vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, takoulas, Alexander20, john67, Tazz, Jorge, manoslykos

Twitter

Taifun GT3

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #585 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 23:48 »
Άλλαξε ορινγκ στην καμπάνα, ξέρεις στο πάνω μέρος (τα δύο) βάλτα και λίγο VG και δοκίμασε ξανά. Επίσης θα έλεγα να κάνεις το ίδιο και στο Drip tip.

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #586 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 08:20 »
Σας ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα σας πω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #587 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 14:06 »
παιδιά μια πρόταση που έχω να κάνω, για όσους έχουν το τανκακι steam tuner, του ταιριάζει απίστευτα και γυρνάει την καμπάνα σαν τρελλό το drip tip nautilus 2!!!!

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #588 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 00:23 »
Ναι αλλά έχει μικρή τρύπα το drip-tip του Ναυτίλου 2.
Εγώ του έχω ένα της simply tips.

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #589 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 03:35 »
Εγω εβαλα αλλο oring στο drip tip πιο παχυ και ειμαι σενιος

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #590 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 09:36 »
να σας πω την αλήθεια τα drip tip nautilus 2 για μένα είναι ιδανικά παντού έχω κι ένα...
Είναι οντως στενό αλλά τον θέλω και λίγο σφιχτό!

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #591 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:12 »
Τελικά άλλαξα o-rings στην καμινάδα και έφτιαξε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #592 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 14:20 »
Καλημέρα ,
Εδώ και μια βδομάδα κάτοχος κι εγώ του θηρίου αλλά με το xs tank. Έκανα πολλά στησίματα και μπορώ να πω ότι έχει εξαιρετική γεύση . Όμως παιδιά να σας πω την αμαρτία μου αυτό με τις διαρροές είναι απαράδεκτο . Είδα βίντεο στο YouTube με το Γερμανό φίλο μας που τυλίγει με teflon τον πόλο και έλεγα θα αστειεύεται . Είναι δυνατόν να παίρνεις 145 ευρώ ατμοποιητη και να του βάζεις teflon για να λειτουργήσει όπως πρέπει; Το υγρό μαζεύεται στη βάση του airflow και μετά σιγά σιγά βγαίνει προς τα έξω. Διάβασα και το φίλο που πρότεινε λύση με τα οριγκάκια του mirage. Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο θέμα (ελάττωμα) αυτός που αγόρασα η το αντιμετωπίσατε όλοι; Το στήσιμο το κάνω όπως έχουμε πει εδώ με πολύ προσοχή να κάθεται όχι στουμπισμένο στις εισαγωγές. Την αντίσταση την τοποθετείτε αρκετά πιο πάνω από το ύψος των βιδων; Σκέφτομαι μήπως αν είναι χαμηλά στάζει υγρό από εκεί αλλά κι αυτό παράλογο μου φαίνεται. Σήμερα θα δοκιμάσω και με λεπτό σύρμα (0.32μμ) που δεν το έχει δοκιμάσει ακόμη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #593 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 15:29 »
Δεν χρειάζεται να βάλλεις Teflon. Μερικά πραγματάκια εάν προσέξεις θα είσαι οκ.

1. Καλό στήσιμο και μπόλικο βαμβάκι αλλά όχι στουμπωμένο.
2. Την αντίσταση σηκωμένη πάνω από τις βίδες.
3. Προσοχή στο στήσιμο ώστε να μην παρασύρεται από την καμπάνα (τότε θα έχεις σίγουρα διαρροή).
4. Όταν ανοίγεις για αναπλήρωση να το κάνεις με γρήγορες κινήσεις ώστε να μην μένει αρκετή ώρα ανοικτός.
5. Επίσης όταν δεν ατμίζεις σε υψηλά watt δεν χρειάζεται να έχεις και τις δύο τρύπες ανοικτές στην εισαγωγή υγρών (έχει 2χ 2 αλλά βάλτο στο 1χ1 ή και λιγότερο) με αυτό τον τρόπο περιορίζεις την μεγάλη εισαγωγή υγρών τα οποία δεν ατμοποιούνται γρήγορα και στάζουν στην εισαγωγή αέρα).

Εγώ αυτά ακολουθώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα διαρροών. Φυσικά μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα με την ατμοποίηση δημιουργείται και υγροποίηση και έτσι κάποια στιγμή θα έχουμε μικρή διαρροή (λόγω υγροποίησης), αλλά πάλι αυτό συμβαίνει στην πλειοψηφία των άτμο. Και πάλι όμως και σε αυτή την περίπτωση ανοίγεις μόνο την βάση του Airflow, καθαρίζεις και είσαι έτοιμος πάλι.

Πρόσεξέ τα αυτά και εδώ είμαστε πάλι.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #594 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 15:43 »
ακριβως ετσι βασιλη....λιγο προσοχη στο βαμβακι και ολα πανε jet στον συγκεκριμενο ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #595 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 22:35 »
Το π@π@ράκι (ας μου συγχωρεθεί η έκφραση :D ) των 2mm που μπαίνει στην τρύπα του airflow για να μειώσει την εισαγωγή αέρα το έχει δοκιμάσει κανείς; Σφίγγει αρκετά το σύνολο; Γενικά τον λατρεύω αεράτο όμως τελευταία μου μπαίνει στο μυαλό κι αυτή η δοκιμή, το έχω και κάθεται εξάλλου στα spares.. Να τον δοκιμάσω και "τσιγαρίσιο" ή μόνο στα ανοιχτά του κελαϊδάει ο γίγαντας; Σε ένταση στη γεύση αλλάζει καθόλου το πράγμα; Όχι ότι έχω παράπονο δηλαδή αλλά λέμε τώρα. :)

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #596 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 22:47 »
Έτσι τον ατμιζω από την αρχή,με μια+μια τρύπα στο af,άνετη smoothατη τσιγαρισια τζούρα γεύση,ανάλυση και απόλαυση στο maximum

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #597 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 23:01 »
Εντάξει στήνω, απορώ τι ρωτάω κιόλας λες και θα πάρει την αιωνιότητα να γίνει. Με έπεισες! :))

:)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #598 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 23:18 »
Μάκη περιμένω να μας πείς, το έχω και εγώ και κάθεται.  :hmmm: ??? :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #599 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 00:43 »
Περίεργο συναίσθημα να τραβάς "τσιγαρίσιες" με το μπουρί της σόμπας που του έβαλαν για drip tip όμως τελικά δεν το βρίσκω τόσο "ξένο" όσο περίμενα πριν βάλω το reducer. Επίσης μου αρέσει πολύ που ταιριάζει απόλυτα στο deck και δεν μιλάω για την εφαρμογή του πλαστικού στην τρύπα του αέρα αλλά για τη λειτουργικότητα του συνόλου, πραγματικά αισθάνεσαι σαν να είναι η κανονική τρύπα στο deck και δεν υπάρχει καμμία υποψία για το ότι μπήκε μέσα οποιασδήποτε μορφής "περιοριστής" στον αέρα. Πολύ smooth αίσθηση, σε καμία περίπτωση δεν με χαλάει κάτι που θα ήθελα να αφαιρέσω άμεσα όπως συμβαίνει με άλλους ατμοποιητές με τέτοια μπιχλιμπίδια.

Ξεκίνησα με την πρώτη εντύπωση που πήρα αμέσως, εκτός αυτής υπάρχει όμως κι άλλη μια. Το μεγάλο εύρος στην ρύθμιση του αέρα παραμένει περιστρέφοντας το δαχτυλίδι αλλά στα πιο "σφιχτά" απ' ότι ήταν χωρίς το reducer. Κάθε επιλογή στο δαχτυλίδι δηλαδή είναι και μια ξεχωριστή ρύθμιση στην είσοδο. Μεγάλο το εύρος φυσικά, από αρκετά σφιχτά στη μία μικρή τρυπούλα μέχρι μια αρκετά αεράτη "ημι-πνευμονική" στο full open. Το αναφέρω γιατί προσωπικά φοβήθηκα ότι το reducer θα "σταματήσει" την είσοδο πριν φτάσουν να ανοίξουν όλες οι τρύπες έξω απ' τη βάση. Ελπίζω να το έκανα κατανοητό γιατί βλέπω και το "Ελλάδα έχεις ταλέντο" παράλληλα και χάνομαι λίγο στη μετάφραση αυτή τη στιγμή.. :))

Για το στήσιμο δεν έχω να πω πολλά, 6 σπείρες έκανα σε 27άρι kanthal σε 2.5άρη πυρήνα, καλά παίζει χωρίς να εντοπίσω κάποια διαφορά μέχρι τώρα στην ένταση της γεύσης. Ο ίδιος αγαπημένος taifun θα έλεγα, ίσως αλλάξει κάτι αύριο που θα έχει "στρώσει-φουσκώσει" περισσότερο το βαμβάκι.

Δοκιμάστε το στο επόμενο στήσιμο αν δεν το έχετε κάνει ακόμα, είναι τόσο εύκολη και γρήγορη η διαδικασία εξάλλου που δεν υπάρχει και λόγος να αφήσουμε την εμπειρία που έχουμε στο πιάτο (όσοι τέλος πάντων ) να περάσει.

Μου αρέσει οπότε λέω ΝΑΙ! Κόλλησα απ' το "Ταλέντο" τώρα :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530748 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet