vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Alexander20, Tazz, treloneritis, Jorge, manoslykos

Twitter

Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 01:50 »
οποτε λεω να μεινω στον καθαρησμο για αρχη για δεν το εχω με τα φιτιλια και αυτα  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 01:58 »
ΔΕΝ είναι μωρέ και Πυρηνική Φυσική!!!! Είναι απλό εργαλείο ο ατμο, και δύσκολα μπορείς να του κάνεις ζημιά αν είσαι στοιχειωδώς προσεκτικός...... Πάντως, αν επιμένει να σου βγάζει καμμένο, μάλλον δεν μπορείς να το αποφύγεις.....
ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ: μακρυά από το οινόπνευμα. Αν στεγνώσει ΠΟΛΥ καλά, είναι πιο εύκολο να κάνεις ζημιά στο φυτίλι παρότι σε αυτή την περίπτωση θα αποφύγεις τις εισπνοές (που αυτή την εποχή βέβαια, μπορεί να σε γλυτώσουν από κανα κρυολόγημα :)) :)) :)) ) οπότε (ΓΙΑ ΜΕΝΑ) δεν ενδείκνειται...

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:37 »
εχοντας ξενερωσει απιστευτα απο τους ατμοποιητες που κυκλοφορουν εκανα μια προσπαθεια να
επιδιορθωσω τον αγαπημενο μου που φαινονταν να ειναι θεμα φυτιλιου μετα απο πειραματα που εκανα
και τον χαλασα μονη μου  :idiot1:
εκανα λοιπον το εξης..καταφερα αφου χαλασα 2 κατσαβιδακια να βγαλω το μαραφέτι
που συγκρατει και το φυτιλακι απο τον παλιο μου και απο εναν καινουργιο της κακιας ωρας
και να τα αλλαξω..
εβαλα δηλαδη το μαραφετι με το καινουργιο φυτιλακι στον παλιο μου ατμο και ολα δουλευουν
τωρα ρολοι με ενα μικρουτσικο προβληματακι..
δεν μπορω να "κουμπωσω" καλα το μαραφετι μεσα στον ατμοποιητη!! πολυ ζορικο το ατιμο!
και αν και εκανα το κολπο που ειδα σε ενα βιντεακι, δηλαδη εβαλα πρωτα το μαραφετι να εφαρμοσει
στην τρυπουλα απο την ταπα του τανκ και μετα το εβαλα ολο μαζι μεσα στον ατμο αλλα και παλι
δεν κουμπωνει..οταν βγαζω το τανκακι ερχεται μαζι και το μαραφετι πισω..
εχετε καμιά ιδεα? help! :-\

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:51 »
Δεν είναι κάτι σπάνιο!!
Δοκίμασες να το κουμπώσεις σε διάφορες θέσεις????
Αν ναι, και δεν τα κατάφερες, τότε κάνε κάτι άλλο....
Πάρε κάποιο άλλο αντικέιμενο που να έχει τρύπα στη μέση και να χωράει στον ατμο σου (πχ, το εξωτερικό από ένα στυλό διαρκείας) και τοποθέτησε εκεί το δίσκο με το φιτίλι. Για να μην σου πέσει, βάλτο κατακόρυφα (αφού τώρα ΔΕΝ θα σφηνώνει το σωληνάκι στην τρυπούλα από την τάπα της δεξαμενής) και βάλε τον ατμο σου από πάνω προς τα κάτω. Και πάλι μπορεί να χρειαστεί να το περιστρέψεις λίγο, γιατί μπορεί να μην "κάτσει" με την πρώτη. Επίσης τσέκαρε περιμετρικά το δισκάκι, εκεί που φαίνονται οι χαρακιές, μήπως έχει τίποτα υπολείματα από καμιά κόλλα και απομάκρυνέ τα... το έχω δει σε κάποιους (της natura νομίζω) και πιθανόν να εμποδίζει το κούμπωμα....

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 02:58 »
θα το δοκιμασω αν και δεν νομιζω να βοηθησει γιατι μονο με το τσιμπιδακι καταφερνω να το κρατω σε σωστη θεση αλλιως γυρναει τουμπα το ατιμο και πρεπει να το ξαναβγαζω και να το..ευθυγραμμιζω! :))
μιλαμε παιδευομουν ωρα!
τωρα για διαφορετικες θεσεις τι να σου πω..προσπαθησα να δω λεπτομεριες αλλα δεν βλεπω κατι που να διαφοροποιει τα σημεια..σιγουρα στις προσπαθειες μου θα αλλαζα θεσεις ουτως η αλλως..
της ovale ειναι ο αγαπημενος μου ατμο..

παντως αυτο με το στυλο θα το δοκιμασω..λες να θελει τ'ανασκελα ο ατμο για να κουμπώσει?  :laugh1:

Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:03 »
το μεταλικό καρφί (το δισκάκι) και ο ατμο έχουν δύο παράλληλες ευθείες γραμμές (όχι κυκλικές). Προσπάθησε κατά την εισαγωγή με το tank να της ευθυγραμμίσεις και τσουπ κουμπώνει.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:05 »
done that..didn't work..

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:06 »
 :)) :)) :)) :)) :)) δεν νομίζω το θέμα να είναι ποιος είναι από πάνω, γίνεται η δουλειά έτσι κι αλλιώς!!!  ;D ;D ;D
Απλά για να μην σε ζορίσει στο λέω, καλά είναι να είναι ισορροπημένο οριζόντια το δισκάκι και να κάτσει απαλά από πάνω ο ατμοποιητής, για να μπει σωστά στην πατούρα και να μην χρειάζεσαι υποστηρίγματα (τσιμπιδάκια).... Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ, αλλά αν κατάλαβες, είναι piece of cake....
Α, και μόλις μπει καλά καλά, θέλει λίγο ζόρισμα για να σφηνώσει. ΔΕΝ είναι τίποτα.. Είμαι σίγουρος ότι αν όχι με την πρώτη, με τη δεύτερη θα το κουμπώσεις...

Αποσυνδεδεμένος babisz

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:09 »
Φιλενάδα δεν γεννηθήκαμε όλοι κατσαβιδάκηδες. Κι εκεί που είναι να κρατάς όλη την παγκόσμιά οικονομία πίσω προσπαθώντας να επιδιορθώσεις το "άτιμο" το "μαραφέτι" μήπως είναι καλύτερα να περάσεις μια βόλτα από τη φίλη μας την Ting και να ξεμπερδεύεις;
http://www.vaporhawk.com/cheapest-ego-t-atomizer-20-pieces-x-240-usd-each-free-shipping-worldwide,name,101368,auction_id,auction_details

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:10 »
το μεταλικό καρφί (το δισκάκι) και ο ατμο έχουν δύο παράλληλες ευθείες γραμμές (όχι κυκλικές). Προσπάθησε κατά την εισαγωγή με το tank να της ευθυγραμμίσεις και τσουπ κουμπώνει.

Δεν παίζει ρόλο φίλε μου.... Προφανώς πάντως, δεν εννοείς το καρφί.... αυτό δεν έχει γραμμές, μια τρύπα έχει στη μέση μόνο, γα να περνάει το φιτίλι.

Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:11 »
done that..didn't work..

μου έχει τύχει και εμένα να βγαίνει με το tank (απο το βγάλε - βάλε για τα dry burn) . Η λύση που δούλεψε ήταν αφού ακούμπησε το καρφί στον άτμο σωστά (με τσιμπιδάκι αν θες), με ένα κατσαβίδι πίεσα αριστερά - δεξια το πιατάκι και μετά όλα οκ. έβαζα το tank και το αφαιρούσα χωρίς να πέρνει μαζί και το καρφί.

Η πίεση στο πιατάκι πρέπει να γίνει κοντά στο καρφί για να μην σου γυρίσει τούμπα.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:14 »
μωρε θα τον στρωσω..τωρα που βρηκα λυση δεν το αφηνω με τιποτα..εσκασα τοσες μερες!
παρεπιμπτοντως εβγαλα πριν το φιλτρακι να σταξω λιγο υγρο και το δισκακι ηταν κατω!
βρε λες να με λυπηθηκε και να σφηνωσε απο μονο του?  :laugh1:

Φιλενάδα δεν γεννηθήκαμε όλοι κατσαβιδάκηδες. Κι εκεί που είναι να κρατάς όλη την παγκόσμιά οικονομία πίσω προσπαθώντας να επιδιορθώσεις το "άτιμο" το "μαραφέτι" μήπως είναι καλύτερα να περάσεις μια βόλτα από τη φίλη μας την Ting και να ξεμπερδεύεις;
http://www.vaporhawk.com/cheapest-ego-t-atomizer-20-pieces-x-240-usd-each-free-shipping-worldwide,name,101368,auction_id,auction_details

καλε μου φιλε δεν ειναι το θεμα να αγορασω ατμοποιητη..4 αγορασα τις τελευταιες 3 μερες και οχι online αλλα απο καταστημα..
την ικανοποιηση ομως της τζουρας που μου δινει αυτος ο ατμο δεν την βρηκα σε κανεναν αλλο..
καμια σχεση μιλαμε..σαν να ηταν αλλο η.τ και οχι αυτο που εχω τοσο καιρο..
αισχος οι τζουρες..
λες να παιδευομαι τοσες μερες απο τσιγγουνια? ειμαι large τυπακι εγω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 03:18 »
μωρε θα τον στρωσω..τωρα που βρηκα λυση δεν το αφηνω με τιποτα..εσκασα τοσες μερες!
παρεπιμπτοντως εβγαλα πριν το φιλτρακι να σταξω λιγο υγρο και το δισκακι ηταν κατω!
βρε λες να με λυπηθηκε και να σφηνωσε απο μονο του?  :laugh1:

 8) 8) 8) Αφού σου είπα βρε, αυτό δεν είναι τίποτα........ το λέω και παραπάνω
ΔΕΝ είναι μωρέ και Πυρηνική Φυσική!!!! Είναι απλό εργαλείο ο ατμο, και δύσκολα μπορείς να του κάνεις ζημιά αν είσαι στοιχειωδώς προσεκτικός......

Άντε, αφού το λύσαμε το θεματάκι σου, ήρθε η ώρα  μου....
 :bye: :bye: Πάω για νανάκια......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2011, 04:06 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:24 »
Άντε, κι άλλο ένα tipάκι  8) 8)
Αν δεν έχεις καινούριο, μπορείς να βάλεις αυτό που έχει ανάποδα!! :yes: :yes:
Πρόσεχε όμως, να το αφήσεις να γίνει μούσκεμα πριν τον ξεκινήσεις.
Εγώ, το μουσκεύω με το υγρό μου ΠΡΙΝ το φορέσω πάλι....

Ρε παιδιά, εμένα διαλήθηκε... :dontknow: (όχι τρήματα, αλλά σαν να ξέστρυψε...)
Τι δεν έκανα σωστά???
Ξέρετε ποιός έχει φυτήλι στον πειραιά να πάω να πάρω???? ???

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:00 »
Λοιπον παιδια να σας πω τον δικο μου τροπο που μεχρι στιγμης εχω εναν ατμο που ζει εδω και 1μιση μηνα.
Υλικα που χρειαζομαστε:
1.Λεπτο ισιο κατσαβιδι
2.Μπολακι με απιονισμενο νερο (αυτο για τα σιδερα)
3.Μπολακι με Coca-Cola

Εκτέλεση:
- Βγαζουμε με το ισιο κατσαβιδι την γεφυρα με το φυτιλι
- Ξεπλενουμε καλα στο μπολακι με το απεσταγμενο νερο τον ατμοποιητη φυσοντας τον επισης απο και τις δυο μεριες για να ξεπλυθει και εσωτερικα καλα. Ξεπλενουμε λιγο και την γεφυρα με το φυτιλι και την αφηνουμε σε μιαν ακρη.
- Αφου τελειωσετε το προηγουμενο βημα τον φυσατε δυνατα για να φυγουν ολα τα υγρα απο μεσα και τον σκουπιζετε καλα. Ξαναφυσατε και ξανασκουπιζετε εκει που κουμπονει η μπαταρια.
- Κανετε DRY BURN! Δειτε βιντεακια στο youtube. Εγω σταματαω οταν δεν βγαζει αλλο εντονη καμενη μυρωδια και καπνιλα και κοκκινιζει καλα η αντισταση.
- Το αφηνετε λιγα λεπτα να κρυοσει και τον ριχνετε στο μπολακι με την coca-cola. Και ξεπλενετε και φυσατε και ξεπλενετε και φυσατε ξανα και ξανα... και το αφηνετε κανα μισαωρο μεσα στην coca-cola!
- Ηρθε η ωρα να το βγαλουμε απο την coca-cola και να το κανουμε ενα ωραιο ντουζ σε καινουριο απιονισμενο νερο!
Και ξεπλενουμε και φυσαμε και ξεπλενουμε και φυσαμε..
- Το βγαζουμε και φυσαμε και φυσαμε...σκουπιζουμε.. ξαναφυσαμε.. ξανασκουπιζουμε.. και τελειωσαμε.
- Παιρνουμε την γεφυρα την ποτιζουμε λιγο με το αγαπημενο μας υγρο.. (ΠΡΟΣΟΧΗ μην παιζετε πολυ με το φυτιλακι γιατι μπορει να σας φυγει...). Ριχνουμε 2-3 σταγονες πανω στην αντισταση και τελος τοποθετουμε την γεφυρα με ενα παλιο φιλτρακι.
- Καλα ατμιζματα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159788 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146454 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet