vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tem, dkostas, bujinkan, Alexander20, th3ofilos, gfilip, Tazz, aalex, Jorge, manoslykos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Skyline by e-smokeguru
« στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:57 »
Συνέχεια από την προεπισκόπηση.

..πολλά ακούστηκαν ..πολλά ειπώθηκαν (..τόσο εδώ, όσο και σε άλλα fb forum που παρακολουθώ), αλλά το ότι όντως "γεννήθηκε" ένας νέος ατμοποιητής ...είναι γεγονός.

Τα πλήρη πλέον στοιχεία αυτού..

Υλικά Κατασκευής:
  • Ανοξείδωτο Ατσάλι: 1.4404 (316L)
  • Γυαλί: Soda lime Tempered
  • O-rings: Nbr 70 Shore
  • Μονωτικά: Ketron Peek (High Temp)
  • Drip Tips(x2): SS 316L & Pom (food grade)


Χαρακτηριστικά:
  • Εύκολη αναπλήρωση (από πάνω)
  • Ρύθμιση ροής αέρα
  • Πραγματική ρύθμιση ροής υγρού
  • Υψηλή αντοχή σε θερμοκρασίες (λόγο διπλής καμπάνας)
  • Διπλή “καμπάνα”
  • Προσβασιμότητα στο επισκευάσιμο μέρος (με γεμάτο τανκ)
  • Σύνδεση 510
  • Σύστημα ελέγχου γνησιότητας προϊόντος μέσα από το site, η επαλήθευση γίνεται με τους δυο μοναδικούς σειριακούς αριθμούς, ένας (3ψηφίος) και ένας (8ψήφιος).


Διαστάσεις:
  • Ύψος: 52.16 χιλιοστά (χωρίς drip tip)
  • Διάμετρος: 22 χιλιοστά
  • Βάρος: ~ 79 gr
  • Χωρητικότητα: 4.0 ml
  • Βάθος επισκευάσιμου μέρους: 5.12 χιλιοστά
  • Οπές τοποθέτησης αντίστασης: 2 χιλιοστά

Το πακέτο περιλαμβάνει:
  • Χειροποίητο Ξύλινο Κουτί
  • Skyline RTA
  • 316L Drip Tip
  • Pom Drip Tip (Food Grade)
  • Ανταλλακτικό set orings
  • Επιπλέον ίσια βιδάκια
  • 1.3mm Allen


[justify]Λειτουργίες - "ευκολίες" με απλά λόγια και με την μέχρι τώρα εμπειρία μου μαζί του:

[/justify]
- Γέμισμα από πάνω με εύκολο και χρηστικότατο τρόπο (.."γέμισμα και από το ίδιο το μπουκάλι"). Και είναι από τις λίγες φορές που δεν είχα ούτε μιά σταγονίτσα στο χέρι (..συνήθως με άλλους ατμοποιητές, όλο και λίγο υγρό ερχόταν σε επαφή με τα δάχτυλά μου. Εδώ με τον τρόπο που το έχουν φτιάξει ..όχι).

- Ρύθμιση ανοίγματος των υγρών, με τον πιό λειτουργικό και κυρίως ορατό στην χρήση τρόπο που έχω δεί (..δεν χρειάζεται να μετράμε στροφές. Απλά με το μάτι φαίνεται ξεκάθαρα και άνετα ..που ακριβώς και σε τι ύψος έχουμε ανοίξει τα υγρά).

- Λειτουργικότατο και εύχρηστο deck, με τους πόλους (posts) να είναι στην μία του πλευρά ..κάνοντας το στήσιμο της αντίστασης παιχνιδάκι {..το ίδιο ισχύει και για το βαμβάκι ..το οποίο εκτός της μικρής ποσότητας που χρειάζεται (..άρα και την πιό άμεση και πλούσια γεύση) ..τοποθετήται και αυτό το ίδιο εύκολα}.

- Δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο deck {..ένα με τρείς τρύπες των 1mm (..σφιχτό) ..και ένα με τρείς τρύπες των 2mm (ανοικτό), με δυνατότητα αγοράς και των δύο (..σε σύντομο χρονικό διάστημα απο την διάθεσή του)}.

- Ευκολότατη πρόσβαση στο deck (..για έλεγχο - αλλαγή αντίστασης).

- Δύο εξωτερικές οπές εισόδου αέρα ..που περιστρέφοντας το δακτυλίδι (..το οποίο είναι όσο πρέπει σφιχτό) ανοίγουν η και οι δύο, η μόνο η μία ..με περιστροφικό τρόπο (..πάντα με δυνατότητα μικρορύθμισης).

- Δεν υπάρχουν διαρροές ..υπο-υπερτροφοδοσίες, δεν ζεσταίνονται τα υγρά (..χάρη στην διπλή καμπάνα που διαθέτει) και δεν έχουμε μπουρμπουλίθρες η χουρχούρισμα (..άψογη τροφοδοσία).

Υ.Γ. ..η τιμή του είναι στα 175 ευρώ (με ΦΠΑ).

...

..και ναι, επιτέλους τον έχω στα χέρια μου! {..ευχαριστώ τον κατασκευαστή, που μου τον έδωσε λίγη ώρα νωρίτερα από το επίσημο release του ..ώστε να μπορέσω να κάνω την παρουσίαση (..που άλλωστε ξεκίνησα). Ετσι κι αλλιώς ..ήμουν από τους πρώτους που τον είχαν προπαραγγείλει}.

Πρώτη εντύπωση και κάποιες φωτογραφίες {..όπως και ένα αρχικό δοκιμαστικό στήσιμο (..καθώς εδώ ..και με τον τρόπο στησίματος που έχει.. θα υπάρξει "πολύ παιχνίδι")}.

..το κουτάκι του είναι κατασκευασμένο από όμορφο "μασίφ" ξύλο, που αποπνέει ποιότητα..



..στο εσωτερικό του έχει επένδυση από μαύρο foam (..κομμένο με lazer) και έχει τρείς εσοχές..
..στην κεντρική υποδοχή "κάθετε" ο ατμοποιητής, αριστερά του ένα σακουλάκι με μία πλήρη σειρά απο οριγκ, ένα αλενάκι και δύο επιπλέον βίδες (..με ίσια κεφαλή) και δεξιά ένα επιπλέον drip tip (..από μαύρο pom food grade).



Κατευθείαν έκανα ένα ίδιο (..σχεδόν) στήσιμο με το αντίστοιχο που χρησιμοποιώ στον taifun gt3 {..5 και 1/2 σπείρες ss316l των 35mm, σε 2.5 πυρήνα (..αντί για 6 που χρησιμοποιούσα στο gt3) ..με αποτέλεσμα τα 0.4875 ohm} ..και αντί του σύρματος 26g (..40άρι), που μου συνέστησε ο κατασκευαστής και που είχα δοκιμάσει στην εκεί δοκιμή..



...και πλέον άρχισα να ατμίζω (..στα 16 joule ..με έλεγχο θερμοκρασίας.. που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό).


Και ναί, είναι όντως όπως ακριβώς τον περίμενα.

Προσωπική, υποκειμενική ..η ότι άλλο εκτίμηση.. είναι πολύ καλός!! [..σκέφτομαι το τι θα αποδώσει παραπάνω με άλλα μεταγενέστερα στησίματα ..και υλικά {..όπως μακρύτερο coil απο αυτό που έκανα (..για να "πιάνει" και τις τρείς οπές αέρα), παχύτερο σύρμα, clapton, ζιρκόνιο ..άλλες σπείρες ..άλλες διατομές coil κλπ)}].

Οσο για την ομορφιά (..που αναφέρθηκε στην προεπισκόπηση) ..σίγουρα και εκεί υπάρχει υποκειμενικότητα (..εμένα πάντως μου αρέσει).

{..άλλωστε για άτμισμα τον θέλουμε ..και η απόδοση είναι αυτή που "μετράει"}!!

Αυτά από εμένα ..οπότε αναμένω πλέον εντυπώσεις ..και από άλλους ευτυχείς (..η όχι) κατόχους..

..καλά ατμίσματα να έχουμε...




Eρωταπαντήσεις

  • Συμπεράσματα χρήσης #1#2(βίντεο)
  • Στησίματα #1#2#3,#4^1^52#62
  • Περί καμπανών #1^
  • Περί τζούρας #1^, #2^
  • Περί αντοχής #1^



^ Η απάντηση στο επόμενο(α) ποστ
1 Περί βαμπακιού
2 Σχεδόν βήμα βήμα 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2016, 16:26 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:06 »
πολυ ωραια η παρουσιαση σου,μπραβο :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:07 »
καλοατμιστος αδερφε.

πραγματικα εχω εντυπωσιαστει απο την ποιοτητα των υλικων.

απο θεμα γευσης εχω την εντυπωση οτι θα ειναι ενας απο τους κορυφαιους.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:12 »
καλοατμιστο το εργαλείο
sorry αν το γραφεις και δεν το είδα αλλα έχεις το σφιχτό deck η το ανοιχτό?
και αν έχεις το σφιχτό πως είναι η τζούρα του σε σχέση με του phenomenon ας πούμε

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:13 »
μια απορια;γιατι ειναι ανοιχτα 2 ιδια θεματα;μηπως να κλεισει το ενα για να μην χανουμε την μπαλα;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:15 »
κωστη το ανοιχτο ντεκ εχει ο γιωργος αποτι βλεπω απτην τρυπαρα κατω απτην αντισταση :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:21 »
Καλοατμιστος.........
Περιμενουμε εντύπωσεις με τα δικα σου υγρά.....

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:25 »
μια απορια;γιατι ειναι ανοιχτα 2 ιδια θεματα;μηπως να κλεισει το ενα για να μην χανουμε την μπαλα;

Εκείνο ήταν η προεπισκόπηση.
..εκτός και αν θέλουν οι διαχειριστές να τα ενοποιήσουν (..καθώς και εκεί υπήρξε αρκετή ανάλυση)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:27 »
εφυγε η παραγγελεια!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:35 »
Εμένα με αρέσει. Δεν έχω 175 να τον πάρω, αλλά μου φαίνεται όμορφος. 

  • Δεν έχει γυάλινο τανκ > "Μα γιατί δεν έχει γυάλινο τανκ? Τόσο δύσκολο είναι?"
  • Έχει γυάλινο τανκ > "Αυτά τα o-rings χαλάνε την αισθητική"

Αποφασίστε ξερωγώ.

Επίσης αν δεν σας αρέσει επειδή δεν έχει πάνω χαραγμένα φτερά και μονόκερους και Λιονάιντες και ονόματα με Papyrus και Comic Sans, πάω πάσο και 


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:39 »
Καλοάτμιστος και από εμένα ...............και αναμένουμε και τον δικό μας. Μόλις έκανα και εγώ την παραγγελία μου από την κράτηση και αναμένω για να γράψω και εγώ τα αποτελέσματα.
Εν τω μεταξύ εσείς παλληκάρια και κορίτσια που θα τον πάρετε νωρίτερα από εμάς (από Επαρχία) ενημερώστε μας για την δικιά σας εμπειρία.

Κώστα βλέπω ήσουνα ταχύτατος. :D :D :D

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2016, 19:19 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:43 »
Γιώργαρε καλοάτμιστος και μπράβο για την εξαιρετική παρουσίαση που ήμουν σίγουρος ότι θα έκανες όπως και μπράβο στο Βασίλη για την πολύ καλή δουλειά που έκανε με τον Skyline!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:51 »
Τι ώρα είναι? Χμμ... 16.50, μετά τις 17.00 δεν είπε? 17.05 θα είμαι εκεί, byeee... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:59 »
Κώστα βλέπω ήσουνα ταχύτατος. :D :D :D
flash gordon σου λεωωω...χαχαχαχαχα..υπομωνη εμεις τωρα βασιλη!!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 17:07 »
Χαίρομαι που βλέπω κόσμο περισσότερο πλέων με τις οικονομίες τους να στηρίζουν Έλληνες κατασκευαστές ..

Καλοατμιστος σε όλους παιδιά!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110580 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801604 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet