vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 11 χρήστες
dkostas, Tem, jim356, Jorge, Parolos, Milarepa, jtheogr, Tazz, camber, nXtLs, antiklitos140

Twitter

Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος skilouros

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 20:56 »
Ο ανθρωπος εκανε μια ερωτηση, αν κινδινευει η υγεια του αν κανει και τα 2 ταυτοχρονα.....
τον ρωτησε κανεις αν θα κανει 1 πακετο αντι για 2 και καμια 20ρια μλ 18αρας? Οχι
και ας μου πειτε οτι το 1 πακετο με 20μλ 18αρας ειναι καλυτερο απ τα 2 πακετα......
αλλοι του ειπαν οτι δεν ειναι κακο,
εγω του ειπα οτι κανενας δεν ξερει ( εγινα προβοκατωρας, τρομαξα, ειχα κρυφη ατζεντα και ειμαι και βλακας για μερικους)
και αλλοι του ειπαν καλυτερα μονο ατμο για τους χ ή ψ λογους.
ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ του ειπαμε να ξεκινησει αμεσα το ατμισμα ομως!!!!!!!!! για εμενα εκει ειναι η ουσια... ολα τα αλλα ειναι
 " με αλλα λογια να αγαπιομαστε"

αν ειναι σελιδα μεγαλης επιστημονικης κοινοτητας να μας το πειτε εμας τους νεοτερους να μην μιλαμε

σας διαβαζω πολυ καιρο και πραγματικα, κ χωρις ισως να το ξερετε, σε εμενα και σε πολλους απο εμας εχετε αλλαξει τη ζωη προς το πολυ καλυτερο

αλλα...... απαντησεις του στυλ ΟΧΙ δεν κανει κακο... ετσι νετα σκετα για εμενα ειναι αφελης ,επιπολαιες ,  ασοβαρες και για ορισμενα πραγματα επικίνδυνες ....     τον πιο μεγαλο επιστημονα να ρωτησεις θα σου πει .... "με τα μεχρι τωρα στοιχεια δεν υπαρχουν τετοιες ενδείξεις κτλ κτλ " ή θα σε ρωτησει ποσο? τι ? για ποσο?....

με σεβασμο σε ολους σας........ οστοσο υπαρχουν και μερικοι -ες που ισχυριζονται οτι το κερατο τους εσωσε το γαμο  :hmmm:



Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 21:07 »
Μπιγκ σαφώς και συμφωνώ περισσότερο τώρα,
άλλωστε ποτέ δεν υποστήριξα την ντε φάκτο αποκοπή απο το τσιγάρο για να ατμίσει κάποιος.
Αντιθέτως κι εγώ έχω πολλάκις γράψει ότι για 8-9 μήνες περίπου έκανα και κάποια τσιγάρα
είτε σε καθημερινή βάση (τους πρώτους μήνες) είτε εβδομαδιαίως μετρούμενα (αργότερα)

Οι άλλοι φίλοι ίσως τα έγραψαν καλύτερα απο μένα και ίσως πιο κατανοητά.

Επι του συγκεκριμένου πρώτου ερωτήματος του φίλου που του απάντησαν 4-5 άτομα (άλλοι στην αρχή νόμιζαν ότι έλεγε για 2 τσιγάρα κλπ
πήρα θέση ως προς το να θέλεις να κάνεις ένα πακέτο (το οριοθέτησε κι όλας) είναι σαν να κοροιδεύεις τον εαυτό σου.
Είναι τελείως διαφορετικό να ρωτάς για παράλληλη χρήση ενός πακέτου την ημέρα και συσκευής ατμίσματος
απο το να ρωτάς αν πειράζει να κάνω ενίοτε καικάνα τσιγάρο γιατί φοβάμαι δεν μπορώ να το κόψω μαχαίρι....
Αλλωστε το αναφέρω σε κάθε μου απάντηση. Και εξακολουθώ να το θεωρώ κοροιδία στον εαυτό μας εαν σκεφτόμαστε έτσι...

Ούτε δίκη προθέσεων έκανα ούτε τα likes με ενδιαφέρουν. Αλλωστε κι εγώ βοηθήθηκα τα μέγιστα απο φίλους εδώ και
η συνεισφορά μου θαείναι να μπορέσω να βοηθήσω μετην σειρά μου όσο μπορώ.

Τέλος πάντων ίσως αν το θέμα ήταν σε κουβέντα δια ζώσης να μην δείχναμετόσο "απόσταση"στις απόψεις μας....είναι πιο εύκολο.

Ο Spectrum έδωσε σωστή βάση κάτα την αποψή μου.

 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 21:40 »
Καλά ο Big sur με τρομάζει ώρες ώρες.Δεν θα τον ήθελα καθηγητή  :tongue_smilie: με όλο τον σεβασμό που του τρεφω.  Αυστηρος αλλά με δίκια.
Από την άλλη όμως Big έδω μπήκε να ρωτήσει και ας είχε στο πίσω μέρος του κεφαλιού του ότι μπορεί να πάει ευθεία σε τοίχο.

Ξεκίνησε μια κουβέντα κατά τα άλλα κόσμια που πηρε προεκτάσεις για τους χ ψ λογους που πάντα ετσι γινεται όταν δεν υπάρχει τεκμηρίωση και εμπεριστατωμένες απαντήσεις.

Για μένα ήταν άκυρο εξ αρχής το θέμα πολύ απλά και απλούστατα όπως έλεγε και ο νυν χειροτέχνης. 
Δηλάδη στο ήδη κακό τσιγάρο με τις χιλιάδες τοξικές ουσίες προσθέτουμε άλλες τρεις ? Τι να απαντηθεί σε αυτό? 

Δεν μιλάμε για χημικά σκευάσματα και πως αυτά αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Που και εκεί η ανοχή και οι αντοχές του ανθρώπινου οργανισμου είναι τεράστιες.
Μιλάμε για το βρωμοτσίγαρο που κανένας συνδυασμός με αυτο δεν μπορεί να επιφέρει κάτι χειρότερο. Παραδείγματα εκαντοντάδες που δεν μπορούν να συζητηθούν εδώ για κανέναν λόγο.

Μένουμε στις όποιες εμπειρικές εκτιμήσεις προσπαθώντας μέσα από την συζήτηση να ανακαλύψουμε  κ εμείς ενδεχομένως το κάτι.

Για μένα είναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ. ΟΧΙ δεν κάνει περισσότερο κακό από το κάκιστο. ΔΕΝ ειμαι γιατρός και δεν προσφερομαι να καπνίσω παράλληλα για καμιά πενταετία για να αποδειξω στον οποιοδήποτε αν ο συνδυασμός κάνει κακό.Και δεν θα το κάνει κανένας και δεν θα μάθουμε ποτέ.

Το σύνθημα είναι ένα και μοναδικό. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ. Τωρα αν ψάχνουμε άλοθι στις αδυναμίες μας αυτο είναι αλουνύ παπά ευαγγέλιο.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 22:57 »
Άραγε ένας κάτοικος της Ομόνοιας θα ζητήσει τεκμηριωμένες έρευνες πριν πάει 2ήμερο στην Ορεινή Ναυπακτία; Μήπως το οξυγόνο που θα πάρει ανοίξει τους πνεύμονες και τραβήξει περισσότερο καυσαέριο όταν γυρίσει;

Ζήτησε κανείς έρευνες αν είναι καλό να ελαττώσει το ουίσκι και να αυξήσει τη σόδα που βάζει στο ποτήρι;

Ζήτησε κανείς έρευνες αν κάνει περισσότερο κακό η συνδυασμένη χρήση τσιρότων νικοτίνης και τσιγάρου;

Μερικά πράγματα τα θεωρούμε αυτονόητα. Όταν κάτι είναι πιο υγιεινό από κάτι άλλο θεωρούμε δεδομένο ότι ελαττώνοντας τη βλαβερότερη ουσία και προσλαμβάνοντας την υγειινότερη κάνουμε καλό στον εαυτό μας.

Για κάποιους αυτό δεν ισχύει στο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Πρέπει να υπάρχουν τεκμηριωμένες έρευνες αν μπορούμε να ατμίσουμε σε συνδυασμό με το κάπνισμα, μετά το φαγητό, πριν το σεξ, μετά τη δουλειά.
Θα τους στενοχωρήσω αλλά δεν νομίζω να γίνουν ποτέ έρευνες για τα αυτονόητα. Όπως δεν έγιναν ποτέ αν βλάπτει περισσότερο ο συνδυασμός πούρου & τσιγάρου, τσιγάρου & snuss κλπ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 23:50 »
Καλά ο Big sur με τρομάζει ώρες ώρες.Δεν θα τον ήθελα καθηγητή  :tongue_smilie: με όλο τον σεβασμό που του τρεφω.  Αυστηρος αλλά με δίκια.
Savo (αλλά και Atmos, chzamp και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις) στο χωριό μου το λέμε: BigSur, you're not wrong, you're just an asshole.
Δεν αποκλείω να έχετε δίκιο. Ευχαριστώ που με ανέχεστε ακόμα κι όταν η πρώτη από τις δυο προτάσεις αμφισβητείται.

ειχα κρυφη ατζεντα και ειμαι και βλακας για μερικους
Οι μερικοί είμαι εγώ, αναφέρεσαι σε φράση που ο διαχειριστής θεώρησε σωστό να αφαιρεθεί. Δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση ξαναγράφοντάς την. Δεν αναφερόμουν σε εσένα, αλλά σε όσους είπαν στην παρέα του νέου συμφορουμίτη πως θα έχουν πρόβλημα με παράλληλη χρήση. Για τα υπόλοιπα μίλησα ήδη.
Εσύ ρωτάς ατμιστές μήπως τυχόν κάνουν 40ml 18άρας; Ρωτάς καπνιστές μήπως κάνουν 6 πακέτα σέρτικα;
Εξακολουθώ να μην σε καταλαβαίνω και δεν θέλω πλέον.


Και εξακολουθώ να το θεωρώ κοροιδία στον εαυτό μας εαν σκεφτόμαστε έτσι...

Για πάρα πολλούς, όλοι εμείς κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας επειδή ατμίζουμε αντί να έχουμε κόψει μαχαίρι το τσιγάρο. Είμαστε φλώροι φαίνεται...
Δεν θεωρώ πως κάποιος που σκέφτεται σοβαρά να μην καπνίζει έστω και την μισή μέρα κοροϊδεύει τον εαυτό του. Το να το πούμε αυτό σημαίνει πως έμμεσα λιβανίζουμε τον εαυτό μας πως κάναμε κάτι καλύτερο, πιο αυθεντικό, αληθινό κλπ. Ε, για τον δίιπλα μπορεί να είμαστε μια απάτη. Αυτά θα λέμε ο ένας στον άλλο; Με τι δικαίωμα τελικά;

Αν είχες δικό σου άνθρωπο με κατάθλιψη και αγχώδη διαταραχή (καταστάσεις όχι σπάνιες, ειδικά τα χρόνια της κρίσης) που ακόμα και η σκέψη πως θα κόψει τα μισά τσιγάρα του του έφερνε ταχυπαλμίες... θα του εξηγούσες πως κοροϊδεύει τον εαυτό του που δεν τα κόβει όλα; Αν εσύ τύχαινε μια δεδομένη στιγμή να μην είχες την δύναμη να τα κόψεις όλα αλλά σκεφτόσουν να αποπειραθείς να κόψεις τα μισά..., θα ήμουνα μάγκας να σου έλεγα εγώ (που τα έχω κόψει) πως κοροϊδεύεις τον εαυτό σου; Πώς θα ένιωθες;

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 23:54 »
Θέλω να καταθέσω τη δική μου μαρτυρία εδώ, μετά από επίσκεψη στον παθολόγο μου.

Με είδε λοιπόν με το σετάκι στο χέρι και μου είπε: Εάν καπνίζεις παράλληλα, φρόντισε να έχουν περάσει τουλάχιστον 2-3 ώρες πριν ατμίσεις ξανά. (δεν θυμάμαι - ομολογώ - πόσος χρόνος μού είπε πως θα πρέπει να έχει περάσει).

-Γιατί γιατρέ μου; - τον ρώτησα.
-Επειδή ο ατμός, όπως εισέρχεται στους πνεύμονες, διαλύει την πίσσα και γίνεται ένας πανικός στα τριχοειδή αγγεία εκεί επειδή δεν την αποβάλλουν σταδιακά με τον δικό τους τρόπο οι πνεύμονες με τα φαγοκύτταρα. (και φαντάζομαι πως, όλη η πίσσα μπαίνει βεβιασμένα στην κυκλοφορία τού αίματος)

Δεν γνωρίζω ειλικρινά αν όντως και τεκμηριωμένα επιστημονικώς είναι όντως έτσι,
αλλά, γνωρίζω το εξής:

Πως, το πρώτο διάστημα που καταπιάστηκα με το άτμισμα - πριν κόψω το κάπνισμα εντελώς,
όταν κάπνιζα π.χ. 2 τσιγάρα στη σειρά, ή και παραπάνω κατά τη διάρκεια τής μέρας,
μετά, δεν μου πήγαινε κάτω ο ατμός ευχάριστα. Δυσανασχετούσα.

Ο οργανισμός μου μού έλεγε στοπ!


Πιαστήκαμε αρκετά σε αυτό το θέμα με τη νικοτίνη,
ενώ η ουσία είναι αλλού κυρίως. Στην @#μ@@ένη την πίσσα, και τι κάνει ο ατμός μετά με δαύτηνα...
Εμένα μου φαίνεται να στέκουν λογικά και εμπειρικά τα λόγια αυτού τού γιατρού,
που σε αντίθεση με άλλους,
μου φάνηκε ενημερωμένος και σίγουρος για αυτά που έλεγε.

Προσωπική εντελώς θέση;
Αυτά τα δύο (η.τ. και κ.τ.) είναι τόσο ασύμβατα μεταξύ τους,
που δεν μπορώ να δω ποια λογική υπάρχει πίσω από το: Επέλεξα το ηλεκτρονικό για την υγεία μου
και παράλληλα, σαμποτάρω την ίδια μου την απόφαση κοροϊδεύοντας με, με κάτι που γκρεμίζει ό,τι πάω να χτίσω; Εναν καλύτερο εαυτό.

Το κ.τ. είναι η ΠΡΩΗΝ γκόμενα που μας τα είχε κάνει κάτι τσουρέκια να!, ρεζίλι παντού, κακάσχημη
που βρώμαγε, στο σημείο να μη με θέλουν ούτε οι φίλοι μου επειδή "δεν αντέχω τη γκόμενα σου ρε φίλε, ζέχνει"...,
για αυτό και τη 'στείλαμε' οριστικά. Οκ, μπορεί να είχαμε κάνει ένα καλό σ3χ κάπου κάπου αλλά,

τώρα πλέον, ούτε τηλέφωνο. Τέλος! Ουστ! Οριστική αποκοπή.
Με το "τηλέφωνο" - έστω -, είναι σαν να τής δίνουμε ελπίδες επανασύνδεσης... (αλληγορικά - προφανώς μιλώ).

Αξίζει, για να δοθούμε ψυχή τε και σώματι στην καταπληκτική καινούργια, που μαζί της, ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ! (αλληγορικά και ρεαλιστικά).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2016, 00:00 από gkon961 »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:41 »
Θέλω να καταθέσω τη δική μου μαρτυρία εδώ, μετά από επίσκεψη στον παθολόγο μου.

Με είδε λοιπόν με το σετάκι στο χέρι και μου είπε: Εάν καπνίζεις παράλληλα, φρόντισε να έχουν περάσει τουλάχιστον 2-3 ώρες πριν ατμίσεις ξανά. (δεν θυμάμαι - ομολογώ - πόσος χρόνος μού είπε πως θα πρέπει να έχει περάσει).

-Γιατί γιατρέ μου; - τον ρώτησα.
-Επειδή ο ατμός, όπως εισέρχεται στους πνεύμονες, διαλύει την πίσσα και γίνεται ένας πανικός στα τριχοειδή αγγεία εκεί επειδή δεν την αποβάλλουν σταδιακά με τον δικό τους τρόπο οι πνεύμονες με τα φαγοκύτταρα. (και φαντάζομαι πως, όλη η πίσσα μπαίνει βεβιασμένα στην κυκλοφορία τού αίματος)

Πολύ ενδιαφέρουσα η άποψη του παθολόγου σου. Τον ρώτησες σε ποια έρευνα τη βασίζει; Γιατί δεν θα βρεις καμία.
Φήμες σαν αυτές κυκλοφορούν από στόμα σε στόμα και τελικά γίνονται defacto standard ενώ δεν υπάρχει καμία αλήθεια που να τις στηρίζει.
Σύμφωνα με το γιατρό σου απαγορεύεται το τσιγάρο μετά το μπάνιο, το χαμάμ, τη σάουνα.

Το Cancer Research UK πάντως διαφωνεί με τον παθολόγο σου.

Παράθεση
4. Is it OK to smoke and vape at the same time?
Dr McEwen:There’s no evidence that smoking cigarettes and vaping at the same time is any worse than just smoking tobacco. But the greatest health benefits are seen when people stop smoking tobacco completely, so quitting smoking should be the goal.
Some people manage to switch completely to vaping quickly, while others take a little time. You may have to try a number of different e-cigarettes and e-liquids before you find one that helps you to stop smoking completely, but this is quite normal.


Μετάφραση
Είναι εντάξει να καπνίζεις και να ατμίζεις μαζί;
Δρ. McEwen: Δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι το να καπνίζεις τσιγάρα και να ατμίζεις στο ίδιο χρονικό διάστημα είναι χειρότερο από το να καπνίζεις μόνο. Αλλά τα μεγαλύτερα οφέλη στην υγεία φαίνονται όταν οι άνθρωποι σταματούν εντελώς το κάπνισμα για αυτό ο στόχος θα πρέπει να είναι η διακοπή του καπνίσματος.
Μερικοί άνθρωποι κατορθώνουν να γυρίσουν γρήγορα στο άτμισμα ενώ άλλοι θέλουν κάποιο χρόνο. Ίσως χρειαστεί να δοκιμάσετε αρκετά ηλεκτρονικά τσιγάρα και υγρά πριν βρείτε το κατάλληλο που θα σας βοηθήσει να κόψετε εντελώς το κάπνισμα, αλλά αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:48 από camber »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:48 »
Παράθεση
Σύμφωνα με το γιατρό σου απαγορεύεται το τσιγάρο στο μπάνιο, το χαμάμ, τη σάουνα.

Αυτό μπορεί να μην το απαγορεύει ο γιατρός αλλά η κοινή λογική  ;D

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 11:55 »
Ο λόγος;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 12:00 »
Συγνώμη αλλά έχεις μπει ποτέ στο μπάνιο με τσιγάρο ή ακόμα χειρότερα σε σάουνα με τσιγάρο? Πολύ απλά δεν γίνεται γιατί είναι τόσο αποπνικτική η ατμοσφαιρα που ειλικρινά δεν μπορείς να καπνίσεις. Να ατμίσεις ίσως. Να καπνίσεις με τίποτα. Δεν το λέω είρωνικά, πραγματικά το πιστεύω όντας παλιος καπνιστής που έχει βρεθεί σε σάουνα (οχι με τσιγάρο)  :D

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 12:05 »
Α, ΟΚ έπιασες το ποστ μου στη γέννηση του  :))
Το άλλαξα σχεδόν αμέσως σε μετά το μπάνιο κλπ

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 12:07 »
Ε εντάξει διορθωμένο διαβάζεται καλυτερα είναι η αλήθεια.  ;D ;D ;D  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 22:35 »
εγώ πάντως κάνω βλακείες περνώ κάτι slim ελαφριά με 1mg πίσσα και 0.1 νικοτίνη το ξέρω κακό στον ευατό μου κάνω... αλλα δυσκολεύομαι λίγο να το κόψω το ρημάδι...  ειδικά με τον καφέ το θέλω... :/

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:06 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:47 »
Μπερδέψατε το πριν και το μετά. Για αυτό δεν γράφω συχνά εδώ. Μπερδεύετε τη βούρτσα με το άλλο. Πάντα.
Και ο άλλος γράφει εβατό (ευατο), ενώ μιλάει για τον ίδιο.
Τόσο μας ξέρουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2016, 23:53 από gkon961 »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ταυτόχρονη χρήση ηλεκτρονικού και κανονικού τσιγάρου
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 03:05 »
Ειλικρινά, δεν σε κατάλαβα. Μπορίς να το ξαναπείς?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 103 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9473 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos