή είναι πάντα ωραία λέω εγώ - μιας και έστησα μόλις τον Skyline-άκο (με επιστροφή στο σφιχτό deck ) και τον απολαμβάνω κάνοντας παύση από τα watts και τα ντουμάνια/καταναλώσεις που με συντροφεύουν από χτες με την αγορά του goon-y. Νισάφι!

Αλλά το νήμα αφορά τον Hadaly και η αλήθεια είναι ότι από χτες όσοι είδαν τον Goon στα χέρια μου με ρώτησαν αν δοκίμασα και αυτόν πριν καταλήξω. Δεν τον δοκίμασα φυσικά, επαρχία γαρ. Ελπίζω όμως.. :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 22:18 »
[justify]Προσωπικά, δεν υπάρχει περίπτωση ν' αφήσω τον Goon, όμως απαιτεί παραπάνω πράγματα, τα οποία δεν είναι άλλα από χοντρά κι ό,τι περίτεχνα σύρματα υπάρχουν. Σαφέστατα κι έχω γεύση και απαγορευμένο ντουμάνι στον Goon, ακόμα και με οριακά σύρματα (λεπτό clapton / π.χ. σε 30 βατ, ή απλό kanthal 0.5), όμως στον Hadaly είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα. Βάζω σχεδόν ό,τι θέλω (π.χ., μέχρι τώρα είδα 0.4, 0.5 kanthal, και ss316l 0.4). Σπουδαία γεύση.  [/justify]

[justify]Α, άλλο ένα αρνητικό. Τους έχω δίπλα δίπλα τώρα. Ο Hadaly σφυρίζει. Ο Goon γελάει.  [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2016, 22:24 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 03:32 »
Έχω ακούσει τα απίστευτα γι αυτό τον ατμοποιητή και μάλιστα από πολλούς συνατμιστές που εμπιστεύομαι τυφλά στα θέματα γεύσης. Σε όλα αυτά προστίθεται και η δική σου "διατριβή" φίλε JoeBarTeam. Στα υπόψιν λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 09:43 »
Τελειος dripper για δοκιμη υγρών με απλα στησιματα χωρίς απαιτήσεις σε watt και ρυθμιση αερα απο mtl εως πνευμονικες. Εγω τον χρησιμοποιώ με 35αρι kanthal στα 0.8ohm κ 15watt και κυριολεκτικά απολαμβάνω την γευση των υγρών και ντουμανι εχοντας αφήσει τους τανκατους μου να ξεροσταλιάζουν. Σιγουρα δεν ειναι richelieu σε γευση ουτε goon στα γκαζια του αλλά  κερδιζει με την απλοτητα κ τις μικρες απαιτήσεις του. Άνετα λοιπόν για καθημερινός ή για στιγμές χαλάρωσης στο σπίτι. Αν βεβαια συνδυαστει κ με το bf νομίζω πως καταργεί τους τανκατους.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 10:08 »
Πάρα πολύ καλή παρουσίαση! Χαίρομαι πολύ για το φόρουμ μας παιδιά, μπράβο!

Χτες τον έστησα πρώτη φορά, με 0,40 kanthal 6 ανοιχτές σπείρες 2,5 διάμετρο, και αποτέλσμα 0,8ohm αντίσταση.
Του έβαλα και το kohgendo του, και ρούφηξα στην μια τρύπα ανοιχτή απο κάθε πλευρά στα 18watts.
Πολύ καλά, πολύ καλά :)
Μετά απλά τον κοιτάζω, και παρατηρώ πόσο μικρός είναι, πόσο απλός είναι, πόσο λιτός έρχεται και πόσο εύκολος είναι στην απλότητά του.
Πολύ τον χάρηκα!
Εχω να ατμίσω με dripper απο τον καιρό του πρώτου Magma (ποτέ δεν μου έκατσε καλά), τον καιρό του Marquiss (ήταν καλός, αλλά δύσκολος στο στήσιμο για μένα), και την επανάσταση του Velocity(μια φορά τον έστησα και μπουκώθηκα, καλός όμως αν το'χεις).
Πιστεύω πως για κάποιον σαν κι εμένα που θέλει dripper εύκολο-με γεύση,για να κάνει μια παύση απο τους τανκάτους του, να δοκιμάζει γρήγορα πολλές και διαφορετικές γεύσεις, και να ντουμανιάζει κατα το δοκούν τις προσωπικές του στιγμές και γωνιές του χώρου του, είναι ότι πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος T0yB0y

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 30, 2016, 10:44 »
Γεια σας και από εμένα,
πάρα πολύ ωραίο review! όντως είναι έρωτας! τον έχω 3 βδομάδες και τον παίζω σε Pico Squeeze με αντίσταση Staggered Fused Clapton SS316L (26ga + 32ga)x2 + Ribbon
2 σπείρες 0,21Ω και απλά δεν υπάρχει... (το ξέρω οτι δεν είναι το πιο ασφαλές build αλλά μου αρέσει! :P)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 00:51 »
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα, χρόνια πολλά κι ευχαριστώ για όλα. Αν δεν έχει πέσει ακόμα στα χέρια σου, θα εκπλαγείς όταν αυτό συμβεί. Πιστεύω απόλυτα πως έπεσε μελέτη στον αέρα του. Τούμπα η αντίσταση κι ο αέρα είναι ακόμα πιο χαμηλά (και στο πλάι ανά ζεύγος). Μικρός χώρος όπου εκμεταλλεύεται ιδανικά τους υδρατμούς. Πιστεύω επίσης πως, ειδικά σε δοκιμαστές (όχι στα δικά μου...), είναι πραγματικό εργαλείο ο μπόμπιρας. Εγώ, όταν τον δοκίμασα ήταν σε χέρια ντριπερά, μέγιστο μπούχτισμα γεύσης και μάλιστα το έβαλα ως αρνητικό. Ένας μύλος γεύσεων και δεν μπορούσα να σκεφτώ καν την παραμικρή ανάλυση (βέβαια, είχε μηλόπιτες για σύννεφα). Σήμερα, έχω δοκιμάσει αρκετούτσικα υγρά επάνω του και με διαφορετικούς πυρήνες (2, 2.5, 3, 3.5mm) και πάχη συρμάτων (έφτασα από 0.28 μέχρι 0.5mm σε kanthal + 0.4mm σε ss316l). Μπορώ να πω πως είναι ικανός για σπουδαία πράγματα επάνω στη γεύση, και αλλάζει χαρακτήρα στην ανάλυση (!). Ειλικρινά, θα εκπλαγείς ευχάριστα. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 03:07 »
Στήστε με 50αρι Κανθαλ,σε 3αρα διάμετρο, στα 0.6 Ωμ, κατεβάστε χαμηλά την αντίσταση και τα ξαναλέμε για Richelieu κ.λ.π!
Η χαρα του ατμισματος και η απλότητά του! Τι αλλο; Τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hadaly RDA 22MM by Psyclone Mods
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 31, 2016, 11:41 »
[justify]@ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ, καλημέρα και χρόνια πολλά. Ναι, δεν έχεις άδικο, με ίδιο στήσιμο μπήκα στην παρουσίαση του Hadaly. Ξέρω επίσης πως έχεις ισχυρότατο οπλοστάσιο, και μιλάς μόνο όταν πρέπει. Εγώ αυτό που θα συμπλήρωνα, τον δοκίμαζα σε παράδεισο υγρών και παρουσία κορυφαίων καθαρμάτων. Το τενεκεδάκι κάνει θαύματα και όποιος λέει το αντίθετο κάνει λάθος (γνώμη μου). Τέλος, αυτό που θα έλεγα, μπορεί να γίνει χαμαιλέοντας, με αμέτρητα στησίματα. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9385 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1084005 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos