vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Wotofo Conqueror Postless RTA

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Wotofo Conqueror Postless RTA
« στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 17:31 »
---------------------------------------------------Wotofo Conqueror RTA -----------------------------------------------

O ατμοποιητής Conqueror της εταιρείας WOTOFO, είναι ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής με deck χωρίς post που ενδείκνυται για στήσιμο διπλών αντιστάσεων.
 Η αναπλήρωση του υγρού γίνεται από το επάνω μέρος και διαθέτει ανεξάρτητο έλεγχο ροής υγρού, διπλό ρυθμιζόμενο έλεγχο ροής αέρα και χωρητικότητα 4ml.




Χαρακτηριστικά:
Χωρητικότητα: 4ml
Διάμετρος: 22mm
Μήκος: 60.6mm
Σπείρωμα 510
Υλικό: ανοξείδωτο ατσάλι, γυαλί πυρέξ



Η συσκευασία περιλαμβάνει:
1x ατμοποιητή WOTOFO Conqueror RTA
1x πακέτο με αξεσουάρ και κλειδί Allen
1x Ιαπωνικό οργανικό βαμβάκι
1x πακέτο με σύρμα






Kαταρχήν να απομακρυνθούν από τις οθόνες μικρά παιδιά,
νεοεισερχόμενοι στο άτμισμα
 και λάτρεις τις σφιχτής τζούρας!

Από που να αρχίσω  να γράφω τώρα γι αυτό το κτήνος που κατά τύχη έπεσε στο δρόμο μου
και τα ματάκια μου γούρλωσαν  μόλις το είδα και είδα και την τιμή του! 
 Από 15 μεχρι 35 δολάρια σε κινεζομάγαζα, 46 ευρώ στην Ελλάδα ένα μαγαζί!





Λίγες ώρες στην κατοχή μου, αλλά η βιασύνη μου βάρεσε κόκκινο στην ανάγκη μου να κάνω μια προσπάθεια να σας τον παρουσιάσω.

Τι έχουμε εδώ λοιπόν.

Ένας τανκάτος ατμοποιητής, η μάλλον πιο σωστά, 2 ντρίπερ ατμοποιητές κρυμμένοι σε ένα τανκ!  :tongue_smilie:
Απούσια ντεκ ποστ και χωρίς επιλογή για στήσιμο με μονή αντίσταση, η πρόταση αυτή τις Wotofo απευθύνεται κύριως στους λάτρεις τις πνευμονικής και του αρκετού αέρα. Υδροχόοι Δίδυμοι Ζύγοι δηλαδή τρέξτε.

Πολύ στιβαρή κατασκευή με μίνιμαλ σχεδιασμό αλλά καθόλου διακριτικός.

Με το που έφτασε στα χέρια μου, είπα να μην χάνω χρόνο και να τον στήσω φυσικά με τα δικά μου χοντρά σύρματα clapton
για αναζήτηση τυχόν κουσουριών και για να δω βέβαια αν τα χωράει γιατί είχα κάποιες αμφιβολίες.



Όπως φαίνεται και στην φωτογραφία οι πόλοι είναι υπόγειοι και τα ποδαράκια των αντιστάσεων μπαίνουν κάθετα μέσα στις τρύπες και βιδώνουν από τα πλαινά.
Κοματάκι χρονοβόρο να βρούμε το ιδανικό μήκος των ποδιών της αντίστασης, άλλα όταν το πετύχουμε μπορούμε να κρατήσουμε την αντίσταση αυτή για οδηγό στο μέλλον!




Πρώτη προσπάθεια λοιπόν, και σύρμα 26-30 ga clapton σε 2,5 πυρήνα με το φόβο ότι από 3 και πάνω μπορεί να συναντούσα προβλήματα. Όχι προβλημάτα δεν συνάντησα, αλλά μπήκανε με χαρακτηριστική άνεση τα ποδαρακιά και η διαμέτρος της αντίστασης μου έδειξε ότι παίρνει κ άλλο.
Μειονεκτημα σε αυτό το σημείο οι πολύ μικρές σε μήκος βίδες που τις έχασα χωρίς να πάρω χαμπάρι. Ευτυχώς τις βρήκα στην μοκέτα κ ας μην είχα σκουπίσει μεχρι εκείνη την ώρα !







Μπήκανε τα βαμβάκια λοιπόν εμπειρικά (εδώ θέλει λίγο πειραματισμό ακόμη γιατί μου ιδρώνει)
 μούσκεμα, βίδωμα του κυριού μέρους (τρια στο σύνολο, ντεκ, κορμός, top cap) γέμισμα από πάνω με κλειστά μάτια, στριφογύρισμα του juice flow control  να ανοίξουν οι εισαγώγες, και βουρ στον πατσά.



Eδώ να συμπληρώσω πως δυκολεύει λίγο να ανοίξουμε το top cap λόγω της λείας επιφάνειας και χωρίς κάποια προεξοχή είναι ίδιο σώμα με το juice flow control, οπότε προσόχή μην ανοίξουμε τις εισαγωγές καθώς στριφογυρνάμε το top cap.

Στο δια ταύτα.

Χωρίς υπερβολές παίζει να είναι ο πιο γευστικός αεράτος τανκ ατμοποιητής εκεί έξω. Έχασα το φως μου.
Ντουμάνι ?
Γεύση ?
Τυφλα να χουν οι ντρίπερς.

10 τρυπούλες 2 χιλιοστών η κάθε μια, 5 σε κάθε πλευρά.
Το παράδοξο είναι ότι σε όποια ρύθμιση και να τον βάλεις, αποκτάει και διαφορετικό χαρακτήρα.
Όχι ας πούμε σαν τον Γκρίφιν ή σε άλλους αεράτους που  αν τους έκλεινες τον αέρα ήταν για γέλια. Εδώ μιλάμε για θαύμα από την Wotofo.
Mε μια τρύπα αέρα σε κάθε πλεύρα, και η τζούρα έρχεται πιο αβιαστα από την τέρμα ανιχτή του KF 5 !

Eδώ μια οπτική συγκριση.



Σας κούρασα το ξέρω και ίσως να μου πείτε χωρίς λόγο ρε savo που τον εβρήκες αυτόν  :))

Δεν θα αναφερθώ σε θετικά και αρνητικά μιας και μπορείτε να τα εντοπίσετε μεσα στο κατεβατό. Θα σας πω μόνο οτι είναι μια τίμια πρόταση σε αστεία τιμή που μπορεί να ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό χρήστη.
Κρίμα να αγνοούνται τέτοια διαμαντακια από την Ελληνική αγορά και σε τιμή που θα λειτουργούσε μια χάρα και για το κατάστημα και για τον αγοραστή.

Αυτά από μένα και να συμπληρώσω ότι στήθηκε και με κατερπίλαρ  26 ga το οποίο δουλεύω τώρα. Στην πορεία θα δω και πιο ήπιες καταστάσεις, και εδω είμαστε αν τον αποκτήσετε να συζητήσουμε.







« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 15:43 από savo »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 17:35 »
Ααα... τι θα γινει σημερα; Εχετε βαλθει να με τρελανετε και να παω να αγοραζω ατμοποιητες παλι!   :))

Μπραβο για την παρουσιαση!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 17:38 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Shadowjump. Καταπληκτική παρουσίαση!

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 17:50 »
Σάββα πως κατάφερες να συνδέσεις τους αεράτους ατμοποιητές με 3 ζώδια απορία μεγάλη το ´χω!  :laugh1:

Το πέτυχες όμως γιατί είμαι πράγματι Υδροχόος!  8)

Ένα μεγάλο μπράβο για την τρομερή παρουσίαση.  :thumpup:

ΥΓ. 31/10 φεύγει παραγγελία από FT  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2016, 17:57 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 18:11 »
Tα ζώδια του αέρα Μανώλη αυτά τα τρια.
Υδροχόος κ εγώ χαχα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 18:16 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Τόσο άσχετος με τα ζώδια είμαι πια?  :laugh1: Θα πάρω τη Λιτσα Πατέρα να μου κάνει ένα σεμινάριο να στρώσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 11:53 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 20:44 »
Πολύ ωραία παρουσίαση  :)
Το μηχάνημα φαίνεται "ζόρικο"  :yes: , μου αρέσει και το στυλάκι του.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 09:03 »
Σάββα τις βίδες που συγκρατούν τα σύρματα πως τις κόβεις; Δείχνουν να αντέχουν ότι θα έχουν τα χάλια του serpent mini;

Ενδιαφέρον ατμοποιητής αν και όχι για μένα που το μάξιμουμ του αέρα που επιθυμώ είναι αυτό του kayfun v5.

Σε κάθε περίπτωση καλοάτμιστος να είναι! :)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 09:25 »
Και εγώ ζυγός είμαι κύριοι.. Εχει βάση ο συλλογισμός του Σαββα..  8) :)) :respect:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 20:57 »
Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τον Conqueror. Καλά είχα να δω 22άρη ατμοποιητή τόσο καιρό που έπαθα πλάκα. Πρέπει να έχει ίδιες διαστάσεις με τον Griffin 22mm. Πάνω στο RX είναι σαν π.... εεεεχμμμμ....  :laugh1: 

Πάλι καλά σύντομα αναμένω κάτι πιο μικρό και διακριτικό που θα του ταιριάζει.  ;) 

Το πρώτο στήσιμο που του έκανα είναι με λεπτό claptonάκι 26/32 από kanthal σε 2.5mm πυρήνα. Μια χαρά τις πήρε τις αντιστάσεις το σχετικά μικρό deck. Πιθανόν χωράει και λίιιιιγο πιο χοντρό κλαπτονάκι για όποιον έχει όρεξη. 

Θέλει λίγη ώρα να βρεις το ακριβές μήκος που χρειάζεται για να βάλεις τις αντιστάσεις στο postless deck (όπως σε όλα τα postless decks) αλλά δεν είναι δα και πυρηνική φυσική. Το βαμβάκι τοποθετείται υπερβολικά εύκολα σε δευτερόλεπτα.  :thumpup:

Από γεύση με το παρόν στήσιμο τα πάει ανέλπιστα καλά, γεγονός που λογικά οφείλεται στην σχετικά μικρή καμπάνα. Η τιμή του είναι χώμα οπότε τολμήστε άφοβα. 



ΥΓ. Θα επανέλθω δριμύτερος με περισσότερα σχόλια μετά που θα δοκιμάσω περισσότερα στησίματα.  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Conqueror Postless RTA
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 10:08 »
Μετά από δοκιμή 2 ημερών μπορώ να πω ότι για τα 11,5€ που έχει είναι απλά καταπληκτικός!!! Εύκολο στήσιμο πολύ καλή τζούρα ακόμα και "τσιγαρίσια" με σχεδόν κλειστό αέρα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι ζεσταίνεται σχετικά εύκολα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos