vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 2 χρήστες
Christos Z, Alexander20

Twitter

MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« στις: Αυγούστου 30, 2016, 00:31 »
MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design








[justify]Michael Kopp Design, Das Tank Ding κι ένα τρομερό αποτέλεσμα. Tank και dripper (!), υβριδικός (!), όλα μαζί ή και κάτι ακόμα. 22mm διάμετρος, 39mm ύψος, και ss 316L. Μέχρι και η κυλινδρική συσκευασία του είναι εργαλείο. Το κάτω μέρος είναι ss βάση επισκευής, το πάνω αυλακωτό μέρος είναι εργαλείο ρύθμισης-ανοίγματος-τοποθέτησης βάσης. Ο ατμοποιητής έρχεται με 2 διαφορετικά φινιρίσματα, ένα λείο-γυαλισμένο ss κι ένα με λεπτές οριζόντιες ρίγες ss. Ατελείωτα στησίματα, ατελείωτα υλικά τροφοδοσίας υγρών, σφραγιστή ss δεξαμενή υγρών στο κάτω μέρος, 3 χ 2 οπές υποδοχείς (3mm, 2mm, 3mm) βαμβακιού ή πλέγματος ή φιτιλιού ή μαζί ή χώρια, ή δεν ξέρω τι άλλο ακόμα. Οριζόντιες ή κάθετες αντιστάσεις. Μονή ή διπλή ή τετραπλή. Tank ή dripper ή και τα δύο. Η εισαγωγή του αέρα, ψηλά και μακριά απ' τις αντιστάσεις, 3 οι οπές x 2 (των 2mm), ή 2 πλευρικές εισαγωγές των 8mm. Όλες κρυμμένες στον δεύτερο περιστρεφόμενο (και κλειδωμένο) δακτύλιο εισαγωγής αέρα. Επιλογές αμέτρητες και καταπληκτική λειτουργία των εισαγωγών. Παρ' όλα αυτά, ο ατμοποιητής είναι αεράτος, από άνετες τσιγαρίσιες μέχρι ξεκάθαρα πνευμονικές. Ακόμα, 1 σφηνωτή, μισοφέγγαρη, εσωτερική ασφάλεια βαλβίδας υγρών αναπλήρωσης, με ελατήριο επαναφοράς, κι όλα αυτά μέσα σε 2mm διάμετρο εισαγωγής. Πιέζεις τη βαλβίδα και γεμίζεις το σφραγισμένη δεξαμενή με 3ml, έξτρα υγρό στην επάνω ανοιχτή δεξαμενή βάσης, μπορούμε να ξεπεράσουμε τα 4ml. Όμως όλο αυτό το εκπληκτικό σχέδιο έχει και αρνητικά, π.χ. δεν μπορώ να γεμίσω με πιπέτα, από γυάλινο μπουκαλάκι (για την κάτω δεξαμενή πάντα / στο επάνω τμήμα απλώς στάζω). Τέλος, το επιστόμιο είναι ντουμανάτο των 8mm. Ουφ, αυτά μπόρεσα να γράψω, φαίνονται λίγα και θέλω να είναι λίγα, γιατί εδώ θέλει δουλειά και δεν μπόρεσα να συγκρατήσω πέρα από ελάχιστα πράγματα, εδώ θέλει προϋπηρεσία . Με αυτά που είδα, πιστεύω πως ο σχεδιαστής πρέπει ν' αγαπά υπερβολικά τις μοτοσικλέτες... η φαντασία μου έτρεξε εκεί και μόνο εκεί, υπερβολικός ή όχι, δεν με νοιάζει καθόλου, αρκεί που είδα εκπληκτικά πράγματα.
[/justify]



[justify]Χαρακτηριστικά:
[/justify]


[justify]Other technical details of MK Das Ding's :
[/justify]
  • [justify]Single, dual or Quad coil
    [/justify]
  • [justify]Versatile for vertical and horizontal builds
    [/justify]
  • [justify]Cotton, wool, fiber, mesh builds are possible
    [/justify]
  • [justify]Large building area, deep milled Liquid reservoir
    [/justify]
  • [justify]Generous adjustable downstream AFC Cap 2 x 8mm slots
    [/justify]
  • [justify]Wide bore 8mm hole 510 drip-tip POM-C without O-rings
    [/justify]
  • [justify]Perfectly shaped top cap with no visible air holes
    [/justify]


[justify]Packaging :
[/justify]


  • [justify]1 x MK "Das Ding" FFT complete with Driptip
    [/justify]
  • [justify]1 x Spare parts: stronger O-rings, spare screws, screw plugs for Liquid reservoir (Allen, bottom mount)
    [/justify]
  • [justify]1 x packaging with integrated winding base
    [/justify]
  • [justify]1 x Description / Instructions
    [/justify]


[justify]Στήσιμο: kanthal 0,36mm, διπλή αντίσταση, 6 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0,55Ω, ισχύς 20-25w.
[/justify]
[justify]Υγρό αναπλήρωσης: Thenancara (Shinshiro).
[/justify]











[justify]Θετικά: Γεύση, ποιότητα υλικών, ντουμάνι, χτύπημα, ατελείωτα στησίματα.
[/justify]
[justify]Αρνητικά: Απαιτεί μια κάποια εμπειρία χρήστη.
[/justify]


[justify]Συμπέρασμα χρήστη: Κυριολεκτικά ένα ατμιστικό εργαλείο. Κάνει σχεδόν τα πάντα. Γεύση και ανάλυση για έτοιμα χέρια. Πολύ ντουμάνι, υπέροχο χτύπημα, υλικά και δεσίματα καταπληκτικά. Τι άλλο να πω; Απόλαυση.
[/justify]


[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.
[/justify]







« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2017, 23:38 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 30, 2016, 01:06 »
Τιμη = εμφραγμα να υποθεσω;  :))

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 30, 2016, 01:09 »
Η τιμή θα βαράει κατακούτελα. Dang Tank Ding!   :fight_hammered2: 

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 30, 2016, 01:11 »
μου θυμιζει 3d απο ατμομηχανη.....η κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 30, 2016, 01:32 »
Δεν διάβασα δεν είδα,
αλλά θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο γενικότερα για τις πολύ όμορφες παρουσιάσεις που κάνεις :thumpup:
και τον τρόπο που φωτογραφίζεις
που είναι πια...
... by JoeBarTeam :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2016, 01:40 από savo »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 12:35 »
Joe με έχεις ψήσει για το εργαλείο ;D μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για τη γεύση του και το χτύπημα του συγρκιτικα με άλλου άτμο αν αυτό ειναι εύκολο.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 12:53 »
130e γραφει στο site τους.
Δε τα βρισκω υπερβολικα σε σχεση με αλλους και την -οπως φαινεται- αναμφισβητητη ποιοτητα κατασκευης.
Ουσιαστικα μιλαμε για bottom tank feed συστημα, αλλα η απουσια καποιου κρυσταλλου ωστε να βλεπεις τη σταθμη του υγρου μου φαινεται σα μειον.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 16:57 »
steamtuners τους τον αφηνεις δινεις 60-70 ευρω και σου φτιάχνουν 3-4 κομματια.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 20:49 »
μου θυμιζει 3d απο ατμομηχανη.....η κανω λαθος?


Και 'μενα , αλλα μου αρεσε παρα πολυ ο ατμοποιητης , οπως μου αρεσε και ο 3D ........... ;D

Ενα μονο μελανο σημειο αν καταλαβα καλα.....

- silvered one piece Ecobrass positive terminal ensures a very low voltage drop 


Επρεπε να ειναι απο ορειχαλκο ο θετικος ;;;;;;;
:angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 00:24 »
[justify]@drakmor, καλησπέρα. [/justify]
[justify]Αχ και βαχ με το εργαλείο. Θέλω αλλά δεν μπορώ να είμαι συγκεκριμένος με τον ατμοποιητή. Απαιτεί σωστά βήματα, σωστά σύρματα, να ξέρω τι θέλω να κάνω. Τι εννοώ. Έχω πάρει γευσάρα αλλά έχω κάνει και πατάτες, πολλά λάθη. Σε κάθε περίπτωση έχω μεγάλο ντουμάνι αλλά στα πιο σύνθετα (βλ. ανώτερη γεύση) έχω δυσκολία. Αποδίδει καταπληκτικά όμως ακόμα δεν έχω πιάσει την κορυφή του όπως εγώ θέλω (και κάνω κομπίνα, χρησιμοποιώντας τον ως dripper...).[/justify]


[justify]Πάντως, μπορεί να μην μπορώ ακόμα να το συγκρίνω με άλλους, όμως αξίζει η αγορά του και είμαι απόλυτος σε αυτό. Σε έμπειρα χέρια μπορεί να κάνει θαύματα.  [/justify]

[justify]Σημ. πολλά "μπορεί" έβαλα ή κάνω λάθος;  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:00 »
Από ότι κατάλαβα θέλει πολύ ενασχόληση ο συκγεκριμένος. Αυτό για μένα δεν είναι κακό.Το θέμα είναι ότι θέλω να τον αγοράσω και δεν υπάχει ΠΟΥΘΕΝΑ όμως :tongue_smilie: . Μάλλον με βλέπω σε vapers boutique για παραγελλία και όποτε....

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:07 »
[justify]Καλημέρα drakmor. Ναι, απ' όσο έμαθα μόνο από εκεί μπορεί να γίνει αγορά, όσο υπάρχει. Για μένα πάντα, είναι ακόμα δύσκολος. Τον έχω ατμίσει από άλλα χέρια κι έπεσα ανάσκελα, τον έχω δαμάσει κι εγώ σε αρκετά πραγματάκια, όμως παραμένει άγνωστος στα δικά μου χέρια.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:11 »
Καλημέρα Joe , ναι το πιστεύω ότι είναι δύσκολος από όσα έχω δεί και διαβάσει αλλά που είναι η πλάκα στο εύκολο :D . Παω για παραγγελία λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:25 »
Ελπίζω να μην με κυνηγάς (είσαι κι από τους ελάχιστους φίλους, μην μείνω εγώ κι εγώ).

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: MK Das Tank Ding (RTA FFT) by Kopp Design
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:32 »
Χααχαχα όχι Joe ούτε καν σε εμπιστεύομαι ,έχουμε και πολύ κοινά ατμιστικά γούστα όποτε δεν αγχώνομαι. Επίσης δεν έχουμε και πολλές επιλογές ο Taifun Gt3 & o Hurricane V2 δεν με έχουν συγκινήσει νομίζω οτι δεν υπάρχει κάποια καινοτομια , οπότε ο Das Ding θα μου έρθει τα μαμ. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110441 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530700 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801532 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet