vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, tibolaso, Mantis039, I.P, manoslykos, Lazy Dog, aalex, Buliwyf

Twitter

Doggystyle 2K16 by Animodz

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Doggystyle 2K16 by Animodz
« στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 12:35 »
Καλησπέρα σε όλους , στο παρακάτω κείμενο ακολουθεί έρωτας με τη πρώτη ματιά δεν είναι αντικειμενικό review γιατί έχω πάθει την πλάκα μου με τον συγκεκριμένο οπότε συγχωρέστε με  ;D .

Χαρακτηριστικά ατμοποιητή :

    Diameter 22mm
    Height 29mm (without 510 and drip-tip)
    Capacity 3.5ml
    Stainless Steel 304L
    Quadrant Tank
    Adjustable airflow
    Laser engraved logo and serial number
    Made in France

Μετά κατά την άποψη μου πάντα κορυφαίο Pitbull η Animodz έρχεται με το καινούργιο της διαμάντι τον Doggystyle.
Έχουμε να κάνουμε με έναν ατμοιποιητή τελείως διαφορετικής φιλοσοφίας από τον προηγούμενο (Pitbull = styl Genesis , Doggystyle  = RTA). Οι αλλαγές όμως δεν μένουν σε αυτό μόνο.
Έχουμε να κάνουμε με πολύ σφιχτή τζούρα άνετα τσιγαρίσια ακομα και στο full ανοικτό του που προσφέρει απίστευτα πυκνό ατμό και για τα γούστα μου γευσαρα.
H τρύπα του αέρα είναι 2.5mm, τελείως αθόρυβη λειτουργια , δεν υπάρχουν σφυρίγματα κτλ ακομά και στο σχεδόν τελείως κλειστό του.
Το deck του είναι πολύ μικρό και μετά από δοκιμές κατέληξα ότι όπως και στο αδερφάκι του η διάμετρος 2 mm στο coil  του ταιριάζει απίστευτα. Το στήσιμο πανέυκολο από την πρώτη στιγμή. Τα κανάλια για τα βαμβάκια όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες λειτουργούν σαν οδηγοί για την τοποθέτηση του βαμβακιού με αποτέλεσμα την υποδειγματική τροφοδοσία ακόμα και σε max VG υγρά.

Διαρροή εδώ και 3 μέρες δεν είχα καμία όπως και αν αφήσω τον ατμοποιητή.

Στα αρνητικά του θα πρέπει να πω ότι το δαχτυλήδι του αέρα ακόμα και αν έχω βάλει βαζελίνη όταν είναι πάνω στον mod δεν γυρνάει και πρέπει να τον βγάλω αλλά πολύ σπάνια να συμβεί αυτό.

Μεγάλη έκπληξη μου έκανε ότι το δαχτυλήδι που κρατάει τη καμπάνα και βιδώνει πάνω στο τανκ παρά το μικρό του μέγεθος και ότι δεν έχει κάτι για να το πιάσεις καλά ,με το που του ασκήσεις ελάχιστη δύναμη γυρνάει με απίστευτη ευκολία.

Επίσης το τανκ του ενώ πλαστικό είναι απο Quadrant που αντέχει στα όξινα υγρά βέβαια δεν θα δοκιμάσω την τύχη μου γιατί που να βρώ ανταλλακτικό τώρα  ;)

Την φιλοσοφία μικρό deck μικρή καμπάνα την έχουμε δει σε πολλούς άτμο το τελευταίο καιρό βλ. phenomenon , pico κτλ. είναι κάτι που μου αρέσει πάρα πολύ και ταιριάζει απίστευτα στα ατμιστικά μου γούστα , αυτός όμως για μένα το απογείωσε. Ότι καλύτερο έχω αυτή τη στιγμή στον εξοπλισμό μου.

Τον ατμοποιητή θα τον βρείτε στον επίσημο πωλητή για τη χώρα μας στο  Vaper's Boutique στα 149 ευρώ.

Για ότι τυχόν απορίες ή αν παρέλειψα κάτι θα χαρώ πολύ να σας το απαντήσω. Ευχαριστώ που με διαβάσατε  ;D






Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 12:50 »
...και 'γω όταν τον πρωτοείδα σα να ένιωσα "γουργουρητό" στο
στομάχι (όχι από πείνα =p), αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ. :(

Πρόσβαση στο deck χωρίς να αδειάσεις υγρά παίζει;

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 12:53 »
'Εχεις δίκιο από τα πιο σημαντικά δεν έγραψα.

Ναι μπορείς να έχεις πρόσβαση στο deck απλά τον γυρνάς ανάποδα και ξεβιδώνεις.
Και γεμίζει πάλι ανάποδα σε στυλ Hurricane. Γεμίζεις μέχρι το χείλος της καμπάνας.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 12:56 »
4ml να υποθέσω χωρητικότητα? :wall: :wall: :wall: :wall:Γιατι δεν τα διαβάζω όλα???
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:02 από alldaynews »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:08 »
Χαχαχαχα 3.5 ml επίσης να αναφέρω ότι η κατανάλωση υγρού είναι πολύ μικρή.

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:18 »
αντε με το καλο να βγει και ο κλωνος χχαχαχα ,παλι σε εξοδα θα μπουμε ,,ωραιος φαινεται  :-[

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:24 »
Τον ειχα τσεκαρει και εγω αλλα δεν μου καθεται καλα η μεγαλη τρυπα αερα και τα λουκια τροφοδοσιας του μιας και ειμαι φιλος αλλης τζουρας.

Εδω βλεπω οτι τα λουκια και ο αερας θελουν πιο μεγαλα  σεταπ και αρκετο γκαζι,αλλα σιγουρα ο μικρος χωρος ατμοποιησης και η καμπανα θα δινουν μια χαρα γευση υποθετω.


Επισης ο αερας της αντιστασης ειναι προσωπο με το βαμβακι χωρις καμια προστασια και σκεφτηκα αμεσως τις διαρροες.


Αλλα τον ατμο δεν τον εχω οποτε μπορει να κανω λαθος.


Anyway,καλοατμιστος φιλε Drakmor!Να τον χαρεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:32 »
Το ξέρεις ότι μας έχεις καταστρέψει έτσι;  :laugh1:



Μια με τα διαμαντάκια της Mark Bugs, μια με αυτό έχουμε να φάμε πολλή παντόφλα...  :ban2:

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:51 »
@didis ελπίζω να βγει καλός και γενικά να βγάλουν γιατι του pitbull που είχα δοκιμάσει από φίλο ήταν απαράδεκτος.

@teo77 η τρύπα αέρα ενώ είναι "μεγάλη για τσιγαρίσιο" όπως κατευθύνεται μέσα στο deck κάνει μια πολυ τσιγαρίσια τζούρα. Σε καμία περίπτωση δεν κάνει για πνευμονικές ούτε στο φουλ ανοικτό του. Φαντάσου τον έχω στη μισό και ζω εποχές kfl +  :)) . Για  διαρροες ούτε λόγος. Έχει κάτσει πλάγια 1 ώρα τον έχω κάνει σβούρες ότι μπορείς να φανταστείς και απολύτως τίποτα. Αυτο μην το σκέφτεσαι καν.

Αυτό με τον αέρα δεν το κατάλαβα αφού είναι κάτω από το coil πως θα σου χαλάσει το βαμβακι ειδικά όταν κάθεται στα λουκια του και δεν κουνιέται καν. Επίσης γουργούρισμα δεν είχα ουτε μια φορά ακόμα και μετά τις δοκιμες που του έκανα για διαρροές.

@e-spy χαχαχα γιατί εγώ τι νομίζεις ότι έχω πάθει δεν σταματάνε να βγάζουν οι άτιμοι να ησυχάσω και εγώ  :))

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 14:23 »
Αύριο !!!

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 14:47 »
Δεν ξέρω πόσα κομμάτια έχουν φέρει. Όσο προλαβαίνεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 15:07 »
Το έγραψα αφού είχα πατήσει το κουμπί.  ;D Απλά έχει και οδοιπορικά.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 15:39 »
Καλοάτμιστος περιμένω εντυπώσεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:04 »
@didis ελπίζω να βγει καλός και γενικά να βγάλουν γιατι του pitbull που είχα δοκιμάσει από φίλο ήταν απαράδεκτος.

drakmor, επειδή ζαχαρώνω τον pitbull, γιατί σου φάνηκε απαράδεκτος?

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Doggystyle 2K16 by Animodz
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:18 »
Μιλάω πάντα για τον κλώνο το ξεκαθαρίζω αυτό. Είναι στη παλιά έκδοση του original 1.2 που δεν εχει την τρυπα αποσυμπίεσης του τανκ με αποτέλεσμα να μην έχει σωστη τροφοδοσία αλλά και διαρροές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515237 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12777 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530699 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801529 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet