vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech eGo-CC

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 13:42 »
Καπου εχω ακουσει οτι αν πλυνουμε τα εξαρτηματα υπαρχει περιπτωση να χαλασουν πιο γρηγορα, υσχυει κατι τετοιο?
Απο οσο γνωριζω στον δικο μου ατμο τον ego-cc υπαρχει περιπτωση να χαλασει και κατι αλλο εκτος απο την κεφαλη που σηνυθως την αλλαζω καθε καμια 20αρια μερες?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 14:29 »
Όχι , δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει κάποιο εξάρτημα του ατμοποιητή από το πλύσιμο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 12:02 »
προφανως η γευση που καταλαβαινεις τωρα ειναι πιο καθαρη απ οτι με τον παλιοτερο ατμοποιητη
οποτε και η αλοιωση της πιο εμφανης
οταν ατμιζουμε συνεχως παρουσιαζεται το φαινομενο που λες για διαφορους λογους αρα δεν φταιει ο αμτο σου
καθαρισμα...τον ανοιγεις βγαζεις την αντισταση κι ολα τα υπολοιπα τα πλενεις  με ζεστο νερακι κατα προτιμηση βραδυ οποτε το πρωι ειναι στεγνος
προσοχη δεν πλενουμε την αντισταση
Νομίζω ότι έκανα γκάφα, χθες έπλυνα τελικά όλα τα κομμάτια εκτός της μπαταρίας αρα πιστεύω πως έπλυνα και την αντισταση, δεν έχω δοκιμάσει ακομα να δω αν δουλεύει καλά, υπάρχει περίπτωση να το κατέστρεψα?
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 12:06 »
Aπλά θα κοιτάξεις αν έχει στεγνώσει καλά η κεφαλή eGo-C με την φιτιλοαντίσταση. Aν διαπιστώσεις ότι δεν ατμοποιεί σωστά , τότε άλλαξε την κεφαλή αυτή. 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 12:20 »
Ολα καλα, μολης τον συναρμολογησα, η αληθεια ειναι πως ειναι λιγο δυσκολο να παρατηρησω με το ματι αν στεγνωσε στο εσωτερικο του αλλα θελω να πιστευω πως απο τις 12 το βραδυ μεχρι τωρα που το αφησα θα ειναι ενταξει, ατμισα και ολα καλα, σαν καινουριος, πλουσιος ατμος οπως οταν τον αγορασα :)

EDIT: Μου εβγαλε λιγο εντονο καμενο στη γευση αλλα θελω να πιστευω πως θα φτιαξει διοτι ισως δεν εχει ποτισει ακομη καλα το φυτιλι και το πλακωσα κι εγω στις τζουρες αμεσως.
 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 14:41 »
Παιδια μαλλον εκαψα την αντισταση και αν ισχυει κατι τετοιο το βλεπω να ξανα αρχιζω κανονικο τσιγαρο διοτι 20 του μηνος καινουρια αντισταση και σημερα 23 χαλαει ε οχι και 3 μερες, το ιδιο με οταν καπνιζα βγενω οικονομικα για να μη πω οτι μπαινω και μεσα με το ητ, αρχισε να μου βγαζει στο ακυρο εντονο καμενο κτλπ και ψιλιαστηκα τη δουλεια οποτε και τον ανοιξα να δω τι παιζει, παρακατω σας παραθετω καποιες φωτο της αντιστασης και του φιτιλιου να μου πειτε κι εσεις τη γνωμη σας για να μην ατμιζω καρβουνο αδικα διοτι δε σκαμπαζω και πολλα εγω με αυτα, αν οι φωτο δε διακρινοντε ευκολα πειτε μου να προσπαθησω να ανεβασω σε μεγαλυτερη αναλυση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 15:07 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 15:22 »
Δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα η αντίσταση. Το ίδιο ισχύει και για το φιτίλι. Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχει πατήσει σωστά το φιτίλι πάνω στην αντίσταση, κάτι δηλαδή που διορθώνεται εύκολα αν κατεβάσεις λίγο πιο χαμηλά το φιτίλι.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 15:54 »
Α οκ, πιστεψα επειδη φαινοταν καπως μαυρη η αντισταση οτι εχει καει αλλα εκανα αυτο που ειπες και φαινετε ενταξει τωρα, τραβηξα λιγο με το χερι το φιτιλακι πιο κατω,
ειναι φυσιολογικο που οταν κανω τζουρα μου βγαζει μπουρμπουλιθρες? δεν φαινετε να εχω καποιο προβλημα στη γευση η στη ποσοτητα του ατμου παντως.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 16:15 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:31 »
Καλημέρα.Είμαι νέος στην παρέα σας και έχω ξεκινήσει με το ηλεκτρονικό τσιγάρο εδώ και μία εβδομάδα.Δεν έχω καπνίσει καθόλου τσιγάρο όλη την εβδομάδα με σχετικά μεγάλη ευκολία παρόλο που ήμουν μανιώδης καπνιστής.Ήθελα 2-3 πακέτα την ημέρα κάμελ σκληρό.Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το πήρα από συγγενικό μου πρόσωπο που το είχε αγοράσει πριν από 2 χρόνια αλλά δεν το χρησιμοποίησε ούτε μια μέρα.Η συσκευή είναι η ovale eGo T.Την πρώτη μέρα με τα φιλτράκια δυσκολεύτηκα αρκετά γιατί ήθελε αρκετό ζόρι στην ρουφηξιά.Έτσι το ίδιο απόγευμα πήγα σε κάποιο μαγαζί και μου άλλαξε τον ατμοποιητή.Μου έβαλε έναν aspre BDC και υπήρχε όντος μεγάλη διαφορά.Επειδή όμως εγώ ήθελα να έχω μια συσκευή από μία εταιρία και όχι διαφορετικές πριν 2 μέρες αγόρασα και τον ατμοποιητή eGo-cc.Τα πράγματα πηγαίναν πολύ καλά μέχρι το απόγευμα που κατάλαβα τι σημαίνει καμένο.Δηλητηριάστηκα.Πήγα πάλι στο μαγαζί και αγόρασα ένα ανταλλακτικό ατμοποιητή.Δοκίμασα πολλές φορές να τραβήξω καπνό μπας και έφευγε αυτή η γεύση του καμένου αλλά δεν.Το βράδυ άλλαξα το ανταλλακτικό και μέχρι τώρα είναι εντάξει.Όταν όμως παίρνω δύο η τρεις τζούρες μαζί,στην τελευταία νομίζω ότι πάλι πάει να πάρει μυρωδιά καμένου.Εδώ να πώ ότι τρεις μέρες με τον  aspre BDC ότι και να έκανα.όσο δυνατά και να τράβαγα δεν είχα κανένα πρόβλημα.Υπάρχει καμία σωτηρία για τον eGo-CC η κάτι που μπορώ να κάνω;Οι τζούρες που τραβάω είναι δύο η τρεις συνεχόμενες και αρκετά βαθιές.Ευχαριστώ πολύ.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:52 »
Όταν νοιώσεις ότι στεγνώνει το φυτίλι και πας για καμένο, τράβα 1-2 ρουφηξιές χωρίς να πατάς το κουμπί ώστε να ποτίσουν τα φυτίλια. Επίσης να αφήνεις το κουμπί πριν τελειώσει η τζούρα σου.

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 22:15 »
ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση και συγχωρέστε με να είναι βλακεία το drip tip που παίρνει ο ego-cc είναι 510;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 22:23 »
Nαι, 510 ειναι.

Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Joyetech eGo-CC
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 13:56 »
ok ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160016 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515441 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530878 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801698 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41018 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet