vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Από την πρώτη μέρα με ένα AIO.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Ξεκίνησα το η.τ. γιατί έβλεπα τον άντρα μου , καπνιστή 3 πακέτων την ημέρα να μην καπνίζει καθόλου σπίτι (άτμιζε και κάπνιζε παράλληλα). Ξεκίνησα με μεταχειρισμένες μπαταρίες e-go 650άρες και ρούφαγα ρούφαγα και...αέρας κοπανιστός. Έτσι κράτησα με 5 μετρημένα τσιγάρα την ημέρα για κανένα εξάμηνο. Λίγους μήνες μετά βάλαμε ημερομηνία stop μαζί με τον άντρα μου. Από τότε, περίπου 2,5 χρόνια ούτε τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Από την πρώτη μέρα με ένα σετάκι nobaco που αντικαταστάθηκε σε μία εβδομάδα με vamo & kayfun lite+ δεν ξαναέβαλα τσιγάρο στο στόμα μου.




Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη τζούρα με Vision Spinner 2, Aspire CE5 και ένα DIY Atmos Vanilla 18άρι. Συνειδητά όμως γιατί το παραπάνω σετάκι δεν με κάλυπτε και ιδιαίτερα.  :)) Μετά ήρθαν από Κίνα το iStick 20 και ο κλώνος του mini Nautilus και ήρθα στα ίσια μου σιγά σιγά.

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: Μετά από πόσο καιρό σταματήσατε τελείως το κανονικό
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 00:18 »
Δεν ήθελα ποτέ να κόψω το ΚΤ .
 Μου άρεσε και δεν είχα προβλήματα υγείας, παρά τα 35 χρόνια καπνίσματος.

Πήρα ένα ΗΤ αξιοπρεπές (έχει σημασία), μόνο και μόνο για το γραφείο. Για να μην βγαίνω έξω κάθε μια ώρα.
Το ΗΤ μου ψιλοάρεσε αρχικά, αλλά μόλις άρχισα να μπαίνω σ'αυτό το forum και να διαβάζω κόλλησα. Στη βδομάδα πέρασα στους επισκευάσιμους και το ΚΤ απλά μου τελείωσε.  Κάπνιζα με το ζόρι 2 τσιγάρα την ημέρα για έναν μήνα, γιατί είχα ακούσει διάφορα για σοκ του οργανισμού κλπ.

To σχόλιο του συν-ατμιστή είναι σαν να γράφτηκε από εμένα !!!!
Με την διαφορά ότι εγώ είχα  31 χρόνια κτ και δεν έχω δοκιμάσει επίσκευάσιμους ακόμη
απλά μετα από 2 εβδομάδες ατμίσματος και με 2-3 κτ το πρωί ενα πρωϊνό είπα να δοκιμάσω να τα σταματήσω και αυτά να δω εαν θα μπορώ
οχι απλά μπορούσα χωρις αυτά αλλά πλέον   βρίζω  τον ευατό μου για το κακό που του έκανα 31 χρόνια
και  καταλαβαίνω πλεόν  τους άλλους  που έλεγαν ότι "μυρίζω" τσιγάρο

Απο την 1η μερα με ηλεκτρονικο τελος το αλλο. Δεν μπορουν να συμβαδιζουν τα δυο κατα τη γνωμη μου δεν εχει νοημα.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Ψήφισα "Από την πρώτη μέρα", γιατί δεν βρήκα επιλογή "Από την πρώτη τζούρα".
Τυπική περίπτωση όσων έχουν ως πρώτη προτεραιότητα να κόψουν το κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Ότι λέει και ο από πάνω, μόνο που εγώ δεν το είχα καν σκοπό να το κόψω. Απλά μου είπε ένας πολυ καλός φίλος ¨πήγαινε ρε μλκ να δοκιμάσεις η.τ. έχουν εξελιχθεί πολύ¨ . Ε και λέω και γω, άντε να δοκιμάσω, δε χάνω και τίποτα. 8)

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Από την τέταρτη μέρα. Βασικά, την τέταρτη μέρα άναψα ξανα τσιγάρο, να δω πως μου φαίνεται. Ούτε κρύο ούτε ζέστη.. Μετά από 2-3 βδομάδες έκανα 3-4 τζούρες από ένα και ψιλοαηδίασα. Πάντως όπως λέτε πολλοί, δεν έχει νόημα να συμβαδίζουν. Γίνεται αυτό όταν δεν θέλουμε να κόψουμε το κάπνισμα ουσιαστικά.. Και το θέμα είναι να βλέπει κάποιος το η.τ ως διασκέδαση και όχι "επιβολή"

Αποσυνδεδεμένος argam

Τις 3 πρώτες ημέρες από 1 τσιγάρο, από εκεί και μετά τέλος και δεν το αποζητώ. Ατμίζω με νικοτίνη 0,6 και μερικές φορές 0,3.
Θα ήθελα να κάνω ένα κανονικό τσιγάρο αλλά σκέφτομαι τη βρώμα που θα φάω και τη ζαλάδα που θα νιώσω και δεν το επιχειρώ

Αποσυνδεδεμένος lemar98

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • 23.09.2016
Από την πρώτη μέρα με iStick Pico & Melo 3, τον επόμενο μήνα Nautilus & Kayfun Lite +.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη μέρα που το πήρα στα χέρια μου το ηλεκτρονικό δεν έχω κάνει κανένα τσιγάρο. Την Δεύτερη ημέρα έδωσα στον αδελφό μου το μισό πακέτο καπνού που είχα μαζί με χαρτάκια και φιλιτράκια για να μην υπάρχει κανένας πειρασμός στο σπίτι. Το καλό είναι ότι δεν μου κάνει αίσθηση να καπνίσω και αυτό με χαροποιεί πολύ 

απο την πρωτη μερα :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 131 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos