vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, tapantari, tsiv, Nikrom, djfloor, manoslykos

Twitter

περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« στις: Αυγούστου 24, 2016, 13:54 »
βοηθεια χριστιανοι,κοντευω να φλιπαρω,συμπαρασταση ζητω και συμβουλες...
ημουν(? ) καπνιστρια 34 χρονια...εφοσον η κατασταση μου ειχε φτασει στο απροχωρητο (δεν εμεινα χωρις τσιγαρο,ουτε μια μερα,ξυπνουσα απο εγχειριση και καπνιζα,ημουν εγκυος και καπνιζα,καπνιζα αφορητα 2-3 πακετα τη μερα και ειχα καταντησει αηδια ,σερνομουν και καπνιζα,ο πνευμονολογος και ο καρδιολογος μου ειπαν οτι τα ψωμακια μου ειναι λιγα) κι ετσι αποφασισα να ξεκινησω το ηλεκτρονικο,μετα απο σκεψη ενος χρονου....δεν ειχα ενημερωθει καθολου και η πρωτη μου συσκευη ηταν μια globe 650 η οποια δεν ηταν και τοσο χαλια για πρωτη (παλι καλα..) αν και δεν με καλυπτε τοσο και εκανα και 4 τσιγαρα την ημερα (με ενοχλουσε και η 70% pg στα υγρα)... σε τρεις μερες αγορασα  εναν μινι ναυτιλο και υγρα με 40 pg και ολα μια χαρα,δεν ξαναβαλα τσιγαρο στο στομα μου,εδω και δεκα μερες..ομως απο χθες,σαν να μην με καλυπτει...ξεκινησα με 3 μλ την ημερα,το πηγα 4 και απο χθες ειμαι στα 5 μλ (που πλεον με ψιλοενοχλουν στον λαιμο) και ικανοποιηση δεν νιωθω..
η νικοτινη που εχουν τα υγρα (gandalf) ειναι 6...να παρω περισσοτερη?
βλεπω το πακετο του αντρα μου (ο οποιος ευτυχως κανει μονο 2 τσιγαρα τη μερα μετα το φαγητο) και μου ρχεται να ορμηξω να ξεχαρμανιασω.... :eyesplash: :wall: :'(

Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 24, 2016, 13:56 »
ανεβασε λιγο νικοτινη για να σε ικανοποιει περισσοτερο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 24, 2016, 13:56 »
αυξησε την νικοτίνη στο διπλάσιο γιαλίγο διάστημα μέχρι να μην νιώθεις την στέρηση.
Στο 12 άρι σε βλέπω να βαστιέσαι :)

....και να μην ξενοκοιτάς τα τσιγάρα άλλων....χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 24, 2016, 13:57 »
Aνεβασε νικοτινη και βαλε πιο πολυ VG Να μην σε χτυπαει στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 24, 2016, 13:59 »
αποψη μου ανεβασε λιγο την νικοτινη αν μπορεις προσωρινα η τις ωρες που ζοριζεσαι.επισης αξιος ο ναυτιλακος αλλα ενας πιο βαρβατος ατμο θα σου εδινε μεγαλυτερο χτυπημα και ευχαριστηση.και βασικα πολεμησε το.καιγω εχω ριξει την νικοτινη μου στο 4 mg αλλα παντα εχω εφεδρικο ενα 7αρι 8αρι υγρο και ενα 12αρι(λιγη ποσοτητα)για πολυ δυσκολες ωρες.δεν θα ζοριζεσαι συνεχεια.καποιες φορες θα το νιωθεις.κρατα γερα!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 24, 2016, 14:06 »
Δανάη, όπως λένε όλοι, ανέβασε τη νικοτίνη για αρχή (12 τουλάχιστον) και βρες μια γεύση να σε καλύπτει (άσε τα φρουτώδη για αργότερα). Μια ιδέα είναι. Όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο. Η εξάρα είναι λίγη για πρώην βαρύ καπνιστή ;)

Αποσυνδεδεμένος JK

Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 24, 2016, 14:49 »
Θεωρητικά με περισσότερη νικοτίνη την "ακούς" με λιγότερα ml και είναι περισσότερο υγιεινό.

Το θέμα είναι πως κάποιοι σαν εσένα (και μένα) θέλουν να ρουφάνε όλη μέρα ασταμάτητα από συνήθεια και ας μπουχτίζουν. Πρέπει να πειραματιστείς μόνη σου για να βρεις τα ml και την νικοτίνη, ξεκίνα υγρό με περισσότερη νικοτίνη και βλέπεις!!

Μη ξεχνάς πως είναι και ψυχολογικό το θέμα, μπορεί να αισθάνεσαι αναίτια πως δε σε "γεμίζει"

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 24, 2016, 14:52 »
Το θέμα είναι πως κάποιοι σαν εσένα (και μένα) θέλουν να ρουφάνε συνεχώς από συνήθεια και ας μπουχτίζουν.

Μία από τα ίδια.   :yes:
Οπότε δεν ανεβάζω τη νικοτίνη. Σπάνια χρησιμοποιώ για μερικές τζούρες έναν δεύτερο ατμοποιητή με πιο δυνατό υγρό. 

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 24, 2016, 14:59 »
@ danae- l
Χαλαρα... ολοι το εχουμε παθει και ειδικα το καλοκαιρι.
Το προβλημα σου ειναι στην νικοτινη και οχι στη μπαταρια.
Η προταση η δικη μου ειναι 2ος ναυτιλος με υγρον τασακι και 18 αρα νικοτινη. Τον εχεις παντα μαζι και παντα γεματο και οποτε λοξοκοιτας το πακετο τον κουμπωνεις πανω και καθαρισες.
Μην φοβασε την 18 αρα... εξαλλου αμα κανεις 5-6 τζουρες το αφηνεις κατω και εισαι καλυμενη. 8)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 24, 2016, 15:51 »
Για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος, κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ:
Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 24, 2016, 17:28 »
Τα 6mg όντως είναι λίγα για βαρύ καπνιστή κυρίως στην αρχή της μετάβασής του στον ατμό.
Θυμάμαι τον εαυτό μου να ξεκινά από τα 4-5mg και την 3η ημέρα να μην με καλύπτει σχεδόν καθόλου μιας και η νικοτίνη ήταν λίγη αλλά και η συνήθεια του κ.τ. πολύ φρέσκια.

Σταδιακά ανέβηκα εώς τα 12 mg (με βήμα 3 mg κάθε φορά, δηλαδή 6-9-12mg δοκιμάζοντας διάφορα υγρά) μέχρι που κατέληξα στα 9-10mg όπου βρίσκομαι ακόμη και σήμερα.
Θυμάμαι στο πρώτο 6μηνο η επιθυμία για κ.τ. μου έκανε συχνά πυκνά επισκέψεις αλλά η ανεβασμένη νικοτίνη σε σχέση με την θέληση για διακοπή έκανε τα πράγματα πολύ πιο εύκολα κάθε φορά.
Από κάποια στιγμή και μετά η επιθυμία για κ.τ. ατόνισε πλήρως και εντελώς ανώδυνα. :yes:

Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 24, 2016, 18:35 »
Δαναη εγω τοκοψα με 18αρια υγρα για τους 4 πρωτους μηνες, μετα με 12αρια γι αλλους 4 και τωρα (8 μηνες μετα)  ειμαι με 6αρια εως 3αρια. Και που και που, βαζω στο ναυτιλο και λιγο 18αρι απ αυτα που μου περισσεψαν. Στο ενδιαμεσο, ΚΑΝΕΝΑ κανονικο τσιγαρο... αλλα και καμια αισθηση οτι μου λειπει! 
Μην περιμενεις λοιπον να δεις προκοπη με 6αρια στο ξεκινημα. 

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 24, 2016, 19:05 »
Mε εξαρια υγρα ειναι δυσκολο πολυ ανεβασε νικοτινη γιατι η θα ξαναρχισεις το κανονικο η απλα θα ατμιζεις Ατελειωτα ml Με Αποτελεσμα μηδεν δηλαδη θα ξαναρχισεις το καπνισμα

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 24, 2016, 19:26 »
Εγω που καπνιζα ενα πακετο ξεκινησα με 9 νικοτινη, τα 6 ειναι λιγα. Το 12 παλι με ενοχλουσε. Χρειαζεται και υπομονη αρχη ειναι ακομη σιγα σιγα θα συνηθίσεις και τον διαφορετικο τροπο προσληψης της νικοτινης (ειναι πιο αργος και πιο ομαλος απο τι φαινεται στο ηλεκτρονικο σε σχεση με την εκρηξη νικοτινης που σου προσφερει το τσιγαρο). Εγω στην αρχη ζοριστηκα αλλα παντα σκεφτομουν οτι θα μπορουσα να εχω αναγκαστει να το κοψω και να μην εχω τιποτα. Τωρα που εχω και το ηλεκτρονικο να λεω και ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 00:43 »
κάπνιζα 20 τσιγάρα την ημερα.. και ξεκίνησα κατευθείαν με 3MG  και κάνω 9ml την ημερα είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν πρόκειται να γυρίσω ποτε ξανά στο τσιγάρο. το βλέπω και ούτε να το μυρίσω δεν μπορώ πια.. σύντομα θα ρίξω και την νικοτίνη στο 0 :) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110853 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160091 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515465 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530903 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801715 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet