vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

170 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, tibolaso, Mantis039, I.P, manoslykos, Lazy Dog, aalex, Buliwyf

Twitter

Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 00:29 »
Κάθε πότε κάνεις αυτή την εργασία??? :hmmm:

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 01:47 »
Υλικα που χρειαζομαστε:
1.Λεπτο ισιο κατσαβιδι
2.Μπολακι με απιονισμενο νερο (αυτο για τα σιδερα)
3.Μπολακι με Coca-Cola

Είναι γνωστό από τα παλιά τα χρόνια, ότι η Coca-Cola, πάει με όλα!!!!
 :)) :))
(απλά αστειεύομαι)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 01:54 »
Κοιτα συνηθως οταν αλλαζω γευσης (το τελευταιο διαστημα αλλαξα πολλες..οποτε τι να σου πω.. εχθες το εκανα 2 φορες ασπουμε). Την coca-cola την χρησιμοποιω εδω και μια βδομαδα. Το ειδα στο youtube kai παρατηρησα οτι σβηνει καπως τις παλιες μυρωδιες. Απο κει και περα αν κατασταλαξω σε ενα υγρο και δεν παρατηρω καποια αλλαγη στο ατμιζμα μου (καμενο-λιγοτερο throat hit ή ατμο) λεω να το κανω μια φορα την εβδομαδα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 25, 2011, 02:08
Είναι γνωστό από τα παλιά τα χρόνια, ότι η Coca-Cola, πάει με όλα!!!!
 :)) :))
(απλά αστειεύομαι)
Ααα ξεχασα να πω οτι χρησιμοποιω την ZERO! Επειδη η ζαχαρη μπορει να καταστρεψη τον ατμοποιητη  :dance:.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2011, 02:08 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 02:48 »
2 φορες το εκανες γιατι αλλαξες γευση?  ???
μα τα τανκ φημιζονται για την ευκολια του να αλλαξεις γευση.
να ειχες καρτο να το καταλαβω..οκ εκει αμα δεν τελειωσει γευση δεν μπορεις να αλλαξεις
αλλα στα τανκ ειναι το μονο ευκολο.. :yes:
προσωπικα σε 2 τζουρες εχει ερθει η επομενη γευση..
νομιζω λιγο ταλαιπωρησε παραπανω απο οτι χρειαζεται.. ::)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 12:43 »
Ναι εχεις δικιο σ'αυτο. Ειμαι λιγο ψειρας και μ... :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 10:50 »
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Πρίν 10 μέρες,μπήκα κι εγώ στο χώρο του Η/Τ και αγόρασα ένα σετάκι eGo-T απ'την Alter (1000άρες μπαταρίες).
Εκεί το παλληκάρι μου πρότεινε να πάρω κάτι καινούργιους ατμοποιητές που έχει φέρει (δε θυμάμαι πώς τους ονόμαζε),οι οποίοι όπως μου είπε,δεν έχουν καθόλου διαρροές.Επίσης μου είπε οτι βάσει των καπνιστικών μου συνηθειών,ο ατμοποιητής αυτός,θα κρατήσει περίπου 1 μήνα με σωστή χρήση.Σημειωτέον οτι ο συγκεκριμένος κοστίζει 12 ευρώ.
Η διαφορά του σε σχέση με τους άλλους,είναι οτι στο κάτω μέρος του,δέν έχει τρύπα (επισυνάπτω φωτο).






Όντως,τουλάχιστον στις 10 πρώτες μέρες που ατμίζω,δεν υπάρχει ούτε μια σταγόνα διαρροής.Παρατήρησα όμως απο χθές,οτι αφ'ενός σε κάθε τζούρα μου "χουρχουρίζει" (κάτι σαν βράσιμο) και αφ'ετέρου νιώθω οτι έχει πέσει αρκετά η απόδοσή του.

Πιστεύω οτι μέχρι στιγμής τον χρησιμοποιώ σωστά όσων αφορά τον τρόπο που ατμίζω και τηρώ ευλαβικά το "αναποδογύρισμα" του σε χαρτοπετσέτα κάθε βράδυ.

Η ερώτησή μου είναι αν αυτός ο ατμοποιητής καθαρίζεται-βράζεται-πλένεται κλπ για να συνέλθει λίγο και πώς γίνεται αυτό.
Τον έχει χρησιμοποιήσει άλλος,ώστε να έχω μια έγκυρη άποψη?

Απ: Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 22:21 »
Οι ατμοποιητές γράφουν Alter ego-T.

Αν όχι η απάντηση είναι προφανής.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 22:04 »
παιδια καλησπερα...σε εναν προβληματικο ατμοπ. ο οποιος ηταν μπουκωμενος με μυρωδια καμενου αρκετα συχνα και throat hit πεσμενο βγαλαμε τη γεφυρα με το φιτιλι και τα βαλαμε τα 2 μερη σε ενα μπρικι με νερο..τα βρασαμε περιπου 2-3 λεπτα και παρατηρησαμε οτι η αντισταση και η γυρω περιοχη απο καταμαυρη εγινε σχεδον καινουργια..το ιδιο και το φιτιλι..σαν να ασπρισε λιγο...αφου το ξαναμονταραμε δουλεψαμε λιγο τον ατμοποιητη και μετα απο μερικα λεπτα ..το χτυπημα και το ντουμανι ηταν σαν να ηταν καινουργιος...ειδικα με κρυο ατμοποιητη η αισθηση ηταν λες και ειναι καινουργιος...θα δουμε ποσο καιρο θα αντεξει και θα ξαναενημερωσω..

τελικα το δυσκολο ειναι να μπει η γεφυρα...οταν το μαθεις... μετα ειναι παιχνιδι...
εμεις την τοποθετουμε-κουμπωνουμε σε ενα παλιο τανκ και με τη βοηθεια ενος μυτοτσιμπιδου πιεζουμε-στριβουμε το τανκ μεχρι να αισθανθουμε οτι κουμπωσε η γεφυρα πανω στην αντισταση...

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Απ: Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:44 »
Οι κλασικοί ατμοποιητές που είδα εκεί,είχαν το λογότυπο της Alter.Ο συγκεκριμένος που έχω και δείχνω στις φωτο,όχι.
Τι σημαίνει όμως αυτό;Οτι δεν το φέρνει η Alter επίσημα,αλλα είναι εισαγωγή του συγκεκριμένου πωλητή?
Αλλα κι έτσι να είναι,το ερώτημά μου δεν είχε να κάνει σχετικά με τη γνησιότητα ή την ποιότητα (που φαίνεται καλή) του ατμοποιητή,αλλά με με το αν και πώς μπορεί να καθαριστεί ο συγκεκριμένος.
Κανείς που να τον έχει χρησιμοποιήσει?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:56 »
εχει σφουγγαρι μεσα η ειναι  τυπου τανκ με αμπουλα παντως εγω αγοραζω απο alter δεν τον εχω ξανα δει οκ ειναι με αμπουλα τωρα το ειδα η αμπουλα ειναι γυαλινη μηπως

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 15:38 »
Άνοιξα χθες για πρώτη φορά 2 atomizers ego-T, έναν "επώνυμο" και έναν no-name.

Ο no-name είχε περασμένο φυτίλι και μέσα στην αντίσταση, ο "επώνυμος" όχι.
Έχει κάποια διαφορά στην πράξη (απόδοση, διάρκεια ζωής κτλ)?

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Απ: Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 19:25 »
Είναι κλασικό eGo-T με tank.
Γυάλινο?Δεν ήξερα οτι υπάρχουν γυάλινα τάνκ.Εκτός κι αν εννοείς διάφανο.Αν ναι,ναι είναι διάφανο,αλλά ξεφύγαμε πάλι.Το θέμα είναι αν αυτός ο ατμοποιητής καθαρίζεται η οχι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος variousis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμοποιητής για eGo-T (type A).Πώς καθαρίζεται;
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 00:03 »
Καλή Χρονιά!

Μάλλον έχω ακριβώς τον ίδιο (έχει στο κάτω μέρος 4 εγκοπές για την είσοδο του αέρα;).
Όντως διαρροές μηδέν πάνω από μήνα τώρα.
Τον έχω καθαρίσει τρεις φορές και πάει σφαίρα.
Ο καθαρισμός που κάνω είναι αφαίρεση της υποδοχής του φυτιλιού. Πλύσιμο το φυτίλι με νερό για να καθαρίσει.
Πλύσιμο του άτμο 10 λεπτά σε ζεστό νερό με οινόπνευμα, dry burn, επανασυναρμολόγηση και το αφήνω να στενώσει καναδυο μέρες.
Μου δίνει λίγες τζούρες "χαλαρές" στην αρχή και μετά πάει πάλι πύραυλος.

Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 11:25 »
Και ο επώνημος έχει αλλά είναι καλά τυλιγμένη η αντίσταση γύρω του και δεν φαίνεται. Αν πάρεις ένας επώνημο LR που έχει λιγότερες σπείρες το σύρμα της αντίστασης (αφού είναι LR) θα το δεις το φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:11 »
ok, thanks  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515237 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146418 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12777 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530699 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801529 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet