vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, gama

Twitter

iJoy Limitless RDTA Plus

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
iJoy Limitless RDTA Plus
« στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:44 »
Να μα στε με τον πιο προσφατο RDTA της iJoy. Namaste παλι, γιατι ειναι σαν να τον τσιμπησε Ινδος και τον φιλοτεχνησε. Εμενα ετσι μου φαινεται τουλαχιστον!
Να πω, τον ατμοποιητη, μου τον εστειλε η Gearbest για να τον παρουσιασω.
Και εδω το λινκ: http://goo.gl/Rr5o7w

Η συσκευασια

Απ οτι βλεπετε, ουτε η συσκευασια ξεφυγε. Και αυτην την τσιμπησε ο Ινδος και την σχεδιασε. Ενδιαφερουσα παντως, θα μπορουσε να μπει στο ραφι και να μην ειναι αλλη μια συσκευασια ατμοποιητη.




Τα περιεχομενα

Λιτα περιεχομενα, με τον ατμοποιητη, ενα φιμε ανταλλακτικο τζαμι, ενα μικρο σταυροκατσαβιδο, κοκκινα λαστιχακια αν δεν θελετε μαυρα, ανταπτορα για να μπει το drip tip της επιλογης σας, ταπα για να στησιμο με μονη αντισταση, 2 fused Clapton αντιστασεις και 4 ανταλλακτικες βιδες για το deck (2 + 2).




Τα μερη του ατμοποιητη

Τα μερη του ειναι πολυ λιγα και αυτο ειναι πολυ καλο γιατι κανει το στησιμο πιο ευκολο και την συντηρηση/καθαρισμο του παιχνιδακι.  Ενα καλο χαρακτηριστικο παντως, ειναι οτι μπορεις να τον γεμιζεις απο το πλάι. Επισης, να τονισω οτι ειναι ο πιο καθαρος ατμοποιητης που μου εχει ερθει. Οχι μονο δεν εχει λαδια απο το εργοστασιο, ουτε μυρωδια δεν ειχε!
Απο αριστερα προς τα δεξια εχουμε, το πανω μερος του ατμοποιητη, το κυριο μερος του ατμοποιητη, την πανω βαση, το τζαμι και τελος την βαση η οποια εχει και το deck ψηλα.
Για οσους εχουν πιασει Avocado, ειναι κατι πολυ πολυ παρομοιο.





Η κεφαλη

Η κεφαλη του απ οτι βλεπετε, ειναι κλασικη velocity style και το καλο ειναι οτι οι βιδες, δεν ειναι αλεν αλλα Philips, οποτε και να χασουμε το κατσαβιδι μπορουμε πολυ ευκολα να χρησιμοποιησουμε ενα οποιοδηποτε αλλο μικρο Philips κατσαβιδι. Οι τρυπες χωρανε αρκετα χοντρα συρματα χωρις κανενα προβλημα και τα λουκια για το βαμβακι ειναι στο σωστο μεγεθος για να μην μπαινει ουτε πολυ ουτε λιγο βαμβακι.
Σαν στησιμο, παιχνιδακι, απο τους πιο ευκολους ατμοποιητες που εχω στησει.




Πανω το Reuleaux





Πως ατμιζει

Επειδη δεν ειχα ορεξη να ατμισω στα 80W+, εφτιαξα δικα μου απλα Clapton, 5 σπειρες, 2.5 διαμμετρο, με αποτελεσμα να ειμαι στα 0.4Ω και να ατμιζω στα 50W. To συνηθες μου.
Αφου δοκιμασα με drip tip, αποφασισα να αφησω μονο τον ανταπτορα επανω και να ατμιζω ετσι και μου φανηκε πολυ ανετο και απολαυστικο το ατμισμα ετσι.
Η παραγωγη ατμου εννοειται πως ειναι πολλη αλλα και η γευση κυμαινεται σε πολυ καλα επιπεδα. Τον βαζω σιγουρα στην κατηγορα Aromamizer Supreme RDTA, iJoy Tornado Nano, κλπ.
Απο αερα παντως, δεν θα εχει κανεις παραπονο. Εμενα, που αρεσουν οι αερατες πνευμονικες, τον εχω στο 1/3 ανοιχτο! Οποτε, καταλαβαινεται ποσο μπορει να φτασει.
Διαρροες, τιποτα, χωρις να πειραξω κατι στο βαμβακι. Απλα εβαλα το βαμβακι, βιδωσα το μεσαιο τμημα και απλα ξεκινησα να ατμιζω. Εννοειται, δεν ειχα ουτε dry hits.
Το πραγματικο μειον του ομως, ειναι η καταναλωση υγρου. Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Γιατι, δεν μπορω να καταλαβω. Αλλα τα 6ml φευγουν χωρις να το καταλαβεις!



Τα συν και τα πλην

+ Πολυ γευση
+ Πολυ ατμος
+ Παρα πολυ ευκολο στησιμο
+ Παρα πολυ ευκολη συντηριση
+ Καλη χωρητικοτητα
+ Καλη ποιοτητα κατασκευης
+ Πεντακαθαρος απο το εργοστασιο
+ Πολυυυυυυ αερατος (αν θες)
+ Γεμισμα απο το πλαι
+ Ρυθμιζομενος πολος

- Ισως το μεγεθος για μερικους
- Πολυ πολυ καταναλωση υγρου


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2016, 10:59 από Shadowjump »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:54 »
μπραβο για την ωραια παρουσιαση!!!τον κοιταω τωρα 2-3 μερες αλλα ειμαι σε διλλημα μεταξυ αυτου και του mage.αν καποιος εχει και τους δυο μπορει να κανει μια συγκριση?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:56 »
Ωραίος :thumpup: :thumpup:

Τον περιμένω από μέρα σε μερά τον μαύρο να μπει πάνω στο rx200s να ξενιάσω !

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 28, 2016, 22:07 »
Ωραίος :thumpup: :thumpup:

Τον περιμένω από μέρα σε μερά τον μαύρο να μπει πάνω στο rx200s να ξενιάσω !



Μπα, θα σε νοιαζει το  υγρο μετα  :tongue_smilie:

μπραβο για την ωραια παρουσιαση!!!τον κοιταω τωρα 2-3 μερες αλλα ειμαι σε διλλημα μεταξυ αυτου και του mage.αν καποιος εχει και τους δυο μπορει να κανει μια συγκριση?

Δεν σηκωνει συγκριση πιστευω. Επειδη εχω 2 παραπλησιους του mage, τον Minos και τον Griffin mini δεν εχουν καμια σχεση. Οχι τοσο απο γευση, αλλα στον σχεδιασμο και οτι ο limitless το καταπινει το υγρο!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 28, 2016, 22:12 »
[justify]Υπέροχη παρουσίαση![/justify]
[justify]Σήμερα τον είδα στα χέρια φίλου. Σε ασημί και με το σκούρο του τζαμάκι ήταν πολύ όμορφος (και ο ανάγλυφος σχεδιασμός στο ss είναι ιδιαίτερος και ωραίος). Ελάχιστα που δοκίμασα, πήρα πολύ ωραία γεύση (ήταν και φρουτένιο υγρό, σούπερ). [/justify]

Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 30, 2016, 17:57 »
Τον περιμένω  από  ημέρα σε ημέρα!!!!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 30, 2016, 23:43 »
Επίσεις και εγώ τον περιμένω και μιας και δεν ειχε νήμα με αυτόν σκεφτόμουν να κάνω παρουσίαση όταν έρθει αλλά με κάλυψε τώρα αυτή   . μπορείς να κάνεις μία σύγκριση με άλλους ατμοποίητες να υπολογίζω μέγεθος?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 31, 2016, 00:00 »


savoulis_77

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 31, 2016, 00:43 »
το φρουτο του παθους για συγκριση μεγεθους;  ;D (ειμαι ατο διλημμα αυτου και του avocado ΚΑΙ εγω). αραγε πιο αερατος απο avocado 24...;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 31, 2016, 00:50 »
Ο αβοκάντο μου ξέφυγε οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά είναι αρκετά αεράτος στα επίπεδα του τσουνάμι και του γκρίφιν 25. Δεν έχω βγάλει συμπεράσματα ακόμη για την γενική του λειτουργία αλλά παίζει καλά εκ πρώτης.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 31, 2016, 00:52 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 31, 2016, 01:35 »
Με φουλ ανοιχτό αέρα πραγματικά δε νομίζω να κυκλοφορεί κάτι πιο αεράτο από τον limitless. :fight_fryingpan:
Αν όμως έχει κατασκευαστεί κάτι τέτοιο, όποιος το σκέφτηκε, έχει λασκαρισμένες βίδες.  :))

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 16:28 »
το φρουτο του παθους για συγκριση μεγεθους;  ;D (ειμαι ατο διλημμα αυτου και του avocado ΚΑΙ εγω). αραγε πιο αερατος απο avocado 24...;

οριστε εδω με griffin και avocado 24

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
παρελαβα σημερα και μετα το πλυσιματακι τρεχοντας για στησιμο.διπλες με 0,64mm(22awg)kanthal σε 3αρι πυρινα και 0,29 ωμ απλα πυροβολαει και γευση και παρα πολυ καλο και πυκνο ντουμανι.για τον αερα απλα να πω οτι ο griffin μπροστα του ειναι τσιγαρισιος :)) :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 16:35 από t@sos »

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 17:03 »
Πρόκειται για πολυεργαλείο.  Μπορεί να παίξει όπως θέλεις. Από τη στιγμή που γυρνάει και το εξωτερικό δακτυλίδι και το εσωτερικό, ρύθμισης του αέρα, μπορείς να βάλεις ότι drip Tip θελεις + το σιλικονάκι για τη μονή αντίσταση, είναι μια κατηγορία μόνος του. 
Και αν τελειώσει το υγρό στο Tank και βαριέσαι να γεμίσεις, στάζεις από πάνω.. 
Έχεις πολύ χώρο να σηκώσεις, να κατεβάσεις τις αντιστάσεις.
Αν μη τι άλλο, 2 εβδομάδες τώρα ασχολούμαι με αυτόν και φαίνεται να έχει μέλλον ακόμα. 

Πολύ καλή η παρουσίαση. 

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2016, 18:54 »
Τον περιμένω κι εγώ, με κάνατε να ανυπομονώ περισσότερο!  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303194 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801545 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet