vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Jorge, giorgos1999

Twitter

GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 18:44 »
Παιδια δεν είναι κατι το τρομερο έχουν γίνει αναβαθμίσεις σε όλα αλλά μέχρι εκει. Δεν πιστευω οτι σαν απόδοση θα είναι κάτι το συγκλονιστικό σε σχέση με τους προηγούμενους. Ικασια αυτό το ξαναλέω. Τα λεφτά του πάντως για μένα δεν τα αξίζει.

Νομίζω , νομίζω λέω χωρίς και να μαι σίγουρος οτι για να πει κάποιος αν κατι αξίζει τα λεφτά του θα πρέπει να το αποκτήσει ,να το αξιολογήσει ,να το δεί στο χρόνο και μετά να αποφανθεί. Δεν είναι και άλλης τάξης μεγέθους το κόστος του . Προσωπικά είμαι εντυπωσιασμένος από την σύλληψη της ιδέας του springomizer , από τον Χ1 ακόμα , και με ευχαρίστηση είδα τον συνδιασμό του και με βίδες.Θα τον πάρω , τον ατμοποιητή, οπωσδήποτε  :D :D

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 18:53 »
Τη γνώμη μου λέω ξεκάθαρα ότι για 140 ευρώ (αν δεν κάνω λάθος) για αυτά που είδα δεν πιστεύω ότι τα αξίζει για το δικό μου πορτοφόλι μιλάω πάντα.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 19:19 »
Τη γνώμη μου λέω ξεκάθαρα...

Μα κι εγώ τη γνώμη σου ζήτησα φίλε drakmor. Αν αυτός δεν αξίζει τα 129€, τότε για ποιο λόγο ένας άλλος αξίζει 150, ένας τρίτος 180 κι ένας τέταρτος 200€?
Για να έχει αξία μια γνώμη θα πρέπει να συνοδεύεται και με την, υποκειμενική έστω, τεκμηρίωση του υπογράφοντος, σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια. Μια τέτοια γνώμη γίνεται χρήσιμη και για τους υπόλοιπους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 19:58 »
Προσωπικά, πιστευω πως σε σχέση με άλλους ελληνικούς ατμοποιητές (με βάση την πολυπλοκότητα κατασκευής) λίγα είναι. Άλλο αν πια δεν τα δίνουμε εύκολα ή δεν έχουμε καθόλου να τα δώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 20:43 »
για μενα ο ατμο ερχεται να αγγιξει ταβανι.εχει οτι μπορει να ζητησει καποιος.εχει διαφορετικα σεταπ  εχει αερα απο σφιχτος μεχρι ντουμανι αναλογα το πινακι που θα βαλεις.εχει κουστουμια διαρροη και να φας δεν θα σκασει στον πολο κτλ κτλ.δεν ξερω γτ μερικοι δειχνουν τοση κακια για μια τετοια προσπαθεια...και στο ερωτημα αν αξιζει τα λεφτα?ναι τα αξιζει προφανως πολυ παραπανω απο οποιονδηποτε ελληνικο και ξενο ατμο αυτη τη στιγμη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 21:01 »
Εγω ειδα ενα απιστευτο ντεκ που συνδυαζει δυο διαφορετικους τροπους στησιματος ειτε με βιδες ειτε χωρις. Ειδα επισης τη δυνατοτητα με αλλαγη του πιν να αλλαζεις την τρυπα εισαγωγης αερα και να εχεις απο τσιγαρισια μεχρι αερατη τζουρα με τρεις διαβαθμισεις. Αυτα δεν τα εχω δει πουθενα αλλου και εντυπωσιαστηκα. Αν προσθεσεις και τα καναλια τροφοδοσιας υγρου που φτανουν μεχρι κατω και κατα πάσα πιθανοτητα θα εξασφαλιζουν ανετη και απλετη τροφοδοσια (ηδη ο Τηλε ν2+ εχει αψογη τροφοδοσια) , τα διαφορα κοστουμακια που θα φοραει, ολα αυτα κανουν ενα πληρες πακετο.

Αυταπόδεικτα πράγματα αναφέρει ο συνατμιστης Caros.Αρκεί κάποιος να δει το βίντεο.
Ποιος και που τα έχει ξαναδεί ΟΛΑ αυτά μαζεμένα; Ποιος τα ξαναείδε, έστω ως σκόρπιες ιδέες;
Ας βγει να το γράψει, να το δούμε κι εμείς!


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 21:14 »
...δεν ξερω γτ μερικοι δειχνουν τοση κακια για μια τετοια προσπαθεια...και στο ερωτημα αν αξιζει τα λεφτα?ναι τα αξιζει προφανως πολυ παραπανω απο οποιονδηποτε ελληνικο και ξενο ατμο αυτη τη στιγμη.

Χαλάρωσε λίγο κι εσύ βρε Κώστα. Από το ένα άκρο στο άλλο πήγαμε, πριν καν τον δοκιμάσουμε, έλεος! Ούτε κακία βλέπω εγώ από κανέναν, ούτε να βγήκε ο κορυφαίος ατμο όλων των εποχών όπως λες.
Αν πρόσεξες η εισαγωγή του αέρα από 1,5mm πάει στα 2,5 και μετά στα 3,5mm. Το 3,5 δεν το σχολιάζω, αλλά δε θα με εξέπληττε αν η έλλειψη των 2mm αποδεικνυόταν η αχίλλειος πτέρνα ως προς την γεύση, γιατί το 1,5 το ψιλοφοβάμαι, όχι για τη γεύση αλλά για τη τζούρα, μιας και δεν μου πολυαρέσουν οι σφιχτοτζούρηδες ατμοποιητές.
Ο ν2 με 2,5mm εισαγωγή, από γεύση είναι μάπα για μένα, ο ν2+ βελτιώθηκε αισθητά, αλλά και πάλι υστερεί σε σχέση με άλλους.
Αν αυτός εδώ αποδειχθεί καλύτερος στη γεύση και με δεδομένο ότι στα υπόλοιπα γύρω γύρω έχει αρκετά πλεονεκτήματα, θα πρόκειται για πολύ καλή επιλογή, σε ανταγωνιστική τιμή, συγκριτικά πάντα με το τι υπάρχει στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 21:24 »
εγω παντως θα τα εδινα τουλαχιστον απο αυτα που βλεπω στο βιντεο.
τωρα πρακτικα αν θα τα αξιζε θα το εδειχνε η πορεια απο την προσωπικη χρηση.
απο αποψεις και ριγιους εχουμε καει.
και αν στο τελος δεν τα αξιζε μηπως ειναι η μονη υπερτιμημενη πατατα που
θα εχω πληρωσει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 21:50 »
Ο ατμοποιητής αυτός θα αποτελέσει βάση για πολλά addons που θα φτιαχτούν για αυτόν στο μέλλον, έτσι ώστε ο κάθε κάτοχός του να μπορεί να παίρνει από αυτόν το ατμοποιητή ότι ακριβώς θέλει είτε στην απόδοση και στην ευκολία είτε αισθητικά.

Εδώ ειναι όλο το ζουμί. Ειναι πολυ εύκολο να βγει πιν στα 2 mm, όπως και στα 3 mm.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 21:55 »
μα για αυτα τα πλεονεκτηματα μιλαμε παντα..η γευση ειναι υποκειμενικη και το δεχομαι σαν σχολιο.αλλα οταν ενας ατμο σου δινει τοσα πολλα μαζεμενα απο αισθητικης μεχρι πρακτικης και χρηστικης αποψης και κοστολογηται στα ιδια επιπεδα με 1 ατμο που δεν εχει επιλογες(αυτο πηρες αυτο ειναι) νομιζω οτι εχει πλεονεκτημα μεγιστο..

Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 23:05 »
Εγώ πάλι είμαι ....ενθουσιασμένη. ...γιατί φαίνεται ότι ο κατασκευαστης έχει δουλέψει πολύ τις ιδέες του και δεν κοπιαρε απλά για να λανσάρει ένα προϊόν και να πουλησει...απλά τις υλοποίησε ...δίνοντας μας απλόχερα πολλές επιλογές σε έναν και μόνο ατμοποιητη. ..!!!
Περιμένω να περάσουν ημέρες και να έρθει στην κατοχή μου....!!!
Λογικό είναι κάποιοι να περιμένουν στην γωνία να τον "πυροβολησουν"....κάποιοι να τον αγνοησουν  και εμεις  που θατον λατρέψουμε. ..

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 02:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 23:45 »
Αν και ειναι νωρις, μηπως γνωριζει καποιος απο τι υλικο θα ειναι φτιαγμενος; 304 ss σαν τον απλο τηλεμαχο;

Και επισης το τανκακι θα ειναι purex ή απο πλαστικο; Απο το βιντεο οσο μπορεσα να καταλαβω πλαστικο μου φανηκε αν κ δεν αναφερεται πουθενα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 14:35 »
Ο κατασκευαστής έχει δώσει απάντηση στο ερώτημα για τα υλικά του ατμοποιητή. Δεν αποκάλυψε τον τύπο του ατσαλιού, αναφέροντας χαρακτηριστικά ότι δε θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει αυτό, αλλά το αν τα υλικά είναι βιοσυμβατά. Τα υλικά από τα οποία κατασκευάστηκε το νέο μοντέλο λοιπόν, είναι βιοσυμβατά και έχουν πιστοποιητικό ROSH.
Υποστήριξε μάλιστα ότι σύντομα θα υπάρξει και νομοθετική ρύθμιση που θα προβλέπει την πιστοποίηση βιοσυμβατότητας των υλικών, ώστε να εγκρίνεται η διάθεση ενός προϊόντος στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Τηλέμαχος Armed [προεπισκόπηση]
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 23:45 »

Πώς γίνεται να είναι σύμφωνος με TPD από τη στιγμή που χωράει 5ml υγρού;  :confused1:
Σπυρο, δέν έχουν όλες οι ευρωπαικές χώρες κανονισμό για 2ml. Μόνο Αγγλία ψηφίστικε αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos